Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fej fülhallgatók és erősítőfokozataik
Lapozás: OK   8 / 10
(#) bandi777 válasza lilman188 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Hali!
Simán lehet forraztás miatt. A fej/fülhalgató kábel nagyon kényes forrasztást igényel, simén lehet, hogy "megfogja" de elektromos kontakt csak nagy ellenállással van köztük. Vagy lehet az is hogy a fülhalgatókábel a hibás (elvégre valószínűleg nem azért lett kivonva forgalomból, mert jól működött...)
Szerintem először multiméterrel nézd meg a kábelnek miden erét, (ohm ill. dióda mérő állással), lehet, hogy abban van valami hiba.
(#) mps válasza lilman188 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia! Kiegészítve az előttem szólót csináltam Neked egy mórickarajzot, hogy hogyan is van a bekötés, miért van az a három, és négy vezeték. A vezetékek végét forrasztás előtt egy késsel kapirgáld meg.
(#) lilman188 válasza bandi777 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Rendben, akkor átnézem a forrasztást és jobban odafigyelek rá. A kábel nem lehet hibás, mert eddig is működött a fülhallgató. Multiméterem nincs és használni sem tudom(sajnos). Majd írok hogy milyen lett.
(#) lilman188 válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Akkor ha jól értem, a jack dugó leghosszabb érintkező felülete a színtelen kábel, és azt mindkét hangszóróra köthetem.
(#) mps válasza lilman188 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Hogy melyik színű vezeték melyik, azt így látatlanba nem tudom megmondani, ha szétszedhető a Jack akkor meg kell nézni, ha nem akkor mérni kell. Esetleg próbálkozni. Mérni lehet akár egy kis elemlámpával is.
(#) lilman188 válasza mps hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Úgy értettem hogy a színtelen vezeték mindkét hangszórónál ugyan az, nem? De már mindegy, szétszedtem a forrasztást, a nyákot sikerült is megölnöm, szóval azt kihagytam. A vezetékeket simán összeforrasztottam és így jó lett. Köszönök mindent!
(#) misi93 hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Sziasztok! Szeretnék venni egy normálisabb fejhallgatót. Semmilyen tapasztalatom nincs e téren.
A rászánt összeg maximum 20 000 HUF. Ezeket választottam ki. Van valakinek tapasztalata vagy éppen javaslata milyen fejhallgatót vegyek? A kritérium annyi, hogy az egész fülem beleférjen a párnázott részbea, és lehetőleg bőr hatású, műbőr legyen a bevonata . Válaszokat előre is Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) Bassmester válasza misi93 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Ha nincs tapasztalatod, akkor szerezz!
Mielőtt elköltenéd a pénzed valamire, hallgass meg néhányat (pl.:Media Markt) és azt vedd amelyik tetszik. Az általad választottak közül szerintem a Sennheiser jobb vétel volna.
A 20 ezres kategóriában vannak AKG és Beyerdinamic fülesek is érdemes őket is figyelembe venni.
Nemrég próbáltam egy Superlux HD-330 -at, ami egy beyer kópia. Kinézetre, fogásra "műanyagosabb" mint az egyik kedvencem, a beyer DT-990pro, de árban csak a negyede és még jól is szól.
(#) elektrorudi válasza misi93 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Hát... fülméretben nem tudok tanácsot adni, de néhány műszaki adat alapján, itt összehasonlíthatod őket, meg még pár típust:
Fülesek
Na, most vagy az általad linkelt adatlapra írtak hasraütés alapján számokat, vagy az általam linkelt oldalon nem tudnak mérni, de az biztos, hogy a két adatnak köze nincs egymáshoz...
(#) misi93 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Köszönöm Mindkettőtöknek . A senheisert vettem meg, nagyon jó annyi a bajom vele, hogy vékony a vezetéke
(#) Bassmester válasza misi93 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
A Sennheiser vezetékek rendkívül strapabíróak, ne zavarjon hogy vékony.
A kis HD-201 -esem vezetékén már legalább 100× átmentem a gurulós fotelemmel, de a mai napig hibátlanul szól.
(#) misi93 válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Akkor jó
(#) elektrorudi válasza misi93 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Jahhh*... nem hintázni kell rajta !
Szerintem jó választás volt, használd egészséggel.
Nálam a Sennheisernél, a kábel - fejhallgató csatlakozóval volt/van baj. Azt a konstrukciót nagyon elszúrták: időnként kontaktos. De a tiéd, ha jól látom, fixen be van forrasztva, és törésgátlóval van ellátva. Jó lesz az...

Mod:*Egy h is sok!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
(#) misi93 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Nem gondoltam rajta Köszi.
Igen törésgátlós eddig elég jól szerepelt, vigyázok is rá
(#) forma3 hozzászólása Jún 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Mostanában igen nagy bajom van a fülhallgatókkal, valamiért nagyon rossz hatással vagyok rájuk. Legelőször egy Sony MDR-EX76-ot vettem, meg voltam elégedve vele, szépen szólt (főleg miután bejáródott, ennél a fülesnél tényleg sokat számít). Körülbelül 2 évig bírta, előszpr a kábel lett kontakthibás, amit megjavítottam, de egy idő után az egyik oldalon eléggé lecsökkent a basszus. Ezután vettem egy Sennheiser CX-300-II-t, ami csak egy évig bírta egyszer csak azt vettem észre hogy a középmagas hangoknál torzít az egyik oldala, bizonyos frekvencián, és hangszereknél elég zavaróan ahhoz hogy ne használjam többé, és a szétszedésével töltsem ki rajt a dühömet. Ezeket egy iPodról hajtottam. Ezután vettem egy iPhone 5-öt amihez már viszonylag elég jó hangú fülest adtak, és azt csak azzal használtam, de most kb 1 hónap után, a bal oldala kicsit lehalkult, és kezdem hallani azt a torzítást is.
Mi a bajuk ezeknek a szutykoknak??? Milyet vegyek ami nem megy tönkre??? Már lassan egy vagyont költöttem fülesre, és mind tönkremegy. Vegyek valanu icsütm mert úgyis tönkremegy?? Ezt a hibát nem lehet javítani?? Mi okozhatja.
(#) zolika60 válasza forma3 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Ezek az agyba dugós fülesek már csak ilyenek. Szerintem vegyél megint Sony-t az bírta a legtovább.
(#) forma3 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Most a Sony MDR-EX90 és JBL Reference 220 között gondolkodom, de nagyon sajnálom rá a pénzt, kicsit pénzkidobás szerintem hogy ilyen hamar tönkremennek.
Az a baj hogy imádom az ilyen agybadugós füleseket, a hangjukat és a kényelműket is. Mióta egyszer ilyet dugtam a fülembe azóta soha nem volt benne sima...
(#) zolika60 válasza forma3 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Sajnos tapasztalataim nincsenek egyikről sem, de látatlanban a Sony-ra szavaznék. Persze mióta mindent Kínában gyártanak a fene sem tudja. Jobbak nemigen tudnak lenni, a vékony drótok és a picike mechanika okán. Az anyagoknak meg van a maga határa.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2013
(#) mgabesz hozzászólása Júl 14, 2013 /
 
Sziasztok.

Remélem jó topikot választottam.
A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e nekem segíteni. Fejhallgatóhoz való aktív vagy passzív áthallás növelő kapcsolást keresek.
Ugyanis szerintem nem igazán életszerű az, hogy a bal illetve jobb csatornát csak a bal illetve jobb füleddel hallod.
Hangsugárzókon vagy élőben hallgatott zene esetén ugyanis mindkét füllel hallod az összes hangsugárzót vagy hangszert természetesen eltérő mértékben és késleltetéssel.
Esetleg lenne valakinek erre vonatkozóan valami ötlete?

Előre is köszi.
mgabesz
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
(#) Action2K válasza mgabesz hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Szia!
De hisz épp ez a jó benne, mármint, hogy nincs áthallás, és tisztán szól. A terem akusztikáról már ne is beszéljünk. A következő lépés az lesz, hogy a falakról, bútorokról visszavert hangot is szimuláljuk? Brrr. Mondjuk, én csak a valódi basszust hiányolom a füleses élvezkedéskor. Élő zene vagy nagy hangrendszernél a basszusok a testünket is rezegtetik. Ja és ne csak a tuc-tuc-ra gondoljatok, igaz ez egy orgonaműre is. No ez a feeling a fülessel nincs meg.

Amúgy, a mai digitális erősítő kütyükkel mindenféle hangzás beállítható. De ha csak sima erősítőd van, akkor a bemenetén a két csatorna jele közé köss be egy 10K-s potit, s a monótól a sztereóig bármilyen beállítást összehozhatsz.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013
(#) mgabesz válasza Action2K hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Találtam valamit az általam felvetett problémára.
Megosztom itt, talán felkelti valakinek az érdeklődését.
Minden esetre én megépítem. Üdv.:mgabesz
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
(#) Action2K válasza mgabesz hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Megépítetted? Tapasztalat?
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Igen, mert ugye a lemezgyárban hangszórós lehallgatáshoz keverik a sztereót meg a zengetést.
(#) merciabc hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Ebben a témában nem vagyok otthon, hátha tud valaki segíteni.
A problémám az,hogy van egy laptopom,és egy fülesem,de nagyon halkan szól a laptop.(gyárilag)
Arra gondoltam,hogy a jack dugó mellett van usb aljzat amiben 5volt van.
Ha erröl lehozott 5voltos táprol egy mini erösítöt meg tudnék hajtani,ami egy usb stick-ben is elfér.
Lenne valakinek egy egyszerü kapcsolása, valami (hibrid) ic-vel?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) anagma hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Sziasztok, hátha itt tud valaki segíteni. A kezem ügyébe került egy Tectronic md-806BS fejhallgató. Két jelforrással( egy hifi phono kimenete és egy keverő 6,3-as phono kimenete) teszteltem és a hangzása olyan, mintha teljes mértékben levágná a mélytartományt. Tapasztalt már valaki ilyet? Mi lehet a megoldás?
(#) steelbird válasza anagma hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Valószínűleg szakadt a közös GND pont. Meg lesz törve valahol a kábelben.
Ilyenkor csak a különbségi jelet hallod a két csatornából.
Ha zavaros, visszhangos, bugyborékolós a hang, akkor tuti, hogy az a baja.
Ilyenkor mono jellel (mindkét csatornán azonos jel) nem is szól.
A basszusokat azért nem hallod, mert a zenék többségében a basszust középre keverik a stúdiókban, vagyis monoban szól.
(#) anagma válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Mind a két oldal tisztán szól, nagy hangerőn is. Ma estefele akkor nekiülök szakadásvizsgálóval a kábelnek.
(#) elektrorudi válasza anagma hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Szia,
Lehet, hogy probléma a "márkával" vagy a típussal van. Nekem is vannak hasonló kategóriájú füleseim (kaptam, nem vettem), hasonló hangképpel. Illetve az egyik pont az ellenkezője: úgy dübörög, hogy az ember leesik a székről, viszont a magasakban legalább 20dB hiány van...
(#) anagma válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Ma átnéztem a gnd-t nem találtam benne problémát, a spirál kábel is nagyon jó állapotú. Lehet hogy igazad lesz és "gyárilag" levágták a mélyet benne. Egyébként 8ohmos hangszórók vannak benne méretre kb. akkora mint egy kis pc-s hsz. Van benne egyébként oldalanként egy poti és egy mono-stereo kapcsoló. Holnap megpróbálom még azt, hogy egy teljesen új kábellel direktbe kötöm a hsz-eket, bár nem szívesen bontom meg a gyári ragasztásokat....
(#) anagma válasza anagma hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Sikerült átkábeleznem, hát javított rajta de így sem tetszik a hangja, kevés a mély és mint kiderült viselni is kényelmetlen .
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem