Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   264 / 308
(#) Schnitt válasza efraim hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
De csak M10-ig.
Egyébként meg:
Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 28, 2014 / 1
 
Schnitt, Efraim, Directors
Ajánlok egy sokkal univerzálisabb, könnyen megjegyezhető, minden 60°-os menetre (metrikus) érvényes a mérettől függetlenül szabályt.
Azt adott menethez tartozó előfúrás mérete = menetátmérő - menetemelkedés.
Ez minden körülmények között igaz, de a valóság annyiban eltér, hogy az eredményt a rendelkezésre álló fúrók szabványos méreteihez kerekítik, és ez a kerekítés mindig lefelé történik.
A 0,8-as szorzó csak bizonyos emelkedések esetén igaz, de "normál" menetnél valóban jó közelítést ad egy tartományon belül.
(#) Schnitt válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Nekem a tolómérőm hátulján ott van M2-től M24-ig, hogy mekkora előfúrás kell a menetekhez.
Békebeli csehszlovák darab, a fúró kiválasztásához úgyis elő kell vennem, így mindig kéznél van a táblázat
(#) Directors hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Köszönöm mindenki segítségét.
(#) efraim válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Üres óráimban összedobtam egy excel fájlt, a világon - legalábbis az interneten - fellelhető összes menettipus adataival. Ha AutoCaddal tervezek, akkor azt használom, ha menetet fúrok, a hobbyelektronika szintjén a 0,8 *as szorzó tökéletes.
(#) Collector hozzászólása Feb 28, 2014 / 1
 
Barkács osztófej esztergához, és az első fogaskerekem
A kést csak szemre csináltam, teszt jelleggel.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) efraim válasza Collector hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Alapvégzettségem gépész, ezért hirtelen nem értettem. Az osztótárcsa az eszterga főorsójára van rögzítve és egy fúrószárral biztosítva.
Ezek szerint a késtartóba van befogva egy marószerszám és az osztást az osztótárcsa kézi forgatásával állítod elő?
Javíts ki, ha tévedek.
(#) Schnitt válasza efraim hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
A "marószerszám" a kép alapján egy köszörült hidegvágó.
Szerintem az esztergája tudja a főorsó forgás nélküli automata előtolást, mert kézzel elég macerás lehet kigyalulni ennyi fogat...
(#) Collector válasza efraim hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Igaz nem készült teljes egészében kép, de úgy van ahogy gondolod. De nem marószerszám, hanem egy keményfémbetétes kés, véséssel készültek.
(#) Collector válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Nem hidegvágó, ez esztergakés. Egyébként azért csináltam ezt az elsőt PVC-ből hogy gyorsan készen legyek, mert pl vasnál tényleg elég sok idő megcsinálni. Műanyagnál elég gyors.
(#) Schnitt válasza Collector hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Nagyon jó lett, kisebb terhelésű fogasszíj hajtáshoz meg elég is a műanyag.
(#) Bender92 válasza Collector hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Nagyon ötletes. Szép munka, gratulálok a leleményességhez
(#) patexati hozzászólása Márc 1, 2014 / 1
 
Na egy ilyet is sikerült beszereznem 5ezret kértek érte a lomisnál és adtam érte 3 ezret Most boldog vagyok Még a fénycső is működik és újnak nézem
(#) szamóca válasza patexati hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
17000Ft-ot nyertél vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) patexati válasza szamóca hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Ha annyit nem is de olyan 11 ezret biztos. Nem is gondoltam,hogy mostanában lesz egy ilyen nagyítós lámpám. Van egy ugyanekkora nagyítóm de az műanyag lencsés és ezzel összehasonlíthatatlan a nagyítása. Ez üveg nem amortizálja a forrasztási füst,gőz alkohollal tisztítható nem mattul be. Valami kozmetikai szalont pakoltak ki mert volt három ilyen (igaz a másikakban el volt törve a cső). Szerencsém volt vele.Ez engemet kiszolgál ha el nem törik. Ami a lényeg ez nem kínai!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) granpa válasza patexati hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Akkor bizonyára hamis!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) waterbear válasza patexati hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nagy üzlet volt! Na egy ilyennel én is szívesen szövetséget kötnék
(#) satlokk válasza patexati hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A mázlista!
(#) Schnitt válasza patexati hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Még törött csővel is megérné, az enyémben 96 db led van körben, és nagyon jól világít. Nem nagy dolog a fénycső helyére vágni egy karika nyákot, és sorbakötni 100 ledet, felváltva hideg/melegfehéret, előtétnek meg jó egy graetz meg egy kondi, és kész.
(#) tomipap válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Az enyem gyarilag 90 LED-es. Csak hideg feher LED-ek vannak benne de ennek ellenere en jonak talalom a szinhomersekletet panelok vilagitasahoz es bambulasahoz. De ez egyenenkent lehet valtozo persze. En nagyon szeretem ezt a LED-es lampat es szinte folyamatosan vilagit az asztalomnal mar kb 2 eve minden nap.

Hirtelen felindulasbol most, hogy irtad, nekilatok a masik lampamat is atalakitani LED-esre.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) Schnitt válasza tomipap hozzászólására (») Márc 3, 2014 / 1
 
Ami még nagyon tetszik benne, ha a lencsén keresztül fotózol, akkor gigamakró képet csinálhatsz árnyékmentesen, mert tökéletesen körbevilágítja a fotózandó tárgyat, a nagyító meg rádob a fotómasina nagyítására mint egy előtétlencse.
A fehéregyensúlyt nehéz belőni ilyenkor.
(#) tamitsrob hozzászólása Márc 3, 2014 / 1
 
A műhelyem.
Most készültem el vele az asztal is saját készítésű, én heg*gesztettem össze 40x40-es zártszelvényből.
Nagyon sok munkám van még vele de ha meg lesz ez lesz a környék legjobb asztala
Hogy tetszik?

*Mod: egy is elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) Izeg. válasza tamitsrob hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Ez egy álom(számomra). Nagyon örülj neki. Én egy jobb multiméterrel és saját készítésű legolcsóbb made jó nagy fiókos szekrénnyel vagyok kénytelen gazdálkodni, bár abba több fér mint ebbe a műanyag rekeszekbe Már a múltkor is láttam, de nem jegyeztem meg, most megteszem: Látom a hifi is bekukkant a műhelybe. Helyes!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) Imre hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Tudnak ajánlani nekem valaki egy kisméretű kompresszort, amely alkalmas arra, hogy a számítógépem időnként belül portalanítsam? Azért kellene valami miniatűr, mert panelban használnám.
(#) Kari55 válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Helló. Erre nem lenne elég normál, vagy akár egy morzsaporszívó?
(#) blaci válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Nem igazán. Sajnos a szívóerő (különösen egy morzsaporszívó esetén) nagyon gyenge.
Ha olcsó megoldás kell, akkor egy elektromos matrac pumpával már egész jó eredményt lehet elérni.
A következő verzió egy normálisabb airbrush kompresszor tartállyal, de ez már 20-30 ezer.
Az igazi megoldás pedig itt található, persze nem túl olcsón...
(#) Schnitt válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 1
 
Én erre a célra egy utántölthető szóróflakont használok, meg egy biciklipumpát.
Felpumpálom 8 bar-ra, az elég szokott lenni egy PC belsejének portalanítására.
Ha nagyobb levegőmennyiség kell (pl airbrush pisztolyhoz), arra már készül egy poroltó tartályból és hűtőkompresszorból a gépi megoldás, ami a hűtőkompresszor miatt csendes lesz (szintén panelben lakom).

flakon.jpg
    
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 1
 
Apám! Mióta keresek én ilyen flakont! Hol vetted?
(#) Schnitt válasza szamóca hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 1
 
Kaptam egy autószerelő ismerőstől. A 20 literes kannás féktisztítóhoz adják ajándékba, de neki már volt vagy 5 db.
(#) nedudgi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Következő: »»   264 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem