Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V-ból 110V
 
Témaindító: hacsi66, idő: Feb 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) hacsi66 hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
Sziasztok

Kaptam egy eredeti japán házimozi erősitőt ami sajna 110 V al működik és ehez keresnék egy olyan át alakitót ami 220V ból 110 V ot csinál jelenleg egy traforól üzemeltetem de ez azért nem egészen jó megoldás ha valakinek van valami jó ötlete akkor várom ja és a trafó 500VA os ami benne van tehát jó nagy és olyan rajz kellene ami stabi 110 Voltot tud produkálni és atom biztosan tartja a feszültséget még akkor is ha a teljesitmény fokozatosan emelkedik szóval ha emelem a hangerőt akkor is tartsa a 110 voltot szóval erre keresnék valami megoldást.
(#) raron válasza hacsi66 hozzászólására (») Feb 13, 2007 / 4
 
Lehet kapni ilyen átalakitókat. Szerintem jobban kijössz olyannal. Én legalábbis olyannal csinálnám.
(#) árpix válasza hacsi66 hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Szia !

Szerintem cseréld ki a trafót az erősítőben hasonló teljesítményűre ez a legeccerűbb megoldás !
(#) bbatka válasza hacsi66 hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Nincs esetleg annak a trafónak egy 220-os bemenete is. Most a Puskás trafókra gondolok ahol 2db. 110V-os van sorba kötve. Nemrég vettem 4db. házimozi erősítőhőz való trafót ezt is nekem kell 110V-ról átforrasztanom 220V-ra. Párhuzamosan van kötve a két 110V-os tekercs. Sorosítanom kell őket 220V-ra. 1db.-ot átkötöttek nekem a boltba és már ki is próbáltam. tipusa:Billion 3103 308 30532 350W-os
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Javaslom hogy az átkötéshez kösd ki teljesen a trafót. Ha rossz fázisban kötöd össze sorosan a két primert azt arról fogod észrevenni hogy levágja a biztosítékot. A szekunder feszültségeket ellenőrízd előtte és utánna.
(#) flapci válasza hacsi66 hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Szia
Én áttekercselném a trafot,a primermenetszámot kell meg duplázni és a keresztmetcetet felire csökenteni.Szerintem ez a legideálisabb megoldás.
(#) bbatka válasza flapci hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Szerintem csak a két primert kell szétválasztania. Univerzális trafókat gyártanak hogy jók legyenek 110V-ra és 220V-ra egyaránt. Gondolom így többet tudnak eladni belőle.
(#) _JANI_ válasza flapci hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
A trafó pontos kiszámításához, egy kis segitséget találhattok ->> ITT! <<- :nezze:
(#) hacsi66 hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Sziasztok

Nagyon köszönöm a segitségeteket ! De sajna ez a trafó csak is 110Voltal müködik nincsen benne 220Voltos tekercs ez az erősitő Japán piacra készült illetve Amerikai piacra és ezért ebben a változatban nincsen 220Voltos leágazás A trafó megtekercselése lehetetlen mert olyan kivitel amit csak szét vágni lehetne ennek meg semmi értelme ami pedig egy uj trafó tekercselését illeti szóval ezek a ferdeszemüek tudnak valamit mert elégkicsi trafoból tudták ki hozni az 500VA os teljesitményt tehát igen jóminöségü a vasmag ezt ha után tekercseltetném nem féren el a házban akkora lenne már kérdeztem olyan szakembertől aki ezzel foglalkozik és még torroid trafóban sem férne el elég sok feszültség jön le róla 2X38V 2X50V 5V 2X12V szóval elég spéci trafó tehát csak is a feszültségátalakitás jőhet szóba.
(#) flapci válasza hacsi66 hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Szia !
Igy már más a felállás. Baj csak az, hogy a trafonak tökéletes sinus-os feszültség kell. A legtöbb elektronikus feszültségszabájzó ezt "rontja" el.
(#) bbatka válasza hacsi66 hozzászólására (») Feb 14, 2007 /
 
Sajnálom hogy nem köthető át. flapcinak igaza van, biztos hogy valamit ront a helyzeten egy elektronikus feszülltségszabályzó, ha másban nem akkor a hangminőségen. Szerintem maradj a trafós megoldásnál.
(#) tams hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Üdv!
Hasonló gondom volna nekem is. Az öcsém kapott Amerikából egy ilyen projektoros órát. És ehhez kellene valami megoldás, hogy itthon is lehessen használni. Szerintem nem kell nagy teljesítmény hozzá. Még az is eszembe jutott, hogy valamilyen kondezátorral is lehetne vagy nem? Vagy lehet ilyen trafót venni? Az eltérő frekvencia gondolom itt most lényegtelen, mert úgy is egyenírányítva van.
(#) Imi65 válasza tams hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
De - gondolom - azért ebben is van egy trafó. Amerikában 60Hz van, tehát itt kisebb menetszám kell adott feszre. Jobb lesz, ha valamelyest a feszt is csökkented a névlegeshez képest, hogy a mágnesezőáram ne legyen nagyobb.
(#) tams hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Tehát akkor a a névlegesnél alacsonyabb 50Hz-es feszültséget kellene rávezetni a készülék bemenetére?

őőőőőő

Nem pont fordítva? Vagyis mivel 60Hz-re van méretezve gyárilag és nekem csak 50Hz jön akkor nem pont nagyobb fesz kellene?
(#) Imi65 válasza tams hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Nem. Kisebb feszültség kell, mert az induktivitásnak (trafónak) a frekvencia csökkenésével arányosan csökken a látszólagos ellenállása, ergo emelkedik az árama.
(#) tams hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Bővebben: Link
egy ilyen jó lenne? itt még hogyan lehetne csökkenteni a feszt? Soros kondi nem jó valahogy? Ellenálás nagyon fűtene nem?
(#) Inhouse válasza tams hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Ha a 60Hz-es hálózatból nyeri az órajelet, ami elég logikus lenne, akkor hiába adsz neki 110 (szerintem most már az is 120V) V-ot, akkor meg pontatlan lesz.

Üdv
Inhouse
(#) tams válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
miért az itthoni órák a hálózatból veszik az órajelet?????
Ez most komoly? Biztosan nem, mert ha áramszünet van az elemmel akkor is megy tovább, nem felejti el hány óra van.
(#) Medve válasza tams hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Pedig igy van! Ha kimarad a tápfesz, akkor egy RC oszcillátorról kapja az órajelet, a pontossága is ennek megfelelő...
A hálózati frekvenciával kapcsolatban pedig: ezeken az óra IC-ken általában be lehet állítani, hogy 50 vagy 60Hz-ről működjenek
(#) tams válasza Medve hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
akkor szét kellene szedni? Szerintem nem örüne az öcsém.
De ha szétszedném bozpnyára találnék darab ic-t meg pár SMD cuccot ezzel mit lehetne kezdeni? Hogyan lehetne szétszedni?
Gondolom 60HZ-t pluszba előállítani az már kicsit nehézkes. Gondolom akkor szép színuszjel kellene, 555 nem nagon tud ilyet nem?
(#) Medve válasza tams hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
-Sok problémától megkímélnéd magad, ha át tudnád állítani 50Hz-re. De úgy sejtem, hogy ezekben már nem az a fajta chip lehet, ai a nálunk kapható "Teszkós" órákban.
-Szétszedéshez én csavarhúzóval állnék neki először...de lehet, hogy pattintós...ahhoz is csavarhúzó a jó...nem tudom, Te látod...
-60Hz 110V-on kvarcpontossággal haladó szintű feladat, az 555 túl pontatlan egy órának.
-ki kell benne cserélni a trafót, meg utánanézni a csipnek, hogy megy-e 50Hz-en...
(#) tams válasza Medve hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
hát még igazából nem látom, mert nincs még itthon az öcsém és vele jön majd az óra is.
Egyébként az ott kapható inverter szerűségek tudják a 60hz-t?
(#) Brienter hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
Hello!
Van nekem egy modellezéshez való vasalóm amit a fóliázáshoz használnak. Nem én vettem hanem kaptam és nem tudom hány volt kell neki hogy 220V-110V?

Ellenállása 95ohm körül van
Erről lenne szó:Bővebben: Link

Ha 110V-os hogyan tudnám megoldani hogy menjen 220V-ról persze minél olcsóbban.

Ha nem trafóval esetleg valami szabályzó áramkör?
(#) papp530131 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
heló amerikábol hoztam egy jófajta csiszológépet/kézi/miután ez 110 voltos itthon szeretném használni ezért arra gondoltam egy triakos szabályzó félig letekerve megtenné
mitszóltok hozzá??? havan egy jó kapcsolásod segits.kösz .
(#) Darkboy hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok esetleg valaki tudna abban segíteni hogy 1500-2000wat környékén 120 voltot tudja kicsikarni . Valami könnyű hordozható kivitelezésbe .
(#) Darkboy hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Annyival ki egészíteném hogy egy végfokot akarok meghajtani róla , jelenleg kaptam egy gyári leválasztó trafót ami x-ezer wattos , és vagy 25 kg . Ez hajtót meg 3-4 ilyen végfokot . Ezt akarom kicsit meg könnyíteni Válaszokat előre is köszönöm .
(#) Darkboy hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Bocsánat a téma szerkesztését nem találtam , ezt a topik meg vagy 4 éves és gondoltam frissebbet előbb megnézik .
(#) zolika60 válasza Darkboy hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Azt nézik amin mozgás van. Akárhány éves ha írnak bele olvassák is.
(#) Darkboy válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszönöm , remélem hamar belejövök Feljebb olvasgattam 1-2 érdekes dolgot .
Idézet:
„Szerintem csak a két primert kell szétválasztania. Univerzális trafókat gyártanak hogy jók legyenek 110V-ra és 220V-ra egyaránt. Gondolom így többet tudnak eladni belőle.”

Lehetséges nálam is meg oldható lenne ez a dolog ? Valaki esetleg próbálta már . Egy Peavey CS 800 asról van szó . Vagy ezeket gyárilag 120 ra tekerik meg .
(#) erbe válasza Darkboy hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
2000 VA 230/120V-os autotrafó 6-8 kg-ból kihozható. Készen nem nagyon kapsz, gyártatni kellene. Keress a környékeden tekercselőt!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem