Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V-ból 110V
 
Témaindító: hacsi66, idő: Feb 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Darkboy válasza erbe hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Köszönöm , de sajna a környéken nem tudok senkit aki ilyennel foglalkozik . Esetleg ajánlani tudna Somogy megyébe ?
(#) erbe válasza Darkboy hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Zalában még talán. Somogyban csak számítógépes ismerőseim vannak.
(#) lalca válasza Darkboy hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia! Itt a kapcsolása. Ennek alapján könnyen átalakítható 230V-ra.
A trafót kell átkötni + ventillátor esetleg triac. Mindenesetre, ha nem értesz hozzá keress egy műszerészt.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) erbe válasza Darkboy hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Na látod! Sokkal egyszerűbb megoldást találtak neked. A ventillátort be lehet kötni középleágazásra, nem kell cserélni. A 15 A-es biztosítékot viszont igen. Méret alapján 6,3 A-es lehet.
(#) Darkboy hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget , azt nem tudom nekem nem C verzió van hanem sima . Ezt is át lehet kötni , mert akkor szét kapom Esetleg némi kis segítséggel át tudom én is kötni akkor .
Kép: Hivatkozás
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) Darkboy hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
Szét kaptam és bele kukkantottam és ha jól nézem ez nem egy CS-800 hanem egy CS-800 x .Legalább is a tápja arra utal ..
Találtam egy rajzot Kép: Hivatkozásés sajnos nekem a 705-18777 típusú trafó van benne . Így szerintem marad az átalakító vagy csináltatok egy trafót direktbe bele.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) Darkboy hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
A mag kereszt metszete határozza meg hogy mekkora teljesítményt lehet ki hozni egy E I magból ? És ehhez akad valami képlet vagy táblázat ami alapján meg határozható ? Mert hozzá jutottam egy ilyen 220/120 480/120 de ez vagy 25 kg a mag 9 x 6.5 cm és ezt lehet szétkapnám mert felesleges ekkor , simán hegeszteni lehetne vele szerintem
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) erbe válasza Darkboy hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Idézet:
„A mag kereszt metszete határozza meg hogy mekkora teljesítményt lehet ki hozni egy E I magból ?”

Részben. Becsülni lehet, de még sok mindennel kell számolni a pontos adathoz. A trafód még hegesztőnek is túlzás, de azt nem érdemes szétbontani a te céljaidra. Keress egy kisebb mikrosütő trafót. Abból még a fellelhető legkisebb is elég neked.
(#) Darkboy válasza erbe hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Köszönöm a választ , megpróbálok . Most kaptam egy ajánlatot egy hegesztőt tekercselnének át nekem , de így is meredek ára volt Szóval lehet veszek egy olcsó mikórt azt szétkapom
(#) erbe válasza Darkboy hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Nálunk éppen most van lomtalanítás.
(#) Darkboy hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
* sajna itt beszüntették azt is , de ha látsz egy mikrosütőt gondolj rám
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) Baxi hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Hi Mesterek!
Lenne egy házi mozi erősítő, ami 110V-ről megy (madi in USA). Ezt kellene 230V-ra alakítani. A tápja kapcsolóüzemű.
Két ötletem lenne a megoldásra.
Az egyik hogy kap egy diódát a grace helyett.
A másik hogy triac-al felezem a 230V. Evvel lenne kérdésem hogy trica-os kapcsolást nem-e tud valaki ami 110V zener-el van beállítva?
Vagy melyik lenne szerintetek a járhatóbb út? Válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
A harmadik: 230 / 110 V-os trafó.

Diódától még túltöltődik a bemeneti pufferkondenzátor a tápegységben. Triak talán működne, de lehet, hogy zavarná az egész szerkezetet (igaz, megfelelő szűréssel elvileg megoldható). Triakot potenciométerrel kell vezérelni, nem zenerrel.

A negyedik (feltételes opció): A tápegység átkapcsolható 230 V-ra, vagy eleve tud arról is működni.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) Baxi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Mhh, akkor maradt ezek szerint a triac. A típusa LG BH6720S.
Természetesen már úgy kaptam meg hogy tesztelve volt 230V-on , tehát az sem biztos hogy nem szaladt meg benne minden.

DSC_0012.JPG
    
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Ami kapásból látszik: biztosíték gyakorlatilag elpárologva, pufferkondiról szigetelés elolvadva. Ezek után jön az, ami nem látszik első ránézésre. A "primer" körben tuti, hogy van még pár hibás alkatrész. Ha nincs szerencséd, akkor a kimeneti oldalon is megszaladt a feszültség, ami tönkretehetett még "pár" dolgot.

Ha tudod, próbáld ki úgy a szerkezetet, hogy a tápegységet helyettesíted egyéb tápegységekkel. Persze ehhez tudni kell(ene) a kimenetek és a vezérő bemenetek szintjeit...
(#) maci2700 hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Angliàban dolgozom, és a cégemnél kidobtak egy elektromos fűrészt, mert leégett benne valami és szeretném magamnak megjavítani. De nem tudom mi az ami leégett benne. Gyàri robbantott àbràn nincs rajta. Tud valaki segíteni mi lehet?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem