Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ionizátor készítés
 
Témaindító: Redsaw, idő: Júl 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 15
(#) fecameca válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Idézet:
„A 100Mohm-ot sorba kapcsolt 20Mohm/5db. alakitottam ki,
nem szabad kisporólni belőle.”
Az az ellenállás és a 470 pF lehet a titka az egésznek, mert a sima csővoltmérő nem mutat semmit, ez viszont gyönyörűen jelez. Kell a kondenzátor, amiben a töltéseket tárolja, az a nagy ellenállás meg azért, hogy el ne szökjön belőle a töltés, amíg nem jön rá a következő ion, ami az újabb töltést ráadja. Én csak Led-del építettem meg, úgy egész kicsi. Lehet rá tenni műszert, ha akarok, annak van egy csatlakpzó. A műszerrel persze érzékenyebb, de mihez képest?
(#) saraha hozzászólása Márc 20, 2014 /
 
Na ennek örülök mert akkor összedobom.
Közben kicsit kísérletezgettem én is a TV-s nagyfesztrafókkal.555-ös IC-ből és IRFP240 FET-ből összedobtam egy kapcsolást 10kHz-25kHz között lehet szabályozni potival.12v-os akksiról megy 2-3A-t vesz fel.Egyenlőre szerintem még ózongenerátorként működik.A szaga az nem olyan büdös,mint az autós gyújtótrafóval.A trafó kimenetére csak egy tűt tettem nincs rajta dióda.Az öngyújtót 20cm-ről simán elfújja.Ha egy letestelt fémlaphoz közelítem akkor olyan 3-5 cm hosszú tölcsér alakú koronakisülés látható a tölcsér legnagyobb átmérője olyan 2-3cm lehet.Nagyon látványos,szép lila.Amikor nincs hozzá semmi közel csak a levegővel találkozik olyan hangja van mintha fújna a szél fél méterről is lehet érezni.A nagyfesztrafónak az egyik lábát véletlenül letesteltem és akkor indult be így igazán.
(#) LaciSupreme válasza saraha hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Idézet:
„3-5 cm hosszú tölcsér alakú koronakisülés látható”

Az inkább ívkisülés lesz, nem? Az nekünk nem jó.

Idézet:
„Nagyon látványos,szép lila.”

Biztos, hogy jól sikerült az egyenirányítás?
(#) gaben62 hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Sorkimenő trafóból soha nem lesz ionizátor, ezt ti is tudhatnátok már, legfeljebb ózongenerátor, igaz játszadozni, kísérletezni kezdőknek megfelelő.
Az inverter trafó pedig gyenge ehhez, max.1-2kV-ot tud leadni, az ebay-ról belinkeltek, mind monitorba valóak,
(#) saraha hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Üdv.
Ja,ezzel kísérletezgethetek...,a gyújtótrafós a műszer szerint több aniont termel de az hangos is a hatásfoka se jó.Ez a tv trafó is csak 15kHz-ig termel de nem sokat,amit meg még hallani is.HVM 12 diódákat használtam.
Innen rendeltünk egyet 1300-ért.Annyiért megéri kipróbálni.Ha ez se válik be jöhet a tekercselés mert az a diódás kaszkád fokozat nekem nem tetszik.
(#) gaben62 válasza saraha hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Látom, olcsóbbat és egyszerűbben szeretnéd kivitelezni, az ionizátort, ez az amit nem lehet. nem érdemes.
Mert a hatékonyság rovására megy.
Ennek a kis Kínai impulzustrafós, +sokszorozós kockának a kis mérete és csekély teljesítménye a hátránya, a -4KV-ot legfeljebb addig adja ki, amíg egy csúcsszerű drótot, vagy hegyet forrasztasz rá, esetleg egy előtétes műszert, na azt elbírja.
Mihelyst kap 3-4db.csúcsot/,ionizáló hegyet/, ellen lemezzel, porgyűjtőfelülettel, a kimeneti HV,nagyon le fog csökkenni, eredmény ionszél=O
6-12V-os gyújtótrafóval nagyon erős ózongenerátort lehet építeni, Ic-s kapcsoló tranzisztoros meghajtással, 15-18KV- garantáltan tartható, 3xHV diódás sokszorozóval, amely kiválóan alkalmas sterilizálásra, fertőtlenítésre.
Egy kis gond van vele, elég zajos, zümmögő hangot ad, és nagy az áramfelvétele, még 10-12V-tápról is.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2014
(#) LaciSupreme válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Idézet:
„Az inverter trafó pedig gyenge ehhez, max.1-2kV-ot tud leadni, az ebay-ról belinkeltek, mind monitorba valóak,”

Miután megfelelően ki van öntve műgyantával, 10 kV-ot átütés nélkül leadott, tovább nem néztem. Olcsó és profi megoldás, igaz, az alacsony impedanciás bemenet miatt kb. eleve kizárt, hogy tranzisztorral lehessen meghajtani. De ez nem is baj, valamire való tápban FET van.
(#) _BiG_ válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Bocsi a belevakkantásért, de a mai sorkimenőtrafók inkább a beépített, pozitív feszültséget előállító egyenirányítás miatt alkalmatlanok, nem a "kimenősség" miatt. Bár hozzáértő ellenvéleményt szívesen fogadok, mert ebből is tanulhatok.
Ha már kimenő, akkor az "öreg", malomkerekes kivitel a jó, arra olyan polaritással kötöm a diódát, ami nekem jó

Gondolkodok egy ilyen készüléken, hogy barkácsolok egyet, vannak kimenőim, még egy masszív ColorStaros is. Jókora kerék van rajta. Jó lenne, ha nem kéne tekergetni trafót, ha már van...
(#) LaciSupreme válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Teljesen igazad van, szerintem is kb. lehetetlen kibontani a nem túl régiekből a beöntött dióda és kondi párost.
(A ColorStar malomkerekes? Nem is emlékeztem rá.)
(#) _BiG_ válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Én egy ilyen modernebbet szétvágtam és komplett sokszorozó van benne, plusz a fókuszoló feszültséget beállító rész.

A ColorStar még "oldschool", tehát abban még a malomkerék játszott.
(#) Balto a farkas válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
What? Pár hónapja még azt írjátok (nem Te) hogy nyugodtan mehet egész nap, most meg kerüljük el mert veszélyesek? Most akkor mi van?
(#) LaciSupreme válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Több tagos sokszorozó? Mondjuk logikus, a régiekben biztosan a borzalmasan drága félvezetők miatt csinálták inkább meg trafóból, amit ma diódából.
Ha még nincs nagyon szétroncsolva, csinálj már egy keresztmetszeti fényképet az újabbról!

Balto a farkas: szerintem csak akkor használd, ha valóban indokolt, és megéri a kockázat.
(#) _BiG_ válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szerintem is a nagyfeszültségű száraz diódák (szelének) magas ára és megbízhatatlansága (plusz a nagyobb kialakítási méret) miatt volt szimpla csődióda sokáig.
Illetve a félvezetők jóval nagyobb visszárammal rendelkeztek, ami a csődiódában elenyésző, mondhatnánk, nincs.

Sajnos a szétgányolt trafó már nincs meg, nem sikerült ugyanis kitermelnem belőle a diódákat, széttörtek. Ki van öntve kemény műgyantával az egész. De volt benne vagy négy dióda, ha jól emlékszem, több kondenzátor is (talán három?), egy Villard-kaszkádhoz passzol.
(#) gaben62 válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Nem igazán értjük mit akarsz azokkal a nf.diódákkal, amik ki vannak öntve,hőálló műgyantával.
Amennyiben kaszkádsokszorozót, és/vagy nf.sokszorozót szeretnél készíteni, nos ott vannak a HE store.hu-n a DD1800-as 18KV-os diódák 120ft/db.áron, nem hiszem hogy összeomolna tőle egy család költségvetése.
De tudtommal nagyobb teljesítményű mikroba való gyári, eredeti HV-diódát is lehet rendelni náluk.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2014
(#) gaben62 válasza Balto a farkas hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Nincs rá szükséged, és nem szánsz rá elég pénzt, akkor ne használd egyik Kínai cuccot sem.
Ugyanis tényleg veszélyesek, van olyan típus, amelyik 0,06ppm- O3-t is képes termelni, ez annyit jelent 6ozon részecske/molekula található, adódik/ egymillió levegő molekulában.
Fogalmatok sincs egyébként arról mi káros és mi az eü.határérték, meg mi az érzékelési küszöb.
Ezt ne vegye senki kötekedésnek, kioktatásnak, tapasztaltam.
(#) _BiG_ válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Tudom, hogy hol lehet beszerezni nf. diódát, csak megpróbáltam, ha már szétbontom.
Pár mikrót is szétszedtem, úgyhogy van diódám

De van 40kV-os kenotronom is, ha világítós egyenirányítást szeretnék
(#) Balto a farkas válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szükségem lenne rá az allergia miatt, de ha tényleg ennyire kételyes akkor nem használom inkább. Bár eddig se mentem vele sokra, használom 4 hónapja folyamatosan és egyáltalán nem mondanám hogy minimálisat is javult volna valami tőle.
Szánnék rá több pénzt ha volna, de nincs. Ezt is alig tudtam megvenni.

A hepa szűrő miatt érdemes még járatni? Vagy semmit se ér?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2014
(#) saraha hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Nagy unalmamban kísérletezgetek amíg nem érkezik meg a kínai trafó..
Találtam itthon a padláson még egy TV, n.f trafót.Volt rajta külön egy kétszerező kaszkád azt levágtam róla és tettem hozzá egy 25kV-os diódát.Csináltam egy gagyi videót.
(#) gaben62 válasza Balto a farkas hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Bocs de nem tudom milyen légtisztítóról írsz,
de a hepafiltert a 100um, körüli és annál nagyobb porszemcsék begyűjtésére, kiszűrésére találták ki,valamint ventillátor is kell hozzá.
A jól méretezett, kivitelezett ionizátor megköti, magához húzza akár a 10-50um, méretű szemcséket, allergéneket is.
Továbbá nem termel káros mennyiségű O3-t, és kellemetlen furcsa szagokat sem áraszt.
Az enyémet tudnám ajánlani, de sok az ára valóban, így inkább azt mondom olvasd el a levegő ionizálása topicban, a korábbi megrendelőim, felhasználói hozzászólásait.
Azok közt is volt allergiás a családban.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2014
(#) Balto a farkas válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Ez egy Boneco valami légtisztító. Lényegében sima ventis hepa szűrős légtisztító, van egy réteg aktív szén szűrője is. És van benne bónuszként ez a mókusfarok ionizátor.
Mutattam itt róla képet hogy mi az a filléres kínai izé ami benne van ionizátor néven, nem csodálom hogy inkább lebeszélnek a bekapcsolásáról mert ki tudja mennyi káros ózont termel, miközben érni meg semmit se ér lényegében. Ez nem olyan ionizátor mint amiket itt építenek, ez nem köti meg a port fém lemezen, csupán negatív iont termel. De pont a szűrés lenne a fontos csak így semmit se ér hogy nem köti meg. Ugyanúgy csak a hepa szűri a levegőt csak közben vannak ionok is a levegőbe. Szóval nem tudom, értelmetlen, de marha egyszerű mert nem kapcsolom be az ionizátorát és nincs ózon se.

Csak azt nem tudom érdemes-e a ventit járatni, hogy a hepa tényleg képes-e szűrni rendesen a levegőt, ér-e valamit. Azt írja a 0.3 mikronos szemcséket 99.97%-ban kiszűri.
(#) LaciSupreme válasza Balto a farkas hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Hát ha szűrés, akkor a HEPA-val ellátott, normális készülékeknek nincs vetélytársa. Csak ugye drága megvenni és főleg fenntartani. Az ionizátor sem, mert hiába erős, átforgatott levegőmennyiségben sehol sincs egy ventis, jófajta légtisztítóhoz képest. (Persze az ionizátor mellett szól, hogy elvileg a lebegő por is leesik tőle a kibocsájtott dipólusmolekulák hatására.)

Viszont ha ettől sem szűnt meg az allergiás tünet, lehet, másfele kellene keresni a dolgot. (Táplálkozás, sport, emocionális világod, ...)

Amúgy épp mit olvastam tegnap, más témában, mellékletben..
(#) Balto a farkas válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Ahham*, szóval akkor a ventit érdemes járatni mert a hepa szűr frankón.
De ha az ionizátortól összetapadnak a porszemek és lepotyognak a földre akkor mégis érdemes bekapcsolni rajta? Vagy napi 1-2 órára nyomjam csak be? Annyi idő alatt csak nem termel káros mennyiségű ózont a kis kínai kockacukor szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) gaben62 válasza Balto a farkas hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Persze hogy nem termel káros O3-t még 6-8óra múlva sem, mert ha káros volna akkor ugye nem forgalmaznák Mo-on.
Nem Albániában vagyunk, hanem az Eu-ban, nincs miért aggódni, és a Boneco-ban is csak egyszerű ionizátor van, mint láthatod.
Vagyis nem kell a riogatást elhinni, főleg ha alaptalan , általlánosítás az.
Az a hepaszűrő tudhat valamit, ha 0,3mikront is összeszedi kiszűri, akkor az Swiss made, nem távolkeleti és no gagyi.
(#) Balto a farkas válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Értem.
A leírásába az van 0.3 mikront szűr, viszont a hepa szűrő oldalán kínai írásjelek vannak szóval kétkedek a Swiss made minőségben. Pedig ez a gyári.
Gondolkoztam rajta, hogy eladom és veszek valami mást de azért a 20 ezerért nem kapok jobbat. Rendes ionizátort esetleg, de nem tudom.
Sajnos Daikinre nem telik, pedig az lenne valami...

És ezek a vizes tárcsás nem tudom milyen légtisztítók mit tudnak? Meg tudják kötni az apró allergéneket vagy ezek is valami vicc kategória? Mondjuk magas a páratartalom amúgy is nem biztos hogy jó ötlet olyant használni.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) LaciSupreme válasza Balto a farkas hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Elvileg ezeket a "kockacukrokat" pont az ózontermelés miatt teszik bele, hogy ez majd jó nekünk. Kérdés, az esetleges káros hatáson kívül van-e haszna.
(Na igen, az ejrópai unijó dolgait inkább fenntartással érdemes kezelni. Sajnos..)

Lehet, a rendszer kialakítására kellene koncentrálni. Ha nyitva van az ablak, és dől be a por, ott nincs könnyű dolga egyik tisztítónak sem.
Az is lehet, a szőnyegeket kellene lecserélni olyan felületre, ami kevésbé ontja magából a port.
Penész a házban? Azt jobb megszüntetni.
Vagy bármi más, ezek csak ötletek.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) saraha válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Idézet:
„Kérdés, az esetleges káros hatáson kívül van-e haszna.”

Én kíváncsiságból kivittem a kazánházba az O3 generátoromat és igen jól vizsgázott kátrányszag megszüntetésében.Erre biztosan jó.
(#) gaben62 válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Szerintem meg a te általánosítgatásaidat kellene fenntartásokkal fogadni, jó lehet még komoly műszereid sincsenek, ellenben a kintről behozott ionizátorokat ozonizátort, bevizsgáló Mei, +fogyasztóvédelemnek, igen komoly cuccai vannak.
***
Aki esetleg tud ilyenről, gyári készülékre gondolok,az írja meg, ne tartsa magában.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2014
(#) LaciSupreme válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Mindenesetre épp most ismerted be a másik fórumon, hogy te nem tudtál egyenfeszt létrehozni a tüskéken, hanem háromszögjeled van (ami valójában fűrészjel lesz). Ezután miről is beszélünk káros ózontermelés alatt? A kisülőcsöves ózongenerátorban van nem egyenfeszültségű meghajtás, aminek környezetében köztudott módon tilos hosszabb ideig tartózkodni rendkívül káros volta miatt.

sarah: naná, hogy megszünteti a szagokat, hiszen a két legerősebb oxidálószer ez és a Fluor, csak nem szabad hosszabb távon a közelében lenni. Bár gondolom nem töltesz túl sok időt a kazánházban
(#) saraha válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Isten őrizz,tényleg olyan erős,hogy 5-10 perc után már érezni,hogy valami nincs rendben.Tompul az agy de a legdurvább,hogy kegyetlenül marja a szaruhártyát.Szóval nem játék ez,vigyázni kell tényleg.
(#) gaben62 válasza LaciSupreme hozzászólására (») Márc 27, 2014 /
 
Mondjuk az én HV-modulom 4szög jelet állít elő, és azzal kapcsolgatja a BUT18A, az Etd.trafó primerjét.
A 3szög jelet te említetted meg a fórumos haverod, mindegy is, én tényeken nem vitázok veled, és nem is válaszolok, mert felesleges.
Jó riogatást, ne emészd annyira magad.
Következő: »»   11 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem