Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2176 / 3953
(#) laszlo raduj válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Ez egy PC táp , és a DBL494 1-es lábát vezérli ez a visszacsatolás , úgy mondjak azt hiszem , tehát a 12V-rol jon egy potméter 22k, majd egy 4,7k ellenállás innen kap vezérlést az IC és itt van lehúzva földre avval a 2,35k ellenállással . Amikor lecsavarom minimumra a potit akor kezd el sztrájkolni a táp , most mar nem tudta el égetni azt a hatalmas diódat.
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Sziasztok! Adott ez a plazma hangszoro kapcsolás, de valami oknál fogva egy idő után a benne lévő FET meghal. Teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek tudnátok segíteni? Mi lehet a hiba oka? túlmelgedés? Kevés lenne neki a hűtő borda? Vagy a tekercs induktivitása vissza hat rá? Előre is köszönöm a segítséget! ATX tápról működtettem.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2013
(#) mikrokapcsolo válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
A rajzra is oda van írva: requires a large heatsink, vagyis nagy hűtőfelület kell neki. Nem nézted, mennyire melegedett, mielőtt elhalálozott?
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Helló.egy olyan kérdésem lenne hogy ebbe az áramkörbe milyen tranzisztor jó még az OC1072-n kívül?Vannak itthon bontott 2sb-s típusaim,de a kapcsolásra azt írták hogy bármilyen germánium alacsonyfreqvenciás tranzisztor megfelel.Vagy esetleg jó lenne bele a 2N3906-os is?Remélem jó helyre írtam a kérdésemet.A válaszokat előre is köszönöm.

sugarmer.gif
    
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Nincs germánium, PNP tranzisztorod? Egy BC212 talán jó lesz oda.
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
És hogy ha zár a FET 2. és 3. lába akkor az hibás?
(#) Kovabe hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Sziasztok
Beleestem egy hibába amin nem tudok uralkodni. Készitettem egy PIC-DS-LCD-s hőmérőt de az autoba ami viszont iszonyatos zavarokat képez a szivargyujton és nem tudom milyen tászürést kell alkalmaznom, hogy jó legyen. Valaki tud ebben segiteni?
(#) Aang hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Sziasztok! Kezdő lévén rengeteg kérdés merült fel bennem, ezért rengeteget olvastam, de mégis inkább úgy döntöttem kérdezek itt.
VILLOGÓ (LINK)

a kérdéseim a kondenzátorral kapcsolatosak. ebben a kapcsolásban a kondenzátorok nem sülnek ki? ha teljesen feltöltődnek akkor szakadásként jelentkeznek nem? ha szakadásként jelentkeznek, akkor hogyan képes mégis kinyitni a hozzákapcsolt tranzisztort?
köszi a válaszokat és bocs hogy ilyen ostobákat kérdezek.
(#) kadarist válasza Aang hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Szia!
Te írtad, hogy feltöltődik, tehát megnő a feszültség a sarkain. Itt van a kutya elásva. Olvasnivaló.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Abból szerintem bőven akad.Akkor azzal lehet úgy helyettesíteni hogy a kapcsolás többi elemét nem kell megváltoztatni?
(#) Aang hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
köszi a választ. először is tisztázzuk, jól gondolom, hogy az általam linkelt esetben a kondenzátorok sorosan vannak az áramkörbe kapcsolva(?). egyébként még mindig nem tiszta. a korábbi kérdéseim élnek. (esküszöm, hogy nagyon próbálkozom pedig )
a másik tranzisztor bázis-emitter vonalán történik valami?

ú miközben írom e sorokat felvillant valami. lehet, hogy csak addig töltődik, amíg eléri azt a feszültséget ami kinyitja a másik tranzisztort?
(#) kadarist válasza Aang hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Használd a válasz gombot és kezdd a mondataidat nagy betűvel. Az utolsó mondatodban jól látod a helyzetet. Szimulátor
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2013
(#) Aang válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Ismét köszi a választ! Tehát akkor a kondenzátor töltöttsége is megszűnik attól, hogy nyitja a tranzisztort? Jól sejtem?
(#) kadarist válasza Aang hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Ha elszipkázza a tranzisztor a töltést, akkor bizony megszűnik az.
(#) Aang válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Jujj de nagyon köszönöm! 2 napja ezzel álmodom. Holnap valószínűleg beszerzem a szükséges alkatrészeket és hónapok múlva meg is építem hihi.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Elkészítettem a nyákrajzot is hozzá,annyi hogy a BC212 helyett BC558B-t rakok bele ugyan az csak magasabb feszültséget tűr el.
(#) dave500 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy set top boxom, amin van SCART, és RCA kimenet is. Olvastam, hogy elvileg rá lehetne kötni egy monitorra, aminek van d-sub bemenete. Nézegettem képeket, megnéztem a d-sub kiosztását, a scart kiosztását, de nem jöttem rá, mit hova kéne kötni. Tudna nekem segíteni valaki?
(#) adamka199 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok! Nagyon vékony kábelt, éppenséggel egy hangszedőjét hogyan tudnám lecsupaszítani úgy hogy ne vágnám el? Köszi a tippet!
(#) ujfalusi válasza adamka199 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Pákával megolvasztod, és lehúzod.
(#) adamka199 válasza ujfalusi hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
ezt próbáltam de kormosra égett. Maradok ennél csak óvatosabban akkor! Köszi!
(#) ujfalusi válasza adamka199 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Nem szabad sokáig melegíteni. Kicsit megolvasztod és gyorsan lehúzod amig még olvadt.
(#) pucuka válasza adamka199 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ha nagyon kormos lett, használj nagyon finom csiszoló papírt. Levágsz belőle egy kis csíkot, összehajtod, és a két ujjad közé csippentve párszor finoman lehúzod. Aztán pedig bő folyatószer, gyanta, flux, ami van.
(#) SzervízMacska válasza adamka199 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
A körmöddel is le tudod húzni, ha olyan vékony. Esetleg óvatosan köröm csipesszel. A legjobb persze a blankoló fogó...
(#) Kari55 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok.
Tegnap vettem egy tekerős(dinamós) LED lámpát, egy perc tekerés, tíz perc folyamatos világítás - a leírás szerint.

Na de nem is ez a lényeg, hanem a bekacsoló gombjának van három funkciója:1. gombnyomás egy LED, 2. gombnyomás három LED, 3. gombnyomás villogás, negyedikre kikapcsol.

Csak érdeklődés szintjén arra lennék kíváncsi, hogy ezt hogyan oldották meg egy gombbal? Talán valami mikroprocesszor van benne?

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) vicsys válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Mikroprocesszor nincs, de mikrokontroller könnyen lehet.
(#) Kari55 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ezt akartam írni, csak hát ugye a kor(kór), és ez, nagy vonalakban, hogyan teszi a dolgát?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) hepi02 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok,

Szeretnék venni egy 5M-es ledszalagot 300db SMD 5050 RGB leddel. Mekkora tápot válasszak mellé? Hogyan tudom egyszerűen magam is kiszámolni?

Köszönöm,
Ádám.
(#) proli007 válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Hello! "és ez, nagy vonalakban, hogyan teszi a dolgát?" Pont úgy, ahogy leírtad.. üdv!
(#) Kari55 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Köszi a "kimerítő" választ, de nem kell mindent szó szerint érteni... már olvasgatom a Wikipediát..
(#) Sügér hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Üdv! Tönkre ment egy kis mini USB-s telefontöltőm. Csináltam egyet L7805-ös IC-vel de eszembe jutott egy korábban látott IC védelem és kíváncsiságból berajzoltam az ott látott szisztéma szerint 2 diódát az áramkörbe. Azt remélem, hogy ha megszűnne az áramkör tápfeszültsége D1 nem engedne visszáramot az IC-re, fordított polaritás ellen is védene (?) D2 pedig visszanyerné az elvesztett 0.7V-ot a kimenőből a test megemelésével.
Jól gondolom? Köszönöm a figyelmet!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
Következő: »»   2176 / 3953
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem