Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   199 / 211
(#) furko válasza balint730 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Volt itt az oldalon a watt féle klón furatszerelt változata Sky tette közzé. Na én ezt kicsit módosítva a ledek elhelyezését megrajzoltam sprint layoutban. Atys67 fórumtárs készített ebből egy példányt, amennyire tudom kifogástalanúl működik. Ha érdekel délután felteszem ide a terveket. Azért nem tettem még közzé mert az én példányom még készülget.

Pickit_2_.jpg
    
(#) balint730 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
De az itteni klón mivel tud többet? Mert a másik jóval egyszerűbb felépítésű.
(#) Hp41C válasza balint730 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Nem tudja állítani a Vdd feszültséget. Megépítését nem javaslom.
(#) balint730 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Azt itteni klón? Azt jelenti mikor a pickit2 adja a tápfeszültséget a programozott PIC-nek?
(#) Hp41C válasza balint730 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Idézet:
„Azt itteni klón?”

Ajánlott a furatszerelt klón (ld cikk) vagy az, amit Furko épített.
Idézet:
„Azt jelenti mikor a pickit2 adja a tápfeszültséget a programozott PIC-nek?”

Igen, ha a kontrollert vagy a panelt a PICkit2 látja el táppal, akkor az általad belinkelt és minden Szilva féle vagy PICkit2 light klón csak 5V -ot tud kapcsolni a programozandó kontrollerre. Vannak jumperes megodások is, de azokat sem javasoljuk. Egy figyelmetlen állítás a programozandó kontroller tönkremenetelét okozhatja.
Egyre több a nem 5V -os kontroller. Ma már a kínálat több, mint fele 3.3V -os:
12LF1xxx, 16LF1xxx, 18FxxJyy, dsPIC33FJxx, pic24FJxx, dsPIC33EPxx, pic24EPxx, 32MX, 32MZ
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2015
(#) detergent válasza furko hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Szia!

Van egy kínából rendelt K150 programozóm. Eddig jól működött, viszont nagyon megtetszettek az újabb PIC-ek. ezeket már korlátozottan ismeri a készülék. Az általad épített készülék SprintLayout-os tervét fel tudnád rakni?

Köszi: Tibi
(#) Hp41C válasza detergent hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Nem próbálkozol meg egy továbbfejleszett verzióval ? Még (sokkal) több új PIC jönne számításba.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) furko válasza detergent hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ez a Watt féle klón furatszerelt változata. Eredetileg SKY tervezte át, én csak megrajzoltam sprintbe, és egymás mellé rendeztem a ledeket. Maradt azért smd alkatrész rajta.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Először is köszönöm mindenkinek a fórum által szolgáltatott eddigi hasznos információkat.
Megépítettem (egyszerűsége miatt) a szilva féle PICkit2 klónt. Amikor először dugtam a gépemre, felismerte, azután lehúztam, és most bármennyiszer próbálom, hibát ír ki az USB eszköz működésében = nem ismeri fel. Másik gépen próbálva ugyanígy jártam. A PIC jól van beégetve, a panel zárlatmentes, a panelterv féligmeddig saját átdolgozásom. És igen, beépítettem a 100k-s G-S ellenállásokat is.
Tudnátok tanácsot adni nekem, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszönöm!
(#) Hp41C válasza almaf1231 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
MCLR nincs a tápra húzva vagy a nyomógomb érzékelő bemeneten alacsony szint van.
(#) kaqkk válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
De az usb kondi is okozhat meglepiket én azt is megnézném jó e a forrasztása
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget! MCLR-t 10k-val a tápra húztam, most ha a gépre dugom a sárga led is világít, nem csak a zöld. A hiba ugyanúgy fennmaradt. Az USB kondi jó, a nyomógomb érzékelő bemeneten 2.2V-ot mérek.
(#) kaqkk válasza almaf1231 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
A pic be van égetve ??
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Persze, hogy be van égetve. Az az utolsó amire gyanakodni mernék, ill. nem szívesen várnék addig amíg lehetőségem lesz újraégetni.
(#) kaqkk válasza almaf1231 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
A nyomógomb környékén nézelődj , nem lehet hogy 90 fokkal elforgatva került a helyére ? Az a 2,2v nagyon gyanús !
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
Megpróbálom átforrasztani, de nem valószínű. Milyen értéket kéne mérjek rajta?
(#) kaqkk válasza almaf1231 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Elvileg 5V ot kellene mérni rajta ,de nyugodtan vedd ki a nyomógombot nem lesz rá szükséged .én kb5 év alatt egyszer sem nyomtam meg .....
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 8, 2015 /
 
kiforrasztott nyomógombbal 4.6V-ot mérek, az megközelítőleg jó értéknek számít szerintem. Azonban a panel így sem akarja az igazságot. Kipróbálom egy XP-s gépen, aztán ha nem megy, holnap újraégetem bele a programot. Más ötletek?
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 11, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
A PIC18F2550 újraprogramozása után gond nélkül felismeri bármelyik gép. Felismeri a sima 16F628-at, és a 18F4520-at is (ezekkel próbáltam). Olvasni/ írni/ törölni viszont nem tudom. Troubleshootban Vdd 4,7 V, méréssel pedig 4,73 ami rendben. Test Vpp-re 12,8 V-ot ír, ez méréssel csak 7,2.
Ezekszerint a Vpp pumpa környékén ment tönkre valami?
Mi lehet a gond?
(#) Hp41C válasza almaf1231 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
A Szilva féle klónba beépítetted a G - S ellenállásokat? Q1 a legveszélyeztettebb, de Q3, Q4 és Q6 is megérdemel egyet - egyet. Vizsgáld meg Q1 -et.
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 11, 2015 /
 
Természetesen beépítettem! Lehetséges, hogy így is tönkremehetett Q1? Ha megmértem, csatolom az eredményeket. Köszönöm a segítséget!
(#) Hp41C válasza almaf1231 hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Nem valószínű a tönkremenetel, ha be vannak építve. Akkor inkább a mérés feszültségosztója környékén lehet a hiba.
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 11, 2015 /
 
Ez az áramkörön mit jelent? Sajnos nincs épprn elôttem a kapcsolás.
(#) almaf1231 hozzászólása Márc 11, 2015 /
 
akoszonom a segitseget, kimertem! felcsereltem a 2k7 es 4k7 ellenallast, de mar minden korrekt es mukodik! koszonom! udv.
(#) attika hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Nekem is a szilva féle klón van meg kb 3 éve és nincs betéve a G-S ellenállás egyik fethez sem és eddig semmi problémám nem volt vele soha,ez mitől lehet? szerencsém van,volt?
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szerencséd volt, a kontroller egyből indult és kimenetté - alacsony impedanciássá - tette a FET -eket vezérlő lábakat. Azonban, ha a kontroller nem indul el vagy mindig a bootloader -re kerül a vezérlés (elkötött nyomógomb), a lábak bemenetek maradnak, a méricskélés közben töltés juthat a G elektródákra. Ha nincs ellenállás a G és S között, a töltés hosszú ideig nyitva tarthatja a FET -et. A Q1 drain körében csak L1 van, ami egyenáramúlag rövidzár. Egy-egy 100k SMD 1206 vagy 0805 ellenállás elfér a G és S lábak között a forrasztási oldalon.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Köszönöm,akkor szerintem beteszek én is közé egy ellenállást biztos ami biztos.
Ha eddig hibátlan volt akkor mi billenthetné ki ebből az állásból?
Nem nyúlok semmihez,nem kötözgetek,forrasztgatok semmit akkor lehet ebből gondom vele ha nem teszek be ellenállást a G-S közé?
(#) kaqkk válasza attika hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Nálam kb 2 év után kezdtek elhullani a fetek ....
(#) attika válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Akkor lehet te többet használod mint én,vagy annak semmi köze hozzá?
És ha bent vannak az ellenállások akkor az megvédi a feteket,igaz?
(#) kaqkk válasza attika hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Kétszer kicseréltem az összes fetet , aztán beborultam az agyamba és kicseréltem mindet bc-s tranzisztorokra 1k -s bázisellenállással azóta nincs bajom vele
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
Következő: »»   199 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem