Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   3 / 25
(#) DiveZ válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Utólag olvasva amit írtam...
Én még csak értem, de minden tiszteletem azé aki rajtam kívül is megérti...
(#) DiveZ válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Egyáltalán mi kell a programozáshoz?
És hogyan is kell azt csinálni?
(#) még1MbR válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
A programozáshoz csak egy dolog kell:
<------Az itt lévő "pic miértek és hogyanok topic ronggyá olvasása! >
(#) DiveZ válasza még1MbR hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Csak arra voltam kiváncsi, hogy fizikálisan mi kell hozzá...

Meg lesz!

Szana és szét fogom olvasni...
(#) PHARO válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 22, 2007 / 4
 
Szia!


Találtam egy ilyet is.Még nem próbáltam ki.A PIC-es kapcsolást én is megépítettem,jól működik.De egyelőre a 4011-4093-as kapcsolás többet tud.Lehetne abba a PIC-be egy sokkal jobb programot írni,ami többet tud,de sajnos én sem értek a programíráshoz.
Külföldi oldalakat olvasva nagy divatját éli,hozzáteszem horror áron adják.Hát nyilván - autós optikai tuning.
(#) még1MbR válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Az MPLAB IDE progival írod a programot meg/át, stb.
Utána egy égetővel beégeted az elkészült hex formátumú progit.
Én például egy PicKit2-vel teszem, de a Watt féle LPT portos programozó is tökéletes hozzá, ha letöltöd a winpic nevű progit. (WPB progiban nincs 12F675)
(#) Frankye válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 23, 2007 / 4
 
A pseudo-random egy ál-véletlen szám. Tulajdonképpen a PIC pekapcsolásától eltelt idő függvényében egy matematikai számítással létrehozol egy számot, mondjuk célszerűen 0 és 1 között, és ebből indulva ki hozod létre a "véletlen számot". (Egyszerűbben is meg lehet oldani: Elindítasz egy számlálót, és figyeled, hogy éppen hol tart, amikor le kell kérned egy véletlen számot. Amikor elér egy bizonyos értéket, akkor nullázod, és indul elölről.)
A második részre válaszolva: Egy keretprogram lehet a PIC-ben, de ahhoz rengeteg "szubrutin" csatlakozhat. (Strukturált programozás.) A fóprogram feladata - ideális esetben - csak az, hogy a megfelelő rutint meghívja, majd abból visszatérve folytatja a futását.
A Te esetedben a következőt értem ez alatt:
A főprogram nem csinál egyebet, mint figyeli, hogy valamelyik input porton volt-e megnyomott gomb. Ha igen, a vezérlést átadja a kiértékelő rutinnak. A kiértékelő rutin megnézi, hogy melyik gomb került lenyomásra, és ennek megfelelő értékkel adja tovább a vezérlést a villogtató rutinok közül a megfelelőnek. A villogtató rutin lefut, visszatér a kiértékelő rutinba, az pedig a főprogramba, amely figyeli tovább a gombnyomást. Az egész pedig ciklikusan ismétlődik.
(#) DiveZ válasza Frankye hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Nos, lássuk, jól értem-e...


Idézet:

A kiértékelő rutin megnézi, hogy melyik gomb került lenyomásra, és ennek megfelelő értékkel adja tovább a vezérlést a villogtató rutinok közül a megfelelőnek. A villogtató rutin lefut, visszatér a kiértékelő rutinba, az pedig a főprogramba, amely figyeli tovább a gombnyomást. Az egész pedig ciklikusan ismétlődik.”


... egy PIC-el meg tudom oldani, hogy teszem azt négy különböző villogási struktúra közül az működjön amelyiket szeretném... ezt értem.
- ezeknek a rutinoknak a hosszát lehet-e szabályozni?
- vagy lehet-e végtelen hosszú egy rutin?
gondolok arra, hogy két esetben legyen vége a rutin futtatásának:
1, ha választok egy másikat,
2, kikapcsolom...

Lassan de biztosan kezdem megérteni az összefüggéseket...
(#) Frankye válasza DiveZ hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Idézet:
„a rutinoknak a hosszát lehet-e szabályozni?”

Nem. Maga a rutin fix hosszúságú, tehát a hossza nem szabályozható. Arra viszont van lehetőség, hogy korlátlan számban hívd meg újra és újra.
Idézet:
„két esetben legyen vége a rutin futtatásának:
1, ha választok egy másikat,
2, kikapcsolom...”

Az első lehetőséget értem. Ilyen esetben a főprogramot úgy kell megírni, hogy az elős gombnyomás után mindaddig a gombhoz tartzó rutint futtassa, amíg másik gomb megnyomását nem érzékeli. Akkor pedig váltson a másik rutinra, és azt ismételgesse.
A második lehetőséget nem biztos, hogy jól értem: Ha arra gondolsz, hogy addig működjön a szerkezet, míg ki nem kapcsolod, akkor az természetesen megoldható, hiszen ilyenkor nyilván nem működik tovább. Ha viszont azt szeretnéd, hogy legyen rajta egy olyan gomb (quasi: Reset), ami leállítja a működést, akkor a főprogramot ennek megfelelően erre a lehetőségre is fel kell készítened, vagyis ilyen esetben a főprogram az aktuális rutin végrehajtása után nem kezdi elölről a rutin futtatását, hanem leáll a kimenetek villogtatásával, és ismét "várakozó álláspontra" helyezkedik, vagyis várja, hogy megnyomjanak egy gombot.
(Egyszerűbb a helyzet akkor, ha az egész áramkört csak akkor helyezed áram alá, ha "villogtatni" akarsz, majd az egészt kikapcsolod, ha már nem, és a "minta" kiválasztására egy többállású kapcsolót használsz fel. Ezen a "minta" beállítható akár előre, akár "menet közben", a ki- és bekapcsolással pedig a működés időtartamát szabályozod.)
(#) _JANI_ hozzászólása Dec 1, 2007 /
 
... PIC. Mikor egyszerű logikai kapukkal is elkészíthető!...

Link:(#23763) MaSTeRFoXX: rajz.gif
(#) Tonsil válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Már elkészítettük páran az általad linkelt kapcsolást is
(#) White hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Egy olyan kérésem lenne hozzátok, hogy szeretnék készíteni egy több ledes villogót, és ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni. Megszeretném kérni azt az embert akinek van ehhez kapcs.rajza, beültetési rajza, alkatrész listája és NY.Á.K. terve, hogy legyen szives küldje el nekem emailben vagy csatoljon egy linket ahol ezeket megtudnám nézni.
Előre is köszönöm.
(#) még1MbR válasza White hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Szia!
Itt a topicban visszaolvastál már?
(#) Bars1987 hozzászólása Jan 12, 2008 /
 
Sziasztok!

Az elektronikai ismereteim hiányában szeretném azt megkérdezni hogy ezeket ledes villogókat hogy tudom beszerelni egy autóba ami nem RC, 12 V aksira!

Köszönettel: Bars
(#) DiveZ válasza Bars1987 hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Helló!

Ha a kivitelezés meg van (saját dobozolással) én javasolnám a szivargyújtós megoldást.

Már csak azért is, mert a rend őrizői nem nagyon kultiválják ezeket az egységeket az autóban.
Főleg ha annak kék és piros színei vannak.

Én azt a megoldást találtam ki, hogy a fentebb már említett Luxeon REBELL-ből készítettem el és az első szélvédő felső két sarkához illeszkedően (és nem utolsó sorban az avatatlan szemek számára szinte láthatatlanul) szereltem fel.

Volt, hogy a sasszemű rendőr megkérdezte, hogy mi az..?
És simán benyelte amikor azt mondtam, hogy érzékelő szenzor a világításhoz...

Szóval csak okosan ha nem akarod a pénztárcádat kifiléztetni...

Persze egészen más a helyzet ha épp a hűtőrács mögé vagy épp a fényszórókba akarod be gyógyítani...
(#) még1MbR hozzászólása Jan 14, 2008 /
 
Ha Bars1987 jogosult megk. jelzés használatára, akkor nincs gond
Engedély hiányában viszont még a csomagtartóban sem lehet! Már az is kimeríti a jogosulatlan használatot, jobb nem játszani vele, nagyon harapnak rá.
(#) DiveZ válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Éppen ezt mondom én is...

Viszont pont az említett emgedély kötelesség miatt fontos a profi kivitelezés valamint a rejtett elhelyezés...

Amúgy nem egy haszontalan dolog amikor siet az ember...
Mondjuk többnyire csak autópályán szoktam használni szinte csak este...

Egyébként ritkán használom de akkor nagyon meg van a hatása...

Másrészről rá van kötve a riasztóra és épp karácsony elött megpróbálták az autóm feltörni. amikor megszólalt a sziréna és a fények elkezdtek villogni (véletlenül épp láttam az iroda ablkából) olyan lábkipörgést eredményezett a rosszfiuknál, hogy öröm volt nézni...
(#) még1MbR válasza DiveZ hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Lebeszélnélek a menet közbeni használatról.
A rendőrök nagy része akkor is figyeli ezt, amikor nincsen épp szolgálatban. Civilként feljegyzi a rendszámodat aztán már csak egy telefon és indulnak a komoly dolgok. Asszem az autót is lefoglalják. Nem ér annyit az egész.
Nekem kéklámpáim és szirénám is vannak, de csak a polcon
Nem kockáztatok... más kérdés, hogy zárt pályán, ladatalin már volt, hogy beszereltem a nénót hülyéskedésből, de az más tészta
(#) puca3333 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
ezen a képenKép: HivatkozásKép: Hivatkozásannak az ic-nek mi a rendes neve:4093n pic vagy tda vagy mi???
(#) még1MbR válasza puca3333 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Szerintem egy CD4093-as lesz az.
(#) puca3333 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
olyat lehet venni a boltokban???
(#) puca3333 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
kéne egy led strobi kapcsolási rajz amiben nincs pic ic.
(#) puca3333 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
Még egy utolsó kérdésem lene az a pic 2p azt programozni kell vagy lehet a boltban venni??? :help:
(#) Frankye válasza puca3333 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Hogy érted azt, hogy "pic 2p"? A PIC, egy gyűjtő fogalom, tulképpen programozható mikrokontrollerek gyűjtő neve. Rengeteg típusa létezik, de a "2p" nem egy konkrét típusszám.
Talán segítene, ha megírnád, hol láttad.
(#) Frankye válasza puca3333 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Idézet:
„olyat lehet venni a boltokban???”

Igen, az elektronikai boltokban kapható, teljesen általános logikai integrált áramkör (IC).
(#) puca3333 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
volt egy kapcsolási rajz és ez volt ráírva:ic1pic2p
(#) puca3333 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
kéne egy led strobi kapcsolási rajz amiben nincs pic ic.ha valaki tud egyet akkor rakjon már fel ide egyet.
(#) Moderátor hozzászólása puca3333 hozzászólására (») Jan 16, 2008
 
Ad 1.:
Idézet:
„volt egy kapcsolási rajz és ez volt ráírva:ic1pic2p”
Azt értettem, hogy nem a Te fejedből pattant ki a jelölés, de ahhoz, hogy értsük, magát a kapcsolási rajzot kellene látnunk. Tehát vagy tedd fel ide magát a rajzot, vagy a linkjét. (Ez utóbbi a célszerűbb.)
Ad 2.:
Idézet:
„kéne egy led strobi kapcsolási rajz amiben nincs pic ic.ha valaki tud egyet akkor rakjon már fel ide egyet.”
Ezt a kérésedet már elsőre is olvastuk, értettük. Attól, hogy naponta kétszer, háromszor felteszed, még nem fogsz hamarabb - használható - választ kapni.
Ad 3.: Teljesen felesleges szmájlikból (smile) egynél, esetleg kettőnél többet tenni, a négy már kifejezetten sok. Épp ellenkező hatást érsz el vele, mint szeretnél.
Ad 4.: Az Internetnek és a fórumnak is van egy hatalmas találmánya, amit úgy hívnak, hogy kereső. Az Internet ilyen programja a Google (www.google.hu), a fórumé pedig a címsáv felett található. Bármelyiket is használod, ha megfelelően teszed, rengeteg találatot fog adni.

Végezetül egy jótanács: Ahogy látom, nem túl rég óta foglalkozol elektronikával. (Én már vagy 30 éve, mégse tudok mindent.) Ha ezzel a szép hobbival szeretnél foglalkozni, akkor tanulj meg türelmesnek lenni. A türelmetlenség az elektronikában halott alkatrészeket szül (jobb esetben; rosszabb esetben pedig a baleseti ambulanciára egy jó kis beutalót). Nem kell kapkodni, szépen, nyugodtan, átgondoltan cselekedni. Sokkal-sokkal több haszna lesz, meglátod!
(#) uli hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
szasztok
nem tom sikerülte megoldani már a kérdést, én ezzel csinálnám:
(lsd melléket)
üdv: uli
(lehet kicsit bonyolultnak tünik, 3 astabil összekapcsolva, semmi ördöngősség )
(#) Frankye válasza uli hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
555 IC rulez!
Következő: »»   3 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem