Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   128 / 196
(#) zosza18 válasza norbi97 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Fentebb is írták, hogy minden színben pompázik a kábelkötege, ezért esélytelen bekötést találni, vagy hogy valaki megmondja. Ha szétszeded és szerencséd van, akkor nincsenek lecsiszolva a típusszámok és akkor az adatlapokból visszakeresheted a bekötést. Én is így csináltam mikor kaptam egy ilyet, abban TDA IC-k voltak és azok adatlapja alapján kerestem vissza, ráadásul 4 csatornás volt, úgyhogy elment rá egy kis idő mire megvolt minden. Saját felelősségre próbáld ki, de Én nem biztatlak rá!
(#) norbi97 válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget!
Majd szét szedem és akkor meg próbálom vissza keresni .
(#) Kensho hozzászólása Máj 18, 2014 /
 
Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy van egy MacAudio mp4000 4 csatornás erősítő a kocsiban és bekapcsolva maradt az éjszakára, (külön kapcsolója van, mert a remote szál sérült) és beázott, de úgy hogy folyt belőle a víz és ha be van kapcsolva villog a power led és dübörög a mélynyomó rendszertelenül.
Szétszedtem, kitakarítottam szesszel ahol megázott a nyákot csillog-villog berakom működik, másnap működik harmadnap megint dübörög, azóta szétkaptam még 3szor, de nem tudom mi baja lehet, talán valami kondi rakoncátlankodhat?
Nincs szaga és nem látszik, semmi "sérülés", de átnéztem a kábeleket is meg kontaktot. A 4 csatornából a 3as és 4esbe ha bevan dugva a az RCA, akkor csinálja, ha nincs akk szimplán nem szól ugye.
Valami ötlet, hogy mivel próbálkozzak? Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
(#) neocska hozzászólása Máj 21, 2014 /
 
Szervusztok!
Volna egy "csoda erösitö" MTX Thunder280 névre halgat.
A tápegység részen 3 ellenálás és a 2 mosfet elengedte a müködéshez szükséges füstöt.
kep1
kep2
A képen látható ellenálások értékét sajnos nem tudom.
A tápegységmeghajtó az egy tl494 ic, a repedt fet-ek IRFZ44
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
(#) 3ndRush válasza 3ndRush hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
És mekkora kondenzátor kéne?
(#) neocska válasza neocska hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
A tápegység rész, vagyis a tl494 8-as és 11es lábai egy tekercsre mennek rá, a tekercs kivezetései pedig 2 elégett ellenálásra, ezek pedig az IRFZ44 gate lábára csatlakoznak.
Mekkora lehet az ellenálás értéke?
(#) tomi1990120 hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy van egy blaupunkt ema 460-as erősítőm és egy dupla tekercses melynyomo.Annyi lennek a probléma hogyha mind a két felére rákotom hidalva melynyomot akkor gyengén szól ez mitől lehet?
(#) neocska válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Egyik tekercset forditva kötöd be, s ellentétesen dolgoznak.
Probáld meg sorba kötni a tekercseket, majd ugy erösitöre. +(megy erösitöre) majd ugyanez tekercs - megy a másik tekercs +, s a második tekercs - megy az erösitö - csatlakozojára
Vagy ha stereo erösitő akkor egyik tekrecset egyik kimenetre másikat a másikra (ezt nem nagyon szokták használni)
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) tomi1990120 válasza neocska hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Nincsen forditva bekotve.Ez 4 csatornas erosito.A tekercseket ugy akarnam bekotni hogy hidalva marmint 2x160w-ra de ugy gyengebben szol sokkal.Ha leveszem az egyiket akkor meg erosodik nemtom mitol van mar mindent kiprobaltam.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) neocska válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Képeket kaphatok a bekötésröl?
A gyártó csak ezeket a bekötéseket mutatja.
Másképp nem fog sikerülni.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) tomi1990120 válasza neocska hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Akkor 2x4ohm-os hangszorot bese lehet kotni hidba
(#) neocska válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Be lehet, de csak egyik oldalra tehát vagy a jobb oldani 4 csatlakozoba vagy a bal oldali 4 csatlakozoba. Azt irja hogy minimum 2x2Ohm
A középsö ábra szerint ajánlom, a bekötését.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) tomi1990120 válasza neocska hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Hat az ugy gyenge csak 2x55w
(#) neocska válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Hidd el, nagyot tud szolni az a 2x55W
Nekem is Blaupunktom van, és nagyotszol (gta4special mk2)
(#) tomi1990120 válasza neocska hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A tied hany wattos?Kb ugyanaz mint az enyem nem?Abbol nagy baj lehet ha en hidban hajtom parhuzamosan 2ohm-on mar amiota megvan eddig meg birja
(#) neocska válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
55W csatornánként, 4 csatornás.
Én ugy használom, hogy egyik fele egy mélyládát hajt, másik 2 hangsugárzót.
Direkt rca kijövetrö (ami van a lejátszó hátán), s veri szét a kocsit ha felhuzom 30%-ra.
(#) tomi1990120 válasza neocska hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Értem én csak egy melyladat hajók róla és szól rendesen nekem is csak már megszoktam az erejét .Én hidban 2hm-ról helytől a 4 helyett és bírja.
(#) traftra7 hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
Üdv! Segítséget kérnék, van egy mnc hurricane v1200- as erősítőm és a távirányító nem működik, már letakarítottam a távirányítót és még mindig csak világít , de semmi nem történik. Segítséget előre is köszönöm.
(#) neocska válasza traftra7 hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szervusz! Telefon kamerájába világits vele, nézd meg hogy villog-e a képen a led, ha igen a távirányito müködik vevörésszel van a gond, ha nem akkor távirányitoban elemcsere, ha az se segit ujracinezni vagy cserélni az IR ledet.
(#) traftra7 válasza neocska hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget. Holnap reggel megnézem, és írok.
(#) spgabor hozzászólása Jún 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy autóerősítőm, típusát nem tudom, mert semmilyen azonosító nincs ráírva. Az volt a baja, hogy ki-be kapcsolgatott. Kicseréltem benne az összes elkót, meg újraforrasztottam a forrpontokat. Ez megoldotta a hibát, mert működött szépen.
Pár hete azt vettem észre, hogy ha rádiót hallgatok, akkor nagyon recseg. Először az antennára gondoltam, hogy kicsúszott, de nem. Aztán az próbálgatás után az erősítő jött ki zavaró tényezőnek, mert másik erősítővel ugyanazzal a kábelezéssel bármely fogható állomás bejön szépen.
Ezzel a szóban forgó erősítővel viszont fokozatosan egyre kevésbé lehet rádiót hallgatni. Most már annyira zavarja, hogy egyáltalán nem lehetséges. Ami érdekes, hogy ha leállítom a motort, akkor meg egyből megjavul az összes csatorna (ezért először a generátorra is gondoltam). Ezt mi okozhatja? Mit nézzek meg az erősítőben, hogy megjavuljon?

Köszi és üdv:
spgabor
(#) neocska válasza spgabor hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Földhurokra utal a dolog.

Probáld meg ha az erösitö bevan kapcsolva s megy a zene(rádio) akkor lehuzod az RCA dugaszt erösitöröl, ha segit akkor a testet válaszd le kondival (jelbemenet) (100nF megteszi).

Ellenörizd az erösitöben, a jelbemenetnél a kondikat, van-e leválasztás? (ha igen csere)

Az erösitöre a - tápegységet direkt a kaszniról vidd, a legrövidebb úton.

Az erösitö tápegysége után LowESR kondikat raktál?
(#) traftra7 válasza traftra7 hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Az elem tökéletes, egy alkoholos takarítás + egy forrasztás megoldotta a hibát. Köszönöm a segítséget!
(#) spgabor válasza neocska hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Szia!


Hátulról előre kezdem.
Mindenhová ESR kondikat tettem, kivétel ez alól két bipolár kondi, amiből csak közelítő értékű simát tudtam szerezni.
A kasztnira van kötve egy méteres kábellel megy a negatív.
A leválasztást megnézem, hogy van-e benne. Ha lehúzam az RCA-t, akkor minden megy rendben, amint visszadugom, egyből recsegés lesz. Bármilyen 100nf-os kerámia kondi megteszi?
(#) neocska válasza spgabor hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Bármilyen, mivel 2V jel jön a rendes RCA dugaszon, ha a hangfalkimenetröl van megoldva az RCA akkor ajánlott 50-63V rakni (a jel testjére).
(#) spgabor válasza neocska hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
nem a hangfal kimeneten van, a fejegység sub rca csatijára van kötve. Köszönöm a segítséget, valamelyik este meg is nézem.
(#) emmzolee válasza spgabor hozzászólására (») Júl 1, 2014 / 1
 
Amiket eddig leírtál azok tipikusan a hidegítés hibájára utalnak.
Biztos láttál már erősítőrajzokat. A 12V-os táp negatívja nagyfrekis szempontból hidegítve van a kapcsolóüzemű táp, azaz a szekunder oldal negatívjával. Ez egy párhuzamos 10-100nF kerámia kondi és egy 10-100kohmos ellenállas azokott lenni. Ebből valamelyik rossz. A kondi szokott zárlatos lenni. ritkábban az ellenállász szakadt.
Lehet még az is, hogy valahol a nyákon az erősítőben megszakadt az rca testpontja. Pl amikor megszakad a negatív kábel. Ekkor az erősítő az rca negatívja felől akarja a negatívat használni, de az vékony és elcsattan. Direkt így vannak tervezve. A fejegységeden is ellenőrizd le meg van-e az rca negatívja.Fej bekapcs, aztán mérj rá ohm mérővel a fej kasztnija és az rca csati árnyékolására.
(#) spgabor válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Köszönöm, ezt is ellenőrizni fogom.
(#) spgabor válasza spgabor hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Ma szétszedtem az erősítőt, az RCA negatívja direktben van közösítve a táprésszel, így megszakítom és teszek bele egy 100nF-os kondit, aztán meglátjuk.
(#) spgabor válasza spgabor hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Tegnap volt időm kipróbálni az erősítőt, de sajnos csalódnom kellett. beraktam a 100nF-os kondit, de sajnos valami hiba csúszott a dologba. A probléma méghozzá az, hogy most ha adok neki tápot, a remote szál nélkül is világít a bekapcsolást jelző led. A fejegység meg még cd esetén is pillanatokra teljesen elhallgat. Ma szétszedem újra az egészet és megnézem, hogy mit ronthattam el. Bár csak annyit csináltam, hogy az RCA negatívját a nyákon elvágtam és ezt áthidaltam a kondival. A típusa amúgy LA Sound Malibu 120S.
Következő: »»   128 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem