Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 208
(#) Buvarruha válasza Dekay200 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Vagy hibás a processzor, vagy valamelyik kondenzátor a mianboard-on, de akár a t-con-on is lehet hibás kondi. Szkóppal ellenőrizd a feszültségeket az IC-knél. Próbáld hűteni, melegíteni a mainboard-ot menet közben.
(#) Chipmunk1960 válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 25, 2014 / 1
 
[off]Mikor pont hibátlan, fújd ki púrhabbal. [off] Kellemes, vidám Ünnepeket!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) micsinai hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy Panasonic tx-l42u3e tipusú lcd csoda ketyere, amiben a kijelzőn és a tápon kívül mindent kicseréltem már. Minden fesz kijön a távból, hang is van, működik, fényerő szabályoz, de kép nem jelenik meg. T-con cserélve volt és main panel is. Előfordulhat, hogy mégis csak rossz t-con-t kaptam? Vagy marad a kijelző csere?
Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) Master006 hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Lenne egy Hyundai 32"-os led tv aminek nem működik a háttérvilágítása. A benne rejlő panelek a következőek: Vestel 17MB95 és egy Vestel 17ips11 Előbbi a t-con utóbbi a táp panel.
Egy szer bekapcsolt amióta itva, de folyamatosan halványodott és kikapcsolt, de csak a háttér! Mivel lehet a gond? Sajnos a szervízkönyvek amiket találtam csak az alap sémát tartalmazzák, hibafelderítő segédlet nincs benne. Kiédett sérült alkatrészt nem találtam, a táp panelen végig tudtam követni mindent, de a tcon kapcsolja ki be az egészet. Feszültség alatt megmondom őszintén nem szívesen nyulok bele...így méregetni nem tudtam a feszültségeket.
(#) Andr3wJ válasza Master006 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Hali!

Jobb felső sarokban bekarikáztam hogy mit mérj meg, hogy zárlatos e a dióda.
Utóbbi időben volt pár darab belőle ami elpukkan, de lehet forrasztási oldalon a FET és a vezérlő IC is rossz.
Most nem emlékszem pontosan de ha minden igaz kb 60V van a dióda katódján ha rendesen működik az inverter.

A 17MB95 panel nem t-con hanem mainboard
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015

17IPS11.jpg
    
(#) Master006 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Köszönöm a választ! A dióda nem zárlatos, viszont üzem közben az indulási 70-80V lassan visszaesik 27.5V-ra. Ezt tudom mérni a led csatlakozóján is, viszont oda a GND nem csatlakozik ilyenkor. A méréshez a negatív pólust a képernyő árnyékoló lemezéröl vettem. A fet a vezérlő ic mellett lévő nagy méretű alkatrész lenne? Zárlatot ezen sem mértem, sőt a többi tranzisztoron, vagy feszültség szabályzón sem. Ebben az esetben akkor az ic lessz a hibás?
(#) Andr3wJ válasza Master006 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Igen a FET a jelölt dióda közelében lévő IC mellett van, forrasztási oldalon. Valami miatt tilt le a vezérlő, ez lehet a vezérlő hibája is, vagy maga a háttérvilágításé is.
(#) Master006 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Mekkora feszültség és áram kellene a háttérvilágítást lepróbálni? 12-24V-ra nem reagált, sőt 30V körül is próbáltam emelkedő áramerősséggel, de ott se semmi.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) Master006 hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Mivel erőteljesen zavart a dolog, hogy a háttérvilágítás nem reagál, így szétszedtem a kijelzőt, és úgy látszik, mintha az egyik lednél égés lenne...legalábbis a közepénél valami fekete folt látszik. Viszont a másik oldal sem reagált a 12v-ra semmit...
Mekkora feszültségröl kéne ezeknek a ledeknek menni?
A 2 ledsor egyébként sorba van kötve egymással.
(#) Master006 válasza Master006 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szerkesztettem az előző hsz-em de valahogy nem került be...mostmeg már nemtudom szerkeszteni, szóval elnézést a sok egymás utánitért!

Megtaláltam a hiba okozóját...legalábbis az egyik ledsorban ki van égve egy led. Mivel mind sorba van kötve az én észrevételem szerint, így ez megakadályozza az összes működését.

Kérdés: Ez okozhatja a vezérlés tiltását?
(#) Andr3wJ válasza Master006 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Igen okozhatja
(#) Master006 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Esetleg tudsz erre a dologra valami egyszerű megoldást? Próbáltam keresni komplett led sort, de csak valami érdekes nyelvű oldalt találtam. Csak a ledet ki lehet esetleg cserélni valahogy?
Ez az áttetsző "burkolat" maga a led, vagy csak egy fény törő-szóró elem?

És majd el felejtettem... Köszönöm szépen a segítséget!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) Andr3wJ válasza Master006 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nem tudom milyen fajta, még nem kellett cserélnem.
(#) Master006 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Nos...lepattintottam az álltalam hibásnak vélt led tetejét, mint kiderült ez csak egy fényterelő alkalmatosság... A panelon egy elég laos megas hidegfehér fányű smd led csücsül, ami jelen esetben szét volt égve részben. "Hasonló" ledet találtam csak itthon, és kísérlet gyanánt beültettem a rossz helyére. 1-et villan bekapcsoláskor a háttér és ennyi. Rossz a led valamelyik értéke elektomosság szempontjábol és azért tilt le a vezérlés, vagy a vezérlő ic is rossz lehet?

Külső paraméterekből hogyan lehet azonosítani egy ledet?
(#) tothzsolt hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Üdv. Van egy Lg 27LC2R-ZJ tipusú lcd tv-m. A probléma az vele, hogy hang van de kép nincs, a háttérvilágitás megy. Én t-con panelre gyanakszom. Valakinek van hasonló tapasztalata?
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Ellenőrizd az LVDS-t, hogy van-e rajta jel.
(#) tothzsolt válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Hogy tudom ellenőrizni a jel meglétét?
(#) Buvarruha válasza tothzsolt hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Oszcilloszkóppal.
(#) Engii hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Tiszteletem mindenkinek!
A kérdésem a következő.
Vettem egy "Német lomistól" egy SAMSUNG LCD TV-t és ezt a szürke semmit produkálja.
Bár még nem szedtem szét mert félek a tudattól, hogy kidobtam a pénzt.
Valakinek 5lete?
Távra reagál, legalább is ki lehet kapcsolni és vissza is, de se kép se hang.
Segítséget köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) Buvarruha válasza Engii hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Valószínűleg a klasszikus kijelző megszakadással van dolgod, javítható általában. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) rephlex hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Sziasztok! Samsung 46f6400 tv-m elkezdte ezt a hibát produkálni. Szerintetek mi lehet a baj? Tcon panelra gyanakszom, viszont furcsa hogy csak bizonyos területen hibázik a kép, máshol nem. Elképzelhető hogy Cof hiba?

Mod: A képet töröltem, mivel politikai tartalma volt!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) rephlex hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Az egyik szalagkábel ami a tcon panel és az lcd között van mozgatásra változik a csík színe. Átforrasztottam a csatlakozókat de nem segített, szalagkábelt megcseréltem a másik oldaléval de nem ment át a hiba.
(#) tothzsolt hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Valaki nem ismeri véletlenül az Imperial saverius 32 tipusú tv-t? Nem kapok rajzot vagy service manual-t hozzá. Nem tudna valaki segiteni?

Imperial.jpg
    
(#) Buvarruha válasza rephlex hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Mivel a kábel mozgastásával csak mégtöbb hibát okoztál, azért változott a színe.
(#) r3dy21 hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok lenne egy 80 cm-es lcd tv-m és egy pár hete fura képet ad,de eddig bekapcsolás után 10-15 perc múlva helyreállt,egésszen mostanáig.
A Készülék egy Samsung LE32C530F persze a garancia 1 éve lejárt.

Csatoltam 2 képet a kijelzőről.
Nagy lehet a gond?Ha javítható mennyibe lenne?

Aki tud tanáccsal szolgálni,azt megköszönöm.
(#) SzZoli hozzászólása Feb 6, 2015 /
 
Sziasztok,

Kejelző cserével kapcsolatban kellene egy kis segítség.
Adott egy Orion lcd pt32s TV aminek törtött a kijelzője amibe sikerült találnom egy ép kijelzőt de az egy Grundig 32vlc6200BG TV-ből származott. A Grundig TV-ben lévő LG kijelzővel együtt megkaptam az invertert valamint a T-Con penelt is csak valami rajzot kellene találnom hozzá (eddig sajnos hiába keresgettem), hogy a Main Boadr panelt össe tudjam kötni a T-con-al valamint a tápot az inverterrel.
Tudna valaki segíteni rajzokkal?
Segítségeteket előre is köszi.
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
A kijelzők típusa az rdekes infó, nem az, hogy miben voltak, azokat írd le.
(#) SzZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Szia,

Az eredeti egy Samsung panel volt: LTA320WT-L16, ami bele került: LC320WXN ( SC ) (B1) LG gyártmány

Üdv
(#) Buvarruha válasza SzZoli hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Javaslom, hogy tanulmányozd ezt a topikot, a linkelt hozzászólásban lévő harnadik kápen van egy panel, ami átalakítja a csatlakozókat. Amúgy mindegyikhez tölthető le doksi egyszerű google keresést követően. Ha kell a nyákterv elküldöm.
(#) Szusza hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy LG 42" lcd tv, kijelző hibával.
Semmi más baja nincs azon kívül, hogy kitisztítottam a képernyő mögött, mert porosodott.
Összerakás után a képernyő felső harmada tökéletesen működött, az alsó kétharmada
pedig teljesen sötét maradt. A panelra csatlakozásnál átnéztem,de nem találtam a hibát.
Ha van valakinek ötlete a javításra szívesen várom.
Ha esetleg úgy döntenék, hogy inkább eladom, mit lehet kérni érte?
A hozzászólásokat előre is köszönöm.
Következő: »»   47 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem