Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1702 / 2208
(#) Gránátalma válasza suhanc92 hozzászólására (») Jan 8, 2015
Én inkább a power attenuatort preferálom, de ha végülis életképes nem gerjedős sípolós(és valódi stack hangú) cucc lesz belőle, lehet engem is fog érdekelni
(#) suhanc92 válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 8, 2015
Nem tudom de már eleget építkeztem,szeretnék ebből valamit kifaragni.
(#) fater0827 válasza suhanc92 hozzászólására (») Jan 8, 2015
Üdv Suhanc
A rajzhoz kis megjegyzés , a két bemenet egyszerre nem használható , másik a low és a high szavakat szerintem cserélni kell .
Üdv
(#) suhanc92 válasza fater0827 hozzászólására (») Jan 9, 2015
Egyszerre nem is tudom használni ha jól értem mire gondolsz.
De arra is gondoltam hogy a transzformátorról szedheti a zajt mert sajàt tekercselésű.De ötletem nincs mit csinálhatnék vele.
(#) suhanc92 válasza suhanc92 hozzászólására (») Jan 9, 2015
A 470K ellenálláshoz rakott 500pF kondit a második cső 2-es lábára értettem.Bocsánat a rossz fogalmazásért.
(#) Orbán József hozzászólása Jan 9, 2015
Üdv! Beépítve (elfelejtve) - mármint a vele való további foglalkozás.
Úgy érzem, megérte a kondicionálóval vesződni, beépíteni.
A JLH-val szimbiózisban a képek tárgya...
(#) ngyzoli válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 9, 2015
Korrekt munka,gratulálok! Végülis maradt a 10Kohm-os kimeneti terhelés?
(#) Orbán József válasza ngyzoli hozzászólására (») Jan 9, 2015
Nem, hagytam mindent az eredetiben, az 50 K Ohmos potméter a terhelése, a végfok becsatolója 470nF. Arra gondoltam, mi van, ha ez a felépítés, megoldás (lengés) bizonyos dinamika növelő hatást eredményez? Mintha ilyen érzésem lenne, de csak kósza gondolat.
(#) keszeg01 válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 9, 2015
Jó napot.
Gratula. Van viszont egy megjegyzésem lehet-e az ecc88 -at fektetve beépíteni ?
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 9, 2015
Egészen nyugodtan hisz semmi akadálya nincs a fektetésnek , ez a csö pár mili ampert eszik a fütése sem vészesen melegíti , ezért semmi ütközőpont nincs a fektetve használatához .

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 9, 2015
Köszönöm a felvilágosítás, jó tudni.
Akkor a teljesítmény csöveknél van jelentősége?
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 9, 2015
A kimeneten az kadóderősítő ?
Ha igen a rajza publikus ?
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 9, 2015
Üdv. Olyan mono kivitelű kapcsolást keresek amivel egy 100ohm-os fejhalgatót szépen meg tudok hajtani. Van itthon E180F, E88CC, ECC83, ECC86, PCC88. Remélem tudtam segíteni. Egy egyszerű kapcsolásra volna szükség,ami gyorsan kivitelezhető,estére már szükségem volna rá,viszont ic-t meg tranzisztort nem szeretnék használni,maradnék a csöveimnél. A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) bta válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 9, 2015
Teljesítménycsöveknél is csak akkor, ha a részletes gyári adatlapon tiltva van a fekvő helyzet. (Jellemzően régi direktfűtésűeknél és 80-100W feletti "uborkáknál" lehet kritikus.) EL34-et és hasonlókat pl. minden további nélkül szerelhetsz fektetve.
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 9, 2015
Idézet:
„kadóderősítő ?”

Ezt nem tudom értelmezni
(#) FordPrefect válasza bta hozzászólására (») Jan 9, 2015
Illetve, van olyan hogy az adatlapon le van írva, hogy beépítési helyzet fekvő vagy álló. Pl: Bővebben: Link Mindenesetre teljesítmény csöveknél fekvő beépítésnél javasolt a csövet úgy forgatni, hogy a rács + anód laposabb síkja függőleges legyen.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) messius hozzászólása Jan 9, 2015
Sziasztok! Egy gitárerősítő építés vége felé járok(remélem), az erősítő működik de van még pár probléma/kérdés amiben a segítségeteken szeretném kérni!
Első kérdésem, hogy a EL84 katód ellenállás értéke megfelelő-e vagy nagyobb kell a helyes munkapont beállítás szempontjából? (Mérésem alapján az anódfeszültség 290V, a katód ellenálláson eső feszültség pedig 8V)
A kapcsolás:
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 9, 2015
Bővebben: Link
Másként nem tudom.
(#) bta válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 9, 2015
A hasonló funkciójú tranzisztoros alapkapcsolás * nyilván "emittererősítő")
Katódkövető a helyes megnevezés (Katodenfolger, Cathode Follower...)

* Nem személyeskedünk!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) bta válasza messius hozzászólására (») Jan 9, 2015
Rk optimális értéke az illesztéstől is függ (normál esetben kb. 4kohm lenne, de gitárerősítőnél, pláne DIY cuccnál sose lehet tudni).
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) FordPrefect válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 9, 2015
Pedig egyszerű. Régen így hívták a katódkövetőt.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015

112.jpg
    
(#) fater0827 válasza suhanc92 hozzászólására (») Jan 10, 2015
Üdv Suhanc
Elsőként arra gondolok a két cső közel van egymáshoz , alkatrészek kuszálva !!
Második ez a jelenség erős gerjedés , visszacsatolás nincs , első cső Jack dugalj által testre zár gerjedés ott nincs , de - - a dugaljak fém dobozban saját csavarral van rögzítve , a bekötést szorgalmasan 1 eres árnyékolt kábellal van megoldva (2x) , na itt célszerűen az egyik árnyékolást kikötni a csatlakozónál ( előlapnál ,,, vagy szigetelten szerelni az egyiket ).
A sasszé fém ! a földhúrok csodákra képes !

Jó tanács : ha az előlap (hátlap , doboz) a sasszéval össze van kötve , a tuhhell a Jack csatlakozó is fémes csatlakozású .: bármennyi csati legyen , nyomtatott áramkörnél és a sasszénál ("minél közelebb a csőhöz") legyen bekötve az árnyékolás , csatinál ne !! Ez még a fém mechanikás magnónál is igaz .
Nyomtatott áramkört célszerű a 200-300 Volt p elkónál testelni .
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) CIROKL válasza bta hozzászólására (») Jan 10, 2015
Ez rendben is van de engem néztek madárnak a kolléga ezt irta tehát számomra értelmezhetetlen volt ! Csak vissza kell olvasni !
Idézet:
„A kimeneten az kadóderősítő ?
Ha igen a rajza publikus ?”
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 10, 2015
Nem egészen , kicsit több annál .
(#) Zenner válasza messius hozzászólására (») Jan 10, 2015
Szerintem nem jó ez így, az a 290V elég magas érték, 250V lenne az ideális.
Jelenlegi beállításodban 53mA folyik át a csövön, ami 290V-os anódfeszültség mellett 15,46W-os anóddisszipációt jelent. Az EL84 maximum 12W-ot bír. Ha eddig még nem izzott az anód akkor szerencséd van, de így nagyon gyorsan tönkre fog menni a cső.

Próbáld meg csökkenteni először az anódfeszt.
(#) keszeg01 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 10, 2015
Jó napot.
Köszönöm a kapcsolást. Azt hitem egy külön illesztő fokozatt.
(#) Orbán József válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 10, 2015
Szia!
Mindenben igazad van, erősít és illeszt.
A teljesítményt (figyelem, a feszültséget nem, de az áramot azt igen) erősíti és a nagy bemenő ellenállásával illeszt.
(#) tyraw hozzászólása Jan 10, 2015
Üdv, apró kérdéssel fordulnék hozzátok: Adott kapcsolásban teljesítménynövelés céljából végcsőszám duplázása esetén a kimenő primer impedancia hogyan változzon? Konkrétan PP kapcsolásról lenne szó...
Tehát, ha 2 cső adatlap szerint pl 8k primer impedanciát kíván, akkor ugyanebből ugyanígy 4 mennyit?
A saját tippem a fele lenne, de ezen rágódok már egy ideje, nem vagyok biztos...
(#) granpa válasza tyraw hozzászólására (») Jan 10, 2015
Írva van a témában (téma képei ~120 old., kimenő tr. számítás). Úgy van, de dupla áram.
(#) tyraw válasza granpa hozzászólására (») Jan 10, 2015
És hogyan változik a primer impedancia, hogy a 2 helyett 4 végcsőnél csak páronként azonosak?
Egykét helyen láttam ilyet, EL84-6V6 és 6L6/5881/EL34/KT66/KT77/KT88 csövekből 2-2 pár dolgozik ugyanarra a kimenőre. (nyilván adott, mindkét párra megegyező anódfesz mellett)
Következő: »»   1702 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem