Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kaputelefon
 
Témaindító: Pere, idő: Jan 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 34
(#) yoss válasza MarQs hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Jól érted.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2014
(#) MarQs válasza yoss hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Remek! Köszi szépen!
Ezek az Aquincum v2.1 lakáskészülékek mennyire régiek? Vagy folyamatosan forgalmazzák őket 10-15 éve? Csak mert a CODEfon az egyik aloldalán az írja...
Idézet:
„Idővel a nagyon régi kézibeszélők (15-20 évesek) elöregednek (mikrofon, műanyag), bizonytalanná válnak működésük, az egész rendszerre kihatással lehetnek, ezért javasoljuk minden kézibeszélő cseréjét.”

Így pedig laikusként csak érzésre tudom kiszűrni honnan eredhet a hibajelenség.
A kaputáblán ha felcsengetnek, random szakadozik a csengetés, majd reagálva, felvéve a kagylót a beszélgetés is, illetve, ugyanígy a kapunyitás funkció. Elég bosszantó.
Azt gondolnám, kontakthibás lent a kaputáblán a lakás gombja, de az előbbi idézet a rendszerre való kihatással megkavarja a dolgot.
Mi a tapasztalat szerintetek?
(#) MarQs válasza yoss hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Ui.: a lakáskészülék 2 eres kábelezését kapcsolás-, ill. rajzhelyesen leforrasztottam szépen a nyákra, így abban biztos nincs kontakthiba - de persze ez nem vitt előbbre...
(#) yoss válasza MarQs hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
MKT Fermaxon folyamatosan kell nyomni a gombot beszélgetés alatt.
Süti a nap, veri az eső, kap hideget, meleget, a felcsengető vendég is mocorgatja a kezét, vagy nyomja mint süket a csengőt stb. ami a nyomógomb-kontaktnak nem tesz jót.
Akármilyen-bármilyen fermaxból ki kell szerelni egy gombsort és átrakni a rosszba. Vagy kontaktspré.
Vagy lecserélni az egészet egy új központra, bár nem akarok senki zsebében kotorászni.
(#) MarQs válasza yoss hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Köbö én is ezeket a körülményeket képzelem el, a többi már a közös költség és a műszakiak dolga.
De akkor szerinted is az a legvalószínűbb, hogy lent lehet a hiba forrása...
Ennyi nekem elég.
Köszi szépen!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2014
(#) barkzso hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Nincs valakinek egy bekötési rajza a - MELEKTRONIKA DIGIFON 2000 - kaputelefonhoz (vagy egy leírása)?

A központ és a kezelő között 1-7 ig tiszta,
a központon van még: A+, A-, A1, A2, L+, L-
A kezelőn: K1, K2, Z1, Z2

Köszönet!
(#) Gerendi Gyulai hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy öreg MKT kaputelefonom. A problémám a következő, minden működik csak a beeresztő része nem. Nincs szakadás érintkezők megpucolva. A bekötés lehet rossz mert tömbszőr szét volt szedve.Hogyan tudom kimérni,hogy a készülék rossz,vagy a három vezeték közül valamelyik szakadt.
Előre is köszi.
(#) neoone hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok. URMET 725 tip., 10 lakásos kaputelefonról tudna valaki bekötési rajzot feltenni? Különös tekintettel az elektromos zár csatlakoztatási pontjaira.
(#) h_tomek hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Most költöztünk egy régi építésű társasházba és sok más mellett a kaputelefon sem működik.
A lépcsőházban kint van egy kéteres vezeték, gyanítom hogy ez lenne az amit be kéne kötni.
Próbáltam felcsengetés alatt mérni rajta +12V-ot, de nem sikerült.
Ki tudom egyáltalán mérni a kaputelefon vezetékét kéziműszerrel?

Másik probléma: Össze lehet-e hozni valahogy a kétvezetékes rendszert egy Legrand 4+1 vezetékessel? (Már láttam itt rajzot, de a kapunyitást nem tudom, hogy oldja meg.)

Köszönöm a segítséget előre is!
(#) mps válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia! Jó lenne tudni milyen kültéri van fenn és a szomszédban milyen a lakáskészülék. Ha sikerül kideríteni (akár egy fénykép is támpont lehet, a beltériről belülről is.) akkor lehetne értelmes választ adni.
A felcsengetést esetleg úgy nézd meg, hogy egy hallgatóval sorba kötsz egy 470nF 1µF kondit.
(#) h_tomek válasza mps hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Szia!

Lefényképeztem a felcsengető egységet, talán ez segít valamit.
A lakásban nem volt kaputelefon csak egy elvágott kéteres vezeték.
Hétvégén lesz időm, átszemtelenkedek a szemközti szomszédhoz, hogy belekukkanthassak a telefonjába.
Úgy látom a házban minden lakóhoz csak egy kéteres vezeték fut be.
Sajnos már előre megvettem egy 4+1 vezetékes Legrand kaputelefont, jó lenne ha valahogy össze tudnám hozni.
(#) mps válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz jó a legrand. De várjuk meg a szomszédot, hátha ez a kültéri is tudja a 1+1-et. Arra át lehet alakítani. Ha viszont digitális, akkor egy hozzávaló készülék kell.
(#) h_tomek válasza mps hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Hétvégén megnéztem a szomszédnál a kaputelefont és a fényképen látható módon van bekötve. Felcsengetéskor a 3-as és 6-os vezetéken (a két bejövő ér) tudok egy pillanatra feszültséget mérni.
A másik mellékelt képen az én 4+1 vezetékesem bekötése látható ill. az 1+1 vezetékes rendszer rajza.
Tudnál segíteni, hogy melyik sorkapocsra mit kéne kötni? (Ha egyáltalán megoldható)

Köszi!
(#) mps válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Úgy tűnik szerencséd van. MKT "kompatibilis" lehet a kültéri. Még a számok is egyeznek
(#) h_tomek válasza mps hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Szia!

Nem értem. A bal oldali kapcsolás szerint kéne bekötni? (rövidzár 1E-5, 4-3, kondi az 5 és 4 közé?)

Mi van a harmadik ("közös") vezetékkel?
(#) mps válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Megcsinálod a bal oldali átkötéseket a telefonon és beteszed a kondit is, de neked nem kell az ajtócsengő, tehát azzal ne foglakozz (amelyiken egy nyomógomb is van), a két bejövő vezetéket pedig bekötöd a 3 és 2-re (valamiért a múltkor a kettest hatosnak néztem bocsi! ).
(#) h_tomek válasza mps hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget!

Holnap ki is próbálom és beszámolok a fejleményekről.

Üdv.
(#) h_tomek válasza h_tomek hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia!

Megcsináltam az átkötéseket, kondit is beraktam, de nem csinál semmit.
Rámértem a két bejövő vezetékre, de nem tudok rajta egyenfeszt mérni egy pillanatra sem úgyhogy szerintem el lehet szakadva valahol.
(#) Gelu hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt remélem tudtok segíteni.
Panelbe költöztem és le szeretném cserélni a fenti kaputelefon készülékemet, de nem vagyok jártas a témában.
Ahogy nézelődtem a fórumokon kiderítettem, hogy egy régi MKT rendszerű bolgár készülék volt fenn 1-esbe és 3-asba volt bekötve. A lenti készüléken folyamatosan nyomni kell a gombot a beszélgetés alatt, Tesla típusú pontosan nem tudom sajnos.

Amit vettem helyette TESLA, 4FP 110 77 201.
Ide jön a link felirata!

Problémám a következő, ha jól olvastam a hozzászólásokat akkor a teslán a 3, 6-ba kell belekötni ugyanezeket a vezetékeket a sorrend talán mindegy...

Viszont az ajtónyitás egy külön csengő kapcsolóval volt megoldva a telefonon kívül!
Meg tudom valahogy oldani a rákötést a telefon kapunyitó gombjára SB1-re?
A kapunyitó egyik vezetéke feszültség alatt van, de eddig nem mértem meg mennyi /annyit tudtam meg, hogy lehet csökkentett 12 vagy 24V de 230V is/.
Ha jól vettem ki a tesla leírásából akkor a 1-6 közti rövidzárlat megszakításával az "1"-es ami a "Z" kapunyitó is egyben az függetleníthető, gondolom akkor ide menne a feszültség alatti szál talán, de hova menjen a másik vezeték?
Megoldható egyáltalán a dolog?
Várom a válaszaitokat!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
(#) petia5 hozzászólása Dec 10, 2014 /
 
Sziasztok!

A kaputelefonunk rendes hangerővel szól, de a kaputelefonra rákötött ajtócsengő nagyon halk! Mi lehet a probléma?
(#) mps válasza petia5 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Nézd át a kötéseket, valamint a csengő nyomót az ajtónál. Ha minden jó akkor ez ilyen.
(#) petia5 válasza mps hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Régen sokkal hangosabb volt! Azóta a kaputelefont egy szerelő kicserélte más okból! De a hiba nem szűnt meg! A csengő kapcsoló is ki lett cserélve!
(#) mps válasza petia5 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Ha a csere óta ilyen, akkor valószínűleg a hallgató impedancia nem lesz jó, nem igazán tudsz vele egyszerűen mit tenni. Legfeljebb cserélni. Esetleg másik hallgatót bele tenni az ajtócsengőhöz.
(#) alom6434 válasza Gelu hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Szia Gelu!
Elvileg nekem is majd lesz egy Tesla kaputelefon bekötés és az lenne a kérdésem feléd, hogy a falból két szürke vezeték jön ki, és szerinted mindegy lesz majd hogy melyiket melyikbe kötöm?
Vagy valahogy meg kell őket különböztetni?

Sajnos laikus vagyok.
A kérdésedre szívesen válaszoltam volna, hogyha tudnám rá a választ.
(#) petia5 válasza mps hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
A probléma már a csere előtt is fenn állt! Régen jó volt! Aztán egyszer csak halk lett, majd jött a készülék csere, de a probléma továbbra is fenn áll! És ha lentről csengetnek fel az hangos! Csak az ajtócsengőt halk!
(#) petia5 válasza mps hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Megkérdeztem egy másik lakót és náluk is fenáll ez a probléma!
(#) Gelu válasza alom6434 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Szia alom6434!

Nálam működik a 3, 6 párosítással a kaputelefon /mindegy milyen bekötés/, az ajtónyitóra feltettem egy csengőkapcsolót én is, mivel nem érkezett válasz.
De még gondolkozom a megoldáson. A házban aki karbantartja a kaputelefont azt mondta, hogy csak gányolással lehetne összehozni.
Viszont ha valaki megmondaná a kapcsolási rajz alapján, hogy melyiket zárja rövidre az SB1 gomb akkor azt nagyon megköszönném.
Konkrétabban az 1-es zárnyitó-t ha függetlenítem a 6-ostól akkor melyikbe köthetném be a szálat? Működhet-e az 1 + A párosítás?
(#) mps válasza petia5 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
A kültérivel is lehet gond. De a kötésekkel is. Elég valamelyik dobozban egy laza, vagy oxidos kötés és el is tűnik a hang.
(#) mps válasza Gelu hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Az sb1 alapból a 3-6-ot zárja rövidre, ha elvágod az áthidalást, akkor az 1-6-ot. A második eset még a nagyon régi Megyeszeres mkt-nál volt használva, akkor egy külön szál ment fel a nyitáshoz. Mostanság a vonalat zárják rövidre.
Ha külön van felvíve a zár vezetéke akkor azt hagyd is úgy, ki tudja honnan kapja a tápot, ha valamit rosszul kötsz az egész rendszert kinyírhatod. Ha pedig hálózati feszültséget kötöttek rá, akkor akár embert is. (Aktív csengőszerelő koromban, miután eldobtam néhány panelt, vezetéket, miegymást, már azzal kezdtem, hogy megmérek a földhöz képest a feszültséget, mondjuk ez inkább a felszerelt orosz bimbamvillanycsengő' miatt volt gyakori).
Azt teheted, hogy átrakod az érintkezőket egy üres helyre és oda kötöd, persze akkor át kell rakni a házon is a nyomókát, már amelyiken lehet. Esetleg elvágod a panelt a mostani gombnál és úgy kötöd be.
De arra nagyon figyelj, ha a hálózati fesz van bevíve akkor be ne vidd a kaputelefon dobozába se!!! Inkább reklamálj a közös képviselőnél, mert elég balesetveszélyes!
(#) alom6434 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Szerintetek ez milyen márka lehet?
Következő: »»   15 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem