Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Junoszt-406B
 
Témaindító: Thowra, idő: Máj 17, 2007
Lapozás: OK   1 / 10
(#) Thowra hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
kAPTAM EGY RÉGI jUNOSZT-406b TÍPUSÚ KISTÉVÉT AMIT SZERETNÉK BEÜZEMELNI.
A probléma az, hogy a csatornák hangja megvan de kép helyett csak fehér képernyő.
Kb 2 éve még jó volt viszont most ezt produkálja.
Szétkaptam, csatlakozók tisztítva, potik cserélve, antennadugaj csere(törés miatt).
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma oka?
Mellékelek 1 képet a képről.

PICT0011.JPG
    
(#) Hurka válasza Thowra hozzászólására (») Máj 17, 2007 / 4
 
Hello!

Én még elég fiatal vok, nem ismerem ezt a tévét...

Nah, sztem kezdd azzal, hogy a tápban cseréld ki az összes elkót, és a régieket a legnagyobb ívben dobd el... Sőt, minden elkót cserélj ki a tvben... az a legbiztosabb... ezeknél az orosz csodáknál bármi előfordulhat... De ha nincs így, akkor majd az okosok megmondják...

Üdv.: Hurka
(#) eSDi válasza Thowra hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Ennél az orosz jószágnál tipikus hiba a kondik kiszáradása. Cseréld ki a táprésznél, de főleg a nagyfesz résznél a kondikat.
(#) Thowra hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
Feltűnt, hogy a cső vége nem világít, ennek lehet oka a kondik hibája?
(#) Istike88 hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
kicsit off de nem meglepő hogy az oroszok ilyen kis tévét tudtak összerakni?
(#) Thowra válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Az, és még 12V ról is megy
(#) Woid válasza Thowra hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Ha nem menne a képcső fűtése, nem lenne fehér fény sem...
(#) patexati hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
Lehet,hogy a sortrafó/nagyfesz megégett rajta ez az egyik leggyakoribb hiba ezeken a készülékeken.Elötte azért elkót nézd meg!
(#) ha6pc válasza Thowra hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Úgyvanúgyvan! Junost-nál igen gyakori az elkók leszáradása.
A vázolt hiba szinte mindig a video-végtranzisztor emitterkörének hidegítetlensége,az ott található elkó ellenőrzésével kezdjed,biztos,hogy minden rendben van,csak váltóösszetevőt nem képes erősíteni-azért fehér a kép.
(#) vizor válasza Thowra hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Nem akarok marhaságokat írni, de amikor bekapcsoltad a jobb oldali tekerőpotival, nem maxoltad fel véletlenül a poti végéig ? Mert akkor maximum fényerőt ad rá, és az szokott ilyen fehér lenni. Ha túl triviális volt, sorry. Elvileg még megvan valahol a gyári papír kapcsolási rajza, majd bescannelem ha lesz időm...
(#) Thowra válasza vizor hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
A fényerő nincs maxon és a kontraszt sem.
Szabályozni lehet de kép az nincs.
A rajzot előre is köszönöm.
(#) elektro válasza Thowra hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
hy
azért az erős hogy junoszt TV mert van junoszt meg TV semi kép sem egyeztethető. Azért ha már szét van szedve less rá szkóppal a fütésre. Nekünk semmi nem bírta jobban a konyhában 100%páratartalom mellet. Csak anyi gond van vele hogy orosz. Gyakori hiba volt hogy ilyen lett a kép hol sokszorozó hol sorvégtranyó a lényeg hogy minde egyes alkatrész nézz át mert itt bárhol lehet hiba.
(#) Thowra válasza elektro hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Szkópom nincs sajnos.
Az alkatrészek csere alatt, viszont van pár dolog aminek nincs értéke (kondik).
(#) MaSTeRFoXX válasza Istike88 hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Idézet:
„kicsit off de nem meglepő hogy az oroszok ilyen kis tévét tudtak összerakni?”

[off] Nekem van olyan orosz tv-m aminek a képernyője pontosan akkora mint egy kis gyufásdoboz. Mondjuk a TV doboza az kb akkora mint egy nagyobb féltégla.
Még működik, valahol megvan, M1-et fogja. Bár vannak gondok vele, de nem érdekel, dísznek van
(#) leono hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Szerintem is az áll a legközelebb a hiba helyéhez, amit "ha6pc" írt. Mivel van fény, ezért a nagyfesz rész és a fűtés biztosan jó. A hang megléte meg arra utal, hogy a nagyfrekis rész is hibátlan, ahol még együtt van a kép és a hangjel. A fény és kontrsazt szabályozhatósága meg feltételezi a képcső egyenáramú vezérlésének a hibátlanságát. Maradék elv alapján csak a videóerősítő marad mint hibás fokozat.
(#) Thowra válasza leono hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
És a videó erősítő hogy néz ki?
Hol kell keresni?
A kondikat már cseréltem de a hiba maradt.
(#) Thowra hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Találtam 1 panelt amit már előttem sufniztak, az alsó vaslemezre van felszerelve a panel(kb 5x8 cm s)
Van rajta 1 égett ellenállás ami ki van kötve, és az egyik áramkör a nyákon szét van vágva, és van benne 1 odasufnizott 12V os stabilizátor is.
(#) patexati válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Nekem van egy üzemképes orosz kistv igaz csak fekete fehérbe megy a PAL adás miatt de színes a készülék és nem nagyobb semmivel mint a nyugati rokonméretűek!A súlya több egy kicsit de az sem sokkal!Én régebben megvetettem a ruszki elektronikát de most már azt mondom nem is olyan rossz csak dúrvább mint a nyugati viszont sokkal igénytelenebb Nem szarik oda kissebb túláramoktól!Van egy másik kis négycsatornás 15 cm-es képcsöves fekete fehér ruszki mtv is a mühelyben tökéletesen működik kicsi és nem is nehéz viszont ha egyetlen alkatrészt is eltávolítanék belőle nem működne mert csak az van bent mi legszükségesebb
(#) Thowra válasza patexati hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Ez igy igaz.
Ezek a dolgok nincsenek telepakolva fölösleges cuccokkal, és igénytelenek is. Van 1 régi műszerem amit egyszer kölcsönadtam a szomszédnak, ő pedik megnézte, hogy hány amper van a konektorba (simán bedugta a 2 mérőzsinórt és csak lesett mikor csattant). A műszerben 1 db ellenállás szált el, viszont mint kiderült már próbálta ezt 1 multiméterrel is ami teljesen elhalálozott:
(#) Thowra hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
A fentebb említett videó erősítőről van valakinek ötlete, hogy hol lakik a tv ben, és hogy néz ki?
(#) Hurka válasza Thowra hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Hello!

Nem tom mennyire vagy orosz tudásod magaslatán, de találtam nagymamámnál egy Junyosztot + hozzá orosz "szervízkönyvet" + kapcsolást... Ha kéred, akkor scannelem...

Üdv.: Hurka
(#) Thowra válasza Hurka hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
megpróbálok valamit kihámozni belőle.
Megköszönöm ha scanneled.
(#) Hurka válasza Thowra hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
jó, mindjárt scannelem
Hány pontot kapok?
Üdv.: Hurka
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Visszavonom... Nekem a 402-esé van meg... Bocs!
Üdv.: Hurka
(#) Thowra hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Az szerintem nem jó ehez.
(#) Thowra hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Az elején elfelejtettem említeni, hogy a hang elég halk még max hangerőnél is csak alig szól, ezt 1 tda2003 al megoldottam, viszont nemtudo, hogy nincs e koze a halk hangnak a fehér képhet?
(#) Thowra hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Itt hol lehet a videó erősítő?

PICT0013.JPG
    
(#) vizor hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Bocsi, de nem találom a rajzot. Egyébként se biztos, hogy jó lett volna, nem is tudtam, hogy Junosztyból van 402 meg 406. Emlékeim szerint egy A2-es lap volt, kapcsolási rajzzal és 1:1 nyáktervvel, oroszul-angolul-németül kommentezve, táblázatba szedett alkatrészlistával, lábkiosztásokkal, mini oszcilloszkóp ábrákkal. Szóval tiszta deluxe leírás, de nem találom... Remélem előkerül még. Sorry...
(#) Thowra hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Változott a beteg állapota.
tegnap kicseréltem az összes kondit és a helyzet úgy változott, hogy most csak a képrtnyő közepén kb 4 cm es vízszintes csíkban van fehér, és a mérete sem változik.
Valakinek valami ötlet?
(#) patexati válasza Thowra hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Át van alakítva nyugati normára a hang mert ha eredeti azért nem szól Én videoton tv (régi feketefehér)panelját szoktam beleoperálni végfokkal mindennel együtt!Kell neki 12v ,rákötni a hangszórót és a potmétert meg egy szálat lehúzni a kf-ről és tökéletesen műxik!Nem egyet alakítottam így át mai napig mennek!Nézd meg a sortekercset rajta van a nagyfesztekercs is kívül ha meg van olvadgatva akkor bizti az a rossz
Következő: »»   1 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem