Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Müanyag porszoróhoz 50kV-os tápegység
Lapozás: OK   1 / 1
(#) stevie hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Abban szeretném a segitségeteket kérni hogy az alábbi kapcsolás megépitéséhez a rajzon szereplő alkatrészek beszerezhetöek e vagypedig kiválthatóak e más alkatrészekkel! Lehetőség szerint beszeretnék épiteni egy feszültség váltó kapcsolot amivel lehet csökketnteni a feszültséget!
Ha lehet az alábbi feszültségekre! 15 Kv, 25 Kv, 35Kv, 45-50 Kv a végfeszültség de persze lehet magasabb is 100 Kv -ig!
Ezen a linken van info a megépitett kapcsolással kapcsolatban!
Bővebben: Link
Elöre is köszönöm a segitségetek!
Üdv Stevie
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) jucsaba válasza stevie hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Üdv !
Csak kérdezek : az egyik pólus a tárgy , másik pólus a szórópisztoly?
Mert akkor a kezed 25-50KV van fent - rajz szerint szimmetrikus táp- biztos vagy benne hogy így akarod?
(#) stevie válasza jucsaba hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia Csaba!
Köszönöm kérdésed, egy szigetelt szoropisztolyon keresztül megy a feszultseg lasd jelenkeg ilyen keszulekem van csak a kapacitasa alacsony csak 15 Kv tud! Ezert szeretnem atalakitani!
udv
(#) Inhouse válasza stevie hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Amit én láttam és javítottam vagy kétszer, az egy régi szomszédos ország terméke volt, lekoppintva. Egy sima TV nagyfesz rész volt "kivágva".
A linkelt kapcsolás önrezgő, nem igazán lehet sokat állítani szerintem. Ahhoz egy PWM meghajtás kellene, de majd valaki jobban hozzáértő elmondja.
(#) Sebi válasza stevie hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ha ez már megvan, ezt kellene visszarajzolni - legalább a szekunder oldalt - hogy lássuk, mi módon lehet(ne) beavatkozni. Spec.relékkel esetleg megoldható, hogy további fokozat(ok) kapcsolódjanak a - feltehetőleg - feszültségtöbbszöröző kimenetre.
(#) Gabó válasza stevie hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Na de azt is figyelembe kell venni, hogy ez bírja e az 50Kvos átütési feszültséget. Ha átüt, akkor lényegébe meg is foghatod a végét...!
(#) stevie hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Mit tanacsoltok vegyem le a burkolatot aztan csinaljak nehany kepet az elektronikarol ami benne rejlik?
Aztan m latjuk h mit lehet modositani!
Udv
(#) stevie hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Ebay-en ez a verzio elérhető valtoztathato feszultsegel!
(#) jucsaba válasza stevie hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Mint mások is írták , ami jó 15KV ra az nem biztos 50Kv ra, azon kívül a tárgyat is szigetelten kell felfüggesztened , mert ez +- 25Kv tud , vagyis a porod egy része a környezetre tapad.
Ugyanezen oldalon van fent másik (ha jól emléxem 150KV ) azt nem kell csak másolni.
(#) jucsaba válasza jucsaba hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
140KV
De ez is +- táp , vagyis csak a fele kell neked, lehet hogy okosabb a tárgyat szigetelten felfüggeszteni , nehogy világítson a szemed
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) Inhouse válasza jucsaba hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Idézet:
„vagyis a porod egy része a környezetre tapad.”

Ahol dolgoztak vele (amit én láttam), hogy is fejezzem ki magam, az a helyiség másra már nem lesz jó!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) jucsaba válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Nem tudtam egyszerűbben leírni...
(#) Collector válasza stevie hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Ilyen sokszorozó kimenetén, pláne terhelve, igen valószínűtlen 50kV elérhetősége. A linken meg ránézésre sincs meg 50kV környéke, inkább 20-25kV-ról van szó. 2 régi sorkimenő trafó ellenütemben jártva esetleg elbírja ezt, csak ahhoz lényegében új készüléket kell építeni.
Biztos hogy 50kV kell? Csak mert bizonyos teljesítmény alatt egyszerűen nem megoldható ez a feszültségszint. Én -90kV-os sokszorozót készítettem, de 350W nem volt elég hozzá, hogy fenntartsa ezt, igaz, olaj nélkül használtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem