Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   121 / 292
(#) wmatyas válasza VIM hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
a hőcserélőt kellett kicserélni..20éves volt.

* a=A
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) toro válasza houdy82 hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
No. 1.
A kazán teljesítményének semmi köze a vízhőfokhoz! Kizárólag, hogy meddig engedi fel a hőmérséklet szabályzó NTC. Az ötrétegű csőnek a 75-80 fokot illene bírni! Ha a préselést cserélni kellett, akkor rosszul lett össze préselve! A kazán nagy teljesítményével gyorsabban tudod a HMV-t előállítani. Felesleges a hőcserélő, pénzkidobás, mert + szivattyú kell!
No.2.
A tágulási tartály nyomását ellenőrizd. Zárd ki a kazán alatt a szelepeket (ha van?) és nérd meg a tág. tartály nyomását egy autó pumpával. Ha kevés 1,2-1,5 bárra nyomd fel!
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2014
(#) gabszin81 hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, van egy renova kombi kazánom, szivattyú, ventilátor indul de nem ad gázt és nem gyújt be. A gázszeleppel vagy a gyújtásvezérlővel lehet a gond?
Előre is köszönöm.
(#) bsd_szerviz válasza gabszin81 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Nem biztos, a dugvillát nem fordítottad meg szikrát 1általán nem ad?
hibakód nincs?
(#) toro válasza gabszin81 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Levegőpressostát-, biztonsági korlátozó stemco, esetleg S4565.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2014
(#) gabszin81 hozzászólása Jan 14, 2014 /
 
Szikrát nem ad, F1 hibakódot ír.
(#) gabszin81 válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Szikrát nem ad, F1 hibakódot ír.
(#) gabszin81 válasza toro hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Pressostátot hogy tudom ellenőrizni hogy jó-e?
(#) toro válasza gabszin81 hozzászólására (») Jan 15, 2014 / 1
 
Idézet:
„Ha a kazán túlfűt, a hőmérséklet-határoló lekapcsolja a kazánt és az F1 hibakód jelenik
meg.”

A kazán hőcserélő bal oldalán van egy gumi harang alatt. A nyomógombot nyomd meg. Előtte húzd ki a konnektorból!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) gabszin81 válasza toro hozzászólására (») Jan 15, 2014 / 1
 
Igen, ez volt a baj. Köszönöm szépen.
(#) toro válasza gabszin81 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Ok, szívesen!
(#) cocas hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Szeretnék "programozó kábelt" készíteni egy 10 éves Termomax kondenzációs kazánhoz, de nem tudom a kazán oldali csatlakozó lábkiosztását.
Tudna nekem ebben valaki segíteni?
(#) Kiskerner válasza gabor37 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Hátuljánál van egy tágulási tartály amit belül egy membrán választ ketté, a kazán tetején a fal felőli részen van egy motor szelep, na azt kellene megnézned hogy nem ereszt-e és hogy megfelelő-e a nyomás...

A pattogó hangról csak annyit, hogy valószínűleg az égéstermék eltávolító ventillátor sérült és amiatt is letilthat mert eset legesen nem szellőzik megfelelően.
(#) Bandisw hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Üdv!
Tudna nekem valaki segíteni.
Van egy immergas gázkazánom.
Naponta egyszer kétszer letiltott, világított a piros led. újraindítottam ment tovább.
Szoltam a gázszerelőnek, kijött állított rajta valamit, nem sok eredménnyel.
Következő nep már amikor elkezdett fűteni egy percig fűtött kikapcsolt, rögtön visszakapcsolt, így fűtött folyamatosan . ismét hívtam a gázost, mire azt állaoította meg hogy panelhiba. egy új panel 80ezer ft.
Nem lehet, hogy esetleg valami más baja van?
(#) toro válasza Bandisw hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Légy szíves írj egy pontos kazán típust!
A gyártóknak azonos kazántípuson belül is több variációja van.
(#) lesliewednesday válasza VIM hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Igen, bocsi. Remélem, a kérdező is elolvassa.
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A képet elnézve - szuper helyen van a stemco! Ennyiből a szomszédban is lehetne.
Aki elhelyezte az alsó előremenőre, nincs tisztában a funkciójával!
(#) maga48 hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
A segítségeteket kérem! Junkers Euroline zárt égésterű kombi kazánom van. A kazán hideg állapotban rendben beindul (pl:fűtésre). 1-1.5 órai fűtés után, minden külső ok és hibajel nélkül leáll. Néha vészleállás szerűen (egyszerre a keringtetés és a láng)áll le, néha meg rendesen. Megpróbál újra indulni, ahogy kell: szellőztetés-szivattyú-láng; de 8-10 sec után megint leáll. Még néhányszor megismétli, majd csak a szivattyú jár, ilyenkor MV igény esetén sem indul a láng (a váltószelep átkapcsol).
A főkapcsoló kikapcsolása és 10-15 min várakozás után megint rendesen üzemel, majd minden kezdődik előröl. Az utóbbi időben három szerelő látta: karbanntartás, tágulási tartály ürítés és újra töltés, biztonsági szelep tisztítás, fűtés NTC csere;. Talán még fontos lehet: 40-60-75 C fokon-on is ugyanezt csinálja.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) halacska26 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Segítségeteket kérném!Van egy Buderus márkájú fali kazánunk.Meleg víz használata után letilt és állandóan újra kell indítani a "Reset"gombal,a következő hibákat írja ki mindíg mást pl.6C,EC
Esetleg valaki tudja,hogy mi lehet a probléma?Előre is köszönöm!
(#) toro válasza halacska26 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
A hibakódból ítélve, a kazánod lehet:
U052-esnél 6C a ionáram mérhető,
EC belső hiba,
GB022-esnél 6C mérhető ionáram mielőtt az égő elindul,
EC kezelőfelület hibás esetleg
GB042-esnél 6C a a készülék kikapcsolása után ionáram mérhető,
EC belső adatátviteli hiba vagy a készülék a külső érzékelőt nem ismerte fel.
Írj pontos kazán típust, mert nem írtad!
(#) Inhouse hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Az elmúlt 2-3 hétben 3 panel került hozzám. Az egyik egy Ariston Premium 24 (szerintem az új, LCD kijelzős), egy Viessmann talán és egy hmmm na ezt most teljesen elfelejtettem. Kettőnél lángőr hiba volt, az Aristonnál új megoldás van, nem a 100nF megy ki (sajnos, nincs is ott már olyan), hanem egy 230V/110V 1VA NYÁK trafó primere szakadt meg. A trafó biztonsági, kicsi és ki van öntve. Na ilyet aztán égen földön nem fogunk találni, egy másik egyéb hibával rendelkező panelből lett áttéve. Van ilyen kinézetű/méretű, de 30V körül megállnak a szekunderek. A Viessmann-nál egy soros több Mohm-os ellenállás szakadt meg, és egy XXXnF (nem 100nF volt, elfelejtettem, de mindenki tud mérni) kondi volt csökkent kapacitású, valamint repedt forrasztások is voltak. A legutóbbi panel szerintem nem hibás, a szerelő majd jobban utána néz a körítésnek, mert sok volt a bizonytalanság az elhozatalnál, másik szerelő szedte ki, még biztosíték sem volt a panelon.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
(#) halacska26 válasza toro hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Buderus Logamax U02-24T Nagyon szépen köszönöm!
(#) toro válasza halacska26 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Idézet:
„Buderus Logamax U052-24T”
-re javítottam.
Szívesen.
(#) itsor72 hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok!!
Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől!
Van egy ARISTON BS 24 FF kombinált kéményes fali kazánunk, ami 3 éves. A probléma a következő. meleg vizet ad rendesen, de a fűtése nem kapcsol be csak 12. próbálkozásra!!!!! "LÁNGLESZAKADÁS" hibakódot jelez . A szakszervizesek ------(illetve azt mondják magukról)----- megnézték többször is, de megunták a próbálkozásokat és azt mondták, hogy vezérlő panel csere, és kész. Segítsetek mert nem hiszem valamiért , hogy az a baja!
(#) VIM válasza itsor72 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szia! A "LÁNGLESZAKADÁS" az magas CO jelenlétre utal, avagy a kazán karbantartási hiányosságára, ha ez sűrűn előfordul. Lehet probléma a szellőző részben (kéményben, vagy annak végénél), de lehet a lakás nyílászáróinak kialakításából adódóan is.
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Csatlakozok Imi hozzá szólásához annyiban, hogy nézd meg a kazán hőcserélőjét alulról.
Ha fehér lerakódást látsz, a kazánt mindenképpen ki kell takarítani ill. tisztességesen karbantartani!
A szakszervizesek ------(illetve azt mondják magukról) szépen hangzik a véleményed!
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Üzembehelyezéskor illendő megmérni az induló és a maximális gáznyomást.
Ez gyártóktól függően 1,85-2,25 mbar, míg a felső érték 8-13,6 mbar.
HMV készítésnél begyújt s mindjárt a max. teljesítményre húz fel.
(#) itsor72 hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a segítségeket. A kazán ki van takarítva, és a égéstermék visszaáramlás jelző is ki van cserélve. A kazán tusolásnál begyújt és működik tökéletesen. Csak a fűtésnél nem működik tökéletesen, és jelzi a láng leszakadást. EZ MIÉRT LEHET????? MEG LEHET OLDANI PANELCSERE NÉLKÜL SZERINTETEK????? ÉN SAJNOS NEM ÉRTEK HOZZÁ. SEGÍTSETEK!!!!!
(#) toro válasza itsor72 hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Olvas el az írásod alatt levő bejegyzésemet!
(#) Gabacs hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok, segítségre van szükségem.
Demrad Aden H048 HKB124 tip. kazánunk van. A fűtés és a meleg víz előállításánál, a bekapcsolás után kb 15-20 mp elteltével leáll a kazán. Párszor próbál újraindulni, de sikertelenül. Néha pedig működik napokon keresztül, hiba nélkül. Kihívtam a szerelőt, kiporszívózta, kitisztította az érzékelőket, és megállapította, hogy ki kell cserélni a panelt, ami náluk 70ezerből megoldható, vagy cseréljek kazánt, mert ez nem egy csúcs minőségű termék.
Olvasgattam a fórumot, sokaknak ez a hiba. Volt, aki egy érzékelő cserével meg tudta orvosolni a hibát. Mit, merre keressünk, vagy esetleg ha van más ötlet, szívesen meghallgatom.
A hibajelzésnél az utolsó led világít, gáz/láng hibát jelez.
Következő: »»   121 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem