Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 68
(#) VIM válasza teszti hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Szia! Olvastam a sztorit és szerintem nincs mitől félned kipróbálni a trafójáról, mert ha zárlatos lett a túlfeszültségtől, nem sok mindent tehetsz. Előtte nem ártana a kommutátor szeleteknél kitisztítani a kefeport és az esetleges áthúzásból eredő csipkéződések maradványait, majd a keféket is fel kell csiszolni, mert szerintem beéghettek, ezért is fröccsent el a kefetartó kivezetés. Ha meg tudod ezeket csinálni, szerintem működni fog.
(#) teszti válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2013 /
 
Köszi. Szerintem ez már túl nagy falat lesz nekem, most szedtem szét elsőnek egy ilyen fúrót. Egy rugót megpróbálok szerezni hozzá, oda forrasztani a vezetékhez és úgy kipróbálni. Ha jó akkor örülhetek, ha meg nem akkor vennem kell egy új fúrót.
(#) laacika hozzászólása Okt 9, 2013 /
 
Sziasztok.
Ugye jól gondolom?Van egy 370w-os vill motorom ami adattábla szerint 220/380 370w,na ez ugye 220v on csak kb a 2/3-a teljesitményt adja le,tehát kb 240w ot,de most nézem hogy a sorkapocsnál csak 3 kivezetés van,tehát ezt valaki megtekerte 1 fázisúra tehát igy már 220v-on is tudni fogja a 370w-ot.Köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Szia!
Ha három kivezetést látsz, akkor abból nem az következik, hogy valamekkora feszültségűre vagy hány fázisúra tekercselték meg, hanem az, hogy nem tudod átkötni a tekercseit, mert nem férsz hozzá a közös pontokhoz.
(#) laacika válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Igazad van,az hogy 3 kivezetés van az nem azt jelenti hogy 1 fázisúra tekerték,lehetne 3 fázisú is,de mivel kipróbáltam és szépen megy 220 ról igy az következik hogy 1 fázisúra tekerték.Igy van?Igy szerintem életbe lép az hogy igy tudja 220v on a 370w ot.Igaz?
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Attól, hogy terhelés nélkül elindul 230V-ról szintén nem azt jelenti, hogy 230V-ra van megtekercselve. Ezt így nem lehet eldönteni. Terheld meg a tengelyét és akkor kiderül, hogy teljesíti-e a követelményeidet.
(#) laacika válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Köszi,és ha teljesiti akkor feláll már az elméletem?(hogy akkor 220v ról is leadja a 370w.ot)
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Még akkor sem derül ki, mert lehet, hogy nem igényel akkora teljesítményt hajtott készülék.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2013
(#) Szirty válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Üdv!

Idézet:
„Köszi,és ha teljesiti akkor feláll már az elméletem?(hogy akkor 220v ról is leadja a 370w.ot)”


Szerintem túlságosan ragaszkodsz az elméletedhez amiben túlságosan sok a "ha" és túlságosan kevés az ismert műszaki tény!
(#) laacika válasza Szirty hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Ez igy van,sok a "ha" és kevés a műszaki tény,akkor erre nem lehet válaszolni igazából?
(#) kontár hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok
Szeretném megkérdezni akinek van tapasztalata,hogy egy 400-as átmérőjű szalagfűrészhez minimum milyen teljesítményű egyfázisú motor kell?
(#) zolika60 válasza kontár hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
2kW minimum. Ha nagyobb nem baj.
(#) erdgab válasza kontár hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Elég hozzá az 1,1kW motor is,ha jól van megválasztva az áttétel és nem vadul toljuk neki a fát.Természetesen a jól élezett és hajtogatott fűrész alapkövetelmény.Nem kell mindenáron törekedni a 23m/s fűrészsebességhez,lehet lassúbb is kicsit.Én hajtattam 400 szalagfűrészt 750W motorral is,nem volt más akkor,lehetett vele dolgozni,de nem ipari mennyiségben.
(#) kala1982a hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok, van egy ilyen motorom, adattábláján nem látszik semmi. Kérdéseim: mekkora teljesítményű lehet, és mekkora állandó üzemű kondenzátor kellene rá? 4 kivezetése van, fekete vezetékek között 13 Ohm, a kék vezetékek között 6,2 Ohm. Most úgy van bekötve, hogy a fekete vezetékre megy a fázis nulla, egy fekete egy kék összekötve, a fennmaradó kékre meg indító kondenzátor. Motor igen gyenge. Ha megfordítanám: a fázis és a nulla menne a kékre és az indító vagy majdan egy állandó üzemű kondenzátor a feketére, akkor úgy leégetném? Hasonló kinézetű készüléket egy generátoron láttam, lehet ez is generátor lenne végzettségét tekintve?
(#) VIM válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia! Ez a motor 1100 vagy 1500W teljesítményű a 90mm tengelymagasságra való tekintettel. A kérdés már csak az, hogy a kondenzátor állandóan kell, vagy csak induláskor? A bekötésnél a kisebb ellenállású tekercs a főfázisé, a nagyobb pedig a segédfázisé. A tekercsek közösített szálától kapcsolódik a kondenzátor a segédtekercs másik pontjára mindkét esetben (indító vagy üzemi) és forgásirányt a segédfázis tekercs két végének a felcserélésével tudod változtatni. Állandó üzemű kondenzátor értékek 30 ill. 40mikroFarad 400V és indító esetben 120 ill. 160mikroFarad 280V (1100 ill. 1500W).
(#) korgs2 hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Sziasztok! Kaptam egy evig tipusú 750W-os villanymotort 220v ra. AZ lenne a kérdésem,hogy hogy kéne bekötni,mert az eredeti kapcsolódoboza nincs meg sajnos( megvan csak nem tudom melyik kábel hova megy benne.) Két zöld illetve egy piros szál jön ki belőle. Ahogy számoltam olyan 30µF-os indítókondi kellene hozzá.Az lenne a kérdésem,hogy mit hova kössek? Ha a két zöld közé kötöm be a kondit,és ide meg a piros közé kötöm az áramot az úgy jó lenne?
köszi előre is!
(#) kala1982a válasza VIM hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Motor tökéletesen üzemel, egyenlőre nyomógombos megoldással. Köszönöm szépen a segítséget!
(#) VIM válasza korgs2 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Szia! Mivel nem írtad, hogy milyen fordulatú a motor és azt sem, hogy a tekercsek ellenállása hogyan alakul a kivezetéseknél csak tippelni lehet erre az elkötési variációra ami csak hasonlít a valóságra.
Idézet:
„Ahogy számoltam olyan 30µF-os indítókondi kellene hozzá”
..... amit miből is számoltál? Ha 30µF-t teszel akkor lassú (1400f/p) fordulatú a motorod, ha pedig 40µF-t akkor nagy fordulatú (2800f/p) ehhez a teljesítményhez. .... szerintem a két zöld szál lesz a főfázis (amire az L és N-t kell kötni) tekercs és a piros szál a közös és a kondenzátor a közösről valamelyik zöldre kötve (a forgásirányt határozza meg) fog működni.
(#) eryk hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Üdv.Van egy 220v villanymotorom és azt szeretném kérdezni hogy hogy lehetne megoldani hogy mind két irányba tudjon forogni?Adattábla nincs rajta de a kapocsdekliről csináltam képet.
Nem tudom hány wattos de az biztos hogy bivaly erős.
pirossal jelölt helyre van kötve a kondi,nem próbáltam még megfordítani a kondi vezetékeit.
(#) korgs2 válasza VIM hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
A számolást képletesen értettem( rá van írva ).Annyi lenne még a kérdésem,hogy kisebb kondenzátorral is el kellene indulnia valahogy?
(#) Csongi_ hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Udv!
Van nagymamamnak egy kavedaraloja, amit meg tatam keszitett 15-20 eve, aki egy nagyon kreativ ember volt, barmit megjavitott, es szinte marmit megepitett. A lent mellekelt kepen zolddel karikaztam be a drotot, ami a tekercsrol szakadt le, pirossal pedig ami leszakadodan van. Meg lehet menteni a motrot, vagy kell ujat szerezzek bele?

SAM_0799.JPG
    
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Forraszd vissza a leszakadt vezetéket.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ha működik egy kicsit polírozd fel a kommutátort is. Ez csonginak szól.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
(#) Csongi_ válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Kommutator? Az a csikozott resze, ahol a szenkefe erintkezik? Sokat nem ertek a villanymotrikhoz.
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ugy tudom, hogy tobol van leszakadva a tekercsrol, onnan ahol le van szigetelve.
(#) zolika60 válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Igen.
(#) Csongi_ válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Koszonom!
(#) zolika60 válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Akkor ott forraszd meg.
(#) Csongi_ válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Holnap delutan nekiallok, es megnezem mire jutok.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Visszabontod a szigetelést amennyire csak lehet és kihúzol egy hosszabb száldarabot, akkorát, amekkorára szükséged van. A lakkot a forrasztás előtt égesd le lánggal vagy kapard le.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
Következő: »»   26 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem