Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szintetizátor tuning
Lapozás: OK   3 / 4
(#) freechat válasza Gyimate hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ezért írtam, hogy okostelefonról van szó. Még nem próbáltam ki, de meg lennék lepve, ha nem tudna jóval nagyobb frekvenciát, mint egy sima telefon.
Viszont a mostani megoldáshoz képest bármi jó lehet. (Jelenleg rárakom a kottatartóra és úgy használom és így a leütések is hallatszanak).
Zenei jegyzetelésre használom vagyis mivel nem tudom megjegyezni, ha improvizálok ezért felveszem és a jobb témákat tovább finomítom stb...
Szóval nem stúdió helyett szeretném
(#) Gyimate válasza freechat hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Akkor használható lehet. Kellesz egy hozzávaló headset amit nem sajnálsz megoperálni, pár ellenállás meg kondenzátor és a pontos jelszint beállításához egy trimmerpoti. Először a vonali jelet adó zongora sztereó nagy Jack csatlakozóját kell monósítani, ehez a csatlakozóban forrassz 1-1 100K-s ellenállást a két jelvezetékre, majd a végüket kösd össze, ezt a pontot kösd a csatlakozó földjéhez egy 1K-s ellenállással, így megvan oldva egy egyszerű osztás, plusz a két csatorna közösítése, kellesz egy 50K-s trimmer poti is amivel belehet állítani a pontos jelszintet, ennek az egyik szélső kivezetését kösd a testre és a másikat a zongorából jövő jelre a középső leágazásra tegyél egy 100nF-os kondenzátort, ezzel leválasztod az egyenfeszültséget. A headsetből vedd ki a mikrofont, ahova a közö vezeték ment, vagyis föld és árnyékolás kösd a zongora árnyékolásához a kondenzátor másik lábát pedig a mikrofon másik lábára, majd ha mindent jól csináltál akkor kapcsold be a felvételt és a trimmert addig tekergesd amíg nincs meg a megfelelő jelszint.
Remélem hogy világos volt, ha kell lerajzolom és elküldöm.
(#) freechat válasza Gyimate hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Headsetet nem szednék szét (3-4.000 Ft/db), ezért gondoltam,hogy veszek egy 4 pines dugót és kábelt építenék.
A rajz nagyon jó lenne, bár lehet ezzel is elboldogulok.
Köszönöm
(#) Gyimate válasza freechat hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Esetleg meg tudnád írni, hogy milyen telefonról van szó, akkor megnézem a headset bekötését is és küldöm a rajzot. Valószínűleg neked is ilyen lábkiosztása van: Headset, de azért küld el a telefon típusát.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) univerzum hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Üdv, tudom nem gitár, hanem szintetizátor. Csak ugye ahogy észre vettem ez egy nagy analóg hangzeres téma
Mini moog-ot szeretnék építeni.
Az a kérdésem, hogy billentyűt hogy csináljam meg?
Még nem kerestem utánna, de pontos méreti-t lehet-e tudni ennek a szintetizátornak?
Kapcsolási rajz
(#) peti333 válasza univerzum hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Szia!
Jobban jársz, ha keresel egy hibás szintit, kidobod az elektronikát, és megtartod a dobozt, esetleg a billentyűk érzékelőit (ha jobbat találsz, akkor szénlapok lesznek, amivel a leütés sebességét is méri, de láttam már mikrokapcsolósat is). Ebben egyébként ki tudlak segíten, mert áll itt pár javításra, újrahasznosításra váró szinti, de az aukciós oldalak is tele vannak ilyenekkel.
Azt is megcsinálhatod, hogy csak a billentyűsort tartod meg, de mindenképp egszerűbb egy már meglévőt használni, mint legyártani (nem néztem utána mennyi, a képeken ránézésre 3,5 oktáv) több mint 40 egyforma billentyűt, hozzájuk egyező rugót, stb.
Nem nagyon tudom leszedni és tanulmányozni, mert kölcsöngépnél vagyok, de amint visszajön a laptopom a szervízből belenézek.
(#) univerzum válasza peti333 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Jó csak hogy ez még full analóg szinti, az ugye monofon.
Akkor ugye elég lenne egy ima feszültségszabályzós/trigeres billentyű.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Idézet:
„Mini moog-ot szeretnék építeni.”
Most ugye csak viccelsz ?
Inkább nézegesd a PAIA moduljait, a 80'-as években az ő rajzaik alapján készítettem VCO, VCA, ADSR és hasonló áramköröket.
A billentyűzet lehet a legutolsó, mire a többi áramköröd elkészül.
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Köszönöm, klasszikus modulláris szintetizátort már építettem, teli van vele a padlás.
Sőtt tudom mini moog is összerakható egy modulláris szintetizátoron, de nekem most kell egy mini moog.
Szóval, billentyű nélkül nem merek neki álni, hogy is kezdem el?
Midis kókányolások és a többi nem érdekel, szigorúan eredeti formatervet akarom követni, fa doboz stb...
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Idézet:
„de nekem most kell egy mini moog.”

Hát Te tudod... De hogy "most" nem lesz, hacsak nem veszel egyet készen az tuti !

De hogy segítsek is : a minimoog keykontaktok nem a mostani időmérős gumiharangos gumikontaktusos megoldásúak, hanem mechanikus Morse-érintkezősek.
A kivitelezése itt látható
Ezt a fajta megoldást alkalmazta a Wermona cég (is) az orgonáiban. Ilyen pl. a Formation, Sandi és sok másik. Ilyenek ma is kaphatók még (enyémeket már sajnos eladtam) 25-30e ft-ért. Ezt a kiadást nem fogod tudni megkerülni, mert a billentyűket sohasem fogod kifarigcsálni fából-műanyagból, és az érintkezők kialakítása sem egy házifeladat.
Nézz körül, most is látok ilyeneket a neten.

Mellesleg kb. 3 hete volt nálunk a zsibin egy Korg MS10, a koma 20-ért árulta, de mire visszamentem a pénzzel, 25-ért elvitték előlem A rendes "piaci" ára ennek ma 120-150e Ft.
Egyébként hallottad már a minimoog vst verzióját? Mert én azt használom.
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Vermona*
Nem baj, csak az ellenállás értékeket kéne tudni
Szóval érted, nem is baj, hogy ilyen a minimoog.
Nem én meg fogom oldani a billentyűt, asztalossal már beszéltem, többi meg menni fog
VST és a többi szerencsétlenkedésből elegem van, vettem egy yamaha su700-as sampler-t és fényévekkel jobban szól mintha pc-n zenélnék, pedig ez is digitális...
Sok vst-t ismerek, de tegyük hozzá, kakaóbabból nem lehet vanillia rolót csinálni...
Főleg ha én vanillia rolót akarok enni
Szóval érted, meg informatikát is ki akarom hagyni belőlle.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Sok sikert !

Egy SU200 nekem is van.
Fényévekkel ? Hááát
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Nem su200 hanem su700.
Tényleg jobb szerintem, bár ezen nem vitatkoznék megvan nekem a terepem hogy mire kellenek ezek a vask
(#) Rober_4 válasza univerzum hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Mindenképpen a Vermona orgona alap jó lenne neked. Annak idején én örültem, hogy végre megszabadultam a Vermona sandymtól, most viszont kikókányolnaám belőle a billentyűzetet, amiben billentyűként 3 kapcsoló volt, így nem is egyszerre kapcsoltak, tehát leütési időt lehetett volna velük mérni!strapabíró elnyűhetetlen billentyűzet gumiharangok és grafitfelfestés nélkül.
Most szívesen belekókányolnám a korg poly64-be, ami megérdemelne egy normális billentyűzetet.
Tehát a vermonából kikapod az elektronikát, vagy csak rákötöd az egyik kapcsolósorra a minimogot, így nég hozzá is tudnád keverni a hangját...

A vst-ről:
Szerintem egy vst pluginnek, mely a megfeklelő algoritmussal számolja ki a jelet, 24 bitre 96khz-re, a nyomába sem érhet egy régi digitális hangszer. Én még arra sem nagyon tudom rávenni magam, hogy 44100/16biten dolgozzam, mert olyan méretű információvesztést szenved a hangjel, hogy csak vakargatom a fejem, hogy mihez kezdjek vele. A régi analóg hangszerek viszont továbbra is értékállóak a véleményem szerint.
(#) univerzum válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Jó hogy analóg hangszereket szeretnék használni, de kompromiszumot kell kötnöm pár hangmintával, aminél kimondottan dögös egy sampler.
kép: yamaha dx200, su700, nord micro modular, jomox xbase 09
rack dobozban:tc electric triple c, alesis quadraverb microverb4
su700 már megvan, nord micro helyére rendes analóg modulláris szintit tervezek építeni, jomox xbase 09 helyett meg tr909 klón lesz. dx200 meg még egyenlőre megfejtés alatt áll.
effekteket muszáy lesz megvennem.
ez technohoz nagyon jó de ha szinti popot akarok csinálni akkor meg változtatnom kellene
kell egy modulláris szinti ez alap, egy jó dobgép ez esetben majd tr808 és vermona drm mkiii klónok fognak szerepelni, asztali szintikel meg amikkel szemeztem hogy megépítek az ugye a minimoog és a korg ms20 m lesz. sampler meg mindig jól jön
(#) stefi05 hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Sziasztok ! Segitségeteket szeretném kérni, keresek roland va76 -s szintimhez tápegységet S.O.S.
06 30 347 3115
(#) Lestate hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Üdv. Mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Yamaha PSR-E303-as szintetizátorom és szeretnék hozzá csinálni egy zengető pedált. Sajnos hiába kerestem az interneten, nem találtam kapcsolási rajzot (talán csak simán rövidzár-szakadás a pedál működése?).
Nem állok úgy anyagilag, hogy vegyek egyet, így ötlött fel, hogy van még néhány alkatrészem elfekvőben, meg vaskloridom, stb.

Köszönöm szépen a segítséget!
(#) latyakosa hozzászólása Szept 3, 2015 / 1
 
Sima záró kontaktus.
(#) Lestate hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Erre gondoltam én is, csak tartottam attól, hogy mi van, ha nem. Viszont ezek szerint, akkor "nyugodtan" rövidzárazhatok, nem megy tönkre az elektronikája.

Köszönöm szépen!
(#) Buvarruha válasza Lestate hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Ha ugyanaz, mint egy midi billentyűn, akkor simán rövidzár, én billenő kapcsolóval csináltam pedált.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2015
(#) Lestate válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Én Ezen videó alapján elkészítettem itthon ctrl-c ctrl-v formában és tökéletesen működik!
(#) etm hozzászólása Ápr 5, 2019 /
 
sziasztok! Szeretnék egy szintetizátort venni. Tanulni zenélni. Amit kinéztem,vagy a casio ctk4400, vagy yamaha psr 263. Szereintetek melyiknek van szebb,csengőbb tisztább hangja? Nem találtam róluk leírást,ezért az is érdekelne,hogy mindkettő tudja e minden hangszer hangját? pl. szaxofon?
Köszönöm
(#) etm hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Sziasztok! Vettem egy Yamaha psr e453 tipusu szintetizátort,és zavar,hogy a billentyűzete billentés érzékeny. Hogyan tudnám ezt a funkciót kikapcsolni rajta,hogy ne legyen érzékeny a billentyű a lenyomásának az erősségére? Köszi
(#) Gafly válasza etm hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Használati utasítás 42.-ik oldal:
1. Nyomd meg a FUNCTION gombot.
2. A CATEGORY gombbal válaszd ki a "TouchRes"-t (Function 010).
3. Állítsd be 4 (Fixed)-re a tekerentyűvel.
De nem értek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) etm válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
kÖSZI. És állitolag van rajta 180 ritmus. őket hol találom? Mert én csak 30-at találtam.
(#) Gafly válasza etm hozzászólására (») Ápr 13, 2019 /
 
Ha jol ertem, akkor a Yamaha oldalon.
Ingyenes, de regisztrálni kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2019
(#) Cinema válasza etm hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Tanulj meg játszani rajta, egy zongoratanár is segíthet, vagy zenész ismerős.
Különféle beállítások leírását tartalmazza a "Manual", ezt érdemes tanulmányozni.

Üdv!
(#) etm válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Köszi nektek. Tanultam harmonikán gyerek koromban,de régen volt már elővéve.Valamennyire tudok is most ezen játszani,de amikor vettem azt irta a leírásában,hogy 180 ritmus van benne. Én ezeket nem találtam,csak 10-et. Ezekhez le kell az ilyesmit tölteni az internetről?Vagy csak én nem találtam meg? Olyan nagyon mélyen nem is volt időm keresni. Aki ujjat vett őnála ez hogy van? Mivel ez vadonat uj
(#) Rafael hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Sziasztok!
A Casio CTK520L szintetizátoromat szeretném kísérleti jelleggel felturbózni egyszerűbb kiegészítőkkel például: LFO, Pitch bender, Cutoff frequency, Filter-ek stb.
Kezdésnek tényleg egyszerű néhány alkatrészes LFO-ra gondolok. Kaphatnék rajzokat?
- A fő kérdésem az lenne, hogy az ilyen átalakításokat pontosan hova kell bekötni a szintibe? Mellékelem a Service manual-t. Megjelölnétek a bekötési pontokat?
Előre is köszi a segítséget.
(#) Medve válasza Rafael hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Huha. Ez nem ilyen egyszerű, ehhez az IC-be kellene belenyúlni. Ha elég, akkor ezeket az egységeket a hangfrekvenciás kimenetre kapcsolhatod, a Pitch bender kivételével. Analóg szintit akarsz?
Van MIDI kimenete? Én nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem