Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD-monitor tápegység
 
Témaindító: Harmath, idő: Okt 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) sasaittvan válasza mugab hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Még egy kérdés: Mi szükség arra, hogy kétszer +12v kerüljön a táp bemenetére? Miért nem szimpla szokványos adapter dugója van. +12v és föld? Ha csak az egyik oldalra kötök 12v ot és földet menni fog a monitor?
Lehet kapni ilyen kábelt ami 4pin mini din csatlozóban végződik a másik vége meg belemegy egy szabvány 12v 5A es adapterbe? esetleg átalakító 4pin mini dinre szivargyújtóról normál adapter végről stb.. Minden megoldás érdekel.
Köszi
(#) mugab válasza sasaittvan hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Sajnos csak arra tudok válaszolni mi szükség lehet a négy vezetékre:
nagyobb lehet a csatlakozás biztonsága,
esetleg két ér úgynevezett sensing vezeték ami arra jó, hogy a 12 volt a csatlakozónál legyen pont annyi és ne essen a vezetéken feszültség.
Esetleg ha szétszeded, akkor olyan csatlakozót teszel rá amilyet akarsz...
(#) sasaittvan válasza mugab hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Arra gondolok, hogy 5A-t simán át visz egy 2 eres vezeték is kellő keresztmetszettel. Esetgeg a monitor nyákjára kellene forasztani egy szimpla adapter foglalatot? Nem szívesen forrasztgatom a panelt ha nem muszály. De lehet az lesz.
Esetleg veszek hozzá olyan átalakító kábelt amit beledugok a monitorba és a végét egy szimla 240v os adapter kimenetbe.
Vagy veszek egy 4 pines mini din forrasztható dugaljt a másik végére meg szivargyújtó csatit forrasztok, vagy összekötöm a pc táppal.
(#) sasaittvan hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok!

usb töltő átalkítása a +5v miatt!

Működne úgy a dolog hogy kiforrasztom a nem kellő alkatrészeket? és áthidalok ahol kell?

Nekem a dvd lejátszóhoz kellene + usb aljzatként. A dvdn 1usb aljzat van a külső mobil rackhez viszont 2 db usb csatlakozás kell hogy elegendő áramot adjon usbn keresztül a winchesternek amelyről filmeket nézek.

usb szabvány kimenet 5v 500mA

kép a töltőről
http://kepfeltoltes.hu/110122/usb_t_lt_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hogyan alakítható át legegyszerűbben, hogy elássa a +5v os feszültség leadását 500ma rel vagy többel.

Kondik:
2,2µF 400v
100µF 25v
104 es tipusjelzés 2db

3 lábú tranyó
13001
6D.331

a másik
S9014
C 331

harmadik
S 15
C 331

6lábas IC - Fesz. stabilizátor lenne?
MOC8104

Segítsetek légyszives a legegyszerűbb megoldásban
(#) sasaittvan hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
a monitor 4 sarkában sötét a kép?
Valaki tudja mi okzhatja?
4 pin mini din csati helyett számítóép tápról +12v és föld =2 éren kapja a tápot.
(#) sasaittvan hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
A 4 pin ből 2-2 ugyan az a pont +12v +12v fölf föld a nyákon is.
(#) sasaittvan válasza mugab hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Nincs az LCD monitoromhoz való adapterem (4pin mini din csatlakozású) és szivargyújtóról szeretném használni
szivargyójtóról hajtva (2 ér) az lcd monitort csak minden 4-5. bekapcsolásra indul el a monitor. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?
(nincs bekötve a 3. és 4. láb
+12v és föld 2szer =4 pin)
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Kiszedtem a tápot. 13 és 5 voltot mértem rajta a kondiknál. 1000µF és 470µF mindkét ágban. Ezek jók.
A táp ké részre oszlik, ha jól veszem ki. Ez, ahol a 13 és 5 volt terem, meg egy másik ahol nem tudom mennyi, de high voltage felirat van. két csati jön le róla, ez bele megy a kijelzőbe. Valami lámpa, talán, ahogy eddig olvasgattam. két trafó van ezen az ágon. Az egyiknek a primer oldalnál volt egy repedt forrasztás. Ezt ki is javítottam.
Azóta amikor bekapcsolom, ugyan azt csinálja, csak ha jól figyelek, van egy kattanó hangja. Mint egy relé amikor kapcsolgat. Kábé 1 másodperces kattogás.
Vajon mit kéne megnézni még benne?
(#) mugab válasza Auf hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Még két ötletem van így látatlanban,

az 5 és a 12 voltnál levő kondira is tegyél párhuzamosan egy másik megfelelő kondit,
(nem mindíg látható a kondin hogy rossz)

aztán még van az hogy lehúzod a csövekhez menő csatlakozót. (hátha a rossz cső terhel be)

ja és bónusznak, a csövek inverterénél is van kondi, meg trafó is...
(#) mugab válasza sasaittvan hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Talán mert a vékony vezetéken túl nagy feszültség esik.
Ha a motort beindítva mindíg bekapcsol akkor tuti ez a hiba.
(5 ampernél 1-2 méteres spórolós kábellel (ami oda- vissza már 2-4 méter) simán eshet egy - két volt)
És szerintem használd mind a négy kontaktust.
(#) sasaittvan hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Ha Simán áthidalom a másik 2 pontot az zárlatot csinál?

A kocsiban nem tudok másik 12v és földet jutatni neki.
Aszimetrikus táp(trafó) kellene neki a 4 csatlakozó miatt?

A kábelt kicserélem vastagabra
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Kiszedtem a tápot, hogy natur-ba megy-e. Ha mindent lehúzok megy. A csattogó hang is megszűnik. Ha csak a csöveket húzom le, akkor is megvan a kis relé szerü kattogás.
Amikor elsőre dugom rá a tápot picit hosszabb ideig, aztán kb 1 mp-nként kattan. közben a kijelzőn semmi nem jelenik meg, csak a csövek villannak be egy kicsit.
Ja és a "menet" közbe a feszültségek, minden kattanásnál leesnek. (az 5 és 13 volt)
(#) Auf válasza Auf hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Megtaláltam, a kondik jók voltak. De azért mind helyett tettem be újat. A lámpának a meghajtójának a tekercs elötti c5706 -os npn tranzisztor volt zárlatos. Tettem be újat. A monitor most már, ha bedugom, be is kapcsol. Viszont a háttérvilágítás lekapcsol egy pár másodperc után. Ha lámpával elölről megvilágítom a képernyőt, látszik, hogy a kijelzés aktív. Csak ugyebár a lámpa nem világít.
Meghalhatott a lámpa? Vagy még a táprészben lehet valami gond. Szerintetek?
(#) mugab válasza Auf hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Hát, csöveknek is van tápja... meg nagy ritkán a cső is elromolhat. (és persze ott is vannak elkók, meg esetleg trafó rossz forrasztással)
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Kicseréltem a csővek inverterében is a kondikat, megnéztem a hozzátartozó ba9741 adatlapját is. az egyik tekercsnél lévő fet-ek elszáltak, azok is ki vannak cserélve már, és most kiszedtem a lámpékat, hogy megnézzem, nem látszik-e rajta valami kiégés féle. Picit fekete az egyik felénél a cső vége, kb 1mm. Duplán vannnak a csövek, a moncsi tetején egy dupla, meg alul is dupla.
Ha bekapcsolom a monitort bekapcsol, van kép is, halvány háttérvilágítás, és kb mire bejön a háttérkép, kialszanak a fények. Viszont a egjelenítés aktív még, mert lámpával megvilágítva, látszik, hogy megy.
Vajon a csövek cseréje megoldja a bajt?
Mellékeltem egy képet, ilyen a táp.

kapcstáp.JPG
    
(#) mugab válasza Auf hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A megjelenítés és a megvilágítás nincs szoros összefüggésben.
Csak a képről én simán cserélném a bal felső hűtőbordánál a borda alsó részén balra levő fekete kondit...
A csöveket megnézheted ha bekötöd bármely hasonló teljesítményű neoncsőhöz való kapcsolásba. (pl. akár egy kiégett etakarékos izzó elektronikájába)
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Épp nincs ilyen e izzó.
Viszont a piros x -es eket mind kicseréltem.
Az nem lehet, hogy a cső-t csatoló kék bizgenytyű ment el? Ha felcserélem a két csövet, akkor a másik csőnek sem világít az egyik fele. És pont az a fele, ahova a kék bekarikázott van kötve.
A kondi csere után a zöldel befirkált feteket cseréltem másodkörben, azóta beindul a táp. Csak a háttér világítás 1s után leáll. És nem jövök rá, hogy miért.

Viszont, jó, hogy van ez, mert úgy érzem kezd megtetszeni a kapcsolóüzem. :yes:
(#) mugab válasza Auf hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A kék az kondi lesz , viszont akár cserélted akár nem az a bal kondi akkor is púpos a képről.( lehet hogy a valóságban nem)
Még azt megnézheted hogy a csövek végén az érintkezők között mérsz e ellenállást? (az egy végen levőknél) Mert amelyinél nem az tuti nem jó...
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A púpos kép az még cserélés elötti kép. most semmi nem púpos. Hol is mérjem? a cső szilikonos kivezetése közt, vagy a táp panelen?
(#) mugab válasza Auf hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
A kivezetések között lehúzott csatlakozóval.
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
megmértem. A két kéknél a csöcsatinál egymással mérve semmi, a két szélénél szintén semmi. és egymással sem. Csak úgy mérhető 1mega ohm, ha a trafó kivezetése és a csőkivezetésnél az a láb, ahol nincs kondi.
(#) mugab válasza Auf hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Én a csöveknek a kivezetésére gondoltam... Mert a csövek végén kéne mérni pár tíz ohmot ha jó. Ha nem akkor szakadás.
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Meg se rezzen a műszer a csőtől. Akkor hogy lehet hogy felvillan a bekapcsolást követően, majd kialszik?
(#) mugab válasza Auf hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Hát pl. ahogy a "neon" csőnél is van hogy egyet villan de nem gyújt be...
(#) Auf válasza mugab hozzászólására (») Feb 6, 2011 /
 
Értem. Ha veszek bele újat, pl itt , akkor ebből hány darabot kell vennem, csakmert a monitorba, ugyebár mindkét helyen kettő szál van. és nem tudom még mi a gyakorlat. Mármint, hogy úgy cseréljük, mint a "neon" -t vagy ez amit kinéztem ez már dupla, azaz 2500ból megúszom, vagy a duplája.
Bocs, ha esetleg tök egyértelmű a dolog, de nekem még nem az.
(#) Auf válasza Auf hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Ma megvettem 2 csővet, hogy összehasonlítsam. Egy 3mm -rel hosszabb az új. A régi így volt bekötve, ahogy lerajzoltam. Viszont 2 van, a moncsi tetejében és aljána is.
Az új csöveket ugyanígy kössem be , és vegyek még kettőt, vagy csak egyet kössek be mindkét oldalra és max halványabb lesz a háttér világításom!? (kettes kép)

Mármint, a meghajtó tápjának mindegy-e, hogy párhuzamosan van rajta kettő, vagy csak egy?
Előre is köszi a segítséget.

(Amúgy az új csönek sem lehet semmit sem mérni a két kivezetése közt. szakadás, nem pedig pár 10 ohm.)
(#) Auf válasza Auf hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Azt a pár csővet cseréltem aminek a fet-jei elszáltak. Az új csöveket bebuheráltam a régi helyére, és már müködik is!
Mindenkinek köszönök mindent. Az egész fórum egy nagyon jó dolog, és persze akik itt vannak.
(#) Hier hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Átolvastam itt a hozzászólásokat, és ha jól vettem ki a szavaitokból, akkor a monitorok sima 12V-ról működnek?
Vagyis autós körülmények között is lehetne használni, minden átalakítás nélkül? Vagy kell valamit alakítgatni benne?
(#) rostiron hozzászólása Okt 2, 2013 /
 
Sziasztok.

Ma kiderült hogy az acer AL1714sm monitoromnak tönkrement a tápja. Előzmény :http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1510160.html#1510160

Szétszedtem és 4 púpos kondit látok benne, gondolom első körben azokat kéne cserélnem. ???
Mi az a rengeteg trúgyi amit belenyomtak valami ragacs féle ??

Igaz még nincs kiforrasztva,de nem látom az értékét ráírva sehol, az létezhet ??
Egy kis segítséget és megerősítést kérnék.

Üdv.

004.JPG
    
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem