Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Junoszt-406B
 
Témaindító: Thowra, idő: Máj 17, 2007
Lapozás: OK   8 / 10
(#) zolika60 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Ha nem tudja az 5,5MHz-et akkor vagy kép van vagy hang. Akkor még nem láthattam, hogy egyéb baj is van. Mondjuk ezzel a készülékkel fénykorában is csak nehezen lehetett bármilyen adást is nézni.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2013
(#) Bonanza02 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Van földi sugárzású 6,5 MHz-es jelenleg is. (mtv1)
(#) Lali23 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Szia egy héttel ezelőt müködött rendesen. Az elkókat ki cseréltem és maradt a probléma a képcsőlámpa ha jól látom nem világit. A nagyfeszt hol tudom lemérni?
(#) Lali23 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
Ahogy mondod fütyül meg sipol.
(#) lac08 válasza Lali23 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
A nagyfeszt inkább ne mérd meg!
Legfeljebb a buszterfeszültséget.
A nagy tévéknél ez olyan 6-700 V körül van, az ilyen kicsike tévéknél azonban lehetséges, hogy valamivel kevesebb.
Ha hallani a sipolást (és jó a füled, mert 16625 Hz), akkor megy a nagyfesz.

Képcső fűtése világít? Az - azt hiszem 6,3 V.
(#) kadarist válasza lac08 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Szia!
A képcsőfűtésnek jónak kell lenni, mert van fény, csak a sorfrekvencia van nagyon elhangolódva, valószínűleg lefelé. De szerintem nem jó hozzászólásra válaszoltál.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) Lali23 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Szerintetek mit kellene megnézni vagy kicserélni?
(#) Bonanza02 válasza Lali23 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Van 5 db állító potmétered kívülről. A középsőt nézd meg, hogy ha tekered, akkor változik-e a kép, vagy nem. Lehet a poti hibás, KH-s, esetleg a poti melletti alkatrészek (20 vagy 22 UF kondi ott alatta) Ha leveszed a hangerőt teljesen, akkor is hallasz sípoló hangot, vagy csak ha van ráadva hangerő?
(#) Jubilate hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy orosz Shiljalis 401 DS típusú televíziót.
Sajnos nem tudom kipróbálni, mivel hiányzik a trafója.
Esetleg valaki tudna segíteni abban, hogy hová megy a tv-be a 12 volt, valamint hogy hogyan lehetne szétszedni a készüléket.
Előre köszönöm a válaszokat!
(#) univerzum hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Üdv, Junoszty tv erősítőjének a kapcsolási rajza kéne, valaki tudna-e segíteni?
(#) zoly15 válasza univerzum hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
A hangfrekvenciás erősítőre gondolsz?
(#) univerzum válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Igen arra gondolok.
(#) reloop válasza univerzum hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Itt van a rajz közepén.
(#) univerzum válasza reloop hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) fecameca hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok! Van a konyhánkban egy Junoszty. A digitális átállás miatt oda kellett vezetnem a kábel tv-t. Minden jó is lenne, csak az RTL klubot minálunk a hipersávba rakták. Elvileg csak egy csatornával kellene feljebb húznom, mert a tV2, ami alatta van eggyel, és az még bejön. Nekem sajnos csak a régi csattogós csatornaváltós változatról van rajzom, ebben már a 4 gombos Iskra tuner van. Kérdésem. a hangoló feszültségen lehetne annyit emelni, hogy ne kelljen a tunerbe belemásznom? Vagy abban lökdössem széjelebb a tekercsek meneteit? Van egy roncsom is, esetleg azon megnézhetem, mennyire nehéz szétszedni. Régi fadobozos Videoton tévével ezt megcsináltam, lett plusz 4 csatornám, igaz, utána olyan érzéketlen lett, hogy azzal a tunerrel csak kábeltévés adást lehetett vele nézni, amikor eladtam gyorsan kellett hozzá egy új tunert vennem, mert aki megvette, tanyán lakott. Nekem a videomagnós megoldás nem jó, nemcsak azért, mert nincs, hanem örülök, ha a kis konyhánkban a hűtő tetején ez a TV még egyáltalán elfér.
(#) pauer98 hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Junoszty 402es tévém abból is a régi csattogtatós változat, nem a 4 gombos Iskra tuneres. Régen tökéletesen ment aztán a pincébe került. Fél hónapja megpróbáltam bekapcsolni annak tudatában hogy teljesen jól működik, erre szürke kép semmi adás még hang sem. Hozzá sem lett nyúlva azóta. Csak a saját antennájáról ment máson nem használtam. Azelőtt csak annyi hibája volt, hogy nem szólt csak nagyon halkan hiába volt max hangerőn de este néztem nem érdeleklt. A másik kérdésem hogy össze lehetne hozni valahogy egy synaps dekóderrel? (mindig tv). Van egy videómagnóm is fejhibás, meg rossz a kijelzője de a tuner jó benne ha az segít.
Köszönöm a segíséget!
(#) kadarist válasza pauer98 hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Szia!
Analóg kábeltévéről próbáltad? Mert ugye volt egy ilyen digitális átállás nevű dolog.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) pauer98 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Még az átállás előtt próbáltam sajnos nem volt jó, azelőtt is csak az m1 ment rajta.
Nincs sajnos kábeltévénk csak műholdas és mindigtv dekóderrel de RF kimenet van mindegyiken illetve az említett videón is.
(#) pauer98 hozzászólása Nov 2, 2013 /
 
Valaki segítene elmagyarázni mi micsoda a tv-n? (tekerők gombok csatlakozók). Gondolok itt hogy pl melyik az uhf melyik a vhf. Az enyém oroszországból való oroszul meg nem tudok.
Köszi!
(#) Jubilate hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Junosztom amit kábel tévéről szeretnék használni, de valamiért a hang nagyon zajos (főleg ha a kép világosabb) .
Mi lehet a baj? Túl erős lenne a jel ?
(#) otthonpc20 válasza pauer98 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia! Ha még aktuális a junoszty-ra nagyon egyszerű video bemenetet készíteni és tükör tiszta képet kapsz. Ha leveszed a hátulját, a panel bal felső felén van egy árnyékoló lemez a lemezen van egy luk vagy ki van vágva a lemez jobb oldalán ott van egy mérőpont oda kell egy 47µF-os kondival rákötni a composit jel meleg pontját a testet a lemezre. A hangot a hangerő poti bemenetére. Ha zajos lenne a kép a csatornaváltó egység kábelét húzd le a panelról és kész! Remélem érthető! Nekem nagyon sok Junosztyom működik így.
Ez a módszer az összes típusnál 401-402-406-603 működik!
(#) küzmös Gergely válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Háhá.. ez az ősi csövesekre is áll, és működik.
(#) Mriya válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Így van, és mehet is rá a HD adás!
Apropó, úgy emlékszem Gergő, te küzdöttél régi Vidi tévékkel is. Lehet majd megkereslek a véleményedért sorkimenő ügyben, épp egy Vidi Gold Star csöves jószágot próbálok menteni!
(#) Jubilate hozzászólása Jún 12, 2014 /
 
Üdv mindenkinek! Kaptam megint egy Junosztot, de nem akar semmit csinálni, csak zúgás hallható(az is csak gyengén, valószínű csak a trafó).
A hangerőszabályzó mozgatására recsegéssel reagál. Belülről minden jónak tűnik valakinek nincs valami ötlete miért nem akar működni?
(#) Jubilate hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Rájöttem miért nem kapcsolt be: a 2 amperos biztosíték helyén 0,25 amperos volt.
Működik csak az a baja, hogy a kép állandóan fut lentről felfelé...
(#) otthonpc20 válasza Jubilate hozzászólására (») Jún 18, 2014 / 1
 
Ha a potival nem tudod megállítani akkor a C94 22nf tácsakondenzátot nézd meg. Jó helyette 22-44nf vagy lehet az R83 R84 0,125W-os ellenálás is. Itt lehet törés is. Egyenlőre ennyi jut eszembe.
(#) Jubilate válasza otthonpc20 hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Köszönöm a választ a hétvégén megnézem
(#) Jubilate hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Megnéztem őket nem hibásak
Most nem tudom, hogy örüljek-e vagy sírjak...
(#) otthonpc20 válasza Jubilate hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Ha a 22nF os kondi C94 egyik felét ki kiforrasztod be tudod a lebegőképet állítani?
Az a kondi a szinkroncsatoló kondenzátor. Így meg tudhatjuk, hogy a blockingoszcillátor alapfrekvenciája eltér-e az 50HZ-től.
Még azért ott a környéken a kondikat átnézném. előfordul, hogy jónak mutatkozik és mégsem az.
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 17, 2014 /
 
Üdv. Olyan kérdésem volna hogy van itthon egy Junoszty (sajnos nemtudom milyen típusból származó,de piros volt ) transzformátorom,és olyan kérdésem lenne hogy ez a trafó milyen feszültségeket szolgáltat? A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem