Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   2 / 2
(#) liptakrobi hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Múltkor aztán megvettem az a 4-7 wattig való led drivert, és sorbakötöttem a 2 spotot így lett 6 power led egymás után. Kb 3 hónap múlva megint előjött az hogy tönkrement 1 led, szintén a fel kapcsoláskor. Rendelnem is kellet bele tartalék ledet.
http://www.ebay.com/itm/131142810360
1Watt
DC Forward Voltage: Min: 3.5V Max: 4.2V
DC Forward Current: 350mA
90-100Lm
10db=600Ft

1 spotot átalakítottam éjjeli lámpának (pár kommental feljebb a képen ami olyan alu hütöbordás) 3 új ledet beleforrasztottam, és aval a régi driverével megy, azóta is jó.
viszont amihez vettem új drivert (4-7watt) és a 2 spot van 6 leddel ott csak 1-2 ledet cseréltem ki, mert már csak 4 működött, mikor 1 ismét tönkrement. Még nem másztam fel kiszedni és megnézni, de kiváncsi leszek, hogy most melyik led ment tönkre, a régi vagy az új, mert régen mindig ugyanazon a helyen levőt kellet cserélni.
(#) nedudgi válasza liptakrobi hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Hány fokos a hűtőborda fél óra után? Milyen IC van a meghajtón? Ha van adatlap, talán lehet csökkenteni pár milliamperrel az áramát egy ellenállás cseréjével.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) liptakrobi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
kb 40-45°C lehet, kézzel megfogható, de hosszabb távon kicsit süt.
A többit nem tudom, nem értek hozzá.
De elvileg mindennek jónak kéne lennie, hisz amit most vettem ledet arra azt írják max 350mA az előző driver a képen, arra meg hogy 300mA. A régi driver is 300mA, ami spotba ezt az uj ledet raktam az jó. Szóval lehet a led a hibás, de még azt ami kiment nem néztem meg.
Viszont azt nem tudom a spotban eredetileg milyen ledet raktak bele.
(#) nedudgi válasza liptakrobi hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Az ilyen tokozású LED megfelelő hűtéssel 350mA áramot visel el tartósan, megfelelő hűtéssel. A buktató a LED felszerelése lehet a szerelőlapkára. Az olcsó, fehér szilikonpaszta nem vezeti jól a hőt, mindenesetre jobban, mint a levegő. Ha túl vastag réteg, illetve a LED nincs eléggé rászorítva forrasztáskor az alapra, lehet, hogy nem elég a LED hűtése. A régebbi képeden látható forrasztásból ítélve ez lehetséges. Megoldást mindenképpen kellene találni, de pillanatnyilag nincs jobb ötletem.
(#) liptakrobi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Köszi, megnéztem az emeleten, felmásztam, és most nem úgy sorban valamelyik vezeték felőli lévő ment tönkre mint régen, mert oda forrasztottam be az új ledet, hanem egy középső, régi led. Így arra következtetek, hogy nem is a driverrel volt a baj, hanem a ledekkel, mivel már szinte mindent kicseréltem Vagy amit te mondasz, hogy nem volt eléggé rászorítva, de van alatta szürke paszta is.
Ki is cserélem szerintem az összes gyári ledet belőle, még van 2 a másikba
(#) Alex2 válasza liptakrobi hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Nos, mi történt azóta? A LED cserék eredményre vezettek?
Nekem is van egy hasonló 3x1W-os BP3102-vel hajtott GU10-es lámpám, amiben az egyik LED kiment.
(#) pheteeemc hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Sziasztok!Volna egy olyan kérdésem,hogy 12V 60A-os Led meghajtót érdemes szerkeszteni vagy inkább vennem kellene?Köszi
(#) nedudgi válasza pheteeemc hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Ha kérdezed, vegyél. 60 amper sok. Nagyon sok.
(#) liptakrobi válasza Alex2 hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Kicseréltem a ledeket mindbe, azóta is jó. Szóval nem is kellett volna itt vacakolnom a led driverrel, mert nem az volt a hibás :S
(#) pheteeemc válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Azt úgy nem lehet,hogy a hálózatot ami 230 azt egyenirányítom és egy előtét ellenállást teszek bele?
(#) nedudgi válasza pheteeemc hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Nézd meg a villanyóra kismegszakítóját. Legfeljebb 32A lehet, és ekkora áramnál már óránként 300 forint körüli a fogyasztás. Több mint 7 kW teljesítményű ellenállás kellene.
(#) erbe hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Javítani hoztak egy kártevő riasztót. A villanó LED sor vezérlő IC-je múlt ki. SMD jelölése B267Y. Nem találtam sehol. Boost driver, 5-6,5 V-ból (5V DC vagy 4 db 1,5 V D elem) hajt 2 párhuzamos, 5 fehér LED-ből álló sort. Az árammérő és a soros ellenállás is 4,7 Ohm. Nem szedtem ki az induktivitást, a Shottky diódán meg nincs jelzés, de szerintem nem túl lényeges. A LED-ek még jók, de semmi jelölést nem találok a panelen.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Működésre ez hasonlít hozzá, gyanítom, simán cserélhető lenne. Bekötés szerint egyezik.
CAT4238
Csupán 1 db kellene, nincs kedvem tizet bekészletezni. 10 db CAT4238
(#) weend válasza erbe hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ez nem lehet?Bővebben: LED driver
(#) erbe válasza weend hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Nem.
1. 4 db LED-et írnak.
2. Kevés az áram. Szerintem legalább 60-120 mA az áram.
3. Más a kapcsolás. A LED-ek áramát az enyém söntön méri, ami 4,7 Ohm és a soros ellenálás is ekkora. A sönt alsó vége GND-n van.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Keresgéltem kicsit. Kiderült, a CAT4238 itthon is hozzáférhető. Ár+postaköltség ~kétszerese a Kínából rendelt 10 db-nak. PT4115 is hasonló, de kissé erős, nem vagyok biztos benne, hogy megfelelően működne. Bár írják, hogy a dimmelési arány 5000:1. Itt is hasonló a helyzet, nem beszélve arról, ahol olcsóbb, ott itthon is több darabot kell rendelni.
Valószínűleg jöhet a 10 db. Majd jól elhever a fiókban.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Gyanús volt a kapcsolás, alaposan végigméregettem és kirajzoltam. A 6 lábú SOT... IC mind a hat lába használatban van. Amiket eddig nézegettem, max. 5 láb. Középen a GND, ami nálam a söntről jön (FB). 3-as láb a GND. 4-es láb vezérlés. PT4115-nél 3-as láb Dim... Fárasztó X db driver IC adatlapját megnyitni, végigbogarászni és eldobni. "Nem jó!"
Még eddig nem találtam meg az igazit.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem