Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   25 / 53
(#) CRU3L válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Ez milyen összefüggéssel jött ki?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Igaz. Rosszul számoltam.
Egy 5050-es led 20mA /12V. 5cm-en van 3 db. az 60mA.
A táp 400mA-es, tehát kb 6x5cm=30cm-t bír. 6x60mA=360mA.
(#) CRU3L válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Köszönöm!
És egy 1800 mAh-s, 3.7V akkuval meddig fogja bírni?
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 28, 2014 / 1
 
Max. 4-5 óra.
(#) CRU3L válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Mihez tudom viszonyítani ennek az erősségét?
(#) pjg válasza CRU3L hozzászólására (») Nov 28, 2014 / 1
 
Kb 3W -> 15W-os izzó.
(#) strewchux hozzászólása Dec 2, 2014 /
 
Van egy ilyen adapterem: http://prntscr.com/5ckdj1
12V és 1A-es
Az miért van, hogy egy 70cm-es LED szalag darab (3528 SMD, 120LED/m) 0,6A-t vesz fel, miközben a leírásban az van, hogy "Working Current/meter: 0.35-0.4A"?
Amúgy 13,5V-ot mérek, ha rá van kötve a 70cm-es LED szalag darab.

Ha rámérek az adapterre terheletlenül, akkor 17,4 V-ot mérek, mondjuk azzal számolva ki is jön nagyjából a 0,6A.

Szóval nem értem, hogy terheletlenül számolva kijön az áramfelvétel, de terhelve nem, hát pedig csak úgy lehet használni , de akkor meg nem jön ki a számítás.
(#) pjg válasza strewchux hozzászólására (») Dec 2, 2014 / 1
 
Abban az adapterben nincs stabilizálás, csak egyenirányítás. Még kondi sincs.
(#) strewchux válasza pjg hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Köszönöm!
Ez azt jelenti, hogy ha a hálózati feszültség (230V) ingadozik, akkor az a kimeneten is megjelenik, ami tönkreteheti a LED szalagot?

És mondjuk egy ilyen adapterről honnan lehet tudni, hogy stabilizált?
(#) kadarist válasza strewchux hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Szia!
Ez nagyon stabilizált!
(#) juppi válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2014 /
 
Nekem is van ilyen!
(#) strewchux válasza pjg hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Nyomoztam utána, de nem találtam semmi infót. Honnan látod, hogy nincs benne stabilizálás?
(#) nedudgi válasza strewchux hozzászólására (») Dec 5, 2014 / 2
 
Innen egyértelműen kiderül. Ha valami terhelés nélkül 18V körül, terhelve 12V körül ad feszültséget, az nem nevezhető stabilizáltnak.
(#) strewchux válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Köszönöm szépen, így már értem! (elnézést, ha értetlenkedtem)
(#) riddler17 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Ajándékba szeretnék venni egy RGB szalagot vezérlővel együtt, viszont még trafót is kell még hozzá vennem. Üzenetben megérdeklődtem, hogy mekkora betáp kell neki, 5A 60W-os tápot ajánlott az üzletvezető. A kérdésem az lenne, hogy megfelelő lenne-e ehhez egy 19V-os 3,42A-es laptop táp? Persze a táp után tennék egy 7812-es stabot is.
Szalag és vezérlő.
(#) nedudgi válasza riddler17 hozzászólására (») Dec 9, 2014 / 1
 
A 7812-nek kb. 3,42*7 W teljesítményt kellene elfűteni. Ekkora áram megizzasztaná, tehát kell hozzá még egy teljesítménytranzisztor, hűtőbordával. Ráadásul az RGB szalag fél fényerőt tudna produkálni. Szerinted?
(#) mate5255 hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Sziasztok egy 12v-os rgb ledaszallag szneit akarom vezérelni csak potméterekkel pl 1. potméter piros 2. zöld 3. kék és az lenne a kérdésem, hogy hogyna kezdjek neki.
Előre is köszi a segitséget.
(#) pjg válasza mate5255 hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
3db. PWM szabályzó 555-tel. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) mate5255 válasza pjg hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
óha ere nem is gondoltam köszönöm szépen
(#) proli007 válasza mate5255 hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Hello! Hogy legyen még egy lehetőség.. (De légy oly kedves, mondat elején használj nagybetűket és végén írásjelet!)
(#) Thowra hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Led szalagot szeretnék vásárolni de egy dolgot nem értek.
Van 60 led/m 200-240lm/m és 120 led/m 80-100lm/m fajta.
Úgy tudom a nagyobb lm (Lumen) a világosabb, hogy lehet fele anyi led világosabb?
Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
(#) nedudgi válasza Thowra hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A LED mérete és hatásfoka nem mindegy. Ugyanakkora bevitt teljesítményből az egyik több, a másik sokkal kevesebb fényt állít elő. LED szalag esetén ráadásul a bevitt teljesítmény negyede fűtésre megy el...
(#) gergerg hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Vettem led szalagot RGB 5050-es led 60 db/m. Ennek a teljesítménye ugye 14-15 w/m

Nekem egy 12m-es darab van. Az 14w/m-rel számolva 168w. Az 14A. Eddig ok.
Van 3 db 3 méteres, ezek külön külön egyik végéről vannak táplálva, egy egy érpár utp-vel ami kb 60 cm hosszú. A negyedik 3 méteres 2 darabból van, az is külön külön táplálva, az egyik szintén 60 cm utp érpár, a másik 360cm utp érpárral. A szalagok végén nem látok halványodást.

Rámértem egy multival. Vezérlő nélkül.

Piros 2,8A
Kék 2,2A
Zöld 2,4A

Ennek együtt működve 7,4A-nek kellene lennie. Miért nem 14-nek?
Ehhez képest nem 14A, de még csak nem is 7,4A, hanem 4,18A


Hogy lehet ez?

Számítógép tápról megy ha ez segít valamit.

A táp teher nélkül 12V kereken, a szalagokkal 11,5V

Fogtam egy maradék 111 ledes szalagot, megnéztem a tápról, 1,2 A közvetlenül a tápon utp itt nem játszik.
Ugyan ez a szalag autó aksiján 1,5A

Rámértem a tápra teher nélkül, kerek 12V Ha ráteszem a szalagokat 11,5V

0,13W/led a táppal

0,16W/led az aksival

papírforma szerint 0,24W/led-nek kellene lennie

Hülye legyek ha értem.
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
Mindenekelőtt mérj feszültséget a szalag két vége között.
A szalagon levő LED nincs teljesen kihajtva. Az ellenállásokon is esik némi feszültség, tehát az energialobbi elérte azt, hogy több energiát fogyassz, mint amennyi kell LEDek működtetéséhez. Nagyjából a LED szalag teljesítményfelvételének negyede az előtétellenállásokon disszipálódik. Cserébe könnyű a szerelése.

Komolyra fordítva a szót: Ha a LED teljesen ki van hajtva, jelentősen melegedik, nincs az a ragasztó, amelyik hosszú távon elviseli ezt a hőmérsékletet, és minden szempontból megfelel a kritériumoknak (Hővezető képesség, könnyű kezelés. Ráadásul, a LEDek öregedése is gyorsulna.) A LED a nyitófeszültség környékén a tápfeszültség kis változására nagy áramváltozással reagál. Ezért kapsz közel azonos táplálás esetén különböző áramfelvételeket. A kereskedő aki eladja neked a szalagot, a marketingesre támaszkodva a LED maximális csúcsteljesítményét adja meg, nem a valóságban felvett teljesítményt - így jobb áron adhatja a portékáját.
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
ok, de a 14,4 és a 4,18 között elég komoly különbség van.
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
Igen.
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
No de ha az áram csak a harmada, akkor a lumen értéke is csak kb a harmada annak amit ráírtak. Akkor viszont jó nagy átverés az egész.
(#) nedudgi válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 1 /
 
Mégegyszer.
A fő átverés az, hogy LED szalagot használsz. Rossz hatásfokkal alakítja az elektromos energiát fényenergiává. (Előtétellenállás és vékony vezeték.)
A tápfeszültség, amit használsz, összevissza változik - ha labortáppal használnád, ami több tíz amper leadására alkalmas, megközelítené az elvárt áramfelvételt. Ezt viszont nem ajánlom, a LED hamar megöregedne a gyatra hűtés mellett azon a szalagon.
A LED szalag pozitívumai: könnyű szerelhetőség, nagy tápfeszültségtűrés, nem kell hozzá szakértelem, és néha látványos dolgokra képes.
(#) gergerg válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
Nézd. Ha egy szalagra az van írva 14,4W/ méter és én csak 4,18A-t mérek egy 12m-es szakaszon, az szerintem átverés, akár hogy is nézzük. Alapjában nem is lenne ez probléma, csak valószínű hogy a megvilágítás mértéke sincs köszönőviszonyba azzal amit ráírtak.

(amúgy megmértem a 3 méteres szalagot, az elején és a végén lévő +12V kötött 0,4V
(#) erbe válasza gergerg hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Ha számítógép tápról hajtasz valamit 12 V-tal, nem árt, ha az 5 V-os ágat is terheled valamivel. Mondjuk 1 db 4 W-os LED-del, ami nagyobb fényt fog adni egymaga, mint a 12 m csíkod. De akkor legalább a 12 V-od stabil marad.
A kereskedőknek te még hiszel? 99%-uknak fogalma sincs arról, mi az, amit elad.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
Következő: »»   25 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem