Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhőz, kondenzátor méretezése
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Pafi válasza ferci hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Idézet:
„jobban tetszik az 1-2 Ω-semmi kondi verziós meghajtás.”


Nekem is! Csak ha nincs elég árama a meghajtónak, akkor lehet ilyen trükkel egy hajszálnyit javítani rajta.

Idézet:
„Nagyon sok kapcsolásban viszont ott van egy pár nF-10-47 Ω RC-tag a drain-source lábakon, ami itt nincs, letörés ellen.”


Én is láttam, de nem értek vele egyet. A MOSFET hihetetlenül jól bírja a drain-túlfeszt, tök fölösleges levágni, sőt még növeli is a veszteséget az az RC tag. Egyedül az lehet az értelme, hogy csökkenti a zavarkibocsátást, de úgysem ezen áll vagy bukik a dolog.

Jól eldiskurálunk a "pufferkondikról", igaz?
(#) digimann válasza Pafi hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Idézet:
„Jól eldiskurálunk a "pufferkondikról", igaz?”


Hát ja!

A lényeg számomra megvan: egy új nézőpont, ahonnan vizsgálnom, számolnom kell.
(#) Pafi válasza digimann hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Szívesen!

Hát ez most pont kiszámítható volt, és az elvet érdemes megjegyezni, de konkrétan kimeneti puffernél és elkónál más dolgok is számítanak, ezért nem írtam le annak kapcsán ezt.
(#) vegyészmérnök válasza digimann hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
A pufferkondi kapacitás számításának ezt képletét már korábban közöltem (a 2. oldalon) ...
(#) digimann válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Valóban.. képletet... sőt, ezen az oldalon már nem is képletet kaptam.. csak helyreigazítást...

Sajnos az általad ismertetett képletet nem tudom használatba venni, amíg nem értem miért van pont úgy, ezért inkább kiküszködöm magam...

Ha a "pont" zavar, akkor bocs... ha csak az, hogy nem fogadtam el az általad írt képletet megoldásként, akkor sajnálom hogy nem írtál hozzá indoklást, amelyből megérthettem volna a származását.
(#) vegyészmérnök válasza digimann hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Nem mondtad, hogy nem érted... Nem volt kérdésed vele kapcsolatban...
(#) digimann válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Nem tudtam hozzászólni, és a többieket faggattam, hátha eljutok oda, hogy megértsem, de sajnos mire jött ez a szempont pafi-tól már sajnos elfelejtettem a képletedet, egyébként még nem tudom levezetni a dolgot, de már dolgozom rajta... még csak tanulom a szakmát, vannak hiányosságok bőven.

Amint megértem hogy mire jó a képleted, írok. De sajnos fogalmam sincs róla pillanatnyilag, és hát nem szeretek olyat építeni, amiről nem tudom hogyan működik... legalábbis ebben az árkategóriában nem.

És mégegyszer ezúton bocsi.

Esetleg le tudnád vezetni, bizonyítani helyességét?
(#) ferci hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
Direkt nem válaszként írom...
Általában szakirodalomból szedem a dolgokat, munka közben szükséges... a pro-és kontra dolgok ismertek, max. mérlegelni kell.

Tudom, hogy nem szép, stb... , de azért mutatom:
egy kis inverter drain-hullámformája csupaszon és 22n-47 ohm-mal. Van különbség...
(#) Pafi válasza ferci hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Igen, van különbség. A zavarkibocsátásban, ahogy már említettem. Viszont sem a veszteség nem lesz tőle kisebb, sem a FET-et nem védi meg (mert nincs mitől). Hogy védene letörés ellen?
(#) digimann válasza ferci hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
hmm.. érdekes.

és milyen volna az optimális hullámforma?
(#) ferci válasza digimann hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Természetesen a minél kisebb-kevesebb berezgést tartalmazó - egyébként maga a hullámforma sok mindentől függ.
(#) ferci válasza Pafi hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Úgy látom, kár minden szóért... hajlamos vagy egy dolgon lovagolni, még akkor is , ha nincs igazad.
Vannak olyan témák, amik le vannak írva, úgyhogy légyszi vitázz pár könyvecske írójával.
Részemről téma zár.
(#) Pafi válasza ferci hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Ha lehet, a személyeskedést mellőzd és helyette elektronikáról írj! Jelen nem lévő emberekkel nem vitázok.

Egyébként milyen kapcsolásban mértél ilyen jelalakokat, és milyen pontok között?
(#) Pafi válasza digimann hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Az ideális hullámforma vízszintes szakaszokból és gyors ugrásokból állna.
(#) vegyészmérnök válasza digimann hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
A képlet a kapacitás definíciójából következik: C=Q/U=I*t/U.
(#) djyuri hozzászólása Feb 8, 2008 /
 
Üdv,sziasztok

Újabb kondenzátorokat kell vennem az új trafóhoz,de úgy vélem még határeseten lennék a 80V-os kondenzátorokkal.

De szeretném kikérni véleményeteket ezügyben.

Adott lesz nekem +/- 74V (esetleg 76,mert még tekerés előtt áll a trafó)

Ha van rá mód,akkor a régi tápdobozból nem venném ki a 100V-os kondikat,hanem vennék újakat,mert a 80V 10000mikro az nem nagyon drága.

De kérdés,hogy a kiélezett feszültség nem-e káros a kondi számára.

iu.: az indok,hogy dupla annyiba kerül a 100V-os.


Köszi!

üdv
(#) potyo válasza djyuri hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
A 76V nem lenne gond, csak a hálózati feszültség is lehet 10%-al magasabb a névlegesnél, valamint a trafó feszültsége üresjárásban (kis terhelésnél) magasabb, mint névleges terhelésnél. Én inkább vennék 100V-os elkót, nem kockáztatnék. 10000µF 80V körül már elég szép energiamennyiség, nagyot tud szólni.
(#) djyuri válasza potyo hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
Pontosan erre gondoltam én is.

A trafóm szerencsére túltáplálja a kívánt energiát,így abból nincs terheletlen és terhelt állapot. Illetve nem is lesz.

Viszont a 64V-ra elég lesz a 80V? Mert akkor átcserélem inkább

Köszönöm!
(#) potyo válasza djyuri hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
Arra elég lesz.
(#) gyurka26 hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
sziasztok lenne egy kérdésem segítség kellene!!!! van egy tv amibe kiment a egy kondenzátor és csak ezek vannak feltüntetve!!! DKG 912H 1.8KHP D12!!

Az lenne a kérdés hogy a sorkimenőhöz megy és hogy hány voltos lehet vagy szokott kelleni mert csak annyit tudtam kideríteni hogy 9.1nf-dos kérem ha tud valaki pontos adatot az segítsen !!!!! köszike előre is!!!
(#) melorin hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy egy DAC-ban a digitális és az analóg részbe egyaránt kell audiograde kondenzátor, vagy a digitális részre inkább digitális tápba valókat illik pakolni, mint például Sanyo OS-CON?
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Felejtsd el az audio kondenzátorokat, ha részletes, színezetlen hangot szeretnél mindkét oldalon LowESR kondikat használj, jel útjába mehet speciális fóliakondi.
(#) melorin válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Szerintem pl az ELNA Cerafine vagy a Silmic alapból lowesr, nem?
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Nem tudom, régebbieket mértem, azok nem azok voltak, de nem adnék értük plusz pénzt az biztos.
(#) melorin válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Tehát akkor mit javasolsz, milyen kondit tegyek bele, amiért nem kell plusz pénzt kiadni?
Gondolok itt a tápszűrésre ( 1500µF aztán stab után 100uF, majd a különböző tápágaknak (3.3V, 5V) 47µF van csatarendbe állítva) és az áramkör tele van 10µF kondikkal. A DC decoupling is 10uF.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Amit könnyen be tudsz szerezni ami a lényeg, hogy LowESR legyen, de a rubycon-t jó szívvel ajánlom.
(#) melorin válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Yageo, Teapo, ezek amiket könnyen betudok szerezni.
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Jó lesz, én is ezeket használom.
(#) sny válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Mivel mérted?
Mert nekem van párszáz darab, és 20-30 féle "audio" kondenzátorom ELNA, RUBYCON, BG, RIFA, NICHICON MUSE, FINE GOLD, stb., és a "ló esr" kondenzátorok elbújhatnak mellettük ESR értékben. Az új gyártásúak mind silány minőség. Köszönhető ez annak, hogy a lábaik vasból vannak....
(#) melorin válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Én is használom ezeket, de végfok tápjában. Jónak tűnnek, de mivel nem hallottam még jobb kondikat, gyanítom, hogy lehetne jobb.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem