Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   22 / 82
(#) Gyuuka hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Összeállt!
(#) cucu26 hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni Tesla NZC030 as típusú lemezjátszóhoz/ erősítőjéhez , kapcsolási rajzot keresnék hozzá, esetleg ha valakinek lenne annak nagyon örülnék ! Vagy segítséget kérnék a középső potméter ( Bass ) nem igazán akar működni nálam valami ötlet esetleg rá (potmétert cseréltem már benn ) ? Előre is köszönöm a válaszotokat . Üdv. : CuCu26
(#) sityu válasza cucu26 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia,cucu26!
Irány a googl!Tudod mennyi van?Ha utána nézel,megtudod!
Üdv.sityu.
(#) grindlock hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Sziasztok!
3 kérdésem lenne:
1. ugyanaz a zene hangosabban szól CD-n, mint bakeliten, de általánosságban is kijelenthető, hogy bármilyen bakeliten hallgatott zeném halkabb, mint CD-n. Házimozi erősítőm van, a phono egy RIAA-ba megy először. Mi ennek az oka?
2. Majd' az összes lemeznél az adott oldal utolsó taktusainál "beakad" a tű, nem akar a végéig elmenni, olyan, mintha az utolsó hangok loop-ként szólnának. Minden lemezem le van mosva, így elvileg a por nem lehet az oka...
3. Budapesten kívül, pl. Eger, Miskolc környékén hol foglalkoznak bakelit mosással?
Köszi
(#) Pioneer válasza grindlock hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia!
Valószínűleg azért szól halkabban, mert a RIAA erősítése kisebb, ezért kisebb a kimeneti feszültsége mint a CD-nek.
A beakadó tűnek számos oka lehet, túl nagy antiskating, szoruló karcsapágy, stb.
Egyébként nem tudjuk milyen lemezjátszóról, hangszedőről és milyen RIAA-ról van szó.
Budapesten kívül számos helyen mosnak lemezt, csak utána kell nézni.
(#) grindlock válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
szia
Marantz TT165, gyári hangszedővel. "Noname" RIAA.
Köszi
(#) cucu26 válasza sityu hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Szia ! Igen , elég sokat kerestem ehhez a típushoz kapcsolási rajzot de nem igen találtam, ezért fordultam a fórumhoz hátha valaki tudna segíteni. Üdv.:cucu26
(#) Gyuuka válasza grindlock hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Lemezmosást otthon is lehet, viszonylag költséghatékonyan, egy mezei patikából megvásárolható alapanyagokkal. Kis türelem kell hozzá. Az állapot sokat fog javulni.
(#) sityu válasza cucu26 hozzászólására (») Márc 10, 2014 / 1
 
Szia!Ehhez mit szólsz?Ez egy komplett manuál,ráadásul PDF-ben!
svetelektro.com/Forum/schema-tesla-nzc-030 Keress rá!Nekem sajnos,csak most volt rá időm,remélem nem későn.Üdv.sityu.
(#) grindlock válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Ma pl. mosott, karcmentes 2001-es UK nyomású lemezt 'loopolt' a lemezjátszó a közepén, meg az oldal végén is. Ez mitől lehet?
Viszont egy 1971-es indiai nyomású pink floydot meg gond nélkül lejátszott. mitől lehet ez a különbség?
(#) Pioneer válasza grindlock hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
A tűnyomó erőt ellenőrizted, ha túl kicsi, nagyobb amplitúdójú jeltől simán kiugrik a barázdából. A karcsapágy nem szorul vagy akad esetleg? Mivel, ha jól láttam félautomata lemezjátszóról van szó, a lemezjátszó belsejében lévő mechanikával minden rendben van (ezt a mechanikát részben a kar mozgatja alul)?
Egy videót működés közben nem tudnál esetleg feltenni?
(#) grindlock válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
a tűnyomást nemrég állítottam (gép nélkül): lebegőpont megkeresése, onnan visszatekertem negyed fordulatot a súlyon.
A tű nem ugrik ki, hanem a barázdában marad, nem akar tovább menni.
A kar ok-nak tűnik (külsőre), plusz a gépen van egy cut gomb, aminek hatására azonnal visszatér a kar - ezzel szépen működik.
Próbálok majd videót feltenni.
(#) Pioneer válasza grindlock hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Negyed fordulat 2g tűnyomóerőhöz? Nekem kevésnek tűnik. Tudnál a súlybeállítóról egy közeli képet mutatni?
Nekem így néz ki a súlybeállító tárcsa.

Mégy egy dolog eszembe jutott, nem ér véletlenül hozzá a kar a karlift pályájához??
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2014

DSC_5599.JPG
    
(#) cucu26 válasza sityu hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Nagyonszépen köszönöm a segítséget! nem nem késő , pont jó időbe Üdv.:CuCu26
(#) sityu válasza cucu26 hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Szia.Nincs mit,nagyon szívesen.Üdv.
(#) grindlock válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Az enyém nem ilyen high tech Holnap küldök.
Mi az a karlift pálya?
(#) grindlock válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Szia
nem ér hozzá.
Ma feltettem ugyanazt a lemezt, ami tegnap akadt + nem tért vissza, de ma akadás nélkül végigment + a kar is visszatért a helyére a lemez végén...
Ki érti ezt?
(#) CHZ válasza grindlock hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Idézet:
„lebegőpont megkeresése, onnan visszatekertem negyed fordulatot a súlyon.”

Ennyi biztos kevés, szerintem így nincs meg a megfelelő tűnyomás.
Ha nincs skála a súlyon, akkor mérni kell ..
(#) grindlock válasza CHZ hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
De nem azért akad be, mert túl nagy a tűnyomás?
Nekem legalábbis ez lenne a logikus...
Köszi
(#) CHZ válasza grindlock hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Nem azért... , inkább alacsony, kicsi a tűnyomás.
Csak saccra nem lehet beállítani!
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) grindlock válasza CHZ hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
értem... csak ezért az egy beállításért nem szeretnék egy mérőt venni...
lehet ilyet vhol kölcsönözni?
(#) CHZ válasza grindlock hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Én nem tudok ilyen lehetőségről.
Az egy negyed fordulat biztos kevés.
(#) grindlock válasza CHZ hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
más mérleg nem jó ide? Pl órás vagy ékszerész által használt mérleg?
Az is nagyon érzékeny. Mi lenne az ideális tűnyomás mértéke?
(#) CHZ válasza grindlock hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ha a tűt rá tudod helyezni, elfér alatta és még mérni is tudsz vele, akkor jó.
Tűnyomás ilyen egyszerűbb hangszedőknél 2g, 2 pond.
(#) Pioneer válasza grindlock hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Ahhoz a pickup-hoz 1,0 - 1,5g az ideális tűnyomóerő. Jó lenne az ékszerész mérleg, akár bármilyen más mérleg ami tud grammot mérni, csak éppenséggel hogy teszed alá?
Ha tudnál feltenni egy képet, talán többet tudnánk segíteni.

CHZ beelőzött

Ez a hangszedő van benne gyárilag.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2014
(#) grindlock válasza Pioneer hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Az aláhelyezésen még nem gondolkodtam... Megnézek majd 1-2 videót..
(#) Gyuuka hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
A tű nyomása a tányérra helyezett lemez magasságába kell megfelelőnek lennie, akár milyen mérleg nem jó, mert a tű mérés közben a lejátszandó lemez síkjától(magasságától) feljebb lesz. A tűmérlegek magassága úgy van kialakítva, mikor a tányérra helyezzük, a ráültetett tű magassága megegyezik a lejátszáskori magassággal. De ez már a nagyobb fanok (bogara). Jó lenne tudni a lejátszó típusát, a tű típusát. Általában 1.2-2.5g nyomás szükséges, ugyan akkora anti skatetval. Típus alapján általában meg lehet a googleban keresni hány gramm nyomást ajánl hozzá a gyártó.
(#) grindlock válasza Gyuuka hozzászólására (») Márc 12, 2014 /
 
Szia
Igen, sejtettem, hogy ez a trükk...
Marantz TT 165, Audio-Technica AT3482P hangszedő.
Antiskate állító nincs rajta, csak egy súly a kar végén.
(#) Gyuuka hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
Nem találok jó minőségű képet a lejátszóról. Ha nincs beskálázva a súly akkor sincs nagy baj, egy teljes tekerés a súlyon 4 gramm. Nagyjából be lehet állítani a tűnyomást, egy negyed fordulat kb 1.25gr. De először be kell állítani a hangkart hogy ballanszba legyen. A lejátszót áramtalanítani kell, majd a hangkart a karliftet le kell engedni, a kart a tányér mellett az ujjunkra engedjük, a súlyt addig tekergetjük míg teljesen mérlegállásban megáll magától. Ez a 0 gr, és ez után egy negyed fordulatot tekeri kell rajta.
(#) Gyuuka hozzászólása Márc 12, 2014 /
 
elektroncso.hu - Analóg műsorforrás: a hanglemez. Egy kis segítség lehet.
Következő: »»   22 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem