Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   12 / 342
(#) proli007 válasza Jobbagyag hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Szervusz!

Mindenek előtt, mérd meg a szivattyú áramfelvételét, ha szállít és ha le van folytva, mert egyes karakterisztikájú szivattyúknál, növekvő áram tartozik, a növekvő folyadék szállításhoz (nem lineáris). Tehát maximum, hűtési problémák lennének. Ez után, tudod eldönteni, hogy mit kell tenned.
Valamelyik katalógusban (SOS Conrad) találkoztam egy kis áramváltó tekercsel, amin keresztül a nagyáramú vezetőt, csak át kell dugni, és egy adott terhelés mellett arányos feszültséget szolgáltat az árammal. (pár száz mV) Ezt egyenirányítva, rávezetheted a kontrollerre. Szerintem Neked ez kell.

üdv! proli007
(#) pisti150 hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
sziasztok. vásároltam egy 380/220 villanymotort amelyel,egy kompresszort szeretnék üzemeltetni. 6-kivezetésü,és 220v a hálózatom.adatok:3000w,2890 fordulat 6,5-10A adjatok tanácsot .köszi
(#) proli007 válasza pisti150 hozzászólására (») Jan 23, 2008 / 1
 
A hat kivezetést esetén, csillagba, vagy deltába kötheted.
Ha a felső három kivezetést közösíted, és az alsóra kötöd a három fázist, akkor csillagban van kötve.
Ha a három alsó csavart külön-külön kötöd össze a felette lévő csavarral, akkor deltába kötötted.
Mind két esetben a három alsó csavarra jön a három fázis.

A Te esetedben, deltába kössed, és a fázist és nullát kötöd a két fázis helyett. A fázisra és a maradék csavarra kötheted a "segédfázis" kondenzátorát.
A kondi kapacitásának, kb kW-onként 70mikrofarádot kell alkalmazni. Tehát kb. 210µF-os kondi kell, de 250Vváltós. Elkó nem lehet.
Ha a forgásirány nem megfelelő, akkor a koni lábát áthelyezed a fázisról a nullára.

A motor nyomatéka kb. 85%-a, indító nyomatéka, 25%-a lesz. Lehet, hogy a kompresszornál tehermentesítő szelepet kell alkalmaznod induláskor. De visszacsapó szelepet mindenképpen.

üdv! proli007

Motors.jpg
    
(#) pisti150 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
köszönöm szépen a segitséget, ugyanis csillagba van most kötve
(#) pisti150 hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
üdv. A 210µF az üzemi,vagy inditónak kell lenni. köszi
(#) proli007 válasza pisti150 hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Hello!
Üzemi! Ha túl kicsi a kondi, nehezen indul, és kicsi a nyomatéka, ha túl nagy, akkor morog és melegszik. (Lehet hallani, hogy "erőltetve jár".) Gondolom úgy is több tagból teszed össze, próbálgatni kell, mert amit írtam az általánosságban igaz, de motor-motor azért más. Szóval kicsit kisérletezni érdemes.

üdv! proli007
(#) gyurigyerek hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Sziasztok, kérdés?

Van egy inverterem, ami 200 v-os, (mások már használták 230 V-on tehát működik a dolog) és ez szeretném rákötni 220 V hálózatra, és onnan üzemeltetni egy három fázisú motort.
Pontosabban egy köszörűt
amire ez van írva:
3*380V / 50Hz / 0,9 A / 370W / S3 25% / 2850 1/p
ez szerintetek csillagban, vagy deltában van?
három vezeték jön ki belőle + 1 zöld-sárga.
Aztat már tudom, hogy deltába kellene kötnöm
asszem.
Az inverterre az van írva, hogy 0,4 KW.
Az megfelel A 370w-os motorhoz?
vagy kössek rá egy 1,5kW- os invertert? Mer olyan is van.
Vagy nem fog működni a dolog?
Előre is köszönöm.

(#) proli007 válasza gyurigyerek hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Idézet:
„Van egy inverterem, ami 200 v-os, (mások már használták 230 V-on tehát működik a dolog) és ez szeretném rákötni 220 V hálózatra, és onnan üzemeltetni egy három fázisú motort.


Ez aranyos volt, csak nem sok infót ad. Ac v. Dc?
230Vac az mostanság van, a 220Vac meg régebben volt.

Én úgy tippelem, csillagban van, egy köszörünél Én legalább is úgy kötném. De tulajdonképpen mindegy. Ránézésre jó lesz hozzá. Másfeles meg pazarlás lenne.

370W, nem egy vadállat, de lassú felfutásra programoznám az invertert.

üdv! proli007
(#) gyurigyerek válasza proli007 hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Ez egy távolkeleti csoda gyárból származó távolkeleti csoda:
az a baj, hogy ez vonalin 200, mert 110 v-os de van ismerősöm , aki 1 fázis 220V-on bekötötte az inverter+frekv váltót. Azt mondja 3 fázis jön le róla.

tehát ez tulajdon képpen 3x110V-os freki váltó.

Van rajta egy potméter, amivel a frekvenciát lehet szabájozni.
Arr gondoltam, hogy kés köszörüléshez jó lenne a lassú fordulatszám.
(#) proli007 válasza gyurigyerek hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Necces!

Idézet:
„tehát ez tulajdon képpen 3x110V-os freki váltó.


- Ha három fázisú, akkor azért nem biztos, hogy örül az egyfázisnak. (dióda-kondi...) Számítsd ki a vonali feszültségek régi és új csúcsértékét! (Van difi)
Szóval bele kellene nézni, milyen az egyenirányító és a kondi.
- És lehet, hogy 3x110V is jön le róla? Azt mérte?

üdv! proli007
(#) potyo válasza gyurigyerek hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Hát kést köszörülni jó lehet, de nem az alacsony fordulatszám, hanem a kis nyomaték miatt.
(#) gyurigyerek válasza potyo hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
ha meg akarok élezni egy életlen kést, akkor kis fordulaton nem ég el az éle.
(#) gyurigyerek hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Ha nem működne, mennyibe kerülne egy frekv. váltó,
ami 230V-on csinál 3x230-at? és menet közben szabályozhatom a frekvenciát?
(#) potyo válasza gyurigyerek hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
A fordulatszám az állítható marad, csak kicsi lesz a motor billenőnyomatéka, ezért nem lesz alkalmas nagyobb terheléshez.
(#) proli007 válasza gyurigyerek hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Jóval többe, mint amennyiért egy késélező köszörűt kapsz.
(Persze nem profit, mert azt még nem is láttam)

üdv! proli007
(#) Jobbagyag válasza aflmor hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Jonak tunik a flowsensoros megoldas, de eddig hiaba kerestem a neten, mindig csak vizorakba botlottam. Van otletetek, hol talalok ilyenrol leirast? Vagy egyaltalan mire keressek ra?
Kosz
(#) aflmor válasza Jobbagyag hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Már mikor megmondtam! Én ezeket ismerem:Flow Sensor
...de van ilyen is.

Kép: Hivatkozás
(#) Kiss Zoltán hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Sziasztok

Nagyon meg köszönném ha valaki megtudná nekem írni, hogy a 380 /220 (3kw-os) villanymotorhoz hány mikros kondi kell az elinditásához ha 220 V -rol üzemeltetem .
(#) proli007 válasza Kiss Zoltán hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Kicsit visszaolvashattál volna.

(#170377)

üdv! proli007
(#) gyurigyerek hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Bocs, lehet, hogy megint hülyeséget beszélek, én ugyanis nem nagyon értek az elektromossághoz.
Megnéztem a köszörűt, és csillagba van kötve.
Ami nem jó, mert akkor a tekercsek fázis feszt kapnak.
Most ugrott be mér mondta a srác, aki már bekötötte a
3x110V-os invertert, hogy működik, csak deltába kell kötni a motort. Mer akkor egy tekercsre vonali fesz jut.

vagy megin elkúrtam vmit ?
(#) gyurigyerek hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
illetve még egy kérdés, át lehet kötni egy köszörűt csillagból deltába? Vagyis nem lesz baja ha átkötözgetem deltába?
(#) potyo válasza gyurigyerek hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Ha átkötöd deltába, akkor nehogy rákapcsold a normál hálózatra, mert szinte biztosan le fog égni. Jobb esetben csak leveri a biztosítékot, de mivel kicsi a motor, inkább valószínű a leégés.
(#) gyurigyerek válasza potyo hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
3x380 akkor azt jelenti, hogy nem bírja a 3 fázison
deltában?

3*380V / 50Hz / 0,9 A / 370W / S3 25% / 2850 1/p

3x380 nem azt jelenti, hogy tekercsenként elbírja a 400 V-ot?
(#) potyo válasza gyurigyerek hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Szerintem ez csak csillagban birja a 380V vonali feszültséget. Nem hiszem, hogy egy 370W-os motort még átkapcsolhatóra is terveznek. Azért van csillagban, mert a csillagkapcsolású tekercselés valamivel olcsóbb. Az átkapcsolhatóra tervezett motorokon kétféle feszültséget tüntetnek fel, pl. 3x220/380V vagy 3x380/660V.

3x380V azt jelenti, hogy ekkora vonali feszültségű hálózatra szabad rákapcsolni. Ez nem okvetlenül egyezik a tekercsenként megengedhető feszültséggel.
(#) proli007 válasza gyurigyerek hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Látom, nem elég világos, ezért egy kis rajzot készítettem a jobb megértés végett.

üdv! proli007
(#) bancsi15 hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Megkaptam egy Energomat, forgódobos mosógép motorját. Megvan hozzá a kondi is. Azt szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy kell bekötni, hogy működne nekem a hálózati feszről(230V~)?
Lerajzoltam, azt ami a motoron van. Hátha ez segít !

Köszi!

Üdv.
(#) Karbantartó válasza bancsi15 hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Kérdés a következő milyen fordulatszámon akarod használni lassú vagy gyors ha gyors akkor a 2 púlusú részét kell használni ha lassú akkor a 16 os részét de lényege 16 mf kondi 400v a W re kerül a nulla WV re a kondi U ra a 230V ha nem jó irányba forog akkor a Kondit VU közé teszed sok sikert .
(#) bancsi15 válasza Karbantartó hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Szia!

Köszi a választ!
Remélem jól értem, amit írtál. Csináltam egy kis rajzot a biztonság kedvéért. Így gondoltad?

Üdv.
(#) Karbantartó válasza bancsi15 hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Igen így jó lessz további jó barkácsolást
(#) pisti150 hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Sziasztok.van egy 380/220-as villanymotor ami 220-ról üzemel.3000w-os,kompresszort hajtok vele. Elindulni 2db 80-as üzemivel indul de melegszik a motor egy db viszontnem indul.Ezért inditó relével szeretném megoldani és ebben kérem segitségeteket a bekötéséhez.A relén található felirat:M S L . A motor y kötésben van.
Következő: »»   12 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem