Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   127 / 219
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Rendben, akkor hagyok több helyet a próbálkozásnak, köszönöm szépen a segítséget
(#) zoli7409 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Sziasztok
A következő kérdésem lenne: Lassan eljutok a JLH dobozolásáig,rakhatom-e külön dobozba a trafót és a többi részt? Azért kérdezem mert van itthon 2 db 300x300x120 mm-es dobozom.Az egyikbe csak a trafó lenne és a másikba kerülne a két végfok, greatz, kondi,stabilizált táp stb.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia! A nyák maratva, kifúrva, beültetésre vár. A kicsatoló kondik itt is külön panelen vanak? A stabil táp nagyon jó ötlet, ezzel fogom megépíteni.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A kicsatolót a táp puffer mellé szoktam tenni, úgyis onnan kapnak a hangszórók testet.
(#) david9999999 hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Na további dillemákba ütköztem. ON vagy tungstram 2N3055-t vegyek?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Értem! Köszönöm a válaszokat, és segítséget. A rajzomon szerepel egy 1k ellenállás amit előterhelőnek ír. Ez teljesítményben átlagos, vagy valami nagyobb kell?

11907287.jpg
    
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
A legnagyobb hangerőnél 0,1W disszipáció keletkezik rajta, nyugodtan lehet olyan mint a többi ellenállás.
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Ha találsz jó bontott tungstram 2N3055 vegyél esetleg bdy73 -at küldök egy linket vettem tőle bontott bdy73 M-est jó áron adja és korrektűl kiszolgált kérdezd meg van-e még neki.
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Rendben, megpróbálom. Itt is köszönöm.
(#) klaczy válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Esetleg azt a linket én is megkaphatom?
(#) djkoko hozzászólása Jan 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Ennek a beültetési rajznak a helyességét leellenőrizné nekem valaki? Köszönöm!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jan 10, 2014 /
 
Sajnos nem az igazi.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Köszönöm, nagy segítség! Ennek megfelelően javítottam, a 100nf is 100q-ra, csak a képen nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014

beül.jpg
    
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Ja, és ez a nyákoldal, az alkatrészek a túloldalon vannak. Annyit forgattam, hogy teljes káosz van.
Köszönet!
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ezzel kapcsolatban még egy utolsó kérdés. Így fordítva van, vagyis a nyák nem jó?
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
A nyomtatott áramkörön lévő felirat olvashatósága mindig jó támpont
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Összeállt, köszönöm! A bd139 lábaira nem figyeltem.
(#) david9999999 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
24V dc-ről tudom éleszteni az áramkört vagy neki se essek? (36 VDC-ről lesz használva csak még nincs meg a trafó)
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Tudod ha a teljesítménye elegendő én 27 voltról járatom bőven elég a szobába.
(#) csezo2 hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok !
A toroidok miatt lágyindítást használtatok ?Ha igen, milyet ? Ha nem,miért nem ?
A bemenet elé mekkora potméter vált be ?
(#) keszeg01 válasza csezo2 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Lágyindítót használhatsz, amilyet talász.
(#) steelbird válasza csezo2 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Hello!
Én több toroid tápos erősítőmnél alkalmaztam azt a megoldást, hogy sorba kötöttem a primer körrel egy 47 Ohm 10W -os ellenállást és egy relével késleltetve rövidre zártam. A védelemben adott volt a bekapcsolási késleltetés (2-3 mp), egy plusz relével (volt elég sok akkoriban...) pedig ezt a soros ellenállást kapcsoltam, ami elég volt a lágy indításhoz.
Két relé párhuzamosan kötve nem a legszebb megoldás, de kiválóan működött. Volt még egy nem várt előnye, ami néha jól jött: végfok hiba esetén nem a panel égett le, hanem az ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2014
(#) djkoko hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Már csak pár alkatrész, és lehet dobozolni. Nagy köszönet reloopnak a segítségért!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2014
(#) keszeg01 válasza djkoko hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Remélhetőleg a hűtőbordát legalább megnégyszerezed.
(#) csezo2 hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
A Rod Elliot féle ESP-oldalon találtam régebben ennek az erősítőnek a 20 W-ra felturbózott változatát,amiben ajánlja a bemenetre a zavarszűrőt és a kapacitás sokszorozót.Mik a tapasztalatok ezeknek a használatával ?
(#) keszeg01 válasza csezo2 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Az nem a DOZ ?
Először is dönts mekkora teljesítmény kell a 10 wat is vessz fel a hálozatból beállítástól függően 60 watt -ot a 20 wattos minimum a dupláját és jóval nagyobb hűtőfelület is kell .
Én a 2000-es verziót készítettm el, s meg vagyok velel elégedve.

jlh2000.pdf
    
(#) csezo2 hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Félreérthetően fogalmaztam . Nem a DoZ-t akarom megépíteni,csak ott láttam a zavarszűrőre javaslatot.Mindenképpen a JLH-t építem meg,mert a nappaliban bőven elég a hangereje(nemrég járt nálam egy példány).A zavarszűrő biztos hatékonyan akadályozza a nagyfrekvenciás zavarok bejutását,kérdés ,hogy ez a hangminőségben megmutatkozik -e.
(#) reloop válasza csezo2 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia! Elliott oldalán hol keressem ezt rajzot? Szívesen válaszolnék a kérdésedre, de látni kéne Rod milyen értékkel kalkulált.
(#) csezo2 hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Kapacitás sokszorozó :
http://sound.westhost.com/project15.htm
(#) reloop válasza csezo2 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A brummogásmentes üzemelésnek ez is sokkal hatékonyabb módja, mint mázsaszám pakolni bele a pufferkondenzátorokat, bár magam emellett török pálcát.
Rajz szempontjából a bemeneten elhelyezkedő RC aluláteresztő szűrő lett volna érdekes. Azzal előfordul az a hiba, hogy a bemenetet közvetlenül egy potenciométerre kötve, az R tag értékéhez a poti ellenállása is hozzáadódik, így a vágás egészen más frekvencián valósul meg mint azt szeretnénk.
A szerepe egyrészt az RF zavarok szűrése, másrészt korlátozza a jelfelfutás meredekségét, ami jótékony hatással van az intermodulációs torzításra.
Következő: »»   127 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem