Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   22 / 62
(#) szsrobert válasza blackdog hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Idézet:
„1kW villamos energiából, ha csak 1001 W fűtési energiát is előtudsz állítani segédberendezések nélkül akkor te tudsz valamit....”


Hőszivattyú?
(#) blackdog válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Idézet:
„Hőszivattyú?”

Igen. De mint írtam:
Idézet:
„...segédberendezések nélkül..”

Lehet jobb lett volna a segédenergia szó.
(#) Devourer89 hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
Üdv!
Érdekelne egy indukciós hevítő kapcsolás, ami működik is, es megvannak hozzá az értékek.
Tudna valaki segíteni benne? Az ilyet miért nem teszitek cikkekbe, hogy valaki el kezdhesse?
Valaki aki épített már ilyen készüléket, kérem adjon kapcsolást értékekkel, hogy lehetőség legyen kipróbálni!ű

Köszönöm!
(#) nyekk válasza Devourer89 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Ha vissza olvasol mindent megtalálsz,kapcsolási rajzot stb.,A Primi 9 féle hevítő működik,ki van próbálva.
(#) viktorka0011 hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Csőhajlításhoz szeretnék építeni egy induktív hevítőt,nagy vonalakba 1/2"-os csövekről lenne szó.
Mi a véleményetek működhet a dolog,kb milyen felmelegítési idővel lehetne számolni?
(#) highand hozzászólása Jún 27, 2013 /
 
Sziasztok

Építenem kell egy indukciós hevítőt, de sosem csináltam még ilyet. A szükséges behatolási mélységhez 4kHz-s kellene és kb 500W.

Egyáltalán lehet-e kivitelezni egy ilyet? Az induláshoz kérnék segítséget, hogyan érdemes ezt megcsinálni, feszültség generátorost, vagy áramgenerátorost, esetleg trafóval, vagy hangolt körrel?

Sajnos teljesen járatlan vagyok a témában.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) adri986 hozzászólása Jún 27, 2013 /
 
Üdvözlet

Régóta olvasom a fórumot, igyhát gondoltam összedobok én is egy hevitőt. Az alapja egy 2kw -os kapcsitáp, túláram védelemmel. Kiváncsi lennék vajon teljesitmény szempontjából megközeliti-e "pimi9" féle hevitőt?
(#) nyekk válasza adri986 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Üdv.
Primi 9-féle hevítő,kb. 20s alatt hevít fel ,egy tömör fi 18 mm-es vas rudat (nálam).
(#) adri986 válasza nyekk hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Nálam kb 20s alatt csak fi 12 es vasat melegit fel... az a probléma hogy minnél nagyobb darabot teszek bele, annál kevesebb az áramfelvétel... ez mitől lehet? az inverter frekije a rezgőkör frekije felett van, szoval kicsit elvan hangolva a mukatekercs rezonancia frekvenciájához képest. gyanakszom hogy a fojtótekercsel van valami probléma (nálam 40uH)
(#) nyekk válasza adri986 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
A fojtó ha jól emlékszek a Primi9-nél 20uH.Én hagyományos trafóról hajtottam meg,50 Voltról,mivel 200V feteket használtam,és max 30A -ig mert ennyit bírnak a fetek.Te milyen kapcsolásból építkeztél?
(#) adri986 válasza nyekk hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
A fojtó aktiv része a rezgökörnek, elég komplikáltan működnek LCLR rezgőkörök én is most tanulmányozgatom őket. Én nem önrezgő invertert használok, és ebböl van a problémám ... kapcsolásban sztem semmi extra nincs (előnyben aki már épitett kapcsolóüzemű tápot) a kapcsolás kb megegyezik a linkelt ábrával, a Mosfetek vezérlését én nem igy oldottam meg és SG3524 ic használtam, áramváltó trafóval történik a visszacsatolás valamint nem keménykapcsoló üzemben használom hanem a trafoval sorban van egy kondi ami a trafó szürási induktivitásával fog rezonálni. Valamint az IRFP460-as fetek freewheel diódáit kimélendő kaptak 1 MUR4100 diódát és egy 2nf +40ohmos fémréteg ellenállást szűrésnek.

2kW Full.jpg
    
(#) nyekk válasza adri986 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Anno én is utána olvasgattam ,melyiket éri meg megépíteni, ezért maradtam ennél az önrezgő kapcsolásnál.
(#) every hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Szerintetek ez a fojtó vagy ilyen jó ebbe a kapcsolásba?: http://spark2.uw.hu/induction_heater_simpl_bridge_v02.html

Csak azért kérdezem, mert nem egy szál drótós, hanem olyan több sodort. Köszi!

Névtelen.jpg
    
(#) kadarist válasza every hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!
Nagyon jó lesz, sőt jobb, mint az egyszálas megoldás.
(#) spark2 válasza every hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Én 100 uH 10A-os tekercseket vettem a RET-nél, egy drótból áll a tekercs, és 30-40A-t engedtem át rajtuk. Forróak lettek, de nem füstöltek, jól bírták.
(#) bandeszesz hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Üdv mindenkinek, És előre is bocsánat ha nem jó helyen járok!!!!
Találtam egy videót, és az lenne a kérdésem itthon milyen néven futhat ez, illetve esetleg meg lehetne építeni, vagy valami alternatívája lehet?
Főképpen a megépítése, működése érdekelne, de tudom nem mindig lehet ilyet kivitelezni.
Szóval ez lenne a link: Mágneses indukciós
(#) kadarist válasza bandeszesz hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szia!
Műanyagok hevítésére a dielektromos melegítés elvét használják.
(#) bandeszesz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szia!!
Köszönöm a hozzászólást, akkor az egyik kérdésemre meg is van a válasz, találtam pár dolgot róla!
Illetve amire használnám, az az ablakkiszedés, csavarlazítás.... szinte hasonló dolgok mind amit a videóban látszik. Végül is az elvi része érdekelne, meg persze a megépítése, ha össze lehet hozni! Sajna néztem külföldi honlapokon, és elég húzós árban van.
(#) tamas14 hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Üdv mindenki!
Egy indukciós kazánt miből lehetne legegyszerűbben felépíteni?
Vásárolok 1,5kw-os indukciós főzőlapot, ezek réztekercsben vezetett vízet melegítenek. Bejönne még a rendszerbe egy termosztát.
Mi kell a működéshez még?
Kapcsolási rajzot készítene valaki nekem?
Várom a részleteket és a segítséget!
Tamás Bence
(#) titi11 hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Sziasztok szeretném segítségeteket kérni én szeretnék utánépiteni egy indukciós hevítőt amiben kb 30mm acél rudat akarok hevíteni ehhez szeretnék kérni egy kapcsolási rajzot esetleg nyáktervet ha van valakinek nem vágom ezt a témát ezért kérem segítségeteket! Előre is köszönöm !!
(#) nyekk válasza titi11 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Üdv.
Pimi 9 -féle,kapcsolás biztos működőképes,nyákot sem kell tervezned hozzá,képek közt megvan a kapcsolás,meg a megépítettről tettem fel képeket is.
(#) titi11 válasza nyekk hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) foxi63 válasza tamas14 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Azért ettől sokkal olcsóbb, és megbízhatóbb a sima boyler fűtőbetét, én azzal csinálnék melegvizet ...
(#) nyemi hozzászólása Nov 29, 2013 /
 
Sziasztok
Kísérletezgetek
Most egy ilyen malőrt követtem el (lásd kép).
És a hatásfok növekedett (igaz csak 1-2%-al), a ferritmag és a fFET-tek sem melegszenek, és az egész áramkör optimizálható a terhelésre!
Vélemény?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) banday hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Üdv.
Esetleg ezt az orosz verziót valaki nem építette meg véletlen??Végig olvastam a topicot és ez "viszonylag egyszerűnek" tűnik.Bővebben: Link
(#) adri986 válasza banday hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Üdw.
Az orosz verzió működőképes, bár én mondjuk tl494 vagy sg3524 ict használnék (sajnos az IR2153 ic nem ismerem..) tuláramvédelem mindeféleképpen kell!! mivel itt a soros elrendezésnél akkor a legnagyobb az áram mikor rezonancián van.
(#) banday válasza adri986 hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Üdv
Akkor érdemes belefogni a megépítésébe,ez egy kicsit megnyugtat.Már utána néztem az alkatrészek viszonylag olcsón beszerezhetőek.Remélem ezekkel az ic-kel is jól működik amiket ők raktak bele.
(#) crazybob hozzászólása Jan 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni én is egy hevítőt és arra gondoltam, hogy azokkal az alkatrészekkel amik itthon vannak megpróbálnám. Nem kell, hogy nagy teljesítményű legyen, mert padlófűtéshez lesz egy kis szobába. Legyetek szívesek egy pillantást vetni az ötletemre.
(#) GPeti1977 válasza crazybob hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Ez egy teljesen működőképtelen kapcsolás.
(#) crazybob válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Kétségtelen a Fet-ek felrobbantak. A FLIP-FLOP sajnos néha egymásra nyitotta őket. Gondoltam majd így csinálok invertert, de maradok a FET drivernél. Azért köszi.
Következő: »»   22 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem