Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UAA170 helyettesítése PIC-el
 
Témaindító: Marty McFly, idő: Jan 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 26, 2008 /
 
Sziasztok!
A problémám a következő! Bementem a boltba hogy vegyek egy UAA170-es IC-t! Erre kapom a választ hogy már 10 éve nem gyártják! Volt raktáron de azt mondák hogy 2 ezer forint! Pedig 2 héttel ezelőtt még kaptam 400Ft-ért! Arra gondoltam hogy PIC-hez írni kellene egy programot, hogy ugyanazt tudja mint az UAA170, és ezzel esetleg lehetne helyettesíteni! Ez lehetséges volna a gyakorlatban? Jah és tudom hogy ez itt nem az üzletelések helye, de ha valakinek van otthon elfekvőben 1db akkor azt szívesen megvenném!
(#) Medve válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Hello, igen egy PIC képes erre a feladatra, bár ez az IC sok mással helyettesíthető. (pl LM3912) Ha ezek nem is tudnak 16 LED-et, sorbaköthetsz kettőt...
(#) Marty McFly válasza Medve hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Pl mivel helyettesíthető? 1-1 be nem lehet helyettesíteni? Mert az a baj, hogy kész van az áramkör csak meghalt az IC, és az volna a legjobb, ha csak be tenném a hyelyére az új IC-t!
(#) lgyk válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Hi!

PIC jó a feladatra, az A/D feszültségértéke alapján tudod vezérelni a LEDeket. Még a fényérzékelést is meg lehet oldani, ami az adatlapban van (PWM meghajtással).

Erre a célra egyébként van más IC is: UAA180, LM3915, LM 3914 (lineáris)...
(#) dpeti válasza Medve hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
national semiconductornak vannak az LM3914, 3915, 3916 Dot/Bar driver IC-i, szerintem ezek kellenek neked.
(#) Marty McFly válasza Medve hozzászólására (») Jan 26, 2008 / 1
 
Jah bocsi figyelmetlen voltam! Látom írtál példát is! Ezzel 1-1 lehet helyettesíteni? Am ehhez a kapcsoláshoz kell!

akkucheck.gif
    
(#) lgyk válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
1:1-be nem igazán lehet helyettesíteni PICkel sem. Más lábnál lesz az A/D bemenet, más lábakon lesz a kimenet (portok). A helyettesítő ICknél is kell módosítani a nyákot...
(#) Medve válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Hát google. Nem ismerek lábkompatibilis típusokat, de nincs bonyolult környezete, építsd meg. Végy olyat, ami van a boltba....UAA 180, A277D bár ez is egy régi NDK-s típus
(#) Marty McFly válasza Medve hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Van itthon egy UAA180-am, de annak 2-vel kevesebb lába van, meg az adatlapja szerint csak 12 ledhez való!
(#) Tomi20 válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Építsd meg két UAA 180-nal és kész. Az első UAA180 az eslő 12 ledet vezérli, a másik a maradék 4-et, így ha dobozban van, akkor nem kell átfaragni az előlapot. Igény szerint így 24 ledes lehet maximum.
(#) Marty McFly válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Ez jól hangzik de kapcsolást nem tudom módosítani hozzá! Ebben tud valaki segíteni?
(#) banti22 válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Hát ha PIC-el akarsz helyettesíteni, akkor egy egész jó megoldás lehet a PIC24-es család. Mondjuk ez is csak részleges megoldást jelenthet, mert tápot adni kell neki. De a lábai tetszőlegesen kioszthatók, te tudod meghatározni, hogy melyik lábon melyik periféria legyen.
üdv.
(#) ferci válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Ha nem lesz más, van 1 db UAA170, de a rajzod kell, nehogy annyi legyen neki...
(#) Tomi20 válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Gyorsan daraboltam Paint-ben. Ezzel a megoldással megoldható. Az első UAA 180-nak az érzékenység potijával beállítod az első 12 ledet, a másodikkat meg úgy állítod be, hogy amikor végigér az első 12 leden a fény, akkor gyulladjon ki a 13. Lehet, hogy a bemeneti ellenállás értékekkel kicsit kísérletezned kell.
(#) dpeti válasza banti22 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
ez azért eléggé ágyúval verébre megoldás lenne, nem gondolod?
(#) Marty McFly válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Akkor mindképp új nyákot kelene csinálnom ha nem venék UAA170-et? ÁÁ inkább maradok annál a megoldásnál, hogy valakitől veszek! Azért köszi a rajzot! Lehet egyszer majd megépítem!
(#) vizor válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 29, 2008 / 4
 
(#) kaqkk válasza dpeti hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Arra is figyeljetek hogy a170 fénycsíkos a 180 futópontos kijelzést valósít meg .
(#) senseicsiki hozzászólása Márc 21, 2009 /
 
Fordítva nem? Én 180-nal dolgoztam és az volt sávos.
(#) bgsf válasza Marty McFly hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Ha egy-az-egyben akarod helyetesíteni akkor csak az UAA170 a jó! PIC-et nem tudsz berakni helyette mert eleve a lábkiosztás más! A PIC-et meg programoznod is kell! A PIC előnye hogy csúcsértéket is tárolhatsz vele, de az UAA170-est nem tudod kiváltani a már kész áramkörben. Próbálj a neten szétnézni hátha találsz olyan boltot ami árul még ilyen IC-t. Nekem van két UAA180-as jelenleg használaton kívül. Bár már egy kivezérlésmérő terveződik, csak az a baj hogy nem lehet logaritmikus beállítást csinálni vele (egy referencia feszültséget hasonlít össze a bejövő feszültséggel).
(#) Jani2107 válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Helló!
Remélem tudsz segíteni nekem. Kellene nekem egy UAA 180-sa IC, és egy E277D-s IC. Ha tudsz valamit légyszi értesíts, ezen a címen: sperdifi@gmail.com
Előre is köszi!
(#) Jani2107 válasza bgsf hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Helló!
Engem érdekelne egy UAA 180-as IC. Ráadásul sürgős is lenne mert elromlott a fordulatszám mérő, és abba pont egy UAA 180-as IC van. Ha tudsz nekem segíteni, légyszi értesíts, ezen a címen: sperdifi@gmail.com vagy telefonon:0630/3850146
Előre is köszi!
(#) norbi0073 hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
hello
annyi problémám lenne nekem is h ford.mérőt építettem volna uaa180-al de nemtalálok helyettesítő IC-t sehol
vki esetleg tudna ajánlani helyette vmit? (az ÁK. már készen van)
(#) Stefan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Hqvideo honlapján:
UAA180 (nem rendelhető), helyettesítés:
A277D (nem rendelhető), helyettesítés: UAA180 ....
(#) norbi0073 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
hát oké kivez jelzőnél oké is lenne de ez egy ford. mérő lett volna.xd
jah meg az a277d-t már énis néztem de aztsem árulják már seholsem legalábbis én nemláttam. azért lett volna jó egy helyettesítő IC mert láttam sokan írták h az uaa180 hamar meghal
(#) norbi0073 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
hát mindenesetre elég ritka IC én sztem DDDD
(#) caruso7294 válasza norbi0073 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Szia!

Trabant átfolyásméröben (bontóból 4-et hoztam egy 1000-esért) A277D van.Elvileg jó az UAA180 helyére.
(#) pontaz hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Hali! Valaki tudna segíteni kiváltani az UAA170-es-t? Ezt a hőmérőt akarom megcsinálni, de ilyen IC-t nem tudok szerezni Köszi a segítséget!hőmérő
(#) Medve válasza pontaz hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Hello, Ha nem elégszel meg a 12LED-del, akkor kössed kaszkádba és használj A277D-t, uA180-at, vagy az LM3914-et
(#) pontaz válasza Medve hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Én megelégszek, csak nem tudom, hogy így mit hova kössek... még nem nagyon merültem bele az IC-k világába.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem