Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordított nyitás érzékelő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Mozsafa hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy (a legolcsóbb kategóriájú) nyitás érzékelőt szeretnék átalakítani oly mód, hogy amikor közelítem a mágnest akkor kezdjen el csipogni.
Sajnos nagyon minimálisak az elektronikai ismereteim, ezért elnézéseteket kérem, de ha lehet a legegyszerűbb megoldást próbáljátok meg megadni.

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza Mozsafa hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Tegyél mögé egy mágnest , aztán ha a másik mágnest közelíted (ellenkező polarítással) valószínűleg azt fogja csinálni amit szeretnél, ennél egyszerűbben nem tudod "tuningolni".
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) Rumcájsz hozzászólása Nov 4, 2013 /
 
Reed üvegcső relé, morze érintkezőpárral! Lehet normál vagy fordított is!
Pl: ilyen! de van ettől jóval olcsóbb is!! Ez pedig be-ki kapcsolhat egy bármilyen csipogót...
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) Mozsafa válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 4, 2013 / 1
 
Köszönöm, ez a megoldás! Tökéletesen működik.
(#) Mozsafa válasza Rumcájsz hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Reed relé van benne (az egész nem került annyiba, mint ez a relé ).
Ha értenék a témához, akkor magam is építenék egyet.
Alapvető ismeret nélkül, de nagy érdeklődéssel, odáig jutottam, hogy már tudom mi a Reed relé...

Köszönöm a segítőszándékod!
(#) kaqkk válasza Mozsafa hozzászólására (») Nov 4, 2013 / 1
 
Szívesen , örülök hogy segíthettem .
(#) Petyaa hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Üdv!

Jómagam egy olyan nyitás érzékelőt szeretnék, amely akkor zárja az áramkört amikor az egyik mágnes a másiktól elhalad.
Kapura akarom kötni, azt pedig egy vezetékes csengőre. Hogy amikor valaki kimegy azt halljam valahogyan a szobából.

Amiket eddig találtam pl hestore-on, mind akkor zár amikor a mágnes közelít.
(#) Gafly válasza Petyaa hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 1
 
Egyáltalán nem lehetetlen, sőt elég gyakori amit keresel...
- Létezik váltó (morze) érintkezős reed patron is. Bővebben: Link
- Van készen tokozva is.
- Úgy is ki lehet váltani, hogy teszel mellé egy "segéd" mágnest, ami behúzva tartja. A "fő" mágnes ezt "írja felül". Kicsit játszani kell a mágnesek kiválasztásával és beállításával.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023
(#) Remci válasza Petyaa hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 1
 
Létezik olyan is amilyet Te keresel Bővebben: Link . Vagyonvédelmi boltokban nézz szét. De ezek a reed relék érintkezői nem bírnak akkora áramot elviselni, amekkora csengő működtetéséhez kell, szerintem jobban járnál ilyennel. Én is raktam már fel ilyet, ugyan abból a célból amire Te keresel.
(#) proba válasza Petyaa hozzászólására (») Jan 22, 2023 / 1
 
Autó ajtó kapcsoló a félfába, a zsanér felől. Nekem tartósan bevált. ( persze ha a kapu mechanikailag alkalmas hozzá)
(#) Kera_Will válasza Remci hozzászólására (») Jan 24, 2023 / 1
 
Idézet:
„De ezek a reed relék érintkezői nem bírnak akkora áramot elviselni,”

Valóban ... annó évtizedekkel ezelőt amikor 1. ilyenből építettek kilincsre csengő aktiváló kapcsolót .
A legelső aktiváláskor felrobbant a reed-cső.
Utána csak egy tirisztor gate-nyi áramot kapcsolt a reed relé. A csengő pedig mechanikusan oltotta ki a tirisztor tartó áramát.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
(#) Petyaa hozzászólása Feb 10, 2023 /
 
Köszönöm a választ mindenkinek! Vagyonvédelmi boltban sikerült vásárolnom mágneses nyitásérzékelőt. Működik, tesztelve.
Mivel beltéri használatú az illesztéseknél kap egy kis szilót még.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem