Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 208
(#) Buvarruha válasza pityuka73 hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Egyenlőre ne foglalkozz a cösvekkel, nagyon ritka a TVkben a csövek hibája, azt a legvégén, ha minden más jónak bizonyul. Kezdetnek mérd meg az inverter trafók szekunderének ellenállását. Egyezniük kell, ha valamelyik nagyobb, kissebb, akkor az a hibás.
(#) zetyere válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Szia!
A komparátor tiszta zárlat!
A BD9897FS zenner zárlatos.Még egy diódát találtam ami zárlatos.
Ezek cseréje után már remélem menni fog.üdv Ottó
(#) skaqkk hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Sziasztok! Segítséget kérek egy Samsung LE40B750 javításhoz.
Bekapcsolás után kb. 6-7 percig tökéletesen működik, majd a képernyő elsötétül, csak a háttér világítást látni. Hang továbbra is van, távszabályzó működik egy ideig. A bekapcsolást jelző led villog. Kikapcsolás után újra van kép, majd kb. 1 perc múlva újra jelentkezik a hiba. Ha valaki tud segíteni, örömmel veszem!
(#) Buvarruha válasza skaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Táp kondenzátoprait ellenőrizd, cseréld, és a mainboard-on is ellenőrizd az elkókat.
(#) skaqkk hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Köszi a választ! A tápon cseréltem korábban elkókat... a tápfeszeket mértem és nincs változás a jó és rossz állapot között.
(#) skaqkk hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Olyan érzésem van, mintha valami el melegedne, de tapintással nem érzek különbséget
(#) Buvarruha válasza skaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Hírtelen elsötétül, vagy lassan "úszik" a képre a sötétség?
(#) skaqkk hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Nem élesen, hanem 1 mp kb.
(#) Buvarruha válasza skaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Akkor a kijelző ál le, a tápja megvan a kijezőnek? A T-con-on mérd!
(#) skaqkk hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Mértem és az rendben van, nem változik....
(#) skaqkk hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
A T-con tápra gondolok...
(#) Buvarruha válasza skaqkk hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Szkóppal ellenőrizd az LVDS-en a jelet, ha elmegy a kép, de a jel ottvan, a kijelző döglött, ha leáll az LVDS, akkor a main.
(#) skaqkk hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Köszi megnézem!
(#) skaqkk válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia! Újra hozzád fordulok.... A következő történt. Bevittem a TV-t Samsung szervizbe, hogy kérjek ajánlatot, azt mondták, nem tudják javítani, mert nincs T-con paneljuk csak képcsővel együtt és az nagyon drága. Ma hazahoztam és azt tapasztalom, hogy a képernyő bal oldala zöld a jobb oldala fekete színű jel nélkül ami eddig nem volt. Viszont a kép nem megy el, mint korábban. A kép bal felén a zöld behúzások láthatók.
Ha tudsz valamit légyszi segíts....
(#) Buvarruha válasza skaqkk hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Ez alapján ők is úgy gondolják, hogy a t-con a hibás, ha nincs nekik, akkor a tanyán keress, ott szerintem lesz egy szakinak.
(#) skaqkk válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Köszi!
(#) geza22 hozzászólása Okt 13, 2014 /
 
Sziasztok,
Van egy Philips 22pfl3403/10 LCD tv és a tegnapi nap folyamán érdekes dolgokat kezdett el magától csinálni. Először magától gondolt egyet és kikapcsolt. Be sem akart kapcsolni kihúztam visszadugtam a tv-t újra megpróbáltam bekapcsolni, sikerrel jártam, de utána elkezdte magát kapcsolgatni kikapcsoltam megint ki kellett húzni azután bekapcsolt ment pár percet majd megint lekapcsolta magát, de most nem kapcsolgatta a csatornákat csak szimplán leállt és úgy érzékelte mintha ki lenne húzva a konnektorból pedig még be volt dugva. tudnátok segíteni? Kondik nem púposak, biztonság kedvéért kicseréltem az őszeset.
Rajzot sehol nem találtam.
Üdv: Géza
(#) nagym6 hozzászólása Okt 13, 2014 /
 
Üdvözletem. Toshiba 32L4333DG típusú 2 éves lcd tévénk ha 230V tápot kap, azonnal bekapcsolt állapotba kerül, nem készenlétibe. De semmi működés nincs, képernyő teljes fekete, háttérfény van (led), hang sincs semmi. Innen sehova nem mozdul, sem távirányítóra, sem a tévén lévő gombokra. Kikapcsolni sem lehet, csak konnektorból kihúzva.
A hiba úgy kezdődött, hogy bekapcsolt üzemelő tévénél áramszünet lett. Ezután nem működik.
Gondolom a tápnál lehet gond, de részletesebben nem ismerem, hogy mi kapcsolja be.
Köszönöm.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az LSSK87 adatlapjával kapcsolatban, mert sehol nem találtam rá. Felette egy 4bites ucontroller van , az alatta levő T301 trafón keresztül hajtaná meg a 2 fetet, azok pedig 2 impulzus trafót. Az Aliexpressen olvastam, hogy LCD TV-kben használatos. Hátha van valakinek infója rólla, mert a link már nem mőködik. Köszi: Mike

IMG_4431.JPG
    
(#) Koncsar hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem Samsung LE40A551P2R LCD TV. Megmozdítom a TV-t szétesik a kép. Ha a levett burkolat alatt kocogtatom vagy deformálom egy kicsit az LCD-t akkor találok rajta olyan poziciót, hogy hibátlan minden. Ha tudnátok segíteni, megköszönném. Pedig egyszerű a hibája. Lehet, hogy csak tovább kéne bontanom az LCD-t.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Pontosan melyik részét mozgatod? Magát a kijelzőt, vagy az elektronikát? És egyáltalán nem egyszerű javítani, hanem házi körülmények között lehetetlen.
(#) Koncsar válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Szia! Az LCD-t deformálom a TV sarkainál.
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Akkor felejtsd is el, szakadt.
(#) Koncsar válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Szerintem nem szakadt, mert valaki 16000 Ft ért biztosra megcsinálná 3/4 óra alatt. Csak még nem jöttem rá, hogy mennyire túrjak bele.
(#) Buvarruha válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Igen, a szakadást hozza helyre... És hozzá sem nyúlj. Ez az első amit mond a kijelzőjavító ember, hogy ne piszkáld, mert csak több kárt okozol benne, rakd össze és hozzá ne nyúlj és ez nem vicc!
(#) AndrisBp hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung LE32S62B LCD Tv. Annyi baja van, hogy önmagától felhangosítja magát 100 százalékra és a távirányítóra sem reagál ha halkítani szeretném. Valamennyire lehalkul de ha elengedem akkor megint vissza hangosítja magát. Az oldal gombokkal sem lehet lehalkítani.
Találkoztatok ilyen problémával? Merre keressem a hibát?
Üdv: András
(#) Buvarruha válasza AndrisBp hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ellenőrizd a gombokat a taszton. Valószínűleg nem szakít meg valamelyik rendesen és mindet ellenőrizd, nem biztos, hogy hangerőgomb a hibás.
(#) Koncsar válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ok. Akkor a kijelző javító ember, hogy csinálja meg?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) vasutas hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Adott egy JVC lcd tv. A probléma az, hogy nem indul el. A készenléti fesz megvan, mert ha az "érintőpanelre" taperolok, akkor csippan, viszont a gyanúm szerint a táp nem indul el. Amit próbáltam:
-450V 47µF kondik cserélve, teljesen újak
- a PFC osztó értékei eltértek a rajztól, ezt módosítottam a rajznak megfelelően.

Viszont a pufferkondik feszültsége nem megy 300V DC főlé, ha megpróbálom bekapcsolni akkor leugrik 297 V-ra, majd vissza.

Kérdésem az, hogy mit kéne cseréljek a tápba, hogy sikerüljön bele életet lehelni?
Mellékelten küldöm a táp kapcsolási rajzát is. A táp típusa: VESTEL 17PW04-1 V1

Válaszotok előre is köszönöm! Gergő
(#) Andr3wJ válasza vasutas hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Biztos hogy a táp a probléma?
Sok esetben simán szoftver gond van és villog, mondjuk függ melyik alaplap van rajta.
Rajz alapján én nem cserélném feltétlenül a PFC osztó értékét, mert lehet teljesen jók amik rajta vannak!
Következő: »»   45 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem