Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forró levegős forrasztó állomás - házilag
Lapozás: OK   2 / 5
(#) Chipmunk1960 válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Szia, Nem ismerem konkrétan ezt a típust, de nekem is voltak ilyen gondjaim. /mát típussal/ Az adatlapján 3-24L/perc légszállítás szerepel. Nem tudom, hogy milyen felépítésű ventilátoros, vagy kompresszoros? A képeket nézve 'erik001' linkjén szereplőre hasonlít. Az pedig azt írja, hogy ventilátoros és 12V-ról megy. Ezt csökkenti, vagy egy PWM, vagy
LM 317-es ic. Bármelyiknek lejeb tudod venni az alsó tartományát. Jó lenne, ha szétkapnád,s csinálnál néhány képet, mivel leírást, rajzot nem találtam hozzá. Üdv: Mike
(#) nyitraitomi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Ez kompresszoros. Csak azért furcsa nekem, mert a ZD-912 az 0-tól megy és 6000-rel többe kerül és ezt kivéve a kettő ugyanaz. Ezért gondoltam, hogy talán a kompresszor más benne, és a mechanikai kialakítása olyan, hogy nem lehet lejjebb vinni. Vagy rosszul gondolom?
(#) Chipmunk1960 válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Ezt a típust nem ismerem /még/. csak elmélkedek Nem hiszem, hogy más kompresszor t terveztek, gyártottak volna 2 termékükhöz. habár nagyon sok hülyeséget láttam már életemben, így ez sem zárható ki. A kompresszornak jóval erősebb villanymotor kell, int egy ventilátornak. Ezért azt gondolom , hogy az PWM szabályzású. A legegyszerűbb megoldása 555-el létezik, Az impulzus szélességet kell csökkenteni. Ha 12 V-ról megy a 7. lábra menő ellenállást nem szabad 1Kohm alá vinni, ha a 6-7 láb között lévőt már nem lehet tovább csökkenteni, mert az oszcilláció leáll, akkor a 2.-föld között lévő kapacitást kell csökkenteni. Ha túl nagy a kiáramló levegő mennyisége a kicsi fúvókánál, a szűkítő tövére fúrt pár pici lyuk csökkenti a kiáramló légmennyiséget, és a fúvócső mentén szerintem egyenletesen melegíti körülötte a panelt, ami már nem jár a körülötte lévő kis alkatrészek leolvadásával. De mint írtam ez csak egy elképzelés, még nem próbáltam !
hányas a fúvóka átmérője?
(#) nyitraitomi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
4mm . Még garanciális egy hónapig, úgyhogy majd ha lejár akkor többet fogok már én is tudni.
(#) Chipmunk1960 válasza nyitraitomi hozzászólására (») Máj 19, 2014 /
 
Ha garos, akkor kérdezd meg a szervizt, hogy ez normális-e ennél a típusnál, vagy tudnak-e állítani rajta. Ez még nem kerül pénzbe....
(#) pjg válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Véletlenül megvan ennek az állomásnak a kapcsolási rajza? Most vettem egy ilyen fejet. Ahhoz kell kreáljak egy szabályzást.

levegős.jpg
    
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Ahogy nézem egy levegő pumpa legkevesebb 7-8ezer Ft. Tud e valaki olcsóbban?
Arra gondoltam kipróbálom a hűtőszekrény kompresszort. Vajon mennyi levegőt fúj percenként?
Másik ötletem. Hasonlóan a többlépcsős szivattyúkhoz összeszerelnék egymás után 4-5 db PC processzor hűtőventilátort. 8cm-est. Egy tölcsérrel leszűkítem a kimenetet 1 cm-re. vajon fog fújni elegendő levegőt?
Végső esetben lehetne csinálni egy csavarkompresszort, vagy 3-4 db 100ml-es injekciós fecskendőből motoros meghajtással dugattyús kompresszort.
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Vegyél a kinai piacon egy olcso hajszáritot, abban a turbina több mint elég levegöt hajt, a motor meg amugy is 12-24V-s, igy könnyen szabályozhatod. A hajszárito maradéka meg amugy is kuka.
A selejtezett hajszaritokban vagy akkus porszivokban is a motor meg a turbina rendszerint rendben van, az egyikben a fütötest megy tönkre a másikban meg az akkuk.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) vzoole válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
A ventit leszűkíteni nem sok értelme van.
(#) pjg válasza Massawa hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Van is egy bontott hajszárító motorom propellerrel. Mindjárt előkeresem.
(#) pjg válasza vzoole hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Muszáj, mert a cső belső átmérője 10mm.

levegős.jpg
    
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
2406,20Ft.
A csúcsok meg 776,16Ft.
A K típusú hőelemet ez az IC fogadja. Hidegpont kompenzálással.
Az SPI-t meg egy PIC18F2550 fogadja. Ez szabályozza fázishasítással a fűtést és szabályozza a légmennyiséget. Az LCD kijelző már csak hab a tortán.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2014
(#) vzoole válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Nem azért nincs nincs értelme, mert nem kell... hanem azért, mert nem működik. Ide valamilyen levegőpumpa kell, ami végig bíja nyomni a csövön.
(#) pjg válasza vzoole hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Hűtőszekrény kompresszora jó lenne?
(#) tungsram válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Ez nem igaz mert nálunk volt kissebb is pont, hogy ne égessük meg a mellette levő alkatrészt. Még emellet is kellet haszsználni rossz shileld-ket
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Jó lenne ha nagyobb volna a légszállítása. A nyomása magas de keveset szállít .
(#) pjg válasza Massawa hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Megtaláltam. A propeller 65mm átmérőjű. 14-16V-al már cudarul tolja a levegőt.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Végső esetre van egy Babetta blokkom meg egy Eurika mosógép motorom.
(#) ktamas66 válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Valami oka biztos van, hogy a gyáriakban nem ventilátor van, de akkor más esetleg valami hasonlót.
(#) Massawa válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
De az van, az enyémben is. Söt van egy kis kézi hölegfuvo ( gyári) ami gyakorlatilag egy hajszárito, csak fém csöben van. Ez a legjobb teljesitményü, egy baja van, hogy nehezebb, mert nagyobb, mint a másik páka, ami a dobozbol kapja a levegöt. De a nagyobb 100 lábut csak ezzel lehet felmelegiteni mert sokkal rövidebb a levegö utja és igy sokkal forobb tud lenni.
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Szerintem ez teljesen jo lesz! Csak ügyelj a beépitésre, hogy ne legyen légrövidzár a turbina elött meg mögötte ( a levegö ne tudjon visszamenni a motor irányába. Szoros csöbe kell beépiteni. Amineg a végét leszükitheted, amivel meggyorsul a levegö áramlása. Nem tudom mivel akarod melegiteni, mert az még bonyolult lehet.
Ha megnézed egy porszivo turbináját egyböl rájössz a trükkre. Hogy kis átmérön szivják a levegöt és nagyin fujják ki. Neked forditva kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2014
(#) don_peter válasza pjg hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Ha megkaptad a fejet az első dolgod legyen szétszedni és megnézni a csatlakozókat, hogy vannak e összedugva.. Sajnos vegyesek a tapasztalataim...

Illetve a fázishasításos módszerről kicsit bővebben is írhatnál.
Érdekelne..
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) pjg hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Úgy látszik mégsem én találtam fel a spanyol cuccost. Ventillátor.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014

hakko.jpg
    
(#) vottokar válasza pjg hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Ez az új FR-810-es állomás, ha jól gondolom. Sajnos nem találtam értékelhető doksit a ventilátor egységéről.
Már csak egy jól működő ventilátoros egységet kellene keresni, vagy legyártani. Sajnos perpillanat sem időm, sem energiám vele foglalkozni, pedig nem ártana egy meleglevegős állomás nekem sem.
Vagyis itt egy kép az egységről, már ezen is látni valamennyit....
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014

B5052.jpg
    
(#) pjg válasza vottokar hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Készen vettem ventillátort 3 ezerért a Jyskben. Matracfújó. Tökéletes. Ezt.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Ebben akksi is van? A terméklapján az áll, hogy tölthető.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Nov 18, 2014 /
 
Nincs. Valami hibás fordítás lehet. De van hozzá még egy 230/12V-2A-es fali táp.
(#) vottokar válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Szia. 3000Ft-ért járt hozzá a tápegység is? Mert nem látom a leírásban. Ami ugye lehet rossz is.
Ahogy néztem a ventilátor testen levő felirat szerint max 30 percet lehet folyamatosan járatni. Ez nem okozhat gondot? Szét lehet szedni? (csak azért kérdezem, mert hozzájutottam maxon minimotorokhoz. És lehet, hogy be lehetne applikálni. És talán jobb lenne, mint a "kicsióccsó" kínai motor.
Tudom, hogy sokat kérdezek, de talán nem sértő...
(#) pjg válasza vottokar hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Igen, van hozzá 230/12V 2A-es faludugasz táp. Autós, szivargyújtós csatlakozó is
30 perc 12V-ról, de akkor elfújja a nyákot is. egészen alacsonyra vettem a fordulatszámot. Úgy szerintem sokáig mehet. Jó a motor nem kell cserélni. Majd, ha nem lesz jó.
Nem szedtem széjjel, de úgy láttam lehet.
(#) Chipmunk1960 válasza papus51 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
A matrac tölthető, vele
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem