Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Próbapanel (dugaszolós)
Lapozás: OK   1 / 9
(#) Báddzsó hozzászólása Márc 5, 2006 / 1
 
helósztok, olyan kérdésem lenne, hogy nem tudjátok hol lehet kapni (olcsón) dugaszolós próbapanelt? Mert néha nagyon jól jönne. Aki használ ilyet az is írhatna róla pár szót. (jó/nemjó, miért)
Egyébként rákerestem gugliban, de csak kettőt találtam (Co**radot, egy másikat ami már nem forgalmaz), Egyáltalán ennek ez a neve, hogy dugaszolós próbapanel?
Aki használ ilyet az is írhatna róla pár szót. (jó/nemjó, miért)

Köszönöm!
(#) Norberto válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 / 1
 
Hali!

Én nem minden nap, de használok ilyet. Szerintem nagyon jó dolog, ha van a háznál olyan...sokat segít. Nem kell NYÁK-ot pazarolni feleslegesen, ha ki akarunk próbálni valamit. A kis átkötődrótok levágása, stb. az kicsit macerás, de mágis egyszerűbb szokszor, mint egy komlett panelt kimaratni, összeállítani. Nameg nem mellékesen: nem kell forrasztani az alkatrészeket...így nem kell szippantózni a lábakat, mint hogyha egy kész panelt csináltunk volna, és abból végül ki kell operálni midnent, mert épp annyira rossz lett az áramkör. Ebből csak kikapod, ha épp nem oda való

És hogy merre lehet kapni? Pl. Lomexben lehet. Van kisebb-nagyobb belőle. A legnagyobb 4-5 ezer forintba kerül, de megéril, mert csak egyszer kell megvenni, és azt egész életén keresztül használhatja az ember.
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Kösz a gyors választ Norberto!

esetleg még más üzletet ahol lehet kapni, vagy lehet tőlük rendelni (vidéki vagyok)?
Egyébként főleg PIC-hez használnám, nemtudom, hogy belelehet e rakni csak úgy 40 lábú ic-t, mindegyikbe vagy van amibe nem lehetne, mert pl zárná a lábakat.
(#) (Felhasználó 1195) válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Általában elektronikai boltokban lehet kapni még vidéken is. Pl én Kiskunhalason vettem 165 x 55 mm-est kb. fél éve 1500 Ft volt egy. Erre a 40-es IC-k is ráférnek.
A Paralaxnál láttam egy SX demopanelt, amin középen dugaszolós panel van. Annak a mintájára PIC-re én is csináltam egyet, de még csak számtítógépen van meg. Előnye, hogy a PIC köré rakott "perifériák" nincsenek meghatározott portokra kötve, szabadon huzalozható minden és dugaszpanelra is azt raksz, amit akarsz.

picproto1.jpg
    
(#) Tomee válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Hát nekem asszem a legnagyobb dudosós penelom van. Nem tom, hogy mi a neve de én így hívom. (asszem protoboard)
Szerintem a legjobb cucc amit ki lehetett találni. Kb. 3 v 4 éve használom és még mindig jól zárnak a lábak. Persze a 40 lábú picike piceket is bele lehet rakni gond nélkül!
Csak egyre kell vigyyázni ne erőszakoljunk bele a keletnénél nagyobb átmérőjű drotót vagy alkatrész lábat!!!
Ja én annó a konrádban vettem és azóta már láttam máshol is, de azok nem tüntek anyira bizalomgerjesztőnek. Olyan nagy bumszli volt és nem igazából lehetett jól kihasználni.

Így néz ki az enyém. A tetejére csináltam egy kis nyákot amin van egy +5V táp meg egy max232.
Így már igazán jól használható.
Néha még ez is kicsi.
(#) Tomee válasza (Felhasználó 1195) hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Jó tetszika cucc!

gratula!
(#) Gory válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Hi!

Breadboard a hivatalos neve egy ilyennek. Én a kisebb méretet valami 800Ft-ért vettem Pesten a Skálával szemben.
(#) Norberto válasza Gory hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Az egésznek egy baja van

Hogy SMD alkatrészekhez nem jó

Tomee...a panelod egész ötletes ezzel a kis kiegészítéssel
(#) (Felhasználó 1195) válasza Norberto hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Ez kísérleti panel! Nem feltétlenül kell SMD-hez jónak lennie, de erre is van megoldás, lásd Tomee paneljét, jobbra lent vagy balra fent.
(#) Sebi válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
É ugyan nem használok ilyet, de néha összerakom a kapcsolást egy régi, saját gyártású próbanyákon: ezt is csak egyszer kellett megcsinálni. Vannak rajta IC foglalatok, tápsínek jó vastagon, meg hidegítőkondik. A foglalatok összes lába sugárirányban széthúzva 4-es pöttyökre van kivezetve, ezt még a kisebb szemüvegemmel is eltalálom forrasztáskor Amúgy a páka úgyis mindig fűt...
(#) Báddzsó válasza Sebi hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
köszi válaszokat mindenkinek,

mi az a hidegítőkondi?
(#) Sebi válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Az a 10...100nF amit minden logikai IC táplábaihoz közel kell ültetni. A műveleti erősítők tápjával még 1-1 100ohm is ajánlatos sorba, utána a kondi talajra.
Pont ezek nem mindig kivitelezhetők a breadboard-on (már hogy kellően közel legyenek), így néha az egyébként jó kapcsolás is tud furcsákat alakítani!
(#) st3 válasza (Felhasználó 1195) hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Szia Mpi!
Én is éppen egy hasonló próbapanelon gondolkodom. Mondd nem tudnád közzétenni a megoldásokat, milyen áramköröket terveztél rá. Segítséget jelentene.
Köszi
st
(#) tszaboo válasza Tomee hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
Nagyon tetszik a paneled, annyit mondanál róla, hogy mi a kiegészítés rajta? Az ic típusa/bekötése érdekelne, hogy miért van kondi/mekkora... szóval ilyenek.
(#) Tomee válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
A kiegészítés az egy sima soros port meg egy +5V táp.
Az ic az egy sima max232. Kondinak 1µF raktam, de az értéke majdnem mindegy. Az adatlap szerint 100nf kell. Csak az rx és tx van illesztve mert ezt használtam a legtöbször.

Egyébként itt a példa, hogy még smd alkatrészeknek is jó. Kis próbanyákot kell csinálni és kész is. Igaz már be van forrasztva és nem nagyon lehet leszedni, de egy következő fejlesztésnél jól jöhet.
(#) Norberto válasza Tomee hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
Aranyos ez a kis panelka

Ilyet nekem is kell csinálnom
(#) tszaboo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
Na tegnap elmentem és vettem egy ilyet, a fórumon olvasottak miatt, meg már amúgyis akartam... Király.
(#) bekem válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
Helló!

Megkérdezhetem hol, mekkorát és mennyiért vetted?
(#) tszaboo válasza bekem hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
1333Ft volt pesten a lomex kft nél 64 sor 2 oldal oldalanként 5 lyuk és a két szélén +/-. A mérete kb 6x16cm. Egy 555-ös áramkört raktam először össze, flottul működik.
(#) Frankye válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Akkor már csak 1 kérdés:
Milyen elv szerint vannak a lukak (luksorok) "összekötve" gyárilag?
(#) Norberto válasza Frankye hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Ez úgy szokott működni, hogy ha pl. középre beraksz egy vékony hagyományos DIP tokozású IC-t, akkor mindegyik lábtól kifelé (a próbapanel széle felé) menve egybe vannak kötve a lyukak. Magyarul a középre betett IC-nek a lábaihoz még 4 szálat tudsz kapcsolni.

A csatolt rajzon a vastag piros vonalakkal jelöltem, hogy miként is futnak a sínek...
(#) (Felhasználó 1195) válasza st3 hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Helló!
Az utobbi napokban átdolgoztam a panelt. Most kérésedre közreadom. A NYÁk kétoldalas eredetileg, de úgy terveztem, hogy egyoldalasként is könnyen megépíthető. A 40-es ic foglalatba átalakítót rakva más pic-ek is használhatók.
(#) Tom Lord válasza (Felhasználó 1195) hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Hali!
Bocs a kérésért, de nem lehetne más formában is?
Lécci...
Thx
(#) Báddzsó válasza Tom Lord hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
tessék, (igaz kicsit késve):
(remélem Mpi nem haragszik meg, hogy neki már nem kell konvertálnia.)

kicsit nagyra sikerültek a képek (felbontásra, nem a KB-ra gondolok)
(#) Báddzsó válasza Tom Lord hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Milyen vezetékeket használtok hozzá? Én a kültéri telefonvezetéket szedtem szét és abban van 4 ér amiben nem sodrott a réz hanem csak egy "vastag" szál van benne. (tulképpen egy szigetelt rézdrót, réz átmérője 0,5mm, pont jó csak kicsit kemény)
(#) Tomee válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Egyszerüen csak UTP!
Szines, sok ér is van benne.
(#) Tom Lord válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Ha, valóban 0,5mm az átmérője akkor jó.
(#) tszaboo válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Modellvasúthoz való egyszerű egyeres vezetéket használok, mert volt otthon egy rakással sok színből, és nagyon bejött. Ha boltban veszel, mond azt, hogy a váltóhoz kellő vezeték, és akkor adnak 3-s összekötegelve, de semmi borítás nincs rajta.
(#) Frankye válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Melyik boltban vetted?
(#) tszaboo válasza Frankye hozzászólására (») Márc 21, 2006 /
 
Nem elekronikai boltban lehet kapni, hanem modellvasútboltban. Azt meg itt Kecskeméten szóval nem hinném, hogy sokat segítene. De bármeny modellvasútboltban árulnak ilyet, mint a 4,7k ellenállást. Pesten a westend-ben van egy, arról biztossan tudom, hogy kapni.
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem