Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ajándék (karácsonyi) ötletek
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Snypie hozzászólása Okt 6, 2006 /
 
Sziasztok!

Elektronikai segítséget szeretnék kérni tőletek! Szeretnék csinálni barátnőmnek egy kis karácsonyi meglepetést, s nem árt időben elkezdeni + okosodni

Piros LED-ekből szeretnék csinálni egy szívet, amit a következőképpen világítanék meg:
felosztanám a szívet 4 negyedre. Először minden negyedben az első LED gyulladna ki, majd kialszik, s a következő gyullad fel. Ezzel olyan Knight rider fényt lehetne elérni, persze másképpen. Körbe-körbe rohangálna 4 pont. Szerintem nagyon jól nézne ki. Én kb. 40 LEDre gondoltam összesen. Ezt hogyan lehetne megoldani? Mik kellenek hozzá? Esetleg tudna vki kapcsolási rajzban segíteni?

Aztán a szív közepére szeretnék tenni egy 3D-sen gravírozott üveglapot vmi írással és képpel. Biztos láttatok már ilyet. Pesten a Westendben csinálnak ilyet. Ezt szeretném kéken megvilágítani. Ezt LED-del kéne, vagy ledspottal, vagy esetleg fénycsővel? Számtech-es moddingcuccok között van ilyen. Ennek mi a menete?

Aztán még szeretnék egy órát is beletenni vhová. Ennél LCD-re gondoltam. Itt hogyan lehet programozni a mikrovezérlőt? Egyáltalán kell hozzá?

Milyen áramforrásról lehetne üzemeltetni ezt a 3 ''egységet''? Van vmilyen lehetőség arra, h ne kelljen elemekkel szórakozni? Magyarán 220V transzfer 9V, vagy amennyi kell a cuccnak.

Mindezt egy fadobozkába fogom elkészíteni, mivel van nagyon jó asztalos ismerősöm. Persze addigra vhogy össze kell álljon a kép, mert úgy csináljuk meg akkor a dobozt

Remélem érthető voltam.
Segítsetek plz.

Hozzászólások, linkek stb. Angol, német megy. Merre induljak el?

Elekrtonikai boltban a Lomex-et ismerem.

Köszi szépen mindenkinek!
(#) pixels válasza Snypie hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
szerintem a következőre van szükséged a 40db ledes cucchoz:

4017-es ic, egy 555-ös ic, egy jópár tranzisztor + ellenállások és kondik.

Az elmélet:

veszed az 555-ös és építesz órajelgenerátort (astabil, vagy monostabil multivibrátort). ennek a jelét vezeted a 4017-es bemenetére, ez fogja "léptetni" a ledeket. a 4017-es kimeneteire teszel 10 db tranzisztort, a tranzisztorok pedig meghajtják a ledeket. Ez így cak sima futófény. A ledek tápellátását szintén az órajelgenerátorral kapcsolgatod. Szerintem az elmélete ennyi. Konkrét kapcsolást nem tudok adni, de egy kis ügyeskedéssel össze lehet hozni a cuccost.

Az órát egy mikrovezérlővel és egy lcd-vel na meg egy jó programmal lehet megépíteni. Csináltam ilyet, egy hét alatt összejött, (ezzen tanultam meg PIC-et programozni ) Sajnos itt sem tudok konkrétat mondani, mert forrkód elveszett, a PIC-ből visszaolvasni meg nem tom, mert megadta magát.

Nagyjából ennyi.
(#) Antauri válasza Snypie hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
A gravírozós témához: A cégünknél minden kijárat fölé fel van szerelve egy világító piktogramm, ami áramszünetkor is müködik. A szerelőktől anno elkértem egyet kiváncsiságból hogy hogyan is oldották meg a láthatóságot. Nos ez egy kb 10x20 centis, 8mm vastag plexi, az egyik aldalán gravírozva, sütve a szimbólum. A lényeg: a plafonra szerelt foglalatból ledek világítják meg a téglalap egyik élét ( fehér ledek, zöld fényáteresztő fólia van ragasztva a plexi felső élére), a többi három oldal pedig öntapadós alufóliával van leragasztva. Rendkívül mutatós, arról nem is beszélve hogy a plexi felületén ejtett legkisebb karcolás is azonnal "világít". Szerintem próbáld meg élből megvilágítani Te is, így el lehet rejteni a fényforrást és csak a lényeg látszik.
(#) Darazsx válasza Antauri hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Nincs véletlen egy képed a plexiről, ahogy leírtad nem nagyon tudom elképzelni. A számítógépembe akarok grvírozott plexit de azt nem nagyon tudom megvalósítani, hogy szépen világítson.
(#) _JANI_ válasza Snypie hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Én egy pár linkkel szeretném segítei a projektett. Ott sokk hasznos ötletet találhatsz:

555-tel kapcsolások
LED-ek sorban történő léptetése
Két LED-es villogó

és ha nagyáramú ledekről kellene infó:
Nagyáramú LED az autóban...

Remélem találsz magadnak megfelelő kapcsolást, vagy ötletet...

A plexis világitás nekem is tetszik. Érdekes lehet a fénye ha gravirozva van a felülete, és különböző színnel van "bevilágítva". Raksz fel majd képet az elkészűlt projektról???
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Természetesen csak a meglepi után, mehogy elronsuk a hatást! :zavart1:
(#) Antauri válasza Darazsx hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Naná hogy annak idején kértem egy darabot. Próbáltam én is készíteni világító házszámot régebben, de én befúrtam a ledeket élből, és valahogy nem lett az igazi. Ez a gyári megoldás azonban tényleg jó, holnap lefotózom.
(#) Norberto válasza Antauri hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Gyerekek...

Az a lényeg, hogy ha ilyet csináltok, akkor azon az oldalon, ahol a fény belép, ott tükörsimának kell lennie a felületnek...magyarul annak az élnek is üvegszerűen kell kinéznie...nem szabad érdesnek lennie! Ha vki pl. lecsiszolja egyenesre azt az élt, akkor le is kell políroznia, hogy minél több fény léphessen be a plexi belsejébe...
(#) Remci válasza Snypie hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Helló! Nekem van két szivecskés rajzom, majd délután elküldöm ,csak most behalt a szkennerem. Azokból kiindulhatsz szerintem.
(#) huhuu válasza Antauri hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
nagyon jó ez a plexis megoldás, már láttem ilyet és tényleg jól néz ki.
láttam olyat is, hogy a tükör mögött volt kijelző és átvilágított a tükrön, csak nem tudom, hogy milyen vastag tükrön lehet így látni a kijelzőt...
(#) Norberto válasza huhuu hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Ez nem a tükör vastagságától függ

Az egy speciális tükör, amit át lehet világítani...olyan, mint ami a filmekben van a kihallgatószobák egyik falán

De ez nem hétköznapi tükör...
(#) Balázs válasza Norberto hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Van ilyen. Lehet kapni olyan fóliát, amit ha ráragasztasz egy üveglapra, akkor az egyik oldalról átlátszik, a másikról tükör.
(#) Antauri válasza Darazsx hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Van már néhány kép (nem is olyan könnyű plexit fotózni:ijedt: ) A sárga háttér előtt lévő plexin talán lehet látni a felső élre ragasztott zöld fóliát, és a többi oldalon lévő alucsíkot. Az utolsó kép két darab fehér leddel megvilágítva készült. Minden hiba, karc, ujjlenyomat azonnal látható.
(#) Antauri válasza Norberto hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Ennél a plexinél az élek egyáltalán nem üvegszerűek, sőt fehérek, láthatóak a megmunkálás nyomai. (fűrészelés?) Az nem lehet hogy az ilyen felület segíti a szórt fény kialakítását hogy aztán nagyjából egyenletesen legyen megvilágítva a teljes felület? Nem értek az optikához, csak kérdezem.
(#) Darazsx válasza Antauri hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
THX, mostmár van egy kis fogalmam róla hogy is kellene megoldani
(#) Remci válasza Snypie hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
Hali! Itt vannak a rajzok. Remélem jó lesz valamire.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Okt 7, 2006 /
 
A pék rakja tele. 1 lemaradt. Tessék!

szív 5.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása Snypie hozzászólására (») Okt 7, 2006
 
Átírtam a címet, mert ez már nem kérdés
(#) wg_kezdo hozzászólása Nov 14, 2009 / 1
 
A halloween tökömön felbuzdúlva:
Szeretnék egy olyan topicot nyitni ahol otthon megvalósítható játék-ajándék-dísz ötleteket "halmozhatunk" fel.
Ezekkel pl jóvá lehet tenni a "Már megint a garázsban bütykölsz!!!" és egyéb év közbeni megrovásokat.
Főleg az ötletek miatt. A megvalósítás más kérdés kinek-kinek az aktuális tudásához mérten lehet válogatni.

Még 1 hónap karácsonyig így ez nem az adott ünnep után kerül fel a ki mit épített rovatba.
(#) mark.budai válasza wg_kezdo hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Én a GU-50-es csöves erősítőmet, meg a szélessávú hangszóróimat szeretném megépíteni, hadd szóljon rajt karácsonykor a karácsonyi zene.
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
ÉS mekkora a fa és hány darab LED legyen benne?
(#) sprofan hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
A tavaly oly sokak által készített vezeték nélküli gyertya gondolatát továbbvéve jött egy új ötlet. Ez azon alapul hogy fogunk egy üveg csövet, aljába 3-4 színváltós led, erre víz majd ahol a led-ek is vannak egy kis lyukacsos kő segítségével levegőt pumpálunk bele. Kinézetre olyan lenne hogy egy szép fa doboz kocka vagy téglalap alakú amelynek a tetejéből 1 vagy több ilyen (akár 10) cső áll ki. Ilyen csövet egyszerűen kis 4-6-8W-os fénycsőből tudunk készíteni, amelynek az átmérője 1,5cm és 1mm-es üvegből van. Szebence már neki is állt elkészíteni egyet, gondoltam felvázolom nektek az alapötletet,hátha tetszik valakinek.
(#) szaky27 válasza sprofan hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Jól hangzik, kíváncsian várom a prototípusról az első képeket.
(#) sprofan válasza szaky27 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Nem tudom mikor lesz, nem én építem.
(#) Szebence válasza sprofan hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Sajnos már én sem
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Nagyon aranyos ...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) sz_ferko válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ötletes, egyszerű. "Öröm adni, öröm kapni" Tetszik!
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ez nagyon jó!! Ez nagyon tetszik, igazán hasznos kis játék lesz! Kívánom, hogy legyen sok öröme a vele való játék során!
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Szia! Ötletes, jópofa. Gratulálok.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Biztosan tetszik neki, hiszen jól sikerült.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem