Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2205 / 3948
(#) depi52 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod és hát igen itthon fogom használni csak és ha ugyan azt el érem normál csatlakozókkal akkor nem fogok vagyont kiadni pár speakon-ért.
(#) vladcepes válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Na jó,de még mindég nem értem. Ahhoz hogy működjön a porszívó sorba kell legyen kötve a három db akku,hogy legyen meg a 3,6V. Ha tölteni szeretném külön külön akkor meg el kéne legyenek választva egymástól nem? Gondolom nem lehet sorba kötve is?meg úgy tölteni ahogy berajzoltam. Vagy nem jól értelmezem?

akku.JPG
    
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Sajnos komoly bajok vannak... a kapcsoló megszakítja az áramkört, áram csak ott folyik, ahol zárt a kör.Gondolom, nem menet közben akarod tölteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) vladcepes válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem-nem.
(#) Fidel válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ja igen, az lemaradt, hogy 3db 1W-os led köthető rá.
A 3db 1w-os helyett ráköthető erre a vezérlőre 1db 3W-os led?

"Van egy ilyen led vezérlő:
Kimeneti áram: 330 - 300mA (Lásd. az ábrát)
Bemeneti feszültség: 7 - 16V AC/DC
Max. 3db LED köthető a kimenetére sorosan

Erre egy darab 3W-os led is ráköthető, vagy az tönkreteszi már? Vagy ezt így nem tudom tönkretenni, csak nem fognak olyan erősen világítani a ledek?"
(#) lukacsp válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Valamelyik korábbi hozzászólásodban azt írtad: nehogy az új akksik is 3 év múlva tönkre menjenek. Hát ha használod a porszívót akkor pedig tönkre fognak. 500-nál több ciklust nem igen tudnak, akármilyen kifinomult módszerrel vannak töltve.
Ezzel nem akarom kedved szegni a töltős projekted megvalósítását illetően, csak hát ezek a tények.
(#) vladcepes válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Értem. Kérdés hogy egy olyan töltővel,amivel külön külön tudnám tölteni az akkukat,és mindig időben feltöltés után egyből lekapcsolni,mennyivel bírná tovább.(mármint élettartamra)
Tehát megéri e. A kedvemet nem veszed el csak ha nem éri meg akkor nincs értelme.
Esetleg nem e érné meg 1 db 3,7V os akkut belerakni és annak csinálni töltőt.
A Li-Ion Li-Polymer jó ilyen célra?
(#) lukacsp válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Jó lehet bele az is, igen. Nézz szét milyen kapacitásúakat, méretűeket lehet kapni.
(#) vladcepes válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Köszönöm.Találtam 3.7V 6000mA -es (gondolom azért ennyit nem tud),meg 3.7V 3000mA. Li-po hoz legalább már csináltam töltőt ami bevált és jelzi ha feltelt.
(#) jdani hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Hali. Mi a különbség a kínai fólia kondi között, és a nálunk, legalábbis ezen az oldalon kapható legolcsóbb kondi között? Ugyanúgy polieszter mind a keettő, de nálunk mégse szoktam látni hogy az első fajtát árulnák, inkább ezt a szögletes típust látom mindenütt...
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) zsolti900 hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Sziasztok! Adott egy hajvasaló. Olyan hibával került hozzám, hogy ha bekapcsolom egyből ki is kapcsol. Ezt kijátszani úgy lehetett hogy be kellett akasztani a bekapcsoló gombját, ekkor viszont ki-be kapcsolgatott nagyon gyorsan, de az idő alatt amíg bekapcsolt állapotban kerül kb minden második mp-ben fel tud melegedni. Két kérdésem lenne:
1. Mi okozhatja ezt a hibát?
2. Meg lehet-e oldani, hogy 250 fok-ig melegítsen?

Lehetséges, hogy egy fémlapot felmelegítsünk 250fok-ra fokozatosan, úgy hogy én állítom be neki? Esetleg kapcsolási rajzot tudtok adni hozzá?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) Mircsof hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Zéner diodának hogy lehet megtudni az adatait? Van itthon pár rossz tv nyákom arról szeretnek lekukázni párat
Egy másik kérdés az lenne, hogy ebben az esetben a a 104j a 100nf-ot jelöli az alsó képen?
http://www.genesisradio.com.au/G40/g40_32.jpg
Köszönök minden segítséget előre is!
(#) Urbiferi hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Sziasztok! Motoromra szeretnék kiegészítő világítást készíteni, előre két darabot. Nem szükséges nagy fényerő, nem akarom, hogy a szembejövőket zavarja. Arra gondoltam, hogy a "hagyományos" 5 mm-es, 3 V-os LED-ből építeném meg. Mivel nem értek az elektronikához ezért kérném a segítségeteket. A tervem az lenne, hogy 4 db LED-et sorba kötnék kétszer, és a kettőt pedig párhuzamosan. Így egy lámpában lenne 8 db LED, ebből csinálnék kettőt a két oldalra. 4 db x 3 V =12V, ezzel ki is merítettem az elektronikai tudásomat, de gondolom, hogy más is kellhet, hogy ráköthessem a motor akkumulátorára (kapcsolóm van). Készítettem egy rajzot az elképzelésemről. Köszönöm a segítségeteket. Feri.

lampa.jpg
    
(#) zolika60 válasza Urbiferi hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Nem így működik. Valamiféle áramkorlátra feltétlenül szükség van. Legalább egy soros ellenállás például. Itt a program, amivel kiszámolhatod az értékét.
(#) Urbiferi válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Köszi!
Ha jól gondolom akkor:
Tápfeszültség: 14 V (akku feltöltve)
LED nyitófeszültsége: 3,2 V
LED-ek száma: 4 db
LED-en átfolyó áram: 20 mA
Szabvány ellenállás: 68 Ohm

Az nem számít, hogy párhuzamosan kötök 2x4 db LED-et? Ugyanúgy jó a 68 Ohm-os ellenállás?

lampa.jpg
    
(#) BEMcorp válasza Urbiferi hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Nem egészen, a négyes csoportonként kell tenned egy-egy ellenállást.
Nekem a rajzodból úgy tűnik nem sorba kapcsoltad a ledeket, hanem mindet párhuzamosan. Csak a rajz ilyen?
(#) Urbiferi válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Csak a rajz ilyen, nem tudom, hogy szokták ábrázolni, a 4-es csoportok sorba lennének kötve.
Akkor így 2-2 db 68 Ohm-os ellenállás kell?
Köszi.

lampa.jpg
    
(#) BEMcorp válasza Urbiferi hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Akkor jónak tűnik.
(#) Urbiferi válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) efraim válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
104J capacitor = 100,000pF, vagy 0.1µF (1,000,000 pF = 1uF). Vagyis 100 nF. A J betű az a tűrését jelenti 5%
Zener diódáról egyszerű eszközökkel csak azt tudod eldönteni, hogy jó vagy nem. Ha ki akarod mérni, ahhoz egy egyszerű kis "műszert" kell építeni. 51700 kapcsolás található, ha googlizol -> zener tester schematics
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Hello! Azért viszonylag egyszerűen is meg lehet "közelíteni" hány volt-os egy zéner. Ha pld. 24V-os tápfeszültségről a zénerrel sorba kötsz egy 1kohm-os ellenállást, és megméred a zéner feszültségét. Ha 24V-ot mérsz, akkor az feletti a zéner, vagy sima diódáról van szó. Ha 1V alatt mérsz, akkor fordítva van a zéner bekötve. üdv!
(#) depi52 hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Üdv!

Szerintetek hasznos lenne egy 2x200W-os erősítőhöz építeni egy subwoofer végfokot ha a transzformátor még bírná? Maximum 100W-ra gondoltam.
(#) lukacsp válasza depi52 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Igazából úgy szokták, hogy a szub végfok a legnagyobb teljesítményű, mert a gyakorlatban erre a csatornára szükségeltetik a legnagyobb teljesítmény.

Szerintem csináld azt, hogy építes még egy 200W-os végfok modult, olyat mint a másik kettő. Aztán tegyél elé egy aluláteresztő szűrőt, és egy különálló szint beállító potit vezess ki neki az előlapra. Így majd be tudod állítani a front / sub arányát.
(#) szili83 hozzászólása Jan 8, 2014 /
 
Az ilyen dugaszolós probapanel külföldi oldalakon milyen néven lehet?
(#) Csupasz válasza szili83 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Breadboard
(#) szili83 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Köszi, meg is van, és rendeltem is egyet.
Néha jól jön.
(#) Mircsof válasza efraim hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Értem köszi!
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, ha minden igaz így kéne kinézzen.
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTRJ8aYzxWNsQ9u5HDI-hK3F1oC4_8yarkeWy6pihAvr6O0WH7aEQ

Ez a kapcsolás csak azt mutatja meg hogy jó e a kiszemelt példány?
http://www.electronicecircuits.com/electronic-circuits/zener-tester
(#) Csupasz válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia
Nem, hanem ha a potmétert beskálázod 0-27V-ig (Hitelesíted), akkor ahol kigyullad a LED, a skálán le tudod olvasni a zener értékét.
(#) Mircsof válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Világos köszönöm!
Következő: »»   2205 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem