Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró készítése
 
Témaindító: Dr.Megavolt, idő: Jún 12, 2007
Lapozás: OK   28 / 29
(#) marone hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Helló !
Egy hangszóróban lévő tekercset kb. mennyi A/mm2 -re méreteznek ?
Kösz !
(#) mraulajos hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a KASZAY féle hangszóró gyárost hogy lehet el érni? Köszönöm!
(#) fery45 válasza marone hozzászólására (») Júl 10, 2013 /
 
30-35 amper/mm2.
(#) artiny hozzászólása Aug 12, 2013 /
 
Van egy logitech z-640 subwooferem. Hianyzik hozzá a center ( ami arra volna jo hogy ossze tudjam kotni a PC.vel)
ilyen a hátulja:
http://codcdn-1.computingondeman.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2008/07/pic8.gif
Ezt meglehetne babrálni hogy osszetudjam kotni a pc vel? szetszedni,atforrasztani,stb...modon?
(#) vadonka13 hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
sziasztok lenne egy zárt kosaras mélyközepen lehetséges hogy egy szobai mélynyomó féleséget készíteni segítsetek mert fontos köszi
(#) msteve válasza vadonka13 hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ha zárt kosaras,akkor nem tudsz belőle csinálni.
(#) Csabi14 hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Üdv. mindenkinek!
Szeretnék készíteni egy 40 cm-es hangszórót..
Alapból Ezt a leírást szeretném használni.. Valakinek valami tapasztalat aki már utánépítette ezt?
Az anyagköltség kb mennyibe kerül? (A gumi belső kb 1000 ft lehet, a mágnest hol és mennyiért lehet beszerezni? )
Hangzásilag milyen lehet?
Üdv.
(#) Janoo hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Sziasztok.
Már csak abban bízok, hogy eme toipikos fórumtársak közzűl lesz valaki aki elég agyafúrt hogy hasznos tanácsaival segítsen nekem. Egy nem zárt kosaras hangszórót szeretnék használni zárt helyett,(a szükséges tulajdonságokkal nem találtam zártat). A doboz kis literszáma miatt gondolom, nem lehetnek egy légtérben. Hogyan oldható meg hogy ne zavarja meg a mély, a munkájában. Kérdésem az, hogyan csináljam és/vagy mekkora külön kis dobozkával, vagy erre a célra alkalmas dologgal szeparáljam külön úgy, hogy a funkcióját megfelelően ellássa mint középhangszóró. Reflex nyílás külön kell-e neki, ha szeretném hogy mély-középből is szólaltasson vagy nem? Ha nyitva hagyom, a mély befolyásolja-e a közép mozgását mivel kicsi a láda térfogata? Nem tudok külön dobozrészt csinálni neki a kicsi literszám miatt, (23 l) a mélytől az nagyon hiányozna. Hogy tudom zártá tenni (és mivel)optimálisan hogy ne változzon túlságosan a hangzása mint az eredetileg is zártra gyártott hangszórók, amik nem vesznek el semmit a ládából. A segítségeteket előre is nagyon köszönöm. Üdv.mindenkinek
(#) Tiggey válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Üdv! A zárt kosaras hangszórót nem válthatod ki nyitottal. Teljesen el fog torzulni a hangkép. Jobban fog lengedezni a közép, mint a mély. Két megoldás van:
1. A kosár "lábai" közé szabni kell bádoglemezt, könnyen hajtogatható, és azt rá kell ragasztani légmentesen. Ügyelni kell a bevezető szálakra, nehogy zárlat legyen. Vagy hőre lágyuló műanyag táblából kell szabni.
2. Az eredeti hangszórót megjavítani, javíttatni.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Bármivel megoldhatod ha nem rezonál. Gyárilag is láttam már olyan virágcseréphez hasonló megoldást. Képet most hirtelen nem találtam.
(#) Janoo hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Kedves Tiggey és ptesza, köszönöm válaszotokat.
Már csak az a kérdésem, hogy ha a kosár lábainál lezárom, akár lemezzel, akár egy kicsivel nagyobb virágcseréppel, lesz még köze az eredeti paraméterekhez a hangszórónak, vagy már nem?
Nagyon lefojtja a lezárás? Elvész ezzel bármi?
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
A legjobb az lenne ha zárt dobozt terveznél hozzá . QTC 0.707 -re. Vattával megtölteni ne felejtsd.
Közben rájöttem ,hogy nem az interneten kell keresni a példát hanem a műhelyemben.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Minden tiszteletem a tiéd
Amatőr szinten számomra hihetetlen nagy segítség, nem tudtam hogyan nézhet ez ki.
A "QTC 0.707" dl-ben vagy cm x cm mit jelentene?
Mekkora méret nagyság után kell újraméretezni a reflexcsövet a basszus miatt?
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
QTS a hangszóró teljes jóságát jelenti . Ha zárt dobozba tesszük akkor QTC-nek nevezzük. Ha sikerül T/S paramétereket keresned hozzá akkor simán lehet méretezni, pl a BassBoxx-ban.

Ilyen paraméterek kellenek: QTS ;QMS ;QES; VAS; Re; Sd;

Ezek a paraméterek könnyedén mérhetőek , és a hangolás is ellenőrizhető ezzel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Köszönöm a jó szándékot és a segítőkészséget, de a program feltelepítése után sem tudom hogy mekkora legyen a lezáró rész.
Mivel még csak a felszínt karcolgatom, még a 364 old. használati után sem biztos hogy megy majd. Ezért ha lehet irányodba ekkora nagy kérésem, légy oly kedves segíts mekkora legyen (2-3 dl, 0,5 l...).

bassbox.png
    
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Addig kell variálni a térfogattal amíg a QTC=0.707

Egyébként szerintem ez neked nem lesz jó ,mert csak 86dB érzékeny. A 92 dB érzékeny mélyközéptől elmarad messzire.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Hiába, nem értem az egészet. Elpöcsöltem vele 1,5 órát de mit, hol, hogyan...nem megy.
Amit küldtél gondolom a Box Properties Vb= kell nézni.
Az érzékenységet meg mindenhol máshogy adják meg, de a katalógus szerint 91 dB.
Köszönöm még egyszer hogy kiszámoltad.
Már csak az, hogy mennyi vatta kell, félig, negyedig?
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Akárhogy állítom nem tudom ugyan azt előhozni.
Vb = 1,787
Qtc = 0,707
F3 = 153,Hz
Hogy jött ki a 127,1 Hz és az 1,57 l ?
Melyik a jobb, szélesebb vagy mélyebb?
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Ellenőrizzed le az általad beírt T/S paramétereket , és azok mértékegységeit.
Nekem ezeket adtad meg elsőre!Bővebben: Link

Ez a második hangszóró.
Az érzékenység még mindig kevés. A mélyközép hangszóród:
1-W SPL = 91,4 dB
2.83-V SPL = 92,51 dB

ez a közép :

1-W SPL = 89,8 dB
2.83-V SPL = 91,57 dB

Kelleni fog taszításban egy mágnes felragasztani.
Annak a térfogatával is számolni kell.
Bassbox-ban az interior résznél meg lehet adni.

A henger méreteit is kiszámolja csak meg kell adni egy két paramétert.

Mi a baj ezzel ?
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Tényleg ne haragudj, fel sem tünt a nagy szenvedésbe hogy én a katalógus értékeivel számolgattam.
Így hogy plussz mágnes kell inkább nézek más hangszórót, túl drága ahhoz hogy ennyit variáljak vele.
A hengeres funkciót meg sem találtam.
Az általad ajámlott vidi-re nem tudom a kromos karikát felfogatni, csak az a baj vele.A beyma önmagában megálta volna a helyét külsőleg.De így újra tervezem a dolgot.
Köszönöm.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Lehet ,hogy jobb lenne ha mégis inkább meghagynád ,mert a amikor a hangolást számolgattuk már akkor tudtuk az 50 Hz-es F3 pontról. Általában lineárisra szeretnénk az átvitelt, de ha neked OK ,hogy jobban fog ütni a mély 120-150 Hz-ig akkor akár fogjuk vissza 90 dB-re a közepet és magasat is.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Azért gondoltam a közép lecserélését, mert a mély behangolása után (reflexcső hátra) kis-közép hangerőnél halhatóan elmarad a középtartomány. Előtte ez nem volt hiszen feltünt volna. Mondjuk úgy elmásztak az arányok. Szeretem ha jobban ki üt a mély, de a többit arányában inkább. Próbáltam "L" padot a magasra hogy érzetre leessen a közép szintjére, de úgy tompább lett. Tehát mégis egy érzékenyebb középpel folytatnám. Keresek valamit ami esztétikusabb mint a vidi.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Elméletben a lineáristól ±3dB eltérés még elfogadható hangképet nyújt.
(#) teddysnow hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy SAL SRP1620 hangszóróm. Arra gondoltam, hogy levágnám azt a peremet ami a membrán szélét tartja és az így kapott 4 hangszórókosár merevítőt meghosszabbítanám, majd a végükre applikálnék egy 30 centis peremet ami egy új membránt tartana. Így kapnék egy 30 centis hangszórót . Csak próbaképp, nem várom el, hogy teljes értékű 30 centis hangszóró legyen, bár nem látom akadályát, hogy ne működne. Mert végül is mágnes, tekercs, pille maradna, csak egy nagyobb membrán kerülne rá. Netem kerestem, hogy csinált-e valaki ilyet, de nem találtam semmit.
Szerintetek? Kár belefogni és "tönkretenni" egy működőt vagy akár jól is elsülhet?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) Tiggey válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Kísérletezni sose kár, de ezt a kosarat 30-ig kibővíteni, hogy minden központban maradjon? Inkább szereznék kosarat, és arra átpakolnám a maradékot. De amit ez a hangszóró tud, kár küzdeni vele. Inkább vennék nevesebb döglött hangszórót, ahhoz vennék alkatrészt és összeállítanám. Meglenne az építés öröme, és még a remény is valóra válhat hogy egy hallgatható hangszórót építettem.
(#) teddysnow válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Akkor nem dobom el az ötletet. Recsegős gitár szólna rajta szoba körülmények között, úgy hogy nem számítanak a miliméterek. Átnézem ezt a központosságot, hogy mennyire tudnám megcsinálni.
Köszi a tippet már ezzel is előrébb vagyok.
(#) Tiggey válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ha gitárhangszórót akarsz belőle, akkor felejtős! Egy Somogyi nagyon távol áll egy gitárhangszóróhoz. Miliméter igenis számít. Súrol, vagy nem súrol a lengő. Ekkora mágnessel, meg négysoros lengővel még szobai körülmények közé se fognák hozzá. A légrésről már ne is beszéljünk.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) teddysnow válasza Tiggey hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Naaa maaaajd éééén megmutatom neked
Csak azért is megcsinálom, valamikor... majd...
Van egy 10" -es gitár ládám, beteszem majd abba.
(#) Tiggey válasza teddysnow hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Fizikailag kivitelezhető. Kérdés, hogy hogy fog szólni. Mindenki követ el az életében értelmetlen dolgot. Te is az előtt állsz. Kíváncsi leszek a végeredményre, sok sikert!
(#) teddysnow hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Hangzásilag mi a különbség a két kivitel között?

ab.gif
    
Következő: »»   28 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem