Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   53 / 93
(#) Lali24 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Vezérlő jelem az tuti hogy nem rendes, mert csak PC-ról kapja.
Itt egy pár kép:
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Az ST151 esetleg nagyobb érzékenységűre van megépítve, azért hallod hangosabbnak. El tudom képzelni, hogy a gyári végfoknak 1,5V bemenő jel kéne a teljes kivezérléshez, ezzel szemben a hangkártya csak a felét tudja jó esetben.
Mivel a teljesítmény a feszültség négyzetével arányos, így csak az elérhető maximum negyedét tudod élvezni.
A Soundkinget nem piszkálnám, inkább egy közönséges műveleti erősítővel növelném meg a jelet. Bővebben: Link.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 8, 2014 / 3
 
Barátkozom ennek az erősítőnek a megépítésével. Ehhez találtam is itt a fórumban többféle paneltervet, amik egy alaptervre épülnek. A legcsekélyebb mértékben sem akarom az eredeti tervet bántani, de saját gondolataimat követve "megigazítottam", mert eredeti formájában rendezetlenek voltak az alkatrészek, nem fért el némelyikük, durván nem volt a panel szimmetrikus, és az erőltetett csillagpontosság illetve a szögletes vonalvezetés miatt kusza volt.
Megőrizve a terv logikáját, elkészítettem a saját másolatomat. Mellékeltem a paneltervet, és egy hozzá illeszkedő rajzot is. Találomra adtam nekik egy "mod-1" kiegészítő tagot, mert itt minden változat v1.7 számon fut, ami kimondottan zavarossá teszi a nyomon követést.
(#) jzsee hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Sziasztok. Egyszer már megépítettem ezt a kapcsolást, működik, nagyon tetszik, viszont elkövettem egy nagy hibát: nem mentettem le Sixtek honlapját. Ha esetleg valakinek meglenne a honlap mentett változata, vagy a teljes dokument (élesztés stb...) azt megköszönném.
(#) zenebolond válasza jzsee hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Szia!

Parancsolj!!! Amit tudtam összeszedtem egybe.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014

ST151.docx
    
(#) jzsee válasza zenebolond hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm
(#) vezer96 hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Köszönet Reloopnak az ötletért, minden rendben működik már csak bordázni kell
(#) blasz válasza vezer96 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szép munka gratula
(#) zoly15 válasza vezer96 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szép munka!
Jól látom, az Alu L idom kb 3mm vastag? Vékony lesz, ne hogy hőmegfutásod legyen!
(#) vezer96 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Valahogy sejtettem hogy kevés lesz az L idom, lehet hogy marad az eredeti koncepció álló tranzisztorokkal és akkor nem kerül kívülre a borda és aktív hűtést kapna. Bordából mekkora lenne ideális ?
(#) reloop válasza vezer96 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szia! Eddig nagyon jó! A panelt végigérő ~8cm-es bordát választanék, természetesen ventilátorral. Ha ez megindul fűt majd mint a vasaló, a leadott teljesítmény felét kitevő hőre bizton számíthatsz.
(#) zoly15 válasza vezer96 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Nekem a végfokomon kb 180-200mm X 80-100mm es borda van, a lamellák magassága kb 70mm.
Nekem 2mm-es vörösréz lemez az L idom, az ellátja a feladatát teljesen. A bordán van 2Db 80X80mm-es venti ami automatikusan kapcsol ki-be. Nem volt még soha 50 foknál melegebb, még nyáron sem. Pedig hajtott már 2 olyan TOp hangfalat amitől rezgett a tetőtérben a cserép
A DJ "úr" nagyra becsült nagy számokkal dobálózó technikája meg sem közelítette ezt a 2X 100W-ot.
(#) JZoli válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Tetszik ez a terv! Most építek saját célra egy mély ládát. Abba keresek valami megbízható végfokot, ez pont jó lenne! Nem tennéd fel a paneltervét is esetleg? Nekem pdf-ben is megfelelne.
(#) djface hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Szépn apot mindenkinek!
Lali24 kollégától megkaptam a 400Wattos st151 verzió nyákrajzát 1-2 helyen kis finomítást végeztem rajta megtennétek,hogy átnézitek,hogy minden rendben van e?
Köszönöm szépen!
(#) blasz válasza djface hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia a 4A bizti az nem komoly ugye? 8A minimum ami nekem kellett
(#) djface hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Erre nem is figyeltem fel ez volt már a rajzon de akkor javítom a feliratot ,egyéb hiba esetleg?
(#) blasz válasza djface hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Én nemigen látok mást rajta.
(#) djface hozzászólása Jan 11, 2015 /
 
Ennek örülök ,akkor sikerült minden tranzisztort helyesen bekössek.
Köszönöm a segítséget!
(#) blasz hozzászólása Jan 25, 2015 / 2
 
Sziasztok készül a legújabb St151/400w. példányom.Nagyon megkedveltem ezt a végfokot.Jó hanggal rendelkezik,és megbizható
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Hali!
Látom még a régi vagy,de igen jól sikeredett.
(#) blasz válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szia iparkodik az ember,meg pákás idő van
(#) Beringer 600 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Igen,már nekem is vissza kellene szoknom,mert mostaniba nem volt időm,se módom.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) vezer96 válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szépmunka! Nem lesz kevés neki a beag tafó ?
(#) blasz válasza vezer96 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ha csatornánként 250w kiad magából az elég még falat bontani is,igy legalább alacsony inpedenciával is terhelhetem
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Vagyis pontosan 215w jön ki a sinus töréséig 6 ohm on,36vAc
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Mennyire érdemes bétára válogatni a tranyókat?
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Amiket vettem azok kb 5% belül voltak,de ez nem az a végfok ahol szerintem kellene.Biztos van értelme de én nem szoktam.
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Köszi a választ!

Még egy kérdés, ugyanennyi végtranyóval mint amit te most felraktál 2x40V-on mennyi teljesítmény nyerhető ki?
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Ac vagy Dc? De sok függ attól mekkora a trafód teljesitménye.2x55vDc vel 215w 6 ohm on
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Bocsi szarvas hiba volt nem megadni a fesz. fajtáját természetesen DC.
Már így 10 kiló.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
Következő: »»   53 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem