Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1093 / 1677
(#) Zoli_bácsi válasza CHZ hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Kétség kívül inpozáns, szép.
(#) CHZ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Köszönöm.
Egyszerű, rezonáns táppal kis dobozban elfért, abszolút nem melegszik, 35 másodperc alatt felfűt 350 fokra.
(#) Johnny0004 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Azt hogy csinálja, milyen pákád van? Én mértem a Solomon 1 perc, szoba hőmérsékletről.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 11, 2013 / 1
 
Ami szép az szép! Bár- a "Soldering station" Angol és a "páka" "Beállítva" Magyar szavak kissé ütik egymást. De a kivitel első osztályú!
(#) Moderátor hozzászólása Okt 11, 2013
 
Jajj már! Most komolyan előröl kezdjük a magyar/angol feliratok témát? Nem mindegy, hogy a készítőnek mi tetszik?
(#) Csupasz válasza CHZ hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Jólsikerült kis állomás!
A kapcsirajz és a progi publikus?
(#) Johnny0004 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szerintem ez a t0bi-vicsys féle állomás.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2013
(#) Csupasz válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Nem tudod véletlenül, fenn van-e? És merre?
(#) Johnny0004 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Megkerestem neked: Bővebben: Link
(#) Csupasz válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Köszönöm, én is ott indultam el, de mire megtalálom, az egy hét... Az a topic nem ismerős.
(#) CHZ válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Solomon SL-NI, táp 26V DC terhelve, talán ez besegít...
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Idézet:
„Bár- a "Soldering station" Angol és a "páka" "Beállítva" Magyar szavak kissé ütik egymást”

Nem igazán értem, páka és a beállítva feliratot hol látod magyarul?
Ezeket nem találom, vagy félreértem amit mondani akarsz..?
(#) Csupasz válasza CHZ hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Az LCD-n....
Véletlenül nincs egy komplett összeállított anyagod róla? ( kapcsi, progi,panel?
(#) granpa válasza CHZ hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Pedig ott világít: kéken-fehéren.
(#) Johnny0004 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Akkor azért.
(#) vicsys válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Ezt már kérdezted, nem? Bővebben: Link
(#) Rumcájsz válasza CHZ hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Igazán impozáns készülék! Gratulálok hozzá! A belsejét is szívesen láttam volna!
(#) CHZ válasza Rumcájsz hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Köszönöm. Ennyi az egész..

Pka.3.jpg
    
(#) Attila86 hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Nagyban zajlik a PIC-es panelmérő III áramköröm fejlesztése. Eddig már 5db prototípusa készült el, ezek láthatóak az alábbi képeken. Egyik sem tökéletes, némelyik messze nem az. Már meg is van a hatodik terv de az még nincs legyártva. A bal felső és az alatta levő a legbonyolultabb (pont az az első kettő prototípus). Kb kétszer annyi alkatrész van azokon a panelokon mint a műszer elődjén, de aztán szép lassan rájöttem hogy a panelmérő II-t tulajdonképpen szinte alig kell csak módosítani hogy tudja azt amiket szeretnék.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szép kis panelok! Kiváncsian várom a végeredményt!
(#) ktamas66 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Tetszenek a munkáid!
Ha tehetek két javaslatot:
- a 431- referenciánál a nyákot úgy alakítsd ki, hogy SOT-23 tok is beforrasztható legyen,
- nem vagyok meggyőződve, hogy a nagy áramú relét érdemes-e ide rakni, ki tudja milyen vezetékezést igényel majd ha beépítik (mondjuk nem muszáj ide beültetni ). Bár a vezetékezést nézve nem is kellene nagy áramú: IM02 Lomex turkálóban kb. 200Ft, ha jól emlékszem.
(#) Mengyán válasza mrex hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia! Nagyon tetszik az ónszippantód, nagyon ötletes. Valószínű, én is megcsinálom, mert a kiforrasztó pisztoly anyagi erőforrás híján nem jött össze. Ehhez meg szerintem nekem is akad itthon minden. Nemrég kicsit körbejártam a hűtőkompresszor témát, mert kompresszort akarok építeni, leselejtezett 12kg-os poroltó lesz a tartálya. Sokan panaszkodnak arra, hogy vagy telenyomja olajjal a levegőt, vagy tönkremegy az olajozás hiánya miatt. Azért nyomja tele a levegőt olajjal, mert a kompresszor nem onnan szív, ahonnan az ember várná, azaz a szívócsövön. Amit kívülről látsz, az csak egy burkolat, a szívócső pedig csak egy csőcsonk keményforrasztással beleforrasztva a burkolatra fúrt lyukba. A burkolaton belül van egy villanymotor, annak a tengelyének egyik végén van valami, ami szétcsapja az olajat belül, mindenhova eljuttatva, a másik végén pedig van egy excenter, ami a kompresszort hajtja. A kompresszor pedig ebből a belső térből szív. Mivel az egész eredetileg egy zárt rendszer, nem számít, hogy van-e olaj a szállított közegben. Viszont ez már nem igaz, ha pl számítógép tisztításhoz vagy airbrush-hoz akarsz kompresszort csinálni. Itt találtam egy nagyon jó megoldást a dologra. Ezt sehol máshol nem találtam meg, még a youtube-os "hogyan csináljuk airbrush kompresszort hűtőgép kompresszorból" videókban sem! Érdemes rákeresni a youtube-on a "fridge compressor" szavakra, esetleg utána teheted, hogy "inside" vagy "vacuum pump".
(#) Attila86 válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
A SOT-23 tokos TL431 nem rossz ötlet, köszi!
A relé más célt szolgál mint amire szerintem te gondolsz. A mérőbemeneteket zárja rövidre az offset-méréshez. Mivel ez már véltakozófeszültséget- és áramot is fog tudni mérni, ezért már nem elég a fetes rövidre zárás mint a panelmérő II-nél. Ezért van az egyik panelon a relé. Azóta viszont már sikerült megoldani ugyan ezt elektronikusan, úgyhogy a következő prototípuson (ami még nincs legyártva) már nincs relé.
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Relé helyett analóg kapcsoló avagy egy P-MOS és N-MOS FET pár.
(#) emersys hozzászólása Okt 13, 2013 / 1
 
Sziasztok.

Készült egy kisebb kis hibrid erősítő.
ITT gyári dobozában kapott helyet.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Nagyon-nagyon sokat törtem ezen a fejem... Az analóg kapcsoló rengeteg okból nem jó. Nagy a bekapcsoláskori ellenállása, nem tud negatív feszt kapcsolni, nem tud a tápjánál nagyobb feszt kapcsolni stb. A P-fet és az N-fet páros sem jó, mert a belső diódáik lesöntölik a jelet. Végül Skori barátom mondott egy pofátlanul egyszerű és filléres félvezetős megoldást, az lesz benne.
(#) Flatlander válasza Mengyán hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Ha külön tartályt is akarsz akkor az olaj csak az egyik probléma,ott van még a víz is.A legtöbb olajos kompresszor valamilyen szinten de eszi az olajat,egy egyszerű vízleválasztó és nincs egyikkel sem gond,én is csináltam régen hűtőböl kerékfújó alkalmatosságot de olajat soha nem kellett utántöltenem,annyit nem fúj ki azért.
(#) zenetom válasza emersys hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Ez aztán meg lett pakolva mindenféle finomsággal!
Gratula! Gondolom a hangja se rossz.
(#) Hp41C válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
A CD4051 .. CD4053 tud negatív feszültséget kapcsolni, 15V ig használható. E tartományon belül a Vee - Vss és Vdd - Vss feszültségekkel lehet játszani. Ha túl nagy az ellenállása, több párhuzamosan is kapcsolható.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) Attila86 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Gondoltam ezekre is de sajnos a néhányszor 10Ohm-os nagyságrendű ellenállásaikkal ezek nagyon nem jók. Ha kettőt-hármat párhuzamosan kötök akkor is az még bőven kevés. Ráadásul ez plusz egy IC az áramkörben aminek hely kell stb. Jelenleg 2db SOT-23-as tranzisztorral van megoldva csatornánként és szuperül működik.
Következő: »»   1093 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem