Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   8 / 20
(#) Jackass hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Üdv!

Adatlapot keresek egy M2716FI típusú EPROM-hoz. Tudna ebben segíteni valaki? Hasznos információk kapcsolások programok is érdekelnek ezzel kapcsolatban.
Köszönöm!
(#) vilmosd válasza Jackass hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Pl a gugli
(#) Jackass válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Természetesen a "gugli"-val kezdtem a dolgot... de nem találtam adatlapot Lehet hogy nem vagyok elég kitartó. Nem dob ki adatlapot sehol sem vagy csak más IC-ről.
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez nem más mint egy adatlap Köszönöm szépen!
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nem kell cifrázni a keresést extra karakterek hozzáadásával Elég az M2716-ot beírni.
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Próbáltam keresgélni de lehet hogy valóban túlcifráztam. Van ahol meg cifrázni kell. Amúgy nem szokott gondot okozni az adatlapkeresés. Lényeg hogy megvan.
További szép estét!
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Neked is szép estét és sikeres égetést!
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Egyenlőre még nem égetek mert még sohasem foglalkoztam ilyennel. Van ez az egy darab és hogy ne vesszen kárba kéne kezdenem vele valamit de még nincs ötletem. Esetleg valamit tipp hogy hogyan álljak neki? Mivel érdemes kezdeni?
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Például jó szórakozás kiolvasni a tartalmát és LED-ekkel "láthatóvá" tenni. EPROM reader
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Szerintem még nincs beleégetve semmi. Úgy állnak a lábai mint az újaknak. Szépen katonásan egy vonalban.
Valószínűleg nem volt használatban. Mi célja van a ledekkel való kiolvasásnak?
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Idézet:
„Mi célja van a ledekkel való kiolvasásnak?”
. Azt lehet megtudni ezzel, hogy van-e beleégetve valamilyen tartalom. Meg látványosságnak sem utolsó.
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Majd csak összehozok valamit Köszönöm!
(#) hulio21 hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
Kérlek segítsetek szükségem lenne egy IC 25L8005PC tipusú EPROM-ra. Ha valaki tudna nekem ilyet szerezni vagy egy olyan webshop-ot ahonnan lehetne rendelni akkor kérném írjon a : címre.

Előre is köszönöm!
(#) mustang74 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Van 4db AM27C1024-125LC típusú EPROM-om. Arra lennék kíváncsi lehetne-e cartridge-t építeni belőle C64-hez?
(#) nedudgi válasza mustang74 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Lehet, de mivel 16 bitesek, csak a fele kapacitást tudod kihasználni, azaz összesen 256K lesz a hasznos kapacitás, a várt 512K helyett.
(#) mustang74 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
A neten 1024kB-ot írnak.
(#) nedudgi válasza mustang74 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Igen, 1024 kilobit a tok kapacitása. De 16 bit széles. Tudtommal a C64 8bites adatbusszal rendelkezik, tehát egyszerűen csak a 65536 x 16 bit kapacitás felét tudod egyszerűen használni.
(#) jenebala hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, minap megkerestek azzal, hogy fel kellene programozni egy 27c010 PLCC EPROM- ot, állitolag a program megvan, valami autóba kell, nem tudom pontosan mihez.

Kérdés az valaki fel tudná ezt programozni ? Építéssel nem szeretnék foglalkozni. Nagyon sok infót nem is találtam róla ebay lehet még kapni.

Előre is köszönöm!
(#) mezei dávid hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni egy Grundig autós rádió epromját hogyan lehetne kivenni,hogy használni lehessen,mivel
le volt kódolva és már le is tiltotta a feloldást
Üdv?dava
(#) SzervízMacska válasza mezei dávid hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
A kikódolás tiltott téma a fórumon, arra itt ne várj választ. Fizikailag az EPROM-ot pákával szokás kivenni - amennyiben nem foglalatban lakik. Utóbbi esetben alátolsz egy csavarhúzót, s óvatosan kiemeled. De ezzel magában nem sokra mész, mert nélküle még annyit se fog csinálni a rádió, mint eddig. Mivel ebben van tárolva a gép müködtető szoftvere, vagy annak egy része. Ezt kellene egy programozó készülékkel kiolvasni, a kapott bináris kódot visszafejteni, értelmezni, majd módosítva visszaírni egy teljes törlést követően. Persze csak, ha újraírható tipusról van szó. Ellenkező esettben
(#) SzervízMacska válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
...újra cserélendő. Amennyiben nem áll minden szükséges eszköz már jó előre a rendelkezésedre, nem érdemes beinvesztálni, szinte biztosan borítékolható a kudarc. Ha csak nem Te írtad a programot.
(#) NDani hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Kedves Fórumozók!

2 kbyte-os, 8 bit adatszélességű (E)EPROM-ot szeretnék vásárolni, de sajnos egyik alkatrészüzlet weboldalán sem találtam ilyen IC-t. Olyan (E)EPROM-ra lenne tehát szükségem, mely 11 cím- és 8 adatvezetékkel rendelkezik, mint pl. a 2716-os vagy a 27C16-os. Ezeket egyik bolt kínálatában sem találtam meg (eddig). Tudja valaki, hogy beszerezhető-e ilyen IC? Vagy ilyen EPROM-okat már rég nem gyártanak?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza NDani hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!
Lehet, hogy nem gyártják, de attól még beszerezhető.
(#) NDani válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Jó ötlet, köszönöm!
(#) efraim hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Segítséget szeretnék kérni a téma tárgyával kapcsolatban. A fiam épít valamit és az a problémája, hogy szeretne hozzáférni az AT27C010 RAM-hoz, hogy azt módosítani tudja.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2013
(#) Lucifer válasza efraim hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
A dolog több sebből vérzik:
- Az AT27C010 egy OTP flash, nincs RAM-ja
- OTP azaz One Time Programabble -> egyszerírható
- Bővebb infó: http://www.atmel.com/devices/at27c010.aspx
(#) proli007 válasza efraim hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Hello! Az AT27C010 nem RAM, hanem OPT EPROM. Azt csak első programozáskor lehet módosítani. Utána dob.. De ezért kár volt új topikot nyitni, de gondolom zárva is lesz mindjárt.. üdv!
(#) efraim válasza proli007 hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
OK köszi, részemről zárható is. Ami válasz kellett azt megkaptam. Azt tudta a fiam is, hogy csak egyszer írható, de remélte, hogy van valami egérút
(#) efraim válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Idáig mi is tudnánk, de a fiam, ha jól értettem, valami olyasmit szeretne, hogy kiolvasás után törlődjön, - ha úgy akarja - és utána máris írható legyen. Az az igazság, hogy fogalmam sincs arról, hogy mit csinál, tegnap este két telefon között letámadott, hogy a magyar fórumon kérdezzem meg, hátha tudják. Ő meg nem tud magyarul írni helyesen, magyarul beszélni is csak az anyjával hajlandó.
Következő: »»   8 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem