Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB feszültség
Lapozás: OK   6 / 8
(#) Feri007 válasza Fish hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia,
ami más topikban már ki lett tárgyalva:
5m lehet egy USB kábel maximális hossza.
A korlát nem feszültségesés, ellenállás ... miatt van,
hanem az USB protokoll ennyi késleltetést enged meg.
5m-enként aktiv ismétlő (usb hub) kell, és max 5 USB hub kapcsolható sorba.
(#) waterbear válasza Fish hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Van már ilyen, keress rá a neten az USB - RJ45 adapterre. Én is vettem kb 1 hete a zsibvásár.hu-n 2000 pénzért, a végén egy egy ic van a csatlakozóban, így akár 45m-t is tud.
Valóban, ha USB-vel akarsz végigkábelezni 20 m-en, akkor 3, de legalább 2 hub kell hozzá, de az adatter kábellel 45m-ig oda mégy az UTP-vel ahová akarsz
Tessék, nézd meg, most per pillanat ezt találtam meg.
(#) waterbear válasza Fish hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
A linkeden egy USB power Injector látható, ez nem más mint egy külső USB táp, ami elvileg nincsen korlátozva teljesítményre, de a jel átvitelében (Data+, Data-) ez nem játszik szerepet semmilyen tekintetben.
(#) rolie válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 28, 2012 / 1
 
Szia!
A melléletben berajzoltam, hogy mit hova kell kötni, remélem érthetően. Itt van a teljes bekötés, ha esetleg a többi csatlakozót is használni szeretnéd.
(#) baloghvl válasza rolie hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszodat! Pont ma találtam egy leírást a csatlakozó lábkiosztásáról, így már használatba is vettem az USB-portokat. És megvan a PS/2 és az infraport kiosztása is.
(#) Fish válasza waterbear hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
ez az USB RJ45 lehet érdekel És lehet tudni mi van benne?

Vagy egy USB HUB-ban? engem a házi barkácsolás érdekel
(#) vtsoftware válasza Fish hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Helló

USB Hubhoz pl. egy ilyen IC van Bővebben: Link
(#) Fish válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Köszi a választ

Ez jól néz ki, kár hogy ez is "könnyen" forrasztható De lehet hogy veszek egy régebbi usb hubot és szét barkácsolom
Egyszerű kapu-áramkörökkel, mint jelkondicionáló, nem lehetne a hosszból eredő zavarokat kezelni? vagy ilyesmi?
(#) flyingdoctor hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Nemrég vettem egy USB-RS232-es átalakítót ami állítólag üzemel Windows 7 alatt is. De nem.... Fel sem ismeri!
Van valami infótok erről?
Köszönettel:
Laci
(#) kolonix válasza flyingdoctor hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Üdv nemrég vettem FT232RL átalakítót de nekem gond nélkül működik Windows 7 alatt.
(#) mezei dávid hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Kedves szakik! Segítséget kérek ,lehetséges egy Canon laserjet nyomtatóhoz házilag
készíteni egy usb forditot. Úgy értem a laptopon usb a kábelösszekötés-nyomtató.Tudom
van rss232 fordító de rohadt drága kb 4000 ft.
üdv: Dava
(#) Inhouse válasza mezei dávid hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Kicsit zagyva amit írsz, de talán arról lehet szó, hogy van egy Canon nyomtatód, amin nincs USB csatlakozás, csak párhuzamos (ami nem RS232, mert az soros!) és a laptopodon meg nincs párhuzamos, csak USB.
El kell, hogy keserítselek, ha lehetne ilyet csinálni házilag, akkor sem érné meg. Vagy meg kell venni, vagy a nyomtatót kell lecserélni. Megoldás lehet még a párhuzamos portos nyomtató szerver, de ez sem olcsóbb...

Üdv
Inhouse
(#) mezei dávid válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 9, 2013 /
 
Pontosan így van ahogy leírtad.Köszönöm valóban elvagyok kenődve.
Üdv.dava
(#) abcdabcd válasza mezei dávid hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Elvileg lehet amúgy csinálni is egy német oldalon láttam ilyet, most rákerestem és itt van: Bővebben: Link

Van az oldalon többféle változat is, ahognézem a legegyszerűbb (és egyben leglassabban működő) változatban ATMEGA8 van: Bővebben: Link


Végülis 4000Ft-tól olcsóbb, és lehet hogy azokban az átalakítókban is valami hasonló dolog van, meg elvileg driver ugyanúgy kell azokhoz is, itt az oldalon amúgy részletezi a különböző párhuzamos port "létesítési" módokat és összehasonlítja az előnyöket és hátrányokat leírva... végülis egy ilyen atmega8-asat akár próbapanelen is tudhatsz esetleg csinálni, csak az lehet nem fér be a párhuzamos port házába... van ár is az alkatrészlista mellett ahogy nézem, és elvileg németországi árakon 3eur alatt van sacc per kb az anyagok ára
Ha megépítetted és működik azért esetleg jelezz vissza és akkor fogjuk tudni, meg más is akinek esetleg ilyen kell...
(#) Inhouse válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
A hozzászólásából ítélve nem érdemes nekiugrani uC-es áramkört építeni, programozni...jobb, ha megveszi, az biztos működik elsőre...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza mezei dávid hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Most komolyan, itt 3200Ftért kapni USB - párhuzamos átalakítót. Megérné építgetni, fejleszteni, programozót venni, heteket várni és csodálkozni, miért nem működik? Ez a nem éri meg építeni kategória.

Üdv
Inhouse
(#) konderbarna hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Azt megtudnátok mondani hogy egy USB Pendrive kb. mennyi áramot vesz fel maximum?
(#) Inhouse válasza konderbarna hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ami biztos, hogy 500mA alatt, mivel ez a szabvány USB max.áram kommersz kimeneteken.
Ha jól emlékszem, az általam szétszedett MP3 transzmitterekben TO-92-es tokos 5V-os stabok voltak, azok meg mintha csak 100mA-t tudnának max...
(#) draco31 hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Hello!

Nem találom a megfelelő témát, pedig már egyszer olvastam korábban.
Van egy Logitech vezeték nélküli egerem. Azt akarom vele csinálni, hogy USB-ről kapja az energiát, és ne elemekről, vagy akkuról. De ez 5V amit az USB ad az sok lenne, nekem maximum 3V kell. Korábban olvastam, hogy ha berakok három diódát, akkor az úgy tökéletes. És ezt nem találom, hogy hol volt. Lényegében csak annyi a kérdésem, hogy mindegy-e a diódák tulajdonsága, csak legyenek egyformák? Ilyenre gondolok, vagyis ilyen típusúra. Vagy keresnem kell megfelelő feszültségűt is? Nem vagyok nagy szakértő! És ha jól tudom, akkor a + ágra kell kötnöm.
(#) potyo válasza draco31 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Plusz ágra kell kötnöd, de nem muszáj egyformának lenniük. Tehetsz 1N4148-at, 1N400x-et, vagy akár a képen láthatóból is három darabot, csak ezeket én 3A-es típusnak nézem, az meg kicsit túlzás. De ha ez van kéznél, akkor ebből is jó a három darab.
(#) draco31 válasza potyo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Rendben. Megnéztem, hogy mik vannak nekem kéznél, amiből van 3 egyforma. Egyenlőre ezeket találtam: IN4937; IN4007; FR102; UF4004; TVR10G; Ezek közül megfelelne nekem valamelyik?
(#) potyo válasza draco31 hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Ezek kb. egyforma diódák, csak más a típusjelzésük. Fogsz közülük hármat, sorbakötöd az usb tápjával és jó is lesz.
(#) draco31 válasza potyo hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Rendben, Köszönöm!!!!
(#) kérdező hozzászólása Márc 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Az USB 5V-ja hány mA-ig terhelhető, mennyire stabil, zavarmentes?
Mi történik, ha egy esetlegesen elhibázott USB-s készüléknél zárlat keletkezik? (forrasztási hiba, elmozduló bekötés stb...) Van valamilyen zárlatvédelem az USB kimeneten?
Hangkártyát tervezek építeni, és véletlenül se szeretném tönkrevágni a gépet.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) potyo válasza kérdező hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szabvány szerint 100mA a terhelhetőség alapból, az eszköz kérhet 500mA-t, miután azonosította magát. A stabilitása és a zavarmentessége ugyanaz, mint a PC táp 5V-os ágának. Zárlatvédelem kérdéses, nekem 4A-t sikerült egyszer lehúzni az egyik USB kimenetről, ha lett volna túláramvédelem, annak ekkor már be kellett volna avatkoznia. Zárlat viszont nem nyírta ki a portot, de azért ezt nem garantálja szerintem senki sem.
(#) kérdező válasza potyo hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Akkor jobb, ha egy kérdéses áramkör elé teszek egy 600mA körüli biztosítékot?
(#) Joseppe210 hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Szevasztok. Egy olyan problémám lenne, hogy egy piezorezisztív elven működő feszültség osztót kellene usb-n keresztül működtetnem majd egy számítógépes programmal (labwiev)rögzíteni.
Ötlete van valakinek?
(#) pucuka válasza Joseppe210 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Meg egy A/D, amivel a feszültségosztó által szolgáltatott feszültséget digitalizálod, amit adatként feldolgozhatsz. Ha az eredmény egyen, vagy lassan változó feszültség, és a felbontás sem túl nagy, akkor lehet példának okáért egy ICL7106 + soros USB konverter. Ha a feszültség változik, és nagyobb felbontás szükséges, akkor keresgél az Analog Devises, vagy a Mikrochip oldalain.
(#) Doky586 válasza Joseppe210 hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Igazából nem értem azt a szót hogy "rögzíteni". Úgy érted multiméteren leolvasod és begépeled valami program egy rublikájába (mint pl excelbe) ???

A progit nem ismerem, ha van interfésze használd azt.

Ha magad írsz programot akkor egy egyszerű feszültség -> frekvencia átalakító (pl. 555-el) ami mehet rá a PC mikrofonbemenetére, ámbár ennek semmi köze sajnos az USB-hez ezért itt off lenne, csak emiatt muszáj usb képes PIC-et használnod.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) melorin hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem Ezt a kapcsolást.
A probléma az, hogy mindenféle zajt felvesz az USB-ről.
Meg lehet valahogy szűrni az USB 5V részét, hogy ezek ne legyenek hallhatóak?
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem