Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 288
(#) sniperx válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Egy 2MOhm körüli poti nem bírja el a töltőellenállás szerepét? Így lehetne szabályozni az idejét.
Az erejét az 555 idejével lehet szabályozni?

(#) PCB válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„20u 400V-nál 1,6J Tapasztalatok szerint ez már nagyon durva, könyékig lezsibbaszt. Ha nem játékra kell, akkor muszáj nagyot csinálni,”


Ha ezt a 1,6J gondolod nagynak akkor a 75J -os mekkora ?

Viszont helytől és mérettől függ az egész ahogy mondod,
ezért van 0,3J - 75J -ig.

Üdv!

(#) Cavalier válasza sniperx hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Jobb, ha nincs ellenállás sorban, ha nem muszáj, hatásfok kérdések miatt, akkus üzemmódnál nem mindegy. Az inverter egy érdekes állat, 50Hz-re tervezett trafónk van, ezt több kHz-en hajtjuk, nagyobb az impedanciája is itt, és a négyszögjellel hajtva, amikor megszűnik az áram, jó kis túllövés keletkezik rajta, ez is beleszól a kimenőfeszbe, jobb trafónál volt akkora is, hogy a 600V-os triakot begyújtotta, nem értettem miért csattog összevissza.
Ha jól emlékszem a 20u kondival az 1,6J energiájú cucc átlagban 100-200mA között vesz fel 12V-ról.
A kimenő nagyfesz erejét, ha ez volt a kérdésed, azt a kondi méretével, és a töltőfesszel lehet szabályozni. Ha csak 250V-ra töltöd, akkor felakkora energiát tárol a kondi mint 400V-on. Ehhez mondjuk kell egyéb elektronika is bele.
A kimenő impulzusok idejét azt a DIAK kondija meg ellenállása határozza meg.
(#) Cavalier válasza PCB hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Elég nagy ez az 1,6J is, nagyobb gyári pásztorokat még nem szedtem szét, de jórészt kamu a ráírt Joule érték a kisebbekből ítélve. Amire 2J-t írtak, abban volt 4,4µF kondi, ehhez 1000V kéne..
(#) PCB válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Szia !

Annyira nem kamu, mert van ami 150Km -re jó egyrészt, másrészt nem mindegy, hogy csigához, vagy elefánthoz.

Üdv!
(#) ötfelezős válasza sniperx hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Remélve, hogy ez a legnagyobb fordítási pontatlanság benne:
...amelyek segítségével kerítésdrótok elektromosíthatók vagy figyelhetők meg...
(#) Cavalier válasza PCB hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
400V-nál 75J töltés tárolásához kell vagy 900µF kondi. Az már elég durva, már defibrillátor.
Csak azt mondom, hogy az a 2-3 gyári készülék ami a kezembe került, kb. a negyedét tudta jó esetben a ráírtnak. Ez is olyan trükk mint a PMPO a hifi cuccoknak, nagyobb számmal könnyebben eladható.
Mondjuk mérhető a dolog, ha 1J-ra akarok tölteni egy kondit, és másodpercenként kisütni, akkor ahhoz 1W-ot fel kell legalább vennie a készüléknek. Az amit csináltam, 1,6J-osat, 12V-ról valahol 200mA alatt van nemsokkal, az kb. 2W. A gallagher 1J-nak mondott készüléke 20-30mA-t vesz fel 12V-ról, és csak 1-2km dróthoz jó.
(#) Cavalier válasza ötfelezős hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Szia Örni!
(#) sniperx válasza fakukacka hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Neked miféle jószágot tart abban a 480m-es karámban ez a kapcsolás?
Azért érdekelne, mert ekkora távra nem tudtam lepróbálni, de most egyik rokonnak kellene birkázni.
Szimpla soros karám, vagy több vezeték is fut párhuzamosan?
(neki 3 menne)
(#) jespy válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
A következőre tudnál e választ adni?
Az rendben van, hogy feltöltök egy kondit, és lesz benne valahány joule. De mi a helyzet a gyújtótrafóval amire a kondit rásütöd? Annak is le kell tudni adni azt az energiát ami a kondiban van. Csak azért mondom, mert én többféle trafót is próbáltam (autógyújtótr.) és a nem egyyforma volt a kimenet. Volt amelyikkel erősebben, volt amelyikkel gyengébben ütött, holott az áramkör és a kondi ua volt, azaz a joule érték állandó volt.
Hogyan lehetne ezt méretezni, hogy hány joule-ra mekkorra gyújtótrafót kell tenni, hogy az az energia le is adódjon?
(#) car1 válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Üdv!
Az elképzelésedről fel tudnál tenni egy rajzot, nagyon érdekelne?
Az alpkapcsolást már én is többször felhasználtam egy kis átalakítással villanypásztor céljára,de ezt meg nem ismerem.
(#) Cavalier válasza sniperx hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Birkákhoz valami erős kell. De a madzag-szalag se elég, jófajta acélhuzalt érdemes feltenni, mert a birkák hülyék nagyon, simán nekiszalad a drótnak többször. Amikor kergettem volna ki a kertből az egyiket, háromszor ugrott neki a drótkerítésnek, de csak nem bírt átmenni rajta. Ja, a kapu kb. 4 méterre volt.
(#) Cavalier válasza jespy hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Ez jó kérdés, trafókhoz sajna nem sokat értek, a tuti megoldás egy erre a célra tekert trafó lenne, rendes primer-szekunderrel leválasztva, csak nem sikerül vasmagot, csévetestet szerezni. (olyat ami kapható boltban bármikor, stb. Bontott van egy csomó)
Így marad a próbálgatás. Nekem bejött a 6V-os trabant gyújtótrafó is, de a zsigulié is jó.
(#) Cavalier válasza car1 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Itt van, kb. ez az, az alkatrészértékeket nagyrészt fejből írtam, remélem jól emlékszem. Végülis könnyen kimérhető az egész, elég egyszerű is, pár darab működik már jó ideje. Ha rendesen meg van csinálva, vízállóan beépítve akkor nincs baj vele. Dobozoláshoz ajánlom a Gewiss dobozokat, szépek, jók, nem ilyen sorjás felmosórongyszínű vackok.
(#) sniperx válasza Cavalier hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Tetszik ez az áramkör is!
Lehet, hogy kipróbálom!
Leírnád nagy vonalakban a nagyközönségnek, hogy is működik, melyik alkatrész mit befolyásol, stb?
Így bárki, aki idetéved tisztában lesz vele rögtön.


Birkáknál a magasabb teljesítményre gondolsz, vagy magára a drótra, amit kihúznak?
(#) Remci válasza sniperx hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Szerintem a teljesítményre mert a birkának nagy a szőre, így kevésbé érzi meg mint pl.1 kutya. Ezt amúgy én is megcsináltam de másként indítottam a tirisztort.A kondi csak 2.7mikros volt de jónagyot ütött Én először glimmlámpás gyújtáson agyaltam de Cavalier megoldása szerintem jobb. Köszönet neki
(#) ötfelezős válasza Cavalier hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Szia, Cav!
(#) Szebence hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Sziasztok,

van nálam egy villanypásztor, nem házilag összetákolt, rendes, bolti. A léyneg, hogy kb 2km az a hatótávolság az ami a kifeszített huzalban úgy elfut, hogy még megállítja a tehenet, utána már belemegy, mert 2 km után már annyira gyenge a jel...
Mikor rokonom vette ezt a pásztort 20 ezerért mellette ott voltak 40-50E Ft-ért is a 10km hatótávúak...
Ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy lehetne megoldani, hogy a 2km-ből legalább olyan 5km hatótávolság legyen...

A következő villanypásztorról lenne szó:

(annyi változás történt, hogy egy zsiguli gyújtótrafó lett beletéve a gyári helyett)
(#) Medve válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Hello, vastagabb rézhuzallal próbáltad?
(#) Szebence válasza Medve hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Nem még nme próbáltam sehogyan, de valami olyan megoldás kellene, ami biztos, hogy jó, mert ezt nem tudom kimérni
Szóval ha lenne egy kondi és duplájára cserálni, akkor ok, mert akkor valószínű jólenne... de így h csak a rézhuzal... ez nem annyira biztos...

Én nagybátyámnak azt mondtam, hoy biztos más volt az az anyag ami kivolt feszítve 10km-en keresztül... azt mondta hogy teljesen ugyanolyan volt mint ennél...
(amúgy értem milyen rézhuzalra gondolsz, ami benne van a dobozban)
(#) sound.man válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Nekem teljesen úgy tűnt a szavaidból mintha a kábelekre gondolnál. A trafóra értették hogy vastagabb rézhuzallal. Annak is szerintem a primer tekercsét.
(#) ferci válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Ezzel sok mindent nem tudsz csinálni...
1., ha bírja a fazékvasas oszci, növeld meg a tápot pl. 10 %-kal ( próbatáp);
2., van még egy kondinak hely, ahogy látom, tegyél bele még;
3., a gyújtótrafó helyett olyan kellene, amelyiknek vastagabb a szekunder huzala (válogatás...).
Így több energia menne bele a trafóba és talán nem terhelné le annyira a kihúzott drót kapacitása és induktivitása.
(#) Medve válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Már meg is gondoltam magam, mert nagyfeszültségen nem nagyon számít az ellenállása. Ám, ha azt a kondit nagyobbra cseréled, amit rásüt a trafóra, ill, ha elintézed, hogy nagyobb feszültségre töltse azt, akkor lehet, hogy már agyonvágja riskát!
(#) Szebence válasza ferci hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
A penelen van 4 db üres furat, ahol nincs semmi... esetleg a nagyobb teljesítményű annyiban külömbözhetett, hogy ott lehetett valami?
Hova és mekkora kondikat kellene tennem?


(én is a belső rézhuzalra gondoltam, ami a dobozban van, annaka a cseréjére)
(#) ferci válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Ugyanakkora kondikat tegyél bele, figyelve a feszre ( kb. 400 V DC..), párhuzamosan a bentlévőkkel... mintha 2 szürke lenne.
Le kellene kötni a tirisztort és mérni, hány voltra mennek fel.
(#) Szebence válasza ferci hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
A két szürke kerámiakondenzátorra gondolsz, melyek úgy néznek ki mint egy konténer?
Vagy nem tudom arra a 2 nagy dobozra, amire nincs ráírva semmi, csak 2 doboz, mi lehet az?
Jah meg van a nyákon egy potméter... azzal mit lehet állítani?
(#) ferci válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Szerintem ezek MP vagy hasonló kondik, 1-2u2 3-400 voltosak... ott egy üres hely is.
A poti valszín a rázás ütemét adja... vagy a feszt állítja.. ez csak a pozíciójából derül ki. Ha tirisztor közelében van, akkor az előbbi..
(#) proba válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Szerintem a szikra nagyságát a trafóban tárolt energia (vasmagméret !!) (a kondenzátorok növelése egy határon túl felesleges mert a vasmagban úgysem tárolódik el) és a megszakítás sebessége dönti el.Próbálkozz különféle trafókkal ill tirisztorokkal esetleg tranzisztorral (szerintem nagy csodát nem tudsz tenni, egyébként volt egy ilyen topic itt is)
(#) Szebence válasza proba hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
igen de az a topic arról szólt, hogy hogyan lehet villanypásztort készíteni, de nem is ilyet, hanem kutyának...
Ezért nyitottam újat...
Holnap veszek kondik és kipróbálom..

Hogyan tudom megállapítani, hogy növekedett-e táv?
nincs lehetőségem 5km-nyi kábelt kihúzni és a végét megérinteni h érzem-e még...
(#) proba válasza Szebence hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Szikraköz hossza ,szikra szine hangja szerintem mindent elárul (talán).
Következő: »»   6 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem