Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   56 / 130
(#) gyuszo válasza g1rdon hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Az anódak 1 csavarja van, elég érdekes lenne betekerni, ha kettő lenne.
Bővebben: Link

A Z120EA fűtőbetétje 1200W Bővebben: Link, a Z120E fűtőbetétje 1800W Bővebben: Link. Ezeknél van kettő lyuk, plussz egy kisebb középen a rögzítéshez. A kisebb bojlert ( 50 l )én sem javaslom, az csak olyan helyre jó, ahol ritkán, vagy keveset van használva, vagy csak konyhába.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) g1rdon válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Kérdezem másképp

Tegyük fel, hogy a Z120EA "köpenyen" kívül semmim nincs, az viszont remek állapotban van. Miket vegyek hozzá, hogy működő bojler legyen belőle (zárólemez, tömítések, anód, fűtőszál, hőmérsékletkorlátozó, miegymás)?

Tehát az egész elektromos belsejét újra szeretném építeni.
(#) zolika60 válasza g1rdon hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ahogy írod.
(#) g1rdon válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Mármint konkrétan melyik zárólemezt, stb

Nem sejtem, milyen méretű dolgok ha vannak egyáltalán különböző méretek (valamint pillanatnyilag fél országnyira vagyok az áldozattól), hogy xy zárólemezen elfér-e egymás mellett az anód, a hőkorlát és az 1800W-os fűtőbetét, van-e "jó" és "rossz" minőségű ebből, és hasonló meggondolásokból kifolyólag a kérdés.
(#) lanti válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Sajnos nem kompatibilis sehogy a Hajdu alkatrészekkel (borzasztó egy sz@mét !) megy a kukába mert ennyit nem ér , találtam egy Tatramat bojlert az lesz helyette. Belsö + csökigyó és 2000W betét talán a csehek még tudnak bojlert gyártani .
(#) gyuszo válasza lanti hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Tudom, hogy nem pontosan egyezik, de meg lehet oldani, de ha már cserélsz, Hajdúra cserélj.
(#) Wh999 hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Üdv!

Elnett ENSH 120 típusú bojlert szeretnék leereszteni. A hideg vizes oldalon közvetlenül van egy olasz biztonsági szelep, ugyanezen a rézcsövön a mosógépnek egy csatlakozás, elzáró csappal. Jól sejtem, hogy az ilyen típusú szelep miatt nem fogom tudni visszafelé leereszteni a vizet? Egy korábbi hozzászólásban (2013. május 5.) már említve lett, hogy le kell szerelni a bojler alatti szerelvényeket. Esetemben a forrasztás (és a merev kötés) miatt ez csak a rézcső vágásával lehetséges?

bojler.jpg
    
(#) ronin75 válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 23, 2015 / 1
 
Szia. Szerintem: valahol zárd el a boylerba menő hidegvizet. Aztán vagy a biztonsági szelepen keresztül leereszted a vizet (iszonyat lassú és a szelep tele mehet mocsokkal) vagy a boyler alá raksz valamit és meglazítod az alaplapi csavarokat (ömleni fog a víz és minden úszik). Elötte szedj le mindent az alaplapról amit csak lehet.
(#) gyuszo válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szerintem vágd el a rézcsövet, az összeszerelést egy roppantógyűrűs ( 1/2"/15 mm ) idommal meg tudod oldani. Ezt a biztonsági szelepet meg cseréld ki egy magyar MMG szelepre.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) ronin75 válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 23, 2015 / 1
 
Lehet, hogy olyan megoldást kéne most beraknod, ami késöbb is bontható, mert időnként szükség lesz rá
(#) zolika60 válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A rézcső végén az nem egy hollander? Szerintem ott tudod roncsolás nélkül bontani. Zárd el a vizet. Aztán vedd ki a szelepet és már jön is a víz. A melegvízcsapok nyitásával tudod szabályozni a kifolyó víz intenzitását, persze csak ha nincs nagyon tele vízkővel, mert már jártam úgy, hogy alig akart kicsepegni a sok kő miatt. (Nem egy mestervizsgás ez a szerelés. )
(#) gyuszo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A forrasztott hollandert kitekerni ?
(#) gyuszo válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ha már el van vágva a cső érdemes betenni egy 1/2"-os KB elzárócsapot is.
Legközelebb könnyebb lesz a javítás.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) zolika60 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Nekem olyan van, aminek a belseje van forrasztva és az anya része tekerhető. Mint ez, csak esztergált belsőrésszel. Pont úgy néz ki mint a kolléga által betett képen.
(#) gyuszo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szerintem nem egyformák, nem oldható, ezért tette fel a kérdést.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015

Kép 181.jpg
    
(#) gyuszo válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ha meg tudod forrasztani, a fix helyett betehetsz egy ilyet is, mint a képen a 2. , ez oldható.
(#) zolika60 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ezek nem, de ami az ő képén van olyan, mintha két darabból lenne. Vízkőkirakódás is van rajta körben, ha ott nincs rés akkor mitől? Nekem van olyan fajta, aminek a belső része is esztergát sárgaréz. Persze megesküdni nem mernék rá hogy ez is olyan. Ha nem marad a fűrész.
(#) laca80 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Üdv!
Azt szeretném kérdezni, hogy Ariston bojlernél pont a meleg víz kivezető csőnél, a piros guminál vagy tömítésnél csöpög a víz. Szerintetek javítható?
(#) ronin75 válasza laca80 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Az, hogy ott jelenik meg a víz, attól még nem biztos, hogy ott van a lyuk. Meg kéne bontani és megnézni, hogy honnan jön a víz.
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Ha le van engedve a víz, a zárólap le van véve, bele lehet látni a bojler belsejébe.
Ebből meg lehet állapítani a hiba helyét és nagyságát. Erről még fényképet is tudsz készíteni.
(#) laca80 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Nekilátok szétszerelni remélem sikerül megjavítani .
(#) laca80 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Ezen a képen lehet látni hogy , hol folyik a víz .De még a bojler tetején is folyik barnás víz .Holnap állok neki mert csak akkor lesz segítségem .
(#) zolika60 válasza laca80 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Akép nekem ugyan túl homályos, hogy lássam hol folyik a víz, de ha valóban a bojler tetején is, akkor nem kell javítani, csak kidobni és venni másikat.
(#) laca80 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
A tetejétől is jön le egy barna csík,de ott nem folyik,a képet ne nagyítsd ki mert csak így látni hogy hol szivárog.A piros guminál ,mindegy holnap szétszedem .Majd teszek fel képeket.
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 24, 2015 / 1
 
A képekről majd többet lehet tudni , hogy milyen állapotban van.
(#) VIM válasza laca80 hozzászólására (») Jan 24, 2015 / 1
 
Szia!
Idézet:
„A tetejétől is jön le egy barna csík,de ott nem folyik”
Most már azért nem folyik ott, mert a polisztirol szigetelés megtelt vízzel és a gravitáció nem engedi felmászni a szivárgást. A rozsdás vízre utaló barna folyás lehet a burkolat korróziójától is, mert azt a habszivacs felől nem kezelik felületvédelemmel és hamar rozsdásodik a víztől de ha a tartály lyukas, mert folyik, akkor annak belsejében erősen károsodott a felületi korrózióvédelem ami a bojler végét jelenti. Minden erre irányuló javítási kísérlet csak egészen rövid ideig oldja meg a problémát és elég munkaigényes ami nem lesz kifizetődő, tehát nem javasolt megoldás.
(#) Wh999 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Köszönöm a gyors és korrekt válaszokat! Én úgy látom, hogy az egész rézcső anyástul, mindenestül be van rendesen forrasztva. Tehát marad a cső vágása. A későbbi leeresztés miatt a bojler és a szelep közé lehet, hogy egy elzáró csapot kéne beiktatni, persze tudom, hogy ez nem szabályos. Ha a biztonsági szelepet cserélném leereszthető fajtára, azon kb. mennyi ideig tart leengedni a 120 liter vizet?
(#) gyuszo válasza Wh999 hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 1
 
Igen a fénykép alapján is látszik, hogy fixen be van forrasztva. ( 181. számú képen az elsővel megegyező ) A bojler és a biztonsági szelep közé szabálytalan és felesleges is betenni elzáró csapot, a biztonsági szelep egyben egy visszacsapó (1. számú alkatrész , elzáró ) szelep is. Ha lecseréled a képen láthatóra, sokkal gyorsabban le tudod engedni a vizet, a 4. számú gomb elfordításával a 3. számú leeresztő csövön.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) laca80 hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Így néz ki a fűtőszál . Kuka.
(#) gyuszo válasza laca80 hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 1
 
A kép alapján az . Itt fehéres színű vízkőlerakódásnak kellene lennie, nem rozsdának. Az anódból semmi sincs. Gondolom a tartály is menthetetlen. Ezen csak a csere segít. Lehetőleg Hajdú típusra.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
Következő: »»   56 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem