Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motor forgásirányának megváltoztatása
Lapozás: OK   10 / 15
(#) dB_Thunder válasza szamóca hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Szerintem 2 áramkörös váltókapcsoló is elég, és lehet kapni 1-0-2 típusú váltókapcsolót is, ami tökéletes erre a célra.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) szamóca válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Rajzold már le légy szíves, hogy a háromfázisú fázis váltókapcsolót, hogyan gondolod erre a feladatra bekötni?
(#) Gafly hozzászólása Márc 21, 2013 /
 
Idézet:
„Tudatába vagyok annak, hogy a váltást ilyen esetben a főfázis, vagy a segédfázis áramirányának a megváltoztatásával lehet elérni.”

Még szép, fura is volt hogy ennyire alap dolgot kérdezel

Idézet:
„csak olyan kapcsoló, ami három állású, és jobra-ki-balra tud kapcsolni nem igazán található”

Értem a kérdést (sajnos segíteni nem tudok).

Gondolom az is szempont, hogy a motor egy fázisán állandóan ne maradjon semmi.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Ezt a feladatot kellene megoldani, egy háromállású kapcsolóval.

FIV.jpg
    
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Már egyfázisú frekiváltó is eszembe jutott.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) dB_Thunder válasza szamóca hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Most ugye viccelsz velem!?
(#) proli007 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Hello! Nem tudom mit csinálsz, de így ugyan az ha igaz. Vagy nem? üdv!
(#) szamóca válasza proli007 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Igen. És köszöntem szépen:
(#) Saitek hozzászólása Máj 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy tudna-e valaki nekem segíteni.
Problémám a következő lenne:
Készítettem egy kúpos fahasító gépet és nagyon ostoba módon figyelmen kívül hagytam a forgásirányt(motor óra mutatóval megegyező ,de a kúpon fordított) .
A motorom valamilyen magyar gyártmány elvileg 380,azaz 400V lenne,de 220V-ról használjuk.Szeretném megváltoztatnia forgásirányát addig,amíg nem sikerül egy irányváltó kapcsolót beszereznem.
Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!
(#) kadarist válasza Saitek hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Szia!
A kapocsdekli-fedlap belső felén látható rajz éppen a forgásirányváltás mikéntjét mutatja.
(#) Saitek válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors válaszodat!
Elvileg azt mutatja,de nem tudom jelent-e az valamit,hogy 380V-ról 220-ra változtatták a motort.Mármint a bekötés változott-e.Bevallom nem nagyon értek ehhez,így az átkötés is megfogott.A v1 ponthoz elvileg a barna vezetéket kellene bekötni,ha jól értelmezem a rajzot,de akkor maradhat-e alatta a másik már ott lévő motorból bekötött fekete vezeték?!
(#) kadarist válasza Saitek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ez a motortípus eredendően egyfázisú táplálásra készült, tehát nem tudom, hogy hogyan lehetne átkötni háromfázisra. Én csak a rajzot tudom ajánlani a forgásirányváltás témakörében.
(#) Saitek válasza kadarist hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm ismételten a válaszodat!
Bevallom úgy tudtam,hogy a motor gyárilag 3 fázisú volt és úgy csináltak belőle egy fázist.Ezért sem mertem átkötni a rajzon jelöltek szerinti megoldásra.
(#) kadarist válasza Saitek hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
A nagyméretű kapocsdoboz is azt sejteti, hogy eredetileg is egyfázisra készült, mivel így kényelmesen elfér benne az indítórelé. Meg a két tömszelence is erre utal.
(#) Saitek válasza kadarist hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a segítségedet!Sikerült átkötnöm a vezetékeket,így megfordult a forgásirány!Így legalább ki tudtam próbálni a hasító kúpot! Mindenképpen vennem kell hozzá irányváltó kapcsolót,anélkül kicsit nehézkes használni megszorulás esetén.
(#) Tomi111 válasza Saitek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Üdv!

Kérdésen kicsit OFF, de talán nem törlik.
Működik a hasító? Mekkora teljesítményű és fordulatú a motor? Tudnál egy fényképet a kúpról méretekkel? Egyet csináltam még régebben én is, de valami nem passzolt. A 3kW-os 3fázisú motort megfogta minden fánál. 1440-es fordulatú volt, direktben a tengelyen a kúp.

Üdv! Tomi
(#) Saitek válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Szia!
Működik,igaz még csak kipróbálni tudtam.Pár fát hasítottam fel vele,de szépen viszi őket.A kisebb átmérőjű kuglikat 20-25cm gond nélkül szétment,de a 35-nél már megállt,mondjuk sajnos abban sikerült kifognom egy görcsöt.Ezért is kell majd az irányváltó kapcsoló.Nekem a képen látható motor van rajta.Viszont a szíjtárcsát tömör vasból csinálták,így kb:23kg,aminek köszönhetően lendkerékként rásegít a kúp fordultára.70-es a hasító kúpom.
(#) Busz hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Mi okozhatja azt hogy egy régi 3 fázisú körfűrész az évek során gondol egyet és ellenkező irányba kezd el forogni? Hiába indítom el mindig a rossz irányba forog. De mi lelhette állásában?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) petya1111 válasza Mac hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Sziasztok. Én még új vagyok és nem ismerem a szakszavakat. Nézzétek el nekem légyszíves Adott egy régi kávédaráló motorja.220 V Szénkefés A szénkefénél ahogyan itt olvastam megfordítottam a forgás irányát el is kezdett ellenkezőleg forogni, de a fordulata lecsökkent, és a szénkefénél szikrázik nagyon, a motor nem melegszik egyenesen forrósodik 10 másodperc üzemelés után. mit kell tennem hogy ez ne így legyen.Köszi a válaszotokat
(#) kisedison válasza petya1111 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
A kávédaráló motor már csak ilyen. Szakaszos üzemű motor, ami kis ideig nagy teljesítményt tud kis méretben, de ennek az az ára hogy elég jól melegszik.
(#) petya1111 válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Oké rendben van, de ez a jelenség azóta van amióta megfordítottam a forgás irányát.Nem túlzok 10 másodperc, tűzforró lesz.Ha visszarakom a forgás irányát minden rendbe jön melegszik de nem ennyire agy cigi töltőt készítettem arra szerettem volna használni ott is részleges a használat.
(#) mex válasza petya1111 hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Légyszives linkeld a hozzászólást ami alapján csináltad a forgásirányváltást.
(#) pucuka válasza petya1111 hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
A kávédarálóban soros motor van. A kefehídnak a helyzete pár fokkal eltér a középhelyzettől. Alig észrevehető, de van. (olyasmi, mint az elő, meg az utógyújtás) Ha megfordítod a forgásirányt, a kefehidat a másik irányba kell pár fokkal túlfordítani a semleges helyzetből. Igazából addíg kéne a kefehidat állítani, amíg a felvett áram minimumra nem csökken.
Azt hiszem, hogy a kávédaráló motorjánál erre nincs is mód.
Olyan soros motoroknál, ahol gyakori az irányváltás, a kefehíd két végállás között könnyen mozog, és a súrlódás viszi a megfelelő helyzetbe.
(#) mex válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Ez igaz, de azért nem indokolná azt a nagymérvű melegedést, ami a hozzászólás alapját képezi. Vagy "műhiba" történt, vagy ha használt motorról van szó, akkor a szétkopott kefe, és kefetartó miatt jelentkezhet a melegedés ilyen mértékben.
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Kértem, linkelje a hsz-t ami alapján végezte az átalakítást, de rám se bagózott..
(#) petya1111 hozzászólása Ápr 27, 2014 /
 
Ha kummutátoros akkor annyit kell tenned, hogy az álló tekercsek kivezetéseit felcseréled, leforrasztod mind a két kivezetést a kefékről és fordítva rakod őket vissza.

Ha pedig aszinkron, akkor pedig általában egyszerűen meg lehet oldani, fogod a belső forgó részt és átfordítod úgy, h a másik oldalon álljon ki belőle a tengely

Ez az első hozzászólásom

itt link:bocsánat de nem voltam fent az oldalon nem gondoltam hogy ilyen hamar válaszoltok
(#) petya1111 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Ez teljesen két különböző dolog nem értem mi köze a hidrogénnek ehhez.emlékszem hová mit írtam
(#) petya1111 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Szia Zoli Ez a motor így van bekötve ahogyan a link mutatja megfordítottam az állórészt is de az sem segített ugyan úgy melegszik lehet igaza van az egyik srácnak aki azt írta hogy a szénkefe ház elvan kicsit fordítva és most ahogy ellenkezőleg forog nem ideális neki a szög,és azért melegszik ennyire. Mert nagyon szikrázik a szénkefe is
(#) petya1111 válasza (») Ápr 27, 2014 /
 
Szia Köbzoli.
Bocsánat nem tudtam, hogy te vagy a moderátor. Ezt az idézetet én bemásoltam mert kérték másoljam be, honnan vettem a motor bekötést.Ennek a témának az első oldalán van onnan másoltam Az én válaszom itt a link-töl kezdődik. Nem tudtam hová tenni a válaszodat és azt hittem hogy a hidrogénes kérdésemmel kevered össze mert egy másik témában is feltettem egy kérdést.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014
(#) petya1111 hozzászólása Ápr 27, 2014 /
 
Oké köszi akkor ez megoldhatatlan.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014
Következő: »»   10 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem