Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kihangosító autóba
Lapozás: OK   1 / 1
(#) styevo hozzászólása Ápr 25, 2006 /
 
Sziasztok Fórumosok!
Szeretnék építeni az autóba olyan kütyüt, ha valki hívna és szólna a rádió a kocsiba, akkor egy elektronika automatikusan levenné a rádió hangot, és a telcsi hangját leadná a hangszórokra. A hívás végén pedig visszaadná a rádió hangját.
Ilyen elektronikára kérek tőletek segitséget
(#) deguss válasza styevo hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Van hozzá bluetooth vevőd? És a telefon küld jelet a vevőnek, ha hív valaki? Vagy azt te át tudod programozni?

Szerintem ez így nem fog menni.
Ha mégis, akkor meg szükség lesz a rádió típusára/rajzára/infóra róla. (a legtöbben van ilyen beépített funkció)

A legegyszerűbb ha veszel egy kihangosító készletet.

Vezetés közben tilos a mobiltelefon kézben tartott használata... Persze ha nem Te vezetsz, akkor meg teheted a füledhez is...
(#) styevo válasza deguss hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
A rádiómhoz nincs bloetoothvevö.
Én arra gondoltam, hogy a hangfalakhoz menő vezetéke/ke/t megszakitanám a kütyüvel...
Vmi ilyen módszerrel szerinted megoldható?
(#) deguss válasza styevo hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Hát ha csak a hangfalakhoz menő vezetéket szeretnéd megszakítani nem állsz könnyű feladat előtt.
Mondom szerezd be a rádiód leírását, a legtöbb (modernon) van egy MUTE >némítás< funkció, ami a belső jelet kikapcsolja és egy bemenet erősít. Erre szokták tenni a (vezetékes) kihangosítókat. Szerintem ezt nem lehet megcsinálni bluetooth-al, meg nem is értem miért kell? Vezetés közben tartani akarod a telefont? Nem jobb ha egy tartóban van?

Bocsi, nem a kedvedet akarom elvenni, csak látom nem írt még senki...
(#) Inhouse válasza deguss hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
A bemenet kapcsolást nem nagyon kell keresni, nagyon kevés cuccban van. A telefon némítás már mindegyikben szinte, de az csak annyi, hogy ha testet kap, akkor némít.

Csinálsz egy dobozt, benne egy erősítő és egy relé, valamint ISO dugó és aljzat. Nem kell elvágni a vezetékeket, csak a magnó és a hangszórók közé dugod. A tápot is csinálhatod így. A BlueTooth-hoz valamilyen alap egység mindenképpen kell, ennek nézz utána. Ha van rajta híváskor aktív kimenet, akkor azzal tudod kapcsolni a hangszórókat a te erősítődre, amire rákötötted a BlueTooth jelét. Aztán kezdheted fogni a fejed, hogy összegerjedt...

Üdv
Inhouse

Üdv
Inhouse
(#) styevo válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Köszi a segítségeteket!
Így ahogy olvastam a leírásaitokat...
Kezdő vagyok az elektronikában ezért nekem ez még elég bonyolult lenne úgy érzem.
Ha tudtok felrakni kapcs.rajzot akkor egyszer ha már gyakorlott leszek megépítem majd.
:yes:
(#) Robi válasza styevo hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Sziasztok!
Egy normál kihangosítóval tényleg egyszerűbb dolgod lenne. Elég lenne egy (vagy pár) relé.
A bluetooth azért nem az a technika, amit egy kezdő otthoni kötülmények közt meg tud építeni. Ha mindenképp ehhez ragaszkodsz, nézz utána, mert lehet hogy létezik készen ilyen eszköz.
De ha barkácsolni akarsz, akkor szerintem egy bluetooth headset kell, aminek a hangszoró kimeneteit egy kis erősítőre kötöd. Persze ehhez kell még egy rész, ami leválasztja a rádió végfokát, és a te erősítőd kimenetét küldi rá.
De ha az anyagi részét nézed, akkor nem biztos hogy megéri barkácsolni. Egy headset 5-6000 Ft, plusz 1-2 ezer lesz az erősítő, és illesztő rész, ennyiért talán kapsz kompletten, mert ugye a füles árát megdobja a pici akksi, és a kis méret.
Rajzot én sem tudok adni, de kis utánjárással, akkár itt is találsz ilyen kapcsolásokat.
(#) Peti.Janka hozzászólása Jan 17, 2007 /
 
sziasztok! már ezzel a témával foglalkoztam én is, bár az én rádiomon van bemenet meg mute funkció is de legolcsóbban 20e forint körül találtam Bluetooth kihangosítót hozzá.
(#) n0nam3 válasza styevo hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Hát nemtudom!

Nekünk 1 új Ford Fiestánk van Kenwood fejegységgel
de 1 gyári SE bt-s kihangosítót a ford szervízben nem tudtak bekötni a rádióba holott tudná kezelni a bt-s kihangosítókat....
(#) obiobi hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy esetleg tuja valaki, hogy kell egy HAMA Cruiser-t párosítani egy 6300-hoz?
Lecseréltem a 6230-ast erre és a Cruiser használatiát kidobtam. Nem emlékszem, hogy kell csinálni...
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv Robi
(#) Peti.Janka hozzászólása Ápr 23, 2008 /
 
Sziasztok! vettem egy LG lac7710R tipusu bluetooth-os fejegységet. valamiér nagyon halkan halják amit mondok és ha jár a motor akkor recsegve hallanak, én jól és tisztán hallom a beszédet. Van valami ötletetek mit lehetne ezzel keztdeni? előre is köszi a választ
(#) mraulajos hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Hali!
Kaptam egy SILVERCREST SBTF 10 C2 telefon kihangosítót, de semmi leírás nincs róla. Próbálkoztam a barátommal is, nekem nem tudott segíteni. Köszönök minden segítséget!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Mi a probléma? Bedugod a szivargyújtóba, összepárosítod a telefonnal, és működik. Ha nem, akkor hibás.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Tökéletes az elgondolás, - a mai okos telefonoknál ez így működik. A régebbieknél viszont be kell vinni talán valami jelszót.?
(#) increduluszoltan hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Sziasztok! Lingua FX1000kihangosítót nem is látja a telefon BT....világít,a rádiót lehalkítja,de ennyi...tud valaki segíteni?
(#) Istvan6868 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Sziasztok van egy ParrotCK3100 as bluetooth kihangosÍtóm a szokványos izó csatikkal,amihez van 1 BMW 5 serie turing unk teljesen más tipusú dugaljakkal csatikkal.Kellene valamilyen Y átalakÍtó amit se a neten se autóhifisnél nem találunk.Csatoljuk a képeket köszönjük a segÍtéget előre is
(#) Istvan6868 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
További képek
(#) Uviktor válasza Istvan6868 hozzászólására (») Nov 11, 2019 /
 
Szia,
Talán ez segít:Bővebben: Link

Érdekes hogy DSP nélküli változatnak van Aux és phone bemenete is,ennek pedig nem lenne?
Vagy nem az erősítőbe megy?
Régen "parasztosan",az ajtóba menő hangszórót vágtuk el jól köszörült csípőfogóval,és úgy kötöttük.
Némítást meg hátra kell vinni az erősítőhöz és be pinezni?
Nem vagyok már biztos ezekben...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem