Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aszinkron motorok tekercselése
 
Témaindító: zgancs, idő: Szept 30, 2007
Lapozás: OK   5 / 15
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Nem gerjed fel. Ha ilyen terveid vannak, akkor össze kellene szedni némi ismereteket akár a .net -ről is.
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Csak onnan gondoltam, hogy mikor kézzel megtekertem, szép szinuszjel volt a szkópon. Nem igazán foglalkoztam még motorokkal, generátorokkal. Akkor marad motornak.
(#) mecrats hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Üdvözlet!
Egy 72 hornyos 30/6 pólusú darumotor, tekercsfej bekötéséhez kérnék segítséget.
Ezen belül a 30 pólusú részhez.
72 darab 1-es félhornyos tekercsekből áll, a lépés 1-ből a 3-ba ez kell bekötni 30 pólusra.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) laacika hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Egy vill motorom Evig 1,5 kw,pár perc üresen járatás után langyos,ez jelentheti azt hogy zárlatos?Kondenzátor nincs rákötve!Köszönöm a válaszokat.
(#) mecrats válasza mecrats hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Meg van a megoldás, hátha valakinek még szüksége lesz rá.

30 pólus bekötése

30 pólus bekötése 2
(#) mecrats válasza laacika hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Egy villanymotor nyugodtan lehet langyos, sőt forró is.
Általában ha zárlat van füstöl, kivágja a biztosítékot, nem veszi fel a fordulatot, és nem megy el percekig.

A motor 1 (220V) vagy 3 (400V) fázisú?

Mert ha 1 fázisú és kondi nélkül járatják, előbb utóbb leégés lesz belőle, ilyenkor nem is veszi fel az üzemi fordulatot és elég ronda hangot ad.
(#) Hajnalgabo hozzászólása Ápr 5, 2014 /
 
Szép napot! Én is szeretnék hozzájutni a tekercselésről szóló szakirodalomhoz. Előre is köszönöm
(#) endrusz válasza Hajnalgabo hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Szia! Küldök néhányat mammutmail-ben.
(#) HNorbiful válasza endrusz hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia! nekem is el tudnád esetleg küldeni a tekercselő szakirodalmat?
Megköszönném, nagy segítség volna.
(#) endrusz válasza HNorbiful hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia! 1-2 napon belül küldöm ha megfelel. Előtte irok mailt.
(#) tsab hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Sziasztok,

A motor tekercseinek lakkozása után mindenképpen ki kell égetni, vagy van lehetőség levegőn való száradásra is ?

Kemence nélkül van egyéb lehetőség a szárításra, ami célravezető?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) granpa válasza tsab hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Ez csak a felhasznált lakktól függ, mi kell neki. Motorjavító barátom olyat használ, aminek nem kell kemence. Kicsit hosszabb ideig köt. Beteheted a sütőbe is, csak jobb lesz.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) kérdező válasza granpa hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Egyébként arra gondoltam, hogyha a tekercsek ohmos ellenállása alapján adott feszültségű egyenáramot (vagy váltót, csak figyelembe kell venni az induktivitást) tennénk adott ideig, nem kellene kemence, saját magát melegítené fel a megfelelő hőmérsékletre.
(#) tsab válasza kérdező hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Érdekelne annak a lakknak a neve, amit nem kell sütni, időm van. Az elektromos sütő nekem is eszembe jutott (sőt még a cserépkályha is ), csak asszony nem örülne neki nagyon, mivel külön sütőm nincs. És gondolom nem rózsa illata van, amikor szárad.

Idézet:
„Egyébként arra gondoltam, hogyha a tekercsek Ωos ellenállása alapján adott feszültségű egyenáramot ...”

Itt pedig építhetek tápegységet, amit pont erre a feszültségre tudok belőni. De egyébként érdekelne, hogy lehetne kiszámolni pl 135 °C hoz 2 órán keresztül, mekkora feszültség kell. Az ok, hogy a tekercs x ohm ellenállású.
(#) granpa válasza kérdező hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
A "kifűtés" bevett gyakorlat nagy gépek estén (nem fér be sehova).
(#) granpa válasza tsab hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
A lakkról: Felhívod a +36-20-9506254-et, és megkérdezed; hivatkozz rám. (adatlap)
Amennyiben iskolai tanulmányaidat elfeledted (ahogy szoktuk): 4 jegyű függvénytáblázatok, illetve Ochmat-Sárközi: Műszaki táblázatok c. műve alapján kiszámíthatod. Amúgy, gyakorlatilag felfűtöd fokozatosan, és méred a hőmérsékletet. A huzalkeresztmetszet meghatározza a max. áramot, a feszt meg ahhoz igazítod.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) tsab hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Köszönöm.

Visszatérve kifűtésre, abban igazad van, hogy régen volt, más részt nem csináltam még ilyet de utána nézek.
(#) erbe válasza tsab hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Idézet:
„Érdekelne annak a lakknak a neve, amit nem kell sütni,”

Poliuretán alapú lakkok.
(#) hapci hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Talán jó helyen kérdezem:
LG porszívó tekercskivezetése letört, de ónnal nem forrasztható. A zománchuzal alumíniumnak tűnik, mert lágyabb és fehérebb a réznél. Hogy lehet megtoldani, és mivel?
(#) saraha hozzászólása Ápr 28, 2015 /
 
Sziasztok.Tudtok ajánlani valamilyen motortekercselős könyvet vagy valami irodalmat?Egy és 3 fázisú aszinkron motorokhoz.Ezt az oldalt már néztem csak nem tudom melyiket is kellene letöltenem?
(#) kleinie hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Üdvözletem!

Bekötési rajzot keresek, a következő tekercseléshez: 72 horony, félhornyos, 4/6 pólusú, 9 kivezetéssel. Találkozott már valaki hasonlóval?

Köszönöm.
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Meg tudnátok erősíteni benne, hogy amit a fotókon láttok, az egy három fázisú motor?

(Persze tudom, hogy eléggés viharvert szegénykém, meg ki is melegedett kicsit a nagy munkában, de hát nekem csak úgy lett... Ingyér találtam...)

Szóval újra életet lehelnék bele, ehhez volna valakinek valamilyen dokumentációja?

Köszi...
(#) Elektro.on válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Én szívesen megerősítenélek benne, de hol a fotó?
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) RoliNyh válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ja bocs, a nagy igyekezetben lemaradtak...
(#) granpa válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Adattábla, méretek, mérések? Belső csillagpontot (kötést) keress.
(#) Elektro.on válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2016 1 /
 
Valamikor az volt!
Kicsit viseltesnek tűnik a tekercselés így képeken keresztül.
A többi része is megvan?
Ha nem vagy szakember, az életed védelme érdekében nézesd meg valakivel. Én képek alapján nem merlek bátorítani.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) RoliNyh válasza granpa hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Adattábla sajnos nincs.
Én csak a 2*3 kivezetésből gyanítom, hogy három fázisú, delta bekötésű.
Ha van belül csillagpont, akkor meg csillag bekötésű két párhuzamosított tekerccsel.
Ma már sötét van a csillagpont keresgéléshez, de holnap utánnanézek.

Egyébként 24 hornyú, a méreteket pedig holnap pótolom...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) RoliNyh válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Persze, hogy viseltes, mert kijött belőle a füst (gyanítom), vannak égett részek a tekercselésen.
Amúgy, megvan hozzá minden, ma kaptam szét...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) granpa válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
A 6 drótot lehet(ett) csillagba is kötni.
Menetek megszámolása, tekercselés kirajzolása, sablonkészítés, újra tekercselés. A mai, jobb minőségű anyagokból kissé lehet tuningolni, pár száz Watt-tal több kijön ebből a vasból.
(#) Elektro.on válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Hát ha kijött belőle a műlödtető füst, akkor vissza kell tölteni.
Ujra kell tekertetni. Így ne alard használni mert rázhat ha egyáltalán működne.
Következő: »»   5 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem