Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   14 / 136
(#) Dany18 hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Hy all!
Sikerült! Megvettem a fotolakkot meg mindent ami kell és a nyákvilágítóm tökéletesen működik! 8-10 percig kell vele világítani! Ha valaki szeretné utánépíteni szivesen segítek mit hogyan!
(#) source2 hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
hi

az lenne a kérdésem hogy a szkennerbe lévő üveglap az sima üveg vagy kvarcüveg, mert azt olvastam hogy a sima üveg az UV fény nagyrészét elnyeli, mivel ilyen sokan megépítetétek és senki nem panaszkodott (még) rá gondolom kvarcüveg, de azért inkább rákérdek ?

köszi


(#) kaqkk válasza source2 hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
szerintem a skennerben és a fénymásolókban is
kvarc üveg van.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
én egy fénymásoló üvegét használom és jó
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Itt a Link
(#) source2 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
köszi a válaszokat
(#) Ferkógyerek hozzászólása Dec 28, 2007 1 /
 
ÜDV!
Sikerült beújítanom karácsonyra egy fényképezőgépet így gondoltam megmutatom a műhelyemben lévő fotolitográfiai sarkomat, mely az asztalom bal oldali polcos részén kapott helyet.
A nyák levilágító egy fixen telepített bádog lemezből hajtogatott doboz melyben 2db 250W-os letört búrájú higanygőz izzó van felszerelve foglalat nélkül (nagyon drága lett volna).
Porcelán szigetelőket készítettem csempedarabokból, és ezek segítségével függesztettem fel vízszintesen 2-2 szál dróttal az izzókat.
A fémdoboznak hiányzik az alja ide kerül a nyáklap amelyet egy fiókkal csúsztatok be megvilágításra.
Az 500W-os teljesítménynek köszönhetően írásvetítő fólia maszkot használva a levilágítás 40mp (természetesen az izzók bemelegedését meg kell várni).
(#) kaqkk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
drága lett volna ? HALLOTTAD a film címét??
még drágább az életed amúgy az ötlet és a kivitel is nagyon jó :yes:
(#) Ferkógyerek válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Szia!
"még drágább az életed" ez így igaz !
És biztosíthatlak felőle ha bármilyen kételyem is lett volna hogy a készülék ebben a formában veszélyesebb mintha foglalatokat alkalmaznék akkor nem így csinálom meg.
A fém doboz amiben az izzók vannak nullázott, 3cm porcelán átütési szilárdsága pedig több mint elég.
Mechanikailag talán nem annyira stabil de mint írtam fix telepítésű ezért maximum egy a levilágítás során bekövetkező erős földrengés tudna bármilyen üzemzavart okozni a működésében.

Ennek ellenére mindenkit fokozott óvatosságra intenék aki hasonlóval próbálkozik megfelelő szakmai végzettség esetén is!
És köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmet, én erre valahogy nem is gondoltam miközben a hozzászólásomat írtam.

Ui: Az E40-es porcelán foglalatok darabját 4000Ft környékén árulták a boltban.
(#) frank tibor hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
Helló
Régi ígéretemnek elegettéve egy egy kép a levilágítómról, és az ídőzítőről.
(#) még1MbR válasza frank tibor hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Klassz! Esetleg annyit tuningolnék rajta, hogy a fénycsövel alá valami frankó fényvisszaverőt betennék. Én alufóliát tettem be a sajátomba.
Az időzítőről volna esetleg egy rajz?
(#) JZoli válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
tudnál adni rajzot a csövek, fojtók bekötéséről.Mekkora teljesítményű fojytót használtál?
(#) frank tibor válasza JZoli hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Helló
A folytó ATB-7-9-11W de bármilyen hasonló teljesítményü hasznalható. Ez Ballast KFT Szob, gyártásu. A cső 8W-os F8T5 BLB tip. A gyujtó 4-20W-os.

még1MbR
Az időzítö régi 8035 procival és eprommal készült, ma már nem érdemes utánépíteni. Készűl már az új időzítő, azt felteszem.
(#) még1MbR válasza JZoli hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Ha a 4db 8W-os csöves verziót akarod megépíteni, célszerű 1 fojtóra 2db csövet kötni. Így elég 2db fojtó és pénzben is csak fele plusz helyet is spórolsz.
Persze megfelelő fojtó kell, ami a 2x8W-hoz való.
(#) Kicsa hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Szevasztok! Vettem 125 Wos HGOK izzót,nyákot szeretnék velük fotózni. A Kérdésem hogy ezeket hogy kell bekötni,használatra bírni? Gondsolom kell hozzá fojtó meg esetleg valami gyújtó is mint a neonokhoz? Vagy hogy isd van ez? Tudnátok picit segíteni ebben?
Csatolok egy képet...Annyit tudok hogy 125 Wos HGOK izzó,,a Tungsram gyártotta.

4c2_1_big.jpg
    
(#) GTI hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Nekem is lenne egy kérdésem.

Ezt az UV csővet lehet használni levilágításra?
UV-B cső

Amenyire látszik a képen BLB cső, csak azt nem tudom, hogy UV-A UV-B vagy UV-C fényt kibocsájtó cső kell-e?
(#) még1MbR válasza GTI hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Szia! Ez jó lesz... UV-B-t bocsájt ki. Mondjuk a teljesítménye nem a legnagyobb, a 8W-osból többet láttam már ilyen célra.
(#) _JANI_ válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Egy kis infó! De nemtudom segít e valamit... egyenlőre.
(#) JZoli válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Ettől féltem, így még a fojtók is elég sokba fognak kerülni, bár valószínű megpróbálom "még1MbR" által javasolt két cső per egy tekercs bekötési módot. A csövek itt felénk 2300-FT-be kerültek darabonként, szóval a végár elég húzós lesz.
(#) Kicsa válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Ugyan ilyenem van csomagolás alapján is,köszi szépen! Azthiszem,ez nagy segítség volt, viszont ha vki tudja hol tudok venni fojtót akkor ne habozzon. (De látom hogy ha más nincs,égőverl is elmegy..) köszi szépen
(#) még1MbR válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A holuxnál biztosan van, ott tokkal vonóval együtt meg tudsz mindent venni, csak nem tudom, nincs e messze.
(www.holux.hu)
Közben kinéztem a fojtó típust is:
EC 13 C101K 230/50(EEI=B2) 2x6W, 2x8W, 13W 2-12-10-0039 --->925Ft
(#) Kicsa válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Üdv! De ez a fojtó jó nekem a 125 Wos kvarcizzóhoz is? Mert ahogy látom, 2*6 meg 2*8 W ill 13 W teljesítményű van...Vagy hogy is van ez? Meg ehez az égőhöz kell fojtó is meg gyújtó is? üdv
(#) még1MbR válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Áhhh, elrontottam a választ, nem neked kellett volna címeznem
Ez a fojtó annak okés, aki 2x8W-os pici fénycsővet akar használni.
A kvarcizzós megoldását nem ismerem, de Őrült Ödön biztosan tudja...
(#) Kicsa válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Üdv! Jah értem,már írtam neki viszont azthiszem a holux jó lesz nekem is szóval köszi...
(#) _JANI_ válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Lehetőleg azonos teljesítményű folytótekercset szerezz be! A nagyobbteljesítményű izzó-folytója a csövet nyírja! A kisebbel meg nem ad kellő teljesítményt. A cső nehezebben gyújthat, vagy villogni - kínlódni fog...
Ja egy 'régi' rajz a cső bekötéséről: -mellék-.
A gyújtóellenállás(ok)ról se feledkezz el!

Sok sikert! S NENÉZEGESD az űzemelő csövet! :felkialtas:
(#) Kicsa válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Üdv! Hú ez nagy segítség,így már van valami fogalmam a bekötésről. Viszont azt nem tudom megállapítani hogy nálam melyik a fő és melyik a gyújtóelektróda...azt látom h a rajz szerint 'átlósan' helyezkedik el de nekem így ránésére mind a 4 egyforma..ilyenkor mi a teendő?
Másik meg hogy nem nagyon találok ekora teljesítményű fojtót...
(#) frank tibor válasza JZoli hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
2300 Ft elég húzós! Én1310 Ft-ért vettem és 495 Ft-ért a fojtót. Van BTA 18W -os fojtó 559 Ft-ért. Egy rajz a bekötéshez.
(#) _JANI_ válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
A fényképen valóban nenemlehet megkülönböztetni a fő és gyújtóelektródát. Viszont KIEMELTEM, H. A VASTAG ELEKTRÓDA, A FŐELEKTRÓDA! Ha alaposan átforgatod, akkor talán látni lehet a különbséget a két-két elektróda között. Bár, mintha a képen a kivetetőhuzalok vastagsága nem lenne egyforma. De ez lehet h csak a képtorzítás.
Fontos!!! A segéd(-gyújtó-)elektróda a teljes, üzemiáramot tarósan nem tudja elviselni! Tehát a cső károsodhat! Ez a legtöbb HG esetén így van. De ha úgyvan méretezve a kivezetés h. mindegy, akkor azt a dobozban mellékelt leírásban megtalálod. De egy lét fórumozónak mintha már lett volna tapasztalata ezzel a csővel. Keresd fel öket. De az is egy lehetőség ha az eladótól kérsz infót. Elvileg kellene segítenie...

120W-os HGL folytót keress. Vagy marad az izzós - ellenállásos előtét. De ebben nemsokat tudok segíteni.
(#) JZoli válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Hol vetted ennyiért ezeket a holmikat?Amúgy köszi a rajzot is.
(#) frank tibor válasza JZoli hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
TA-Vill Elektrotechnikai Bt. Tel.: 74/471 813
Csőtöl a foglalatokig egyben megtudtam venni mindent.
Következő: »»   14 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem