Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óra szavakbol, vagy WordClock
Lapozás: OK   9 / 9
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Lehet így is, de a MÚLTÉJ- FÉL sajnos sehogy sem helyes. Ezért gondoltam, hogy 00:00 kor írja ki, hogy ÉJ- FÉL és 12:00-kor hogy DÉL utána maradna az EGY PERCCEL MÚLT TIZEN- KETTŐ ÓRA vagy előtte lehet HÉT PERC MÚLVA ÉJ- FÉL stb.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Értem amit mondasz, csak számomra az nyelv-idegen, hogy 0:01-kor azt mondom, hogy EGY PERCCEL MÚLT TIZEN- KETTŐ ÓRA, merthogy az már másnap..nehéz eldönteni, melyik kisebbik rossz.
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Éjszaka egy érdekes ötlet jutott eszembe. Mi lenne ha kiegészítenénk egy plusz sorral, vagy oszloppal a led mátrixot? Hiszen a hardver tudná... Szerinted? Nagy hülyeség?
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Az én probapanelem is 14*10-es de a sarokledek vezérlését át kell alakítani, mert elfoglalja a szabad helyeket és bekavar a mátrixba (probáltam)
(#) H2opok válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Na azt a + sort felejtsük el.
Azzal az összes, egész belsőrészt újra kell tervezni,programot a cnc re,stb. Lényegében mindent az elejéről.
Persze tudjátok hogy miért. Meg azt is,hogy ha ez nem lenne, simán lenyomok mindent.
Valahogy csak meg lehet magyarul is, ha már 6 nyelvre megirták, a 11x10 re
Ja, meg az 500x500 t is meg kellene csinálni,amit már a technologiaánk miatt is nehézkes lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Rendben van, elfelejtettem. Akkor sajnos marad az a kompromisszumos megoldás, hogy az "EGY PERCEL MÚLTÉJ-FÉL" lesz. Sajnos akárhogy próbálom nem jön ki jól. Persze a többi nyelvvel szemben, ami benne van annyi a fejlesztésünk, hogy ez perc pontos lesz a kijelzes , nem pedig 5perc pontos mint a mostani. Nagy különbség. Persze meg lehet írni 5 perc pontosra is ahogy most is van az angolban, és akkor marad a 4 sarok led. Lehet egyszerűbb lenne. Bár én azon a véleményen vagyok, hogy Sooty ennyit dolgozott a perc pontos kijelzéssel, akkor maradjon az, és akkor az a pici nyelvtani baki benne lesz.
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Ha csak az zavar, hogy a 12 óra után már másik nap van, akkor a MÚLT és MÚLVA megcserélésével a 12:00 utáni kijelzések lesznek jók . Tehát EGY PERC MÚLVA TIZENKÉT ÓRA, ÉJ-FÉL, EGY PERCCEL MÚLT ÉJ-FÉL, a háromnegyed éjfél múlt stb. amúgy sem értelmezhető.
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Akkor ez lesz a megoldás, szerintem ez így elfogadható.
Egyébként hogy állsz? tudtál vele foglalkozni?
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Az IV-18-at próbálom befejezni, újra kellett terveznem a nyákját és még nincs meg a tápegység panel, ma van még esélyem hogy ki tudom őket maratni... ha azzal megvagyok átnézem a wordclock progit, csak ügye most még elvi kérdéseket tárgyaltunk utána lehet kódolni.
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Jaj, félre ne érts, nem sürgetlek, csak kíváncsi vagyok. Egyenlőre én is gyönyörködöm az angol verzióban. Úgy gondolom, hogy ezzel akkor körvonalazódott minden elvi dolog, de Attila véleményére kivancsi vagyok még
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Én meg arra, hogy fog menni az egy perces váltás Ha valamibe belekezdek, nem szabad félbehagyni, mert utána rossz újra belerázódni...
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Igaz, igaz. Ezért van nekem egyfolytában 3-4 futó projektem
(#) H2opok válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
A jelelegi angol is perc pontos. Persze a 4 sarokleddel. A magyart igy nem lehetne?
Mert a Multéj- fél elég hülyén néz ki. Nem? Múlt éjfél... Igy helyesebb.
(#) H2opok válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
A fényerő hibát nézted?
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
A magyar is lehetne 4 sarokledes, de pont ez benne a pláne, hogy Sooty megcsinálta a perc pontos kijelzést is. Tehát a 4 led csak opció. Némi kompromisszummal ugyan, de működhet a perc kijelzés. MÚLT ÉJ-FÉL lesz és EGY PERC MÚLVA TIZENKÉT ÓRA lesz. szerintem ez így elfogadható..

A fényerőt néztem, de nem tudok sajnos vele mit csinálni. Német fórumokon is erre panaszkodnak, egyenlőre nincs megoldás, nálam sokkal nagyobb tudású programozók írták ezt.. (német google groups)
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) H2opok válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
A fényerő nem is probléma,mert próbáltam az auto modot, elég jó, este pont megfelelő fényerőre áll. Szóval ez tuti. Amit küldtem linket, videoval? Amiben a kis nyák van. Nézted?
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Én is auto-n hagytam, szerintem is teljesen jó így. mondjuk nappal egy kicsit lehetne több, de azon még dolgozom, van ötletem még.
Nézegettem azokat, amit küldtél, de sajnos számunkra nem használható. Teljesen más alkatrészekkel építkezik a szerző, de a koncepció hasonló. De más a mikrokontrollert, más, óra IC-t, más Shiftregisztert és más meghajtó IC-ket használ. Szóval ez egy teljesen más projekt.
De van benne egy-két érdekes ötlet, effekt, pl nagyon tetszett az érintőképernyős óra állítás (csak rákoppintott az üveg részre, és ezt érzékelte az óra)
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 4, 2013 /
 
Sikerült befordítanom a magyar nyelvű résszel megtoldott programot (Renderer.cpp), de még nem tökéletes, az óra perc külön beállítható, de nem kezeli az 1 óra múlt x perccel után a negyed 2 formát, az óra marad 1-es. A magyar menüt kiválasztva, a menühelyen még csak üresség van a HU kijelzés helyett. Klapálom tovább.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2013
(#) sooty hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Megy végre a magyar kijelzés, de az óra beállító résznél nincsen definiálva a minutes változó ezért az 1 perccel múlt éjfél kiíráshoz nem tudom megadni a feltételeket, mert csak a pontos óra (glatt) értelmezett. Pontosan 12-kor ki tudom írni, hogy dél és pontosan 00-kor hogy éjfél. Így nincs értelme az átalakított mátrixot használni (egyelőre)
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Szept 5, 2013 /
 
De most már az is megy, meg én is aludni.... folyt.köv
(#) sooty hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
A végleges szövegkiosztás:
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Szept 6, 2013 /
 
Nagyon tutin néz ki.
Holnap én is próbálom..
(#) szabee1 hozzászólása Dec 12, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Látom van itt egy két életképes ötlet ezzel az órával kapcsolatban. Nekem is nagy vágyam volt egy ilyen óra. Én így oldottam meg egy jó barátom segítségével a magyar nyelvet.

A szájbarágós képért elnézést, de a weblapomra készült....nem az itt lévőket akarom kioktatni, szerintem mindenki tudja, hogy is működik ez az óra.

Amit tud még: real time clock, hőmérő, másodperc, dátum kijelzés, fényerő automatikus alkalmazkodása a fényviszonyokhoz, éjszakai üzemmód, magyar menü, kapacitív érintő felület a menüpontok eléréséhez.
(#) ronin75 válasza szabee1 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Jó a Szabolcs ..... gyerek szöveg
(#) kaqkk hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Készülőfélben van a Word órám egyenlőre még csak fejlesztőpanelon, programszinten él, de DS3234-es RTC-vel és PIC 18F252-vel épül és nekem egyre jobban tettszik (az ékezetes karakterek még nem tökéletesek de folyik a fejlesztés)
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2014
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Sokáig nem foglalkoztam vele , de már tökéletes a program
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem