Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli termosztát
Lapozás: OK   2 / 10
(#) kisjos hozzászólása Nov 6, 2014 /
 
Szia!

Sikerült valami eredményre jutnod a termosztáttal?nekem is ilyen kazánom van.
(#) syler05 hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Helló.
A segítségeteket szeretném kérni a következőben.
Van egy Fég c12-cirkóm vettem hozzá egy Qomputerm Q7 RF vezeték nélküli szoba termosztátot.
A régi termosztát két szállal van bekötve kérdésem a következő lenne beköthető-e a régi helyére
az új termosztát a már meglévő két szállal?
A cirkónál termosztátnál van egy plusz kábel de nincs bekötve sehová.
A régi Honeywal dt 90 a,b pontra volt kötve az újnál pedig N,L 1,2,3 pont van ha az ujj termosztáttal
használható akkor hova kössem a már meglévő két vezetéket?
Működne-e a dolog? A termosztátot mikor megvettem azt mondta a kedves eladó,hogy vigyem jó a
cirkóhoz.
Teljesen hülye vagyok a műszaki rajzokhoz.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
Vagy hívnom kéne szakít jó pénzért ?
Ha valaki tud egy megbízható szakembert Csepel környékén megadhatná a számát.
Üdvözlettel : syler05
(#) Inhouse válasza syler05 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Elég egyértelműnek tűnik. A keresett 2 pont ott van a 4. rajzodon, 1-2 jelöléssel. De mivel ez vezetéknélküli eszköz, maga a termosztát elemes, a vevőegység (amit a kazánnál kell bekötnöd), a 2 záróponton kívül igényel még tápfeszültséget is. Ez is látszik a rajzon, az N a nulla, az L a fázis bekötési pontja.
(#) zoszka válasza syler05 hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
3 vezetékkel is be lehet kötni.
(#) Inhouse válasza zoszka hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Nem jó. A cirkónál a fázis a panelon (biztosítékon+fojtó tekercs után) keresztül megy a kazántermosztáton, így sorban van azzal. Ha külön adsz fázist kívülről a termosztátra, kikerülted a kazánban levőt. Nem beszélve róla, hogy inkább legyen egy olyan bekötés, ahol a kazán modernebbre cserélése esetén nem kell vakarózni, csak bekötni a 2 vezetéket és kész.
(#) zoszka válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 20, 2014 /
 
Keb-nél igen, Uk-nál már nem. Keb már nem is nagyon van. Egyéb iránt a későbbi szerelés jogos
(#) kissr hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Üdv! Van egy 004RF termosztát "párom", a vevő oldal manuálisan sem kapcsol. Pedig hallom a relét, és a visszajelző ledek is rendeltetésszerűen világítanak.
(#) Bakman válasza kissr hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nem biztos, hogy a termosztát vevője hibás. Mindenesetre nézd meg a relé lábait mert lehet, hogy egyszerűen elpattant a forrasztás. Esetleg a sorkapocsból csúszott ki a kazán vezetéke.
(#) kissr válasza Bakman hozzászólására (») Dec 19, 2014 1 /
 
Igazából a relét kellett cserélnem, mert az kuka volt (rendelnem kellett, de két hét alatt megjött). És a bekötés is syler05 régebbi csatolt képe szerint van. N,L,NO,COM. (Nagyon köszi a gyors választ.)
(#) suti81 hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Láttam krisz11-is hasonló sőt szinte ugyan azzal a problémával küzdött amivel most én is küzdök.
Van egy combitek f-24 kazán és egy computherm Q7RF szobatermosztát, a kazán panelja ugyan az mint amit krisz11 feltöltött fénykép form.
A kérdés az lenne hová, és hogyan kell bekötni a fermosztátot ?
Eddig a szerelőnek nem jött össze, sőt a márkaszervíz sem tud mit mondani, remélem valaki tud segíteni.
Előre is köszönöm szépen!
(#) zoszka válasza suti81 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Át kell programozni a vezérlést, addig nem lehet termosztáttal vezérelni. Jó márka szervíz lehet, ha még ezt se tudja.
(#) suti81 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Az fajin.
Azt mondták, hogy nagyon sűrűn változtatnak a panelen és nem lehet követni.... bla-bla-bla.
Lényeg majd valaki meg tudja mondani, mert valaki tudja, de ő most épp szabadságon van.????-és 2015-öt írunk!
Ez azt jelenti,hogy mondjuk laptopról átprogramozzák? -és utánna csak termosztátos módban fog üzemelni?
(#) zoszka válasza suti81 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Nem laptopról. A kezelőszervekkel fel lehet programozni. És kezdetektől ilyen a típus, nem változtattak ezen.
(#) suti81 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Akkor nem értem miért nem tudja ezt egy szaki. Nem tudod véletlenül hogy kell átprogramozni?
(#) zoszka válasza suti81 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Az ezzel kapcsolatos szervizinformációkat minden szerződött partner megkapja. Többek között ezért szakszerviz. A szakinak is tudnia kell, ha tud olvasni. Erőltesd nála kicsit a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) suti81 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Oké azon leszek! Köszönön szépen a segítséget!
(#) bodom hozzászólása Jan 18, 2015 /
 
Adott egy futoolajjal mukodo kazan mely melegvizet (tarolos) es radiatorokat melegit.

Hozzatartozo termosztat egy Danfoss Set2e {Bekotes: 8.oldal}, mely vizet vagy futest-vizet csinal.

Ehhez szeretnek rakotni egy Computherm Q7RF vezeteknelkuli termosztatot {Bekotes: 10.oldal} a futes kulon kezelesere (es meghagyva a regit a melegviznek).


Hogyan kossem be, hogy a fent leirtak szerint mukodjon?

Valaszokat elore is koszonom!
(#) proli007 válasza bodom hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Hello! Pld. így
(#) bodom válasza proli007 hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Leveri a biztositekot amikor a regi termosztatra aramot adok.

Csatoltam harom kepet:
1. regi termosztat
2. a regi bekotesi rajza
3. ahogy en kotottem

Vajon hol a hiba? A gondot tetezi hogy nem ertek hozza es csak remelem hogy jol olvasom az abrat
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2015
(#) proli007 válasza bodom hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Hello! Nagyon nem látszik a bekötés.
- A régi 4-esére menőt kellett volna az "N"-re kötni.
- A régi 1-esre menőt, az "L"-re.
- A régi 2-esre menőt, a "2"-re.
- Az "L" és "1" áthidalás pedig marad.

De ezt csak a képek alapján mondom, mert látni alig látom a bekötést, a régi termosztátot meg nem ismerem.
(#) bodom válasza proli007 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Igy nem kap aramot. Nem kell neki kulon aramforras?
(#) zoszka válasza bodom hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Addig nem is fog amíg a htg felől nem kap. A termosztát L pontját külön kösd be és vedd ki az áthidalást.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) bodom válasza zoszka hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Levagja a biztositekot. Azt hiszem hivok valakit..
(#) sbalazs1 hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Sziasztok,

segítséget kérnék szépen az alábbiakhoz:

San. Duv. Semia cirkó + computherm q7 rf vezeték nélküli termosztátot szaki anno bekötötte de mostanában a cirkó hajnalonta nem követi a programozást. Fűtenie kéne hajnalban: a jelet a termo kiadja, sztem a vevő megkapja a jelet a cirkó mellett, de a kazán mégsem kapcsol be.
Cirko alatti szűrő ki lett cserélve, fűtési rendszer át lett mosva rozsdásodás ellenivel.
Az a szaki már nem elérhető.
Sztem a termo lehet a ludas de laikus vagyok, Bp-en, asszony otthon a kisbabával.
Ki tudna jönni vki sos megnézni? (persze kiszállási díjért cserébe.)
*
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) zolika60 válasza sbalazs1 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szerintem eltévedtél. Bővebben: Link
(#) sbalazs1 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
egy szakit a neten találtam, nem tudta megoldani a problémát.

úgy láttam itt igazi szakik irogatnak, abban a témában, ami engem érint.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) pana-papa válasza sbalazs1 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Én decemberben jártam így egy Q7Rf-fel. A termosztát kapcsolt, a vevő vette a jelet, kigyulladt rajta a piros led, kattant a relé és a kazán is indult, majd 1 mp után leállt. Ha a kazánon rövidre zártam a termosztát két csatlakozóját, ment folyamatosan. Gondoltam egyértelmű, behalt a vevőben a relé. Ünnepek közelében relét rendelni nem egyszerű és addig is kell fűteni, úgyhogy vettem egy új Q7Rf-et és felszereltem. Most januárban megjött az Omron relé, kicseréltem és pár napig működött is rendesen, majd ugyan azt csinálta, mint korábban. Egyenlőre nem vágtam földhöz, csak türelem híján feltettem a polcra és vezérlem a fűtést az új garnitúrával. Szerintem a vevő tápja haldoklik, a relét ugyan meghúzza, de stabilan megtartani már nem tudja. Gyanítom, hogy neked is hasonló gondod lesz.
(#) sbalazs1 válasza pana-papa hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
szia sorstárs

az a gond, hogy reggelre hideg lesz a lakásban, meg a cirkó piros lámpát dob = hibát jelez.

mivel nem értek hozzá hülyeséget fogok kérdezni:

- honnan tudom biztosra, hogy tényleg a relé kezd szarakodni? (és nem tudja "stabilan" megtartani?)

- zárjam rövidre a termo két csatlakozóját?

Ehh, inkább kihívok egy másik szakit. ismertek vki jót?

(Én hiába rendelek relét úgyse tudok vele mit kezdeni...)
(#) Inhouse válasza pana-papa hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Nagy valószínűséggel nem a relé a gond, hanem valóban a táp. Trafó nélküli soros kondis táp, csökkent a kapacitása, nem bírja el a relét. Általában 24V-osak szoktak lenni, ha jól emlékszem a Q7RF is az. (nem úgy mint a relénél, ahol rosszul...)
(#) zoszka válasza sbalazs1 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Ha a termosztátod rossz, attól nem áll ki hibára a cirkó.
Következő: »»   2 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem