Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infravevő működése
 
Témaindító: sribix, idő: Júl 7, 2006
Lapozás: OK   9 / 10
(#) patrik81 hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy programot,és nem igazán értem.PIC16F690-et programozok MPLABX-el(XC8-cal),és az történik,hogy tévé-távirányítóval villog a LED,de ha félreteszem a távirányítót,akkor a LED 10-20 másodpercenként állapotot vált.
  1. int main()
  2. {
  3.     TRISB6 = 1; //RB5 infravevő adatlába
  4.     TRISB4 = 0; //RB4 LED
  5.     ANSELH = 0;
  6.     int elozoAllapot = 1;
  7.     while (1)
  8.     {
  9.         while(!RB6); //lenyomásig itt várakozik
  10.         elozoAllapot = !elozoAllapot;
  11.         RB4 = elozoAllapot;
  12.         while(RB6); //felengedésig itt várakozik
  13.         delay(2000); //30ms
  14.     }
  15. }
(#) zenetom válasza patrik81 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Szia!
Engem a laptop infrája viccelt meg egyszer hasonló módon (ugyanis az x időnként ellenőrzi, hogy van-e a közelben eszköz)
Lehet nálad is valami hasonló a helyzet (esetleg valamilyen másik eszközzel).
A másik, watchdog ki van kapcsolva? (Bár a 10-20 sec sok.)
(#) patrik81 válasza zenetom hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Minden konfigurációs bit ki van kapcsolva,a FOSC belső órajele van állítva.
(#) zenetom válasza patrik81 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Próbáld ki az IR vevő nélkül is. Ha úgy jó, akkor valahonnan összeszed valamit a vevő.
(#) proba válasza patrik81 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Az infravevő simán összeszed ennyi zavart. Ha a napfény felé van tartva már az elég neki hogy néha néha billenjen.Bemenő jel nélkül az erősítését maximumra állítja, így egy egy zavar könnyen átmegy rajta.Régen reflexiós kaput akartunk építeni vele, hát ezen elbukott.
(#) patrik81 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Nem engedi a PIC, hogy megmérjem az infra vevőt.Úgy gondoltam, hogy a vett jelet egy változóba beleteszem, és elküldöm a számítógépnek a PIC RB7-es lábára kötve.Beleírtam a programba egy LED-es kijelzést, amikor az infra működik, de csak letöltéskor működik, amint ráteszem a PICkit2-t a kommunkációs jumperekre, akkor már se a LED nem jelez ki, se a kommunikáció nem működik.
(#) proba válasza patrik81 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
A programozás is az RB7 re van kötve, nem tudom mennyire zavarja a programozást. Ha a pickit 2 nem kap tápot helyből reseteli a processzort, így nem csinál semmit.
(#) patrik81 válasza proba hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Az RB7-es láb kell,mert csak úgy tudom kiíratni a számítógépre a vett jelet.Viszont az RB5-öt lekötöttem a jumperról.
PICkit2 programégetőt használok,MPLAB-ban írom a programot,és a PICkit2 programban az UART Tools-ban nézem a kiírt adatokat.Ott van külön gomb,hogy kiadja a tápfeszt a jamperekre.
Folyamatosan világít a LED,és folyamatosan küld egy csomó jelet a gépnek,a távirányítóra nem reagál.
  1. #include "config.h" //belso orajel 4 MHz
  2.  
  3. volatile unsigned char jottAdat;
  4. volatile unsigned char adatBe;
  5. int main()
  6. {
  7.     ANSEL = ANSELH = 0;
  8.    
  9.     //TRISC0 = 0; //RC0 LED nyomogomb jelzo
  10.     //TRISB6 = 1; //nyomogomb
  11.    
  12.     TRISC3 = 0; //RC3 LED infra jelzo
  13.     TRISB4 = 1; //infra
  14.    
  15.     INTCONbits.GIE = 1;
  16.     TXSTAbits.TXEN = 1;//enable transmitter
  17.     TXSTAbits.BRGH = 1;//high baud rate mode
  18.     TRISBbits.TRISB7 = 1;//TX pin is input (automatic)
  19.     SPBRG = 25;//set baud rate to 9600 baud
  20.     PIE1bits.RCIE = 1;//enable USART receive interrupt
  21.     RCSTAbits.SPEN = 1;//enable USART
  22.    
  23.     jottAdat = 0;
  24.     adatBe = 0;
  25.     while(1)
  26.     {
  27.         if (jottAdat)
  28.         {
  29.             TXREG = adatBe;
  30.             while(!TXSTAbits.TRMT);//wait until transmit register is empty
  31.             jottAdat = 0;
  32.         }
  33.         if (RB4==0)
  34.         {
  35.             jottAdat = 1;
  36.             adatBe++;
  37.             RC3 = 1;
  38.         }
  39.         else RC3 = 0;
  40.     }
  41. }
(#) proli007 válasza patrik81 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Hello! Ezeknek az eszmefuttatásoknak, nem sok köze van az Infravevőhöz..
(#) patrik81 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Lehetséges, hogy meghalt az infravevőm? Tegnap is, meg ma is egyszer-egyszer működött, de már alig! Vagy összeszed valami zajt? Amint megérintem a panel alját, megváltozik a LED villogási sebessége, de van hogy semmire nem reagál, meg van hogy jól működik.
(#) nedudgi válasza patrik81 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Hogyhogy nem engedi a PIC? Rácsap a kezedre?
(#) proba válasza patrik81 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Lehet lépésről lépésre kellene haladni.Az infravevő működését érted? Azt ha csak a pic lábára kötöd egy felhúzó ellenállással (ugye nem hagytad ki?), és változást detektálsz az kb semmi. Valami ilyesmi jelalakot produkál a kimenetén távirányító ,ill a nyomott gomb függvényében.
Először próbáld meg, akár számítógépes szkóppal is, legalább a jeleit tanulmányozni.
A vevőt napfény/ némely energiatakarékos lámpa is zavarja rendesen.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) patrik81 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Nem, de nem igazán vagyunk jóban a PIC-cel. Odáig jutottam, hogy az elméletileg működő program biztosan nem fog működni elsőre, csak esetleg tizedjére.
(#) patrik81 válasza proba hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Az infravevő működéséről annyit tudok, hogy csak bizonyos frekvencián működik, és a kimenetén digitális jel van (5V,0V),alapban 5V. A felhúzó ellenállást kihagytam, azt hittem direktbe lehet kötni. Számítógépes szkópot hogy lehet csinálni? Hangkártyás dologról hallottam, de nem tudok többet.
(#) proba válasza patrik81 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
A hangkártya vonalbemenetére rákötöd a mérendő jelet, ami maximum 0,6-1V ( általában egy soros ellenállás plusz két szembe kapcsolt párhuzamos dióda védelme alatt) azután feltelepítesz egy oszcilloszkóp programot , pl soundcard scope. És már lehet is használni néhány kHz ig.
(#) patrik81 válasza proba hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
köszi, ki fogom próbálni!
(#) patrik81 válasza patrik81 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Az a baj,hogy véletlenszerűen vesz fel adatokat.Ráadásul viszonylag sokáig nyomom a távkapcsolót,úgy 2 mp-ig mire elment 8 különböző jelet,ennél sokkal gyorsabban kéne működnie!Meg tudnátok nézni?

meres4.txt
    
(#) PP hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Lehet nem szokványos kérdés, de tudna valaki segíteni megállapítani, hogy a csatolt képen látható 1-2-3-as pontok közül melyik melyik lehet? A képen egy LG DVX298H dvd lejátszó front-paneljének a nyákja látható, és a megjelölt helyen a távirányító infra-vevője volt. Kezdő vagyok, a vevőt Arduino-ra szeretném kötni, ezért lenne szükségem a lábkiosztására.

Köszönöm a válaszokat.
(#) vargaf válasza PP hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Annak az IR vevőnek bizonyára van típusa, az alapján megkereshető az adatlapja.
(#) PP válasza vargaf hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Persze, hogy van típusa, csak nincs ráírva....
(#) pucuka válasza PP hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
De van a világon logika is, és szerencsére meg van a származási helye.
Három lába van, nem nehéz kitalálni. Táp, GND, és adatkimenet. A nyákon megnézed, hogy melyik, melyik, és már tudod is. A tápfeszültséget is ki tudod találni az eredeti nyák alapján.
(#) zenetom válasza PP hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Szia!
A forrasztás helyét tisztítsd meg valamivel (izopropil, denszesz, Kontakt PCC), és készíts róla egy jobb minőségű képet. Így nem nagyon látni, mi hova megy.
(#) Inhouse válasza PP hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A GND-t valószínűleg könnyen megtalálod. Ha áram alá tudod helyezni, akkor lesz az egyiken a GND-hez képest +5V, a harmadik a kimenet.
(#) zenetom válasza PP hozzászólására (») Feb 19, 2017 / 1
 
Service manual: Bővebben: Link. Ebben a 48. oldalon látható panel kapcsolása. Én úgy látom, hogy a kapcsin lévő lábszám pont fordítva van, mint ahogy bejelölted a képen. Tehát a képeden jelöltek szerint:
1- OUT
2 - Vcc
3 - OUT

infra.png
    
(#) PP válasza zenetom hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) jdani hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Üdv. Van egy játékgépem , amiben van a képen látható kar.
Bekapcsoláskor a gép csinál egy gyors ellenőrzést, és kiírta, hogy nem működik a kar visszahúzó végállás kapcsolója. Szétszedtem azt a részét, és látom hogy egy infrakapu van benne. Az viszont elég gyér állapotban volt, teljesen oxidalt.

Összesen 3 ilyen kapu van a gépbe, de mind a 3 rosszul néz ki.
Próbáltam 5V táppal, úgy, hogy a kimenetre kötöttem egy LED mínuszát, természetesen a LED+ja ellenállások keresztül a +rá, és akárhogy takarom a az érzékelőt, nincs kimenet.

A. Típus ilyen.

Tényleg rossz lenne az érzékelő, vagy csak rosszul próbálom?
3 érzékelőböl, 2nél nagyon halványan világit az infra, telefon kamerán keresztül nézve.

Van hozzá egy belső rajz is, nem úgy néz ki mint csak egy sima infra dióda, és vevő.

Ez lenne a kisebbik gond, a végállást megoldanám - megoldottam egy sima kapcsolóval, ami ha zár, mínuszt ad a jelre.

Viszont így nem működik megfelelően a kar. Valamiért csak félig nyomja ki a kart, majd visszahuzza. Lehet hogy az a kimenet nem csak egy sima mínuszt kapcsol, hanem valamilyen adatot küld, és emiatt lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) Inhouse válasza jdani hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Ott van a linkeden az adatlapja, nyitott kollektoros kimenet, nem totem pole, ahogy a mouser írja. Nem lehet, hogy esetleg fordítva kapcsol, mint ahogy te gondoltad?
Ha megpucolod a kis paneleket, láthatóvá válna, hogy valahol nem maródott-e el a vezetősáv, lehet, hogy csak pótolni kellene. Meg tudod nézni mekkora áram folyik az infradiódán. Ha jó, akkor telefonon látszódnia kell, kérdés, hogy mennyire érzékeny erre a hullámhosszra a telefon kamerája. A kimenetnek meg váltania kell, ha jó a LED és elé raksz valami fényvisszaverő anyagot/vagy nem.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 25, 2023 /
 
Sziasztok.

Vettem régebben kínából távirányítható motorvezérlőt alps potméterhez. Most azonban mégis magamnak tervezném meg az áramkört, mert mint kiderült, az on-off része csak akkor működik ha további paneleket ahhoz pedig saját trafót vásárolok. Mindegy.
A kérdés az volna, hogy ez a panel egy 5mm-es LED szerű IR vevőt tartalmaz, míg az internetes elektronikai webshopokban csak ilyen tsop tokozatú IR vevőket látok.
Ez a LED szerű hengeres típus egyedi kínai csoda?
A 6mm-es előlapomon korábban ehhez készült az 5mm-es furat és az előlap már eloxálva lett.
Ha ennek a kínai csodának valami baja lesz egyszer, akkor a dalnak vége, vagy ezzel a tsop tokos vevővel is kiváltható? Kérdés, hogyan látna ki ezen a 6mm vastag, 5mm-es furaton?
(#) Pethical válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Az LED szerű hengeres típus véletlen nem egy fototranzisztor?
(#) Gafly válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 25, 2023 /
 
Minden a Te kezedben van, kis szerencsével tolómérő is.
Ami azt illeti, pont most jelölöm fel a furatokat én is a jó drága gyári dobozra...
Akkor mielőtt kipontozom és fúrom a véglegest, megvárom mire jutsz vele.
Jelenleg én arra, hogy 5 mm LED az nem fér bele az 5 mm lyukba.
5,5 mm fúróm van, meg "karácsonyfa", ebben az irányban nyomulok, ha ez segít...
Következő: »»   9 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem