Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mishung hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Terveztem egy olyan asztalt, ami egy gombnyomásra sört kinál fel szomjas üzemeltetőjének.
Az elektronikai részén már elég sok ideje rágódok, hogy hogyan kellene megoldani.
A működési elv: Van egy fa léc. Alaphelyzetben valamelyik végállásban van (2 végállás van összesen: 1. a sör az asztal alatt van, 2. a sör ki van tolva az asztal alól) (a léc alaphelyzetben az egyik végállásban pihen). Amit szeretnék: Megnyomok 1 gombot, a léc elhalad az egyik végállásból a másikba, majd ott "pihen", amikor megint megnyomom a gombot, akkor pedig visszamegy. A motor egy 12V-os ablaktörlő motor. A végállásokon szimpla végálláskapcsolókra gondoltam, de résopto is lehet.

Szerintetek milyen áramkörrel lehetne ezt megoldani?

Előre is köszi Ananda
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2014
(#) Medve válasza mishung hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
hello, két külön gombbal lehet a vezérlés?
(#) Kera_Will válasza Medve hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Inkább sorrendi áramkörrel kellene megoldani , mivel egy szekvenciát kell vezérelnie a nyomógombnak. Nekem 4017 jutott eszembe ... annak a clock bemenetét rángatnák a gomb +a 2 végállás kapcsoló és időnként a reset lábat is.
Vagy egy 8 lábú uC abban bármilyen 6 ki/be porton létre jövő szekvenciát bele lehet gyűrni.
(#) nikovics hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Üdv!
Vezesd ki egy CD megajtó gombját, a tálcájára szereld rá a lécet. Azt mehet is. 1 -1,5 kilót simán megmozgat.
(#) Kera_Will válasza nikovics hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 

Igen valamikor a PC-ken a pohár alátét letöréseket is javítani kellett ... ...
Mármint a CD ajtaját nézték pohár alátétnek ...
Legfeljebb most az lesz a sör alátét ...
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2014
(#) nikovics válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Jaja. Mi is csináltuk mind kettőt, mármint a letörést, és a javítást is. De mennyivel jobban hangzik, hogy sör alátét, mint pohár alátét.
(#) Medve válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Erről ennyit, a topiknyitó rá sem böffent.
(#) mishung hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Köszi a választ mindenkinek.

Medve, ne haragudj, hogy nem irtam, de feltetétlen ki fogom próbálni a relés megoldást.
Nikovics: Én is gondoltam a CD lejátszós megoldásra, de sajnos nekem több sújt kell mozgatnom, ezért döntöttem az ablaktörlő motor mellett. Valahogy digitálisan (mint a CD olvasó) meglehet oldani a vezérlést?

Köszi mindenkinek

Ananda
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2014
(#) benko_balazs hozzászólása Márc 24, 2014 / 1
 
A vezérlést meg lehet oldani pic mikrovezérlővel + híd áramkör PWM vezérléssel, mert szerintem ha nem akarod hogy a sör kilötyögjön, akkor a sebességet kell tudni szabályozni, valamint lágyan kell indítani és állítani. Ez nagy vonalakban emlékeztet egy automata ajtó vezérlőjére, nem is egyszerű, én építettem ilyent egy párat, de több mint egy fél évet dolgoztam az elsőn, amíg úgy működött ahogy akartam. Az áramkör nem bonyolult, inkább a pic programjának a megírása volt a nagyobbik probléma.
Az általam épített vezérlő tudja az egygombos működtetést is, az is szoft-ból van megoldva. Ezért is jó a mikrokontrolleres megoldás, mert utólag olyan funkciókat is be tudsz építeni amire az elején még nem is gondolsz, átépítés nélkül.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2014
(#) proba válasza mishung hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Ha sok extrát nem akarsz, akkor kell egy külső alapban záró végálláskapcsoló, vele , és a motorban lévő belső végálláskapcsolóval egy párhuzamos gomb.Ha megnyomod a gombot, megy a motor míg a külső kapcsoló nem bont (fél fordulat), ha kiért, és még nyomja a gombot, akkor már nem "szomjas" lassú a reakció idő a sör elmegy. Ha elengedte a gombot időben , akkor a külső végálláskapcsoló bont, és a tálca megáll kint. Ismételt gombnyomásra a motor áramot kap, tovább forog, behúzza a tálcát, majd a belső végálláskapcsolója leállítja.
(#) mishung hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
Koszi szepen a valaszokat, nagy segitseg

@proba, teccik a megoldas
(#) Band válasza proba hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Üdv Mishung!

Csak gratulálni szeretnék lényeglátásodhoz, és az ismeretek zseniális alkalmazásához.
Nekem felüdülés volt hozzászólásodat, megoldásodat olvasni. Ennél egyszerűbbet, tökéletesebbet nem lehet kitalálni. Kedvem lenne söradagoló asztalt csinálni! ))
(#) mishung hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Szia Band!

Örülök neki, hogy tetszik az ötlet
(#) mishung hozzászólása Feb 26, 2015 /
 
Sziasztok Srácok!

Csak nektek, egy publikálás előtti sörasztal beszámoló. Összetettem egy kis videót a kedves fórumozóknak, hogy milyen lett a kész gépezet. Boldogan ontja a söröket minden egyes gombnyomásra.

Sörasztal™ V1.0

Az alkatrészek nagy része laminált padlóból van, ellensúlynak villamossínt használtam. A motor egy kocsi ablaktörlőmotorja.
(#) tranyo22 hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Sziasztok, egy peltieres italautomatát szeretnék csinálni.
A tísztítást nem tudom hogy oldjam meg.
Tudtok segíteni?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem