Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító teszter építése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) balazs88 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egy szerintem nem olyan bonyolult kis eszköz építésében szeretném kikérni a hozzáértők segítségét.
Ez egy távirányító tesztelő készülék, ami érzékeli a rádiófrekvenciát és az infra jelet. Értelem szerűen bekapcsoljuk és amelyik jelet érzékeli a készülék, ez lehet ugye IR vagy RF, akkor villan a led a szimbólumok mellett.
Minden segítséget szívesen várok
(#) zenetom válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Nem rossz ötlet, de én pl. az infra távrángatókat a teló kamerájával szoktam megnézni, a CCD ugyanis "látja" az infrát is.
(#) balazs88 hozzászólása Jan 10, 2015 / 1
 
igen lehet kapni jól látod nem én rajzoltam a képeket. szeretek megépíteni dolgokat magamnak mint hozzám hasonlóan ezen az oldalon sok-sok száz ember, ez a fórum erről szól! de kérlek csak akkor írj ha segíteni tudsz. köszönöm
(#) balazs88 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
igen azt tudom hogy a telók kamerája érzékeli a jelet , de a rádiófrekit sajnos nem

* i = I
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) zenetom válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Na igen, ahhoz már kell valami mütyűr. Általában ezek 434MHz-en, vagy 868MHz-en beszélnek.
(#) proba válasza zenetom hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Primitive módon esetleg, egy telefon csengetést jelző kis kinai mütyűr. Talán elég közel mintha elég sok mindent jelzett volna.
(#) pucuka válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 10, 2015 / 2
 
Egy - két menetű tekercs, diódás egyenirányító, (mint a detektoros rádióknál) egy tranzisztor, a kollektorba egy LED. (ez van a kínai mütyürben is)
(#) balazs88 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Elég jól hangzik!Esetleg kapcsolási rajz lehet valahol erről?
(#) endrusz válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 11, 2015 / 1
 
Szia! Szerintem ez jó kis leírás.
(#) balazs88 válasza endrusz hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szia. Elég jó, csak ki kéne bővíteni a rádió frekire és kb 1/10 ekkora legyen a mérete,mert ez a méret már autós töltőnek is óriási
Keresgélek mert google a jó barátunk de eddig még konkrétumot nem találtam...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) proba válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Infrára, mint már írták a legegyszerűbb, "szinte" mindig kéznél lévő telefon/fényképező. Ha ez nem tetszik, egy szinte bármilyen 3 lábú infravevő a kimenetére egy tranzisztor, utána egy kis piezó lapka.
(#) villkaresz hozzászólása Jan 12, 2015 / 1
 
Sziasztok.
Az infra távok jele vehető egy egy közép hullámú zsebrádióval is 3-5 centiméteres távolságra a ferrit antennától.
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Saját tapasztalat: Nem mindegyik fényképező látja. Az én korábbi gépem például pont nem látta...

"Háromlábú" vevőből van többféle és tipikusan csak a "saját" jelét veszi zavarvédelmi okból.

Viszont ha van oszcilloszkóp, akkor egy BNC csatlakozóba be lehet applikálni egy infra LED-et és már lehet is nézni jelet
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Jan 12, 2015 / 1
 
Én építettem egyet, az elsővel ami kiesett egy DVD-ből. Pár centiről mindennel működött ami a kezem ügyébe került, még a régi videotonnal is. Valami zavart mind produkál, ami már elég a működés detektálásához.
(#) balazs88 válasza proba hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Jól hangzik. Szerinted a rádió frekire is produkálna valamiféle zavart ami villogtatna egyledet mondjuk?
(#) fecameca válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Itt van ez:Indikátor
(#) proba válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Azért a fény és a rádiófrekvencia igen messze van egymástól...
(#) birs válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 16, 2015 / 1
 
Szia!

Én szoktam javítani autó riasztó és központi zár távokat,azokat simán be lehet fogni
egy rádióval az fm sávban olyan 90-101 között.
Pár centire téve az antennától és közben hangolni a rádiót,simán befogja a jelet.
(#) morgo válasza balazs88 hozzászólására (») Jan 17, 2015 / 1
 
Szia!
Infrához ettől nem kell egyszerűbb. Nekem már régóta megy.
Bővebben: Link
(#) Propanol hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Én is valami hasonlót keresnék. 433Mhz jelet kellene ellenőriznem. (Működik vagy sem?)
Találtam a neten, de egyik sem működik normálisan. Az FM rádiós működik, de szeretnék építeni magamnak egyet. Ha van valakinek működőképes megoldása az kérem ossza meg.
Köszönöm.
(#) Inhouse válasza Propanol hozzászólására (») Okt 24, 2017 / 1
 
Veszel egy 433MHz-es vevőpanelt, dekóder nélkül és méred a kimenetén a beérkező jelet.
(#) Propanol hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
Köszi a választ, ezt kipróbálom.
(#) bbb válasza Propanol hozzászólására (») Okt 27, 2017 / 1
 
Vagy veszel egy SDR képes DVB-T sticket és azzal nézed a jelet.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Azért nem látja mindegyik, mert az optikába be van építve az infra szűrő. Normálisabb digitális gépek általában nem látják. Viszont mobiltelefonok szokták látni, azokból többnyire ezt a szűrőt kispórolják, hogy ne legyen túl nagy az optika.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Ugyan egy több mint két éves hozzászólásra válaszoltál, de igazad van.
Tehát az nem igaz, hogy minden távirányító "jele" látszik mindenen...
Ez pont olyasmi interneten terjedő hülyeség, mint hogy mindent meg lehet javítani a kondenzátorok cseréjével
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem