Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélsebesség-mérő
 
Témaindító: agy, idő: Feb 8, 2007
Lapozás: OK   3 / 3
(#) kukuri hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
A cső átmérője még nem tisztázott. Egy lakás szellőző rendszerébe akarom betenni. 100-200 átmérőig ha jól gondolom. GPeti1977 által javasolt HK Pitot cső szerintem jó lesz. Ezzel még akár a csőben elhelyezett szűrő eltömődését is tudom nézni mivel van ezekből diferenciál mérő is ha jól tudom.
(#) GPeti1977 válasza kukuri hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Akkor viszont kis sebességre nem jó a pitot cső, viszont van szenzorom ami tuná mérni majd felteszem a típusát.
(#) GPeti1977 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Omron D6F-W01A1 airspeed szenzor.
(#) kukuri válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Jó árban van a kicsike. 35.000+Áfa. Őszintén bevallom kicsit olcsóbb megoldást keresek. A bekötése nem tisztázott nekem mer erre egy vékony csövet lehet betenni. Úgy lehet bekötni hogy a nagy csőbe egy pipa kis csövet betenni és távolabb meg visszavezetni? Utána meg valahogy kalibrálni.
(#) Kokany82 hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Sziasztok.
Szeretnék egy olyan szélsebesség mérőt építeni, amit be lehet állítani,hogy pl: 40 km/h-ás szélsebességnél egy relét, kapcsoljon,ha alá menne,akkor pedig kikapcsolja.
Tud valaki segíteni a témában?
(#) otvenkilenc válasza Kokany82 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
DC motor mint változó egyenfeszültségű jelforrás, ezt figyeli egy 555-s. A kalibrálás az külön eljárás.
(#) Bakman válasza Kokany82 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ha időnként szeretnéd változtatni, hogy mekkora szélsebességnél kapcsoljon, akkor egy eleve pontos mérőeszközt jobb választás és a többit ahhoz igazítani. Olcsónak mondható a TX-20 kanalas szélmérő, de ez csak szenzor, a jelet fel kell dolgozni pl. mikrokontrollerrel.
(#) otvenkilenc válasza otvenkilenc hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Az 555-höz nem kell processzor mert külön lehet állítani a be és kikapcsolási feszültséget. Egy egyszerű trimer potencióméterrel.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) 01Istvan01 hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Sziasztok! Adott lesz egy mini( makro) szélgenerátor, aminek, a leirt teljesitménye, 01-6v . ezzel szeretném a szél erősséget "mérni". Az elképzelés szerint, több led lenne csatasorba állitva,és a generátor által leadott áram erősségnek megfelelően, világitanának. Valahogy elosztva a 01-6v teljesitményt a ledek között. 10, 15 darab led körül gondolkozok.Milyen elöre gyártott, vagy akár épitett panel lenne ide megfelelő? Remélem, nagyjából érthető a leirásom. Lelkes(lelketlen) amatőr vagyok. Válaszaitokat elöre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) ferci válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Szia!
Ha a generátorod váltófeszt ad ki és a feszültség alsó sávja nem túl lényeges, akkor kicsi schottky diódákkal egyenirányítod és elkóval szűröd, kisimítod a feszültséget.
Ha a generátorod DC-t ad ki, akkor csak szűrnöd kell egy elkóval a kiadott feszültséget.
Meglátogatod az LM3914-es IC adatlapját és ott találsz pl. 10 leddel kijelző áramkört.
(#) Gafly válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Idézet:
„aminek, a leirt teljesitménye, 01-6v”

Ezek szerint van leirás róla. Fel tudnád tenni?
(#) proba válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Az audiótechnikában kivezérlésjelzőkén ismert az általad igényelt kapcsolás. Ebből ízlés szerint. ( persze a különböző sávszűrős, és a logaritmikus jellegűek kisnek.) Bemenetre egy poti, és már kalibrálható is.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) 01Istvan01 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
egy fotót tudok ide barkácsolni.

1.jpg
    
(#) pucuka válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
A kolléga azért kérdezett vissza, mert nem stimmelnek a mértékegységek.
A leírásban jól van: Output Voltage: DC 0,1 - 6 V.
Kiskegyed pedig:
Idézet:
„a leirt teljesitménye, 01-6v”

írt.
A feszültséget Volt -ban, a teljesítményt Watt -ban mérik.
Ilyenformán a ferci fórumtárs ajánlata jó megoldás, tanulmányozd az LM3914 IC adatlapját, minden rajta van, amire szükséged lehet.
Ha kevés a 10 LED felbontása, kettőt kaszkádba kötve 20 LED -es felbontáshoz jutsz.
(#) nedudgi válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Egy linkkel jobban jártunk volna.
(#) 01Istvan01 válasza ferci hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Én vagyok a béna, vagy tényleg nincs Magyarországon forgalomban? Lm3915 öt látok, de Lm 3914 et nem.
(#) ferci válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 6, 2021 / 1
 
Hogyne lenne...

A fiókban is van, meg a boltokban is.
Hestore
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2021
(#) Gafly válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Ezekre igy együtt nehéz görcsöt kötnöm:
Idézet:
„Fan diameter: approx. 90mm
Output Voltage: DC 0.1-6V
Output Current: 0.01x-0.3mA
Rated Speed: 2000-6000 RPM
Output: USB 5V (+-0.2V)
Mini wind power generator alternator DIY kits.”

Mindenesetre ha még nem vetted meg, akkor szerintem keressél mást helyette...
Például jó nagy szél kell ahhoz, hogy több ezres fordulattal megpörgessen egy 9 cm-es ventillátort.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
(#) nedudgi válasza 01Istvan01 hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Te is jobban jártál volna, ha megadod azt a linket. Én már belefutottam egy szélgenerátor modellbe, ami még demonstrációs célra is korlátozottan volt használható.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem